توسط شاهین رستم‌خانی در ۱۹ دی ۱۳۹۰ , ۱۰:۳۳

.

در آغوش مرگ

.

بعد از هفته ها کار در بیرون از منزل همچنین درس خواند و خانه داری شاید هیچ چیزی مثل یک مسافرت در منطقه ای زیبا و آرام خستگی را از تن دور نمی کند. بنابراین کوله بار و چمدان سفر را می بندند کفش و کلاه می کنند تا آماده ی مسافرت بشوند. سفر به جزیره ای زیبا و ساحلی با جنگلی سرسبز و پرندگانی خوش آهنگ. همه چیز دلنشین و خاطره انگیز خواهد بود اگر..

.

همه چیز وقتی شروع شد که مسافران و توریست های گوشه و کنار دنیا همگی در جزیره ای زیبا و استوایی به نام ” Banoi ” به تفریح و رقص و پای کوبی مشغول بودند. چقدر شب قشنگی می شد اگر جزیره به ویروسی آلوده نمی گشت و آرامش آنجا را از بین نمی برد. با انتشار این ویروس رفته رفته ” زامبی ها ” در منطقه گسترش یافتند و توریست ها به ناچار باید به دنبال راهی باشند تا بتوانند از این جهنم زیبا فرار کنند.

.

شاید تنها نقطه برجسته ای که در Dead Island وجود دارد داستان آن است. با وجود اینکه ” فرار از چنگال زامبی ها ” در اکثر قصه های بازی به چشم می خورد اما Dead Island روایت متفاوتی  را برای بیان آن در نظر گرفته است که علاوه بر کلیشه ای نبودن آن بسیار دلنشین و باور پذیر است. تلاش برای زنده ماندن و آرزوی بازگشت به خانه تقریبا در خط داستانی بازی به خوبی گنجانده شده است و مخاطب را به خوبی همراه خود می سازد.

.

.

به جزیره خوش آمدید

.

جزیره استوایی ” Banoi ” واقعا زیباست و این زیبایی به شکل هنرمندانه ای در قدم به قدم محیط بازی به چشم می خورد. ظرافت در طراحی ساحل جنگل آلاچیق ها و همچنین کوهستان های اطراف جزیره مخاطب را مجذوب خود می کند اما فقط از دید هنری.

.

Dead Island بر روی موتور گرافیکی Chrome Engine ۵ ساخته شده که همین امر موجب دیده شدن ضعف هایی در گرافیک فنی بازی گردیده است. یک طلوع یا غروب خورشید همیشه زیباست اما در این بازی فقط شاهد نمادی از آن خواهیم بود. نورپردازی در Dead Island اصلا جالب نیست و سایه ها نیز به طرز قابل توجهی ضعیف کار شده اند. بافت های تشکیل دهنده محیط اطراف و اشیائ موجود در بازی با به قدری غیر قابل تحمل هستند که زیبایی هنری گرافیک آن را زیر سوال می برند. جزئیات موجود در شهر و جنگل نیز خیلی خوب کار شده اما همه و همه قربانی موتور گرافیکی و گرافیک فنی ضعیف آن گردیده است.

.

.

با اعصابی قوی بازی کنید.!

.

پیچیده ترین و پر فراز و نشیب ترین قسمت بازی در گیم پلی Dead Island خلاصه می شود. تنوع در نکات مثبت و منفی گیم پلی این اکشن اول شخص به قدری زیاد است که آن را به یکی از بحث برانگیز ترین قسمت های آن تبدیل کرده است.

.

برای انجام بازی چهار کراکتر در نظر گرفته شده اند که در ویژگی ها و توانایی های جسمانی ” بسیار اندک ” با هم متفاوت هستند. با انتخاب هر یک از آنها برای شروع بازی یک سرگذشت چند خطی برایمان روایت می شود و بازی آغاز می گردد. تمام شخصیت پردازی این بازی در همین چند خط سرگذشت قرار داده شده است و اشاره دیگری در میان بازی به آن نمی گردد. در Dead Island شخصیت پردازی به قدری ضعیف است که هیچ تفاوتی بین شخصیت اصلی مکمل ها و دشمنان احساس نمی شود! چنین پرداخت ناقصی باعث می شود تا مخاطب هیچ گونه همزاد پنداری با کراکتر خود نداشته باشد و به شدت به ملموس بودن وقایع و اتفاقات درون بازی لطمه وارد کرده است.

.

تنوع در محیط بازی نقطه عطفی برای Dead Island محسوب می شود. از اتمسفر زامبی زده و جاده های ویران  شده ی لا به لای شهر گرفته تا زامبی های متفاوت و اسلحه های متعدد. زامبی ها در بازی انواع گوناگون و زیادی دارند و خیلی دیگر تکراری بودنشام احساس می شود و همچنین قدرت های آنها نیز متفاوت با یکدیگر می باشد. البته برای مبارزه با این دشمنان سلاح های گوناگونی هم در بازی قرار داده شده است. از هیچ وسیله ای برای صدمه زدن به زامبی ها دریغ نکنید. پارو آچار میله چکش و.. همه و همه نقش به سزایی در به وجود آمدن یک محیط وحشت زده و دلهره آور دارند. البته در قسمت های پایانی بازی رفته رفته سلاح های گرم مثل نارنجک و کلت نیز در بازی دیده می شوند در کارایی مخصوص به خود را دارند.

.

با روند رو به جلوی خط داستانی بازی درجه سختی آن نیز بالاتر می رود و مبارزه با زامبی ها سخت تر و سخت تر می شود. طبیعتا با همان قدرتی که سلاح ها در اوایل بازی داشته اند نمی شود زامبی ها را از پا درآورد بنابراین بخشی به جهت ارتقای سلاح ها و افزایش نیروی ضربات شخصیت اصلی در بازی گنجانده شده است تا با ارتقای آنها راحت تر به مبارزه ادامه دهیم. قسمت ارتقا یا آپگرید بازی بسیار وسیع کار شده است و اگر تنها به پشت سر گذاشتن مراحل اصلی بازی بسنده کنید تنها موفق به ارتقای بخشی از آنها خواهید بود.

.

در کنار مراحل اصلی و خطی بازی مرحله ها و ماموریت های جانبی نیز وجود دارند که می توان با انجام آنها هزینه مورد نیاز برای ارتقای سلاح ها را تامین کرد. اکثر این مراحل در ارتباط با کمک به افراد درون جزیره می بشد و مانند مراحل اصلی توضیحی درباره چگونگی ماموریت و درجه سختی آن بر روی یک کاغذ آغشته به خون نوشته شده است که برای انجام آن کافیست حکم تایید به آن بدهید.

.

اما تمام وسایل سلاح ها و زامبی هایی که در این جزیره وجود دارند زمانی کامل می شوند و معنی پیدا می کنند که بازیباز با کنترل شخثیت اصلی در مراحل بازی به گذراندن آنها می پردازد. روند بازی نتنها هیچ گونه هیجانی به مخاطب منتقل نمی کند بلکه بعد از مدتی انقدر یکنواخت و تکراری می شود که کمتر کسی می تواند از آن احساس خستگی نکند. از سوی دیگر قدم به قدم در Dead Island باگ های ریز و درشتی به چشم می خورند که روند ادامه بازی را غیر ممکن می سازند. از قرار گرفتن دشمنان در جاهای تعریف نشده و هوش مصنوعی غیر قابل تحمل همکاران و دشمنان بازی گرفته تا فرو رفتن در و دیوار و درخت و چمن درون یکدیگر..! در کل صحنه ای را در بازی نخواهید دید که حد اقل یک باگ کوچک به همراه خود نداشته باشد و اتفاقات درون این جزیره وسیع را بدون مشکل و ایرادی به پیش ببرد.

.

جزیره Banoi از وسعت قابل ملاحضه ای برخوردار است و برای جا به جایی در آن دو ویژگی طراحی شده است. برای سرعت بخشیدن در مسافرت های کوتاه درون جزیره نقشه هایی اطراف شهر قرار دارند که با مشخص کردن مقصد از روی آن می توان به سرعت در محل مورد نظر حاضر شد. اما وسیله پر کاربر دیگری که در Dead Island وجود دارد اتومبیل ها هستند. تعداد آنها بسیار اندک است اما هم نقش به سزایی در انتقال و جا به جایی درون جزیره ایفا می کنند و هم برای مبارزه با زامبی ها و حتی فرار از دست آنها یکی از مهم ترین وسایل بازی به حساب می آیند.

.

.

موسیقی را لمس نکنید.!

.

یکی از مهم ترین ارکان شکل گیری یک اتمسفر گیرا در بازی ها کیفیت صداگذاری و موسیقی آن است که به شدت در انتقال احساس از تصاویر و محیط بازی به مخاطب کمک می کند. متاسفانه این ارکان در Dead Island هیچگاه به چشم نمی خورند و به گوش نمی رسند. صداهای تکراری و یکنواخت زامبی ها و پراکنده در میط اطراف همچنین یک موسیقی متوسط که در پاره ای از اوقات با وقایع اطراف هم خوانی دارد. اما Dead Island در این بخش بهتر از دو قسمت قبل کار کرده است که می توان در این رابطه به صدابرداران و آهنگ سازان  آن تبریک گفت.

.

.

جزیره مرده ای که زنده نشد.!

.

در مجموع Dead Island یک اکشن اول شخص در درجه سنی M با ایده های خوب و عملکرد نچندان راضی کننده است که مشکلات و ایرادهای بسیار زیادی در آن به چشم می خورند. تنها نقاط مثبت آن گرافیک هنری و تنوع در ویژگی های مختلف بازی می باشد که در غالب یک ایده نو ساخته شده اند اما حیف که تعدد بسیار زیاد باگ ها و مشکلات گرافیک فنی بازی از تبدیل شدن Dead Island به یک بازی بزرگ جلوگیری می کنند.

.

نکات مثبت : داستان – گرافیک هنری – تنوع در دشمنان و سلاح ها – اتمسفر زامبی زده

.

نکات منفی : باگ های متعدد – گرافیک فنی – روند تکراری و خسته کننده – شخصیت پردازی

.

گرافیک : ۷.۲

گیم پلی : ۷.۴

موسیقی و صدا : ۷.۵

داستان : ۸

مجموع : ۷.۵

.

نویسنده : JeNeRaL ShAwN ( شاهین )

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۱۸۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

182 Replies to “جزیره ای گرفتار در باگ؛ نقد و بررسی Dead Island”

 1. JeNeRaL ShAwN گفت:

  بچه ها جونی این اولین نقد منه ها لطفا بدون در نظر گرفتن زمان عرضه بازی راجع به نقدم نظر بدین که منتظر نظرای تک تکتون هستما.. :wink:
  .
  باشه..؟ مرسی عسلیا :wink:

  ۰ ۰
  1. Mehrdad گفت:

   خوبه برا اولین نقد خوبه خیلی خوبه برا اولین نقد خیلی خوبه برای اولین نقد خیلی عالیه
   چی شد !!!!! :mrgreen: :-D :-o :cry: 8) آقا خوبه دستت مرسی ودرد نکنه

   ۰ ۰
  2. Albert Wesker گفت:

   اون تیکه اولش رو رپ کردی؟

   ۰ ۰
  3. JeNeRaL ShAwN گفت:

   بابا انقدر تعریف نکن ذوق مرگ شدم مرسی عسلی :wink: :oops:

   ۰ ۰
  4. ANONYMOUS گفت:

   جیگر طلا نقدت عالی بود :wink: :wink:

   ۰ ۰
  5. JeNeRaL ShAwN گفت:

   مرسی عزیزم لطف داری عسلی :wink:

   ۱ ۰
  6. نقد خوبی بود ..تیتر خوبی برای نقدت انتخاب نکردی…از طنز های باحال خودت هم داخلش استفاده نکردی..یکی دیگه از نقاط ضعف نقدت نبود کلمه خوشمل در نقد هست( :lol: )
   جدااز شوخی برا شروع عالیه..ادامه بده :wink:

   ۰ ۰
  7. JeNeRaL ShAwN گفت:

   بابت راهنماییت ممنون جیگری با کمک انتقادهای شما در نقد های بعدی مطالب بهتری ارائه میدم گلم :wink:

   ۰ ۰
  8. plllan.. گفت:

   باسلام به ژنرال شان
   عزیز من این همه نقد گیم پلی نکات فنی گرافیک بازی کردی .
   اگه یه خورده به قسمت جذاب مولتیپلیر هم وارد میشدی شاید نظرتون به کلی تغییر میکرد.
   چون ساخت این بازی یبیشتر بر مبنایco op بنا شده است نه گرافیک انچنانی ودموهای بسیار زیبا
   مطما باش اگر با گرافیک وجزعیات بیشتری کار میشد در بخش انلاین مشکل های زیادی داشتیم که در حال حاظر هیچ مشکلی به چشم نمیخورد
   من این بازی توی ایکس باکس لایو تموم میکردم هرگز یادم نمیرود که اگر دوستانم با من در بازی کمک نمیکردند در ایکس باکس لایو روند پیشرفت در مراحل بازی بسیار سخت میشد .حتا من بلد نبودم چجوری تفنگام تقویت کنم وخون بخرم که همه دوستانم بهم مجانی میدادند.یا گشت گذار در جنگل با یک وانت که پشت ان هم دوستانت سوار هستند بسیار لذت بخش میباشد که راننده ان شما باشید.
   در هر حال وقتی چند نفره بازی رو انجام میدی اونم co op حس دیگه ای بهت دست میده که من تا به امروز همچین حسی تو هیچ بازی دیگه ای نمیبینم که اوپن وورد باشه.
   در کل یکی از بهترین بازیهای co op سال :wink:
   منتظر جوابتان هستیم جناب ژنرال

   ۰ ۰
  9. JeNeRaL ShAwN گفت:

   جوابت رو پایین دادم عزیز دلم باز هم ممنونم شیرین عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
  10. sepanta گفت:

   مرسى از نقد خوبت
   برا اولین بار خیلى زیبا بود !
   ایشالله نقداى بعدى بترکونى

   ۰ ۰
  11. JeNeRaL ShAwN گفت:

   مرسی عجیجم با راهنمایی های شما حتما گلم.. :wink:

   ۰ ۰
  12. Behnam-IT گفت:

   سلام من به تو
   و تشکر از نقدت که مبسوط و خوب بود.
   امیدوارم در ادامه کار هر روز بهتر باشی!
   همیشه شاد و همیشه خوش باشید

   ۰ ۰
  13. JeNeRaL ShAwN گفت:

   سلام من هم به روی ماه تو بهنام عزیز..
   .
   خواهش میکنم عسلی مرسی :wink:

   ۰ ۰
  14. infamous گفت:

   اعصابم رو این بازی خورد کرد به یک مرحله ای رسیده بودم که اصلا نمیشد رد بشی مرحله های بازی رو هم نمیشد انتخاب کرد که یکی از ایرادهای بزرگ بازی بود . (دمت گرم شاهین جون) :-P

   ۰ ۰
  15. JeNeRaL ShAwN گفت:

   نوشتم که با اعصاب قوی بازی کن..!!! قربونت برم شیرین عسلی مرررسی :wink:

   ۰ ۰
  16. مرسی شاهین جان نقد خوبی بود . خوب شد که بازی نکردیم پس . بازی ترسناک فقط فیر و سایلنت هیل

   ۰ ۰
  17. و به قول بروبکس هوای مرده

   ۰ ۰
  18. JeNeRaL ShAwN گفت:

   چشمات خوشمل میبینه گلم..
   .
   فیر..؟؟؟ فیر رو من نزدیک بو با کال آو دیوتی اشتباه بگیم چند ماه پیش..!!! ترس و دلهره را با بهترین بازی سال بعد از آنچارتد تجربه کنید… Dead Space 2.. :wink:

   ۰ ۰
  19. kritoos گفت:

   دمت گرم خسته نباشی فقط چندتا نکته نقدت خیلی بیات شده به زحمت خوندمش بعد خداییش بازی اینقدر هم مشکل نداره که شما گفتی میتونی کمی خوشبین تر باشی ولی در کل بدنیست

   ۰ ۰
  20. JeNeRaL ShAwN گفت:

   قربونت برم جیگری فقط نفهمیدم نقد من بیات بود یا بازی بیات شده بود..؟؟؟ در رابطه با خوشبین بودن هم تمام تلاشم رو کردم بیشتر ازین راه نداشت عسلی..! :wink:

   ۰ ۰
  21. NeXus گفت:

   آقا جون هرکی دوست دارید اینجوری نمره ندید آخه یعنی چی ۷.۲ …۶.۴ …
   ۵.۸
   نقد خوبی بود ولی توی انتخاب تیتر ها میتونستی خلاقیت بیشتر به خرج بدی.

   ۰ ۰
  22. JeNeRaL ShAwN گفت:

   به به به تو کجا بودی عسلی کم پیدا شدیا.. :wink:
   .
   خب اینطوری دقیق تر میشه نمره عزیزم مگه بده..؟ :wink:
   .
   چشم حتما گلم تو نقدهای بعدی امیدوارم کارای بهتری ببینی ازم عسلی.. مرررررررسی :wink:

   ۰ ۰
  23. NeXus گفت:

   آره دیگه شاهین جان امتحانت و کلی گرفتاری :(
   به نظر من امتیازات بیشتر از نصف خورد نشه بهتره و اینم بگم بازی بدی بود از نظر من.

   ۰ ۰
  24. JeNeRaL ShAwN گفت:

   تموم نشده هنوز امتحانا عسلی..؟ پس کی تموم میشه آخه گلم..؟ :roll:
   .
   اما من کاملا برعکسه نظرم.. چون واقعا نیازه بعضی وقتا.. به شدت احساس میشه مثلا یه بازی اونقدر خوب نیست ۱۰ بشه ولی از ۹.۵ هم بیشتره..! باید چیکار کرد..؟؟ دیدی شیرین شکلات..؟ :wink:

   ۰ ۰
  25. NeXus گفت:

   آقا نه حرف من نه حرف تو :lol: :lol: یک نمره به ۴تا کوارتر تقسیم بشه مثلا ۶.۷۵
   ۶.۲۵…….. مثل گیم اینفورمر

   ۰ ۰
  26. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خب این باز از نصف بهتره ولی زیاد تخصصی نمیتونه باشه… گیم رنکینگ رو نگاه کن کفت میره..!!! ۱۰۰ عدد صحیح میده که هیچ دو رقم هم اعشار میذاره..!!! ۸۷.۴۹% مثلا..!!!! :oops:
   .
   برو به اون بگو من که باز خوب میدم عسلی..! :wink:

   ۰ ۱
 2. The End Of Ps گفت:

  واقعا خسته نباشی جناب JeNeRaL ShAwN یا شاهین عزیز . عالی بود . واقعا چقدر فعالیت … فوق العادست

  ۱ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   مرسی گلم.. :wink:
   .
   متن رو خوندی..؟ منتظر انتقادهای سازندت هستم عجیجم :wink:

   ۰ ۰
  2. ANONYMOUS گفت:

   ولی تولایو من بادوستم بازی میکردم خیلی حال میداد حالا نمی دونم کسی اینجا لایو بازی کرده یا نه :idea: :idea: :?: :?: :mrgreen:

   ۰ ۰
 3. Reza گفت:

  شدیداً بازی دچار یکنواختی میشد موافقم

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   بعله شیرین عسلی و وقتی یک بازیه یکنواخت و تکراری با کلی باگ همراه بشه آدم این شکلی ( :evil: ) میشه..! :wink:
   .
   ممنونم ازت شکلات :wink:

   ۰ ۰
 4. The End Of Ps گفت:

  متن رو کامل خوندم . خسته نباشی عالی بود انتقاد خاصی هم ندارم . من بودم شاید پایین تر هم میدادم .

  ۱ ۰
  1. NSR گفت:

   نقد بسیار جالب و زیبایی بود به نظر من زیاد هم نمره داده بودی :mrgreen:
   فعالیت شما در سایت تحسین بر انگیزه :-P

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ممنون گلم این انرژی رو که دریافت می کنم نمی تونم فعالیت نکنم آخه :wink:

   ۰ ۰
 5. vampire گفت:

  ممنون واسه نقد زیبات . به نظرم این بازی اون چیزی نبود که اینقدر روش مانور دادن

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خب به هر شکل هر بازی به نقد احتیاج داره و هدف من هم بیشتر از هر چیزی قدم گذاشتن در سرزمین نقد بود نه تبلیغ بازی عسلی :wink:
   .
   ممنونم :wink:

   ۰ ۰
 6. ERFAN.8 گفت:

  زیبا و خوشکل بود….. متن رو خوندم و تا جایی که دیدم مشکلی نداشت…مختصر و مفید.
  امیدوارم همین روندو ادامه بدی و توی نقد بازیها هم فعالیت و پیشرفت خوبی داشته باشی.
  فقط به نظر من نمره ای که به داستان بازی دادی یکم زیاده چون dead island همینطور که خودتم گفتی نه شخصیت پردازی خوبی داشت و نه روند داستانی مناسبی…… بازم ممنون از زحمتی که کشیدی

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   بابت توصیه های سازندت ممنونم شیرین عسلی ولی بیشتر نمره من به داستان به خاطر متن نوشتاری داستان بازی هست و به عقیده من روند داستانی به شدت به گیم پلی وابستست اما راجع به شخصیت پردازی ( کدوم شخصیت..؟ ) باهات موافقم :wink:

   ۰ ۰
 7. Gordon گفت:

  خیلی خوب بود شاهین جان….نقد کاملی بود…دستت درد نکنه. :wink:
  در مورد بازی که نمی تونم چیزی بگم…چون بازی برای یه ایراد خیلی بزرگ و عجیب داشت که اصلا نمی شد بازی کرد…
  من دو بار این بازی رو خریدم و هر دوبار یه مشکل خیلی بزرگ با عث می شد نتونم اصلا بازی کنم…

  اون مشکل این بود که اصلا بازی سیو نمی شد….نه خود بازی نه تنظیمات بازی….
  در تنظیمات حالت بازی رو از Cooporative به Single تغییر میدادم ولی بعد از اینکه از بازی میومدم بیرون بعد میرفتم تو بازی تغیرات ذخیره نمی شد….
  با خوشحالی داشتیم خود بازی رو انجام می دادیم و یکی دو تا از ماموریت هاش رو انجام دادم در حالی که عبارت Checkpoint Saved ظاهر می شد ولی بازی سیو نمی شد و هر بار باید از اول بازی رو انجام میدادی…. :-x :-x :-x
  هرچی پچ و اپدیت و ….بود ریختم ولی درست نشد….
  بازیش بد نبود….دقیقا همون جوری بود که شاهین جان گفت…یک بازی خوب که ایرادات گرافیکی و باگ های تقریبا زیادی داره…. :arrow:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   آخ آخ البته یک بازی بزرگ رو از دست ندادی ( تازه اعصابت هم سر جاش موند با این کار..! ) ولی به عنوان یک تجربه جالب و خاطره انگیز بامزه بود Dead Island عسلی :wink:
   .
   ممنونم شیرینی :wink:

   ۰ ۰
 8. همون بهتر که جزیره زامبی زده شد…خیلی غرق در فساد بود..خدا هم بلای آسمونی نازل کرد سرشون.

  ۰ ۰
 9. orion گفت:

  برای بار اولت خیلی خوب بود. ایشالا تو dbazi ببینیمت

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   مرسی عزیز دلم ایشالله.. :wink:

   ۰ ۰
 10. بابا دم تو گرم….
  میتونی تو گوگل سرچ کنی Persian Keybord

  ۰ ۱
  1. sepanta گفت:

   بابا دم توهم گرم
   فک کنم منظورت :
   Key board باشه ؛نه ؟؟؟ :mrgreen:

   ۰ ۰
 11. salasin گفت:

  نقدت که فوق العادست.فقط من حیران اینم که دیبازی چجوری اینو تو سایت قرار داد.به دلیل اینکه بازیش مال ۶ماه پیشه..$درکل نقدت عالی بود شاهین جان..فقط تو نمره ها باهات موافق نیستم چون به نظر بنده این بازی جزء ۱۰بازیه برتر ساله و نمراتت خیلی پایینه..$راستی شنیدم بچه ی ساری هستی؟اگه هستی بیا از خودم بازیه مجانی بگیر….نشانی:ساری.میدان خزر.کوی سیدالشهدا.(بالای مغازه هم پوستر ناتان دریک هست.بیای خودت میفهمی)منتظرم

  ۰ ۰
  1. حیف از شهر ما بروبچ نیستن اینجا..حیف…جنرال بدو برو تا از دست نرفته

   ۰ ۰
  2. Albert Wesker گفت:

   شما ۶۴ تا کامنت ثبت شده داری …

   ۰ ۰
  3. من چندتا کامنت دادم رییس

   ۰ ۰
  4. The End Of Ps گفت:

   سعید جان تو رو خدا این نظر سنجی رو عوض کن دیگه :cry: راستی من پیغام خصوصی هنوز نمیتونم بدم ! درست هم نمیشه !! نمیدونم یعنی چی؟!

   ۱ ۰
  5. salasin گفت:

   مرسی سعیدجان.

   ۰ ۰
  6. The End Of Ps گفت:

   چی رو مرسی !!! چی میگی ؟!

   ۱ ۰
  7. salasin گفت:

   همینکه بهم گفت چندتا کامنت دادم ای کیو!

   ۰ ۰
  8. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ممنونم عزیز دلم لطف داری :wink:
   .
   من حتی زبون مردم ساری رو متوجه نمیشم قربونت برم و متاسفانه این شهر رو ندیدم تا حالا..!!! :roll:

   ۰ ۰
  9. sociant گفت:

   خب الان یعنی چی متوجه نمیشی؟مگه زبون مردم ساری چشه؟اگه منظورت اینه که لهجه بدی دارن شمارتو بنویس تا بزنگم بدونی اصل لهجه فارسی یعنی چی!!!
   شوخی کردم. نقد بسیار جالبی بود
   pc$

   ۰ ۰
  10. salasin گفت:

   یعنی چی زبون مارو متوجه نمیشی..مگه ما از زیمبابوه اومدیم..همینه دیگه وقتی یک کارگردان ضعیفی بیاد فیلم درپیتی مثل پایتخت درست کنه و مردم مازندرانو به باد تمسخر بگیره همینه$خدا اون کارگردانو به خاک سیاه بشونه…امیرمسعودبهداد ازانجمن حقوقبگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  11. JeNeRaL ShAwN گفت:

   وای خاک به سرم.. قصد جسارت نداشتم عزیز دلم آخه گفتی بچه ساری هستی منم عرضیدم متاسفانه زبون شیرین ساروی رو متوجه نمیشم و این افتخار رو ندارم که از سرزمین شیرین زبون ساری باشم عجیج دلکم.. :wink:

   ۰ ۰
  12. چرا آقا به کارگدان لعنت میفرستی…تو اون فیلم کی مسخره شد؟ همین بی جنبه بازی هاتونه که …الله اکبر

   ۰ ۰
  13. sociant گفت:

   سلام اقا….چطوری ؟خبری ازت نیس؟یه پیامک بهم بده بگو چه مغازه ای دارین؟

   ۰ ۰
 12. ERFAN.8 گفت:

  من همون جزیره بودم…!! ۸)

  ۰ ۰
  1. sepanta گفت:

   خالى و صمیمى و گرم …!

   ۰ ۰
  2. Albert Wesker گفت:

   نه خیرم …
   تو ندیدی … چه غریبه جزیره! یه خاکه … روی آب اسیره!

   ۰ ۰
  3. jim-raynor گفت:

   نه جزیره اونجاست که لبه ساحلش……….به دریا متصله و روی لبه ساحلش ……. شن داره …… روی شنا ……خرچنگه………..

   ۰ ۰
 13. JeNeRaL ShAwN گفت:

  قابلی نداشت عزیزدلم :wink:

  ۰ ۰
  1. Mohsen tah گفت:

   خیلی خوب بود ﺁبجی :mrgreen: :lol:
   __________
   Anonymous

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   آبجی خونه نیست..! :wink:

   ۰ ۰
  3. par30web گفت:

   استاد چه زمانایی آن میشی مزاحمت بشم؟ :mrgreen:

   ۰ ۱
  4. Abbath گفت:

   الان اومد
   :lol: :lol: :lol:
   __________
   Anonymous

   ۰ ۰
  5. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خوش اومد..! کی اومد..؟ :wink:

   ۰ ۰
  6. Abbath گفت:

   تو خواب بودی نفهمیدی
   :lol: :lol: :lol:
   __________
   Anonymous

   ۰ ۰
  7. Mohsen tah گفت:

   :lol: :lol: :lol:
   __________
   Anonymous

   ۰ ۰
  8. JeNeRaL ShAwN گفت:

   به حال جزیره من خندی یا نقد عسلی..؟ :roll:

   ۰ ۰
  9. Mohsen tah گفت:

   احساس میکنم دارم قدم میزنم
   اینا هم مربوط به مشکلات اعصاب و روانه
   خیلی هم جدیه …
   فقط مصرف داخلی داره
   :lol: :lol: :lol:
   __________
   Anonymous

   ۰ ۰
  10. JeNeRaL ShAwN گفت:

   اوه اوه ببین تو فک کنم زیاد Dead Island بازی کردیا اینطوری شدی..!!! :wink: :roll:

   ۰ ۰
 14. Marlon Brando گفت:

  ژنرال مهربانم نقدت خوب بود و ازت تشکر میکنیم.تا شب نقدتو دقیق تر میخونم،انتقاد هم چشم :-P

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   Marlon Brando مهربان ما هم که اومد.. مرسی عزیزدلم منتظر نظرهات هستم گلم :wink:

   ۰ ۰
 15. jim-raynor گفت:

  خیلی خوب بود . به خوبی ترجه هات !
  من که ۳ ساعت بازی کردم یه سردرد آبادی گرفتم که باید میبودی و میدیدی!

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   نظر لطفته عزیزم مرسی :wink:

   ۰ ۰
 16. L30n $♥K گفت:

  بابا خیلی دست و دل بازی ۷.۵! واقعا برا این بازی همون ۵ و ۶ براش کافی بود تو این بازی از وسط های همون مرحله اول بسیار خسته کننده میشه ببینید یه بازی ای مثل رزیدنت اویل یا left 4 dead میاد با همین عنوان زامبی کشی و ماموریت هایی که میده,مخاطب با اشتیاق تک تکشون رو تموم میکنه و خیلی هم میترسه یه ترس لذت بخش اما این بازی بیش تر بجای ترسوندن اعصاب آدم رو خورد میکنه مثلا یه ماموریت بهت میده کلی راه باید بری هیچ اشتیاقی به کشتن زامبی ها هم نداری پس فقط و فقط گازش رو میگیری و د فرار اما تو اون بازی های بالا وای میسی تک تک زامبی ها رو میکشی و بعد میری؛درمورد گرافیک هم نظری ندارم؛موسیقی بازی تنها نکته مثبت این بازی بود؛داستان هم که زیاد به نظر من جالب نبود همون مضمون تمام بازی ها ((فرار از دست مرگ)) فقط لوکیشن بازی فرق میکرد. کلا این بازی رو باید همین موقع ها که بی بازی شدیم بازی کرد. در مورد نقدت هم بگم که خیلی خوش بینانه نقد کردی و بیش تر سعی کردی که این بازی رو خوب جلوه بدی درست بر عکس نقد های سعید!!! ولی در کل خوب بود دفعه بعد سعی کن از نکات منفی بازی بیش تر حرف بزنی تا نکات مثبت!ممنون.

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   نه عزیزم دست و دل باز نیستم همچنین احساسی هم نمره ندادم.. مثلا از باگ های پی در پی بازی مخم سوت بکشه بیام بدم ۲..! :wink:
   .
   خوش بینانه..؟ نخوندی مگه گلم..؟ نه خوش بینانه به تنهایی خوبه نه بدبینانه.. اون نکات مثبت و منفی بازی هستند که به خوب بودن و بد بدن اون جهت میدن عسلی.. و اگه بخونی متوجه میشی که بیشتر در این متن نکات منفی به چشم می خوره ( که البته این چیزی بود که خود بازی داشت )..
   .
   ممنونم جیگری :wink:

   ۰ ۰
 17. Hunt gray گفت:

  آقاشاهین دست دردنکنه یک نقد بی نقص رو انجام دادی.بخصوص تیترهایی که وسط متنت انتخاب کردی عالین.دمت درد نکنه.
  فقط یه سوال داشتم.چرا به به گیم پلی۷.۴دادی؟چرا۷.۵نکردیش؟مثلا خیلی فرق میکرد؟

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خواهش می کنم چشمات خوشمل میبینه :wink:
   .
   خب آره ۷.۵ یه کوچولو از ۷.۴ بهتره دیگه :wink: :-P :wink:

   ۰ ۰
 18. LUDA-CRIS گفت:

  واقعا به خوب نکته ای اشاره کردی. روند تکراری. واقعا بعد از یکی دو ساعت ادم از این بازی زده میشه. عالی بود خوشمل.

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   اوهوم از تکراری بودنش هم خسته نشی از باگ هاش دیوونه میشی ممنونم جیگری :wink:

   ۰ ۰
 19. sociant گفت:

  سلام سلام سلام به همه دوستان گیمر عزیز!!!
  بعد از ۲ ماه دوری از بازی و دیبازی برگشتم!!!
  خیلی خوشحالم از اینکه کاربرای سایت مثل همیشه فعالن :-o

  ۰ ۰
 20. gladi گفت:

  سلام
  جنرال جان دست درد نکنه اکثر مطالبی رو که میفرستی میخونم روز بروز توی مطالبت پیشرفت میکنی نقدت به قول خودت عسلی عالیس :wink:
  یه سوال در مورد این بازی دارم خواهشا دوستان راهنمایی کنند من تو یکی از مراحل بازی گیر کردم باید با یه بومی هستم که همون اول کار زامبیا حمله میکنند اینطرفم مثل دیوونه ها میره تو دلشونو مرتب میمیره این چک پوینت بازی هم خیلی اذیت میکنه باعث شده دیگه هیچی تیر واسم نمونه هر دفعه هم از اول همون مرحله منو میاره الانم نزدیک فکر کنم ۲ ماه میشه بازیش نکردم اگه رمزی چیزی بلدید که جون یا تیر بده یا هرچی دیگه که من بتونم فقط این مرحله رو رد کنم کنسولمم ۳۶۰ هست

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   الهی قربونت برم من شیرین عسلی لطف داری.. :wink:
   .
   ای وایی اون جاهایی..؟؟؟ من چند بار به خودکشی فکر کردم تو اون مراحل..! یعنی مکملت هوش مصنویی داره در حد گراهام بل..! رمز که نه عزیزم تو دوران گیمریم هیچوقت چیت کد نزدم ولی باید بسوزی و بسازی با این هوش مصنوعی وحشتناک و باگ های پشت سر هم راهی نیست..ابری نیست.. بادی نیست فقط باگی هست..! :wink:

   ۰ ۰
 21. plllan.. گفت:

  باسلام به ژنرال شان
  عزیز من این همه نقد گیم پلی نکات فنی گرافیک بازی کردی .
  اگه یه خورده به قسمت جذاب مولتیپلیر هم وارد میشدی شاید نظرتون به کلی تغییر میکرد.
  چون ساخت این بازی یبیشتر بر مبنایco op بنا شده است نه گرافیک انچنانی ودموهای بسیار زیبا
  مطما باش اگر با گرافیک وجزعیات بیشتری کار میشد در بخش انلاین مشکل های زیادی داشتیم که در حال حاظر هیچ مشکلی به چشم نمیخورد
  من این بازی توی ایکس باکس لایو تموم میکردم هرگز یادم نمیرود که اگر دوستانم با من در بازی کمک نمیکردند در ایکس باکس لایو روند پیشرفت در مراحل بازی بسیار سخت میشد .حتا من بلد نبودم چجوری تفنگام تقویت کنم وخون بخرم که همه دوستانم بهم مجانی میدادند.یا گشت گذار در جنگل با یک وانت که پشت ان هم دوستانت سوار هستند بسیار لذت بخش میباشد که راننده ان شما باشید.
  در هر حال وقتی چند نفره بازی رو انجام میدی اونم co op حس دیگه ای بهت دست میده که من تا به امروز همچین حسی تو هیچ بازی دیگه ای نمیبینم که اوپن وورد باشه.
  در کل یکی از بهترین بازیهای co op سال :wink:
  منتظر جوابتان هستیم :-|

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   plllan.. جان ببخشید دیر جواب میدم امروز نبودم و اما..:
   .
   حتما همین طور هست که تو میگی عزیزم و حتی در نکات مثبت بازی هم اشاره کردم ولی تو متن نیاوردمش اما نکته خوبی بود مرسی از دقت و لطفت عسلی :wink:

   ۰ ۰
 22. mohammad.m گفت:

  نقد خیلی خوبی بود :) خسته نباشی
  بازیش خیلی خوب بود ولی من بعد حدود ۴ساعت دیگه خسته شدم از بازی تکراری شده بود

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ممنونم شیرین عسلی اوهوم با تکراری بودن و خسته کنندگی موافقم جیگری :wink:

   ۰ ۰
 23. metal milita گفت:

  به این میگن نقد.
  جدا عالی بود نه میشه گفت اونقد بازی رو مثه بعضیا کوبوندی که خواننده از بازی زده بشه نه الکی خوبش گفتی.
  تازه از همه مهم تر این که شاهین جون نوشتتش! :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   الهی من قربونت تو برم شیرین شکلات نظر لطفته گلم.. بخدا چه انرژی ای میگیرم من از این سایت.. :wink:

   ۰ ۰
 24. Sirius گفت:

  نقد نسبتا خوبی بود ولی دوست عزیز در مورد گرافیک بازی باید بگم بازی open world هستش و نباید انتظار گرافیک خیلی خفنی داشت البته به نظر خودم انجین بازی chrome engine 5 انجین خوبی به خصوص در مناظر طبیعی ولی شاید تو سبک open world چندان خوب جواب نداده باشه در مورد داستان هم چندان موافق نیستم من در اواسط بازی دیگه داستان بازی رو تقریبا فراموش کرد بودم! اما بخش های دیگه نقدت کاملا موافقم در کل من این بازی رو نصف کاره ول کردم و خیلی هم خوشحالم که این کارو کردم!

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خب من اسمش رو اپن ورلد نمیذارم و اگر هم اپن ورد می بود به هیچ وجه بهانه راضی کننده ای در جواب گرافیک فنی ضعیف نخواهد بود. :wink:
   .
   جی تی ای.. ال ای نوآر.. رد دد ریدمپشن.. مافیا ۲ و…. همه و همه با وسعت و کارایی اپن وردی که داشتن نه تنها گرلفیک نقطه ضعفی براشون به حساب نمیاد بلکه یکی از قدرت نمایی هاشون گرافیک قوی بازیه.. قبوله شیرین عسلی..؟ :wink:

   ۰ ۰
 25. sheva2 گفت:

  گرافیک با هات موافقم داستان جالبی نداشت تکراری بود نمره کمتر از این باید میدادی در مورد صداگذاری خیلی ایراد داشت شخصیت های بازی هنگام حرف زدن هیچ واکنشی در صورتشان نشان نمیدادن خیلی بی روح بودن در مورد قسمت چند نفره اش اشاره ای نکرده بودی در صورتی که یکی از نکات مثبتش همین قسمت بود خیلی هیجان داشت در کل نقدت خوب امیدوارم بهتر از این هم بشه :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   صمیمانه از راهنمایی هات ممنونم عزیز دلم مرسی امیدوارم تو نقدهای آینده کارهای بهتری رو بتونم از خودم نشون بدم شیرین شکلات.. :wink:

   ۰ ۰
 26. sepanta گفت:

  امیدوارم تو سریه بعدش (البته اگه باشه)
  تمام ابن نقص هاشو بر طرف کنند تا شاهد یه بازیه زیبا باشیم !
  ژنرال جان بازم ممنون :wink:
  البته نمیدونم چرا آخه این بازى رو نقد کردى ؟؟
  این همه بازى جدیدتر و بهتر از این بود !
  ولى مهم نقدش بود که خوبه :lol:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خب اوهوم همینطور که گفتی مهم نقد بود و زمان عرضه و انتخاب بازی رو به داداشیت خورده نگیر آخه اولین کارم بود جیگری.. :wink:

   ۰ ۰
 27. saeed mirabi گفت:

  شما که اینقدر به باگ حساسین چرا از نوار لس انجلس چیزی نمیگین پر از باگ هستش .

  ۰ ۰
 28. saeed mirabi گفت:

  این بازی برای من خشونتش عالی بود و گیم پلی جذاب برای من داشت واز این بازی کمال لذت بردم و جزو بازی های منتخب ۲۰۱۱ برای من هستش .

  ۰ ۰
 29. ASZ100 گفت:

  به به نقد خوبی بود دوست عزیز. :-P

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خواهش میکنم عزیزم.. :wink:

   ۰ ۰
 30. ASZ100 گفت:

  نقد خوبی بود.

  ۰ ۰
  1. Hunt gray گفت:

   به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی.از طرف شاهین هم تشکر میکنم که نکات ریز این نقد رو تحلیل فرمودید.به این میگن کامنت.

   ۰ ۰
 31. LICH KING گفت:

  توپ بودایول . فقط یکم دیر بود . اگه نقدهای دبگه ات به موقع باشه که دیگه حرف نداره

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   چشمای نازت خوشمل میبینه جیگری.. حتما چشم این رو بذار به حساب اولین قدمم گله من.. :wink:

   ۰ ۰
 32. johnny cage گفت:

  شا هین می شه بگی چجوری میشه در سایت مطلب گذاشت

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   با توکل بر خدا..! :wink:

   ۰ ۰
 33. general amin گفت:

  یه آفرین و یه خسته نباشید به ژنرال فعال . نقد جالبی نوشته بودی . یه چند تا ایراد کوچولو ازت میگیرم . اولیش عنوان نقدت بود که به نظر من چنگی به دل نمی زد . تیتر باید جوری باشه تا خواننده رو حتی اگر اطلاعات زیادی در مورد اون موضوع نداشته باشه ترغیب کنه اون نقد یا مقاله رو بخونه . دومین مورد توی نمره هات به داستان نمره بالاترین رو دادی . در حالی که به نظر من ضعف بزرگ این بازی توی داستانش بود .بر خلاف تو فکر میکنم داستان هم تکراری بود . فرار از یک مکان به منظور بازگشت به نقطه ای امن مثل خونه دست مایه کلی بازی و فیلمه که اولا باعث میشه این بازی باز هم یه تقلید باشه و حتی همین موضوع رو نتونه خوب گسترش بده . می تونست با مامریت های فرعی هدفمند به داستان بازی کمک بیشتری بکنه که نشد . در مورد سایر موارد حق با توئه . امیدوارم توی نقدهای بعدیت موفقتر باشی . البته من در حدی نیستم که بخوام از یه نقد ایراد بگیرم . فقط یه سری درد و دل برادرانه بود . اوه…… من توی این چند سال که عضو این سایتم تا حالا این قدر حرف نزده بودم . ببین شاهین جان کاری کردی که من ژنرال باز نشسته نطقم باز شد . ……. :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   تاج سر مایی عزیز دلم پیش تک تک کلمه هات هم شیرین و دلنشینه گلم.. :wink:
   .
   مرسی از راهنماییت در مورد تیتر نقد اما راجع به داستان خب گفتم منم اوهوم حق با توئه ریشه داستان تکراریه اما این تفاوت در بیان و روایتش بود که خوشمل کرده بودش.. توریست هایی که به جزیره میان برای تفریح و .. :wink:
   .
   گرتزیه شیرین عسلی..! :wink:

   ۰ ۰
 34. general amin گفت:

  در ضمن اگر یکم طنز توی نوشته ات ملموس تر بود بهتر بود

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خیلی جلوی خودمو گرفتم تا از طنز استفاده نکنم.. آخه ترسیدم جواب نده شکلات قندی :wink:

   ۰ ۰
 35. snakeeee گفت:

  mer30 asaliiiiii :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   اوه اوه Dead Island بازی کردی اعصابت اینطوری شده..؟ :wink:

   ۰ ۰
 36. saeed mirabi گفت:

  جناب ژنرال شما که از این بازی بدت میاد باید انقدر گیر بدی که باگ داره . بله باگ داره ولی از خیلی بازی های امسال موفق تر بوده به هر دلیلی که فکر کنی حالا چون شما خوشت نمیاد دلیل بر بد بودن این بازی نیست و اینو قبلا گفتم یک منتقد خوب نباید وابسته به کنسول یا بازی خاصی باشه همه بازی ها از دید یک منتقد خوب باید درست نقد بشه و بدون وابستگی بنحوی داری راجب بازی قضاوت می کنی پس باید عادلانه قضاوت بکنی.
  بعدشم اینجا دی بازی مسنجر نیست یاد روزبه بخیر همش اینو می گفت شما باید به کاربرهای جدید نحوه کامنت گذاری رو یاد بدید نه مسنجر بازی رو .

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   آقا کت منو بگیر برم دعوا..!!! :lol:
   .
   سلام به روی ماهت عسلی.. حالا چرا انقدر عصبانی هستی شما عزیزم..؟ اول آروم باش تا بریم سراغ بحثمون.. :wink:
   .
   ۷۵% بچه ها گفتن خوشبینانه و دست بالا بازی رو مورد بررسی قرار دادم و اینکه بالاخره از سمت مقابل هم انتقادی میبینم خوشحالم.. عسلی فقط یه مثال کوچولو موچولو برام میزنی که کدوم قسمت از نقد Dead Island بی انصافی بوده و در حقش بد گفتم..؟ :wink:
   .
   منتظر مثالت هستم عسلی.. ممنونم :wink:

   ۰ ۰
  2. saeed mirabi گفت:

   بیا این اولینش جزیره ای گرفتار در باگ

   ۰ ۰
  3. JeNeRaL ShAwN گفت:

   متوجه نمیشم..! میگم ایرادهایی که در متن از بازی گرفتم اگه ناحق بود بگو کدوم ها بودن عجیجم.. منتظرم.. :wink:

   ۰ ۰
  4. saeed mirabi گفت:

   ژنرال اینم دومیش نور پردازی و سایه توی این بازی ضعیفه اتفاقا از خیلی بازیهای بزرگ دیگه بهتره چرا !!کافی در یک مکانی رو باز کنی داخلش تاریک باشه و از بیرون روشن باشه سایه کارکتر ببین انچنان سایه پردازی زیبای میبینی که لذت میبری . فقط یک نمونه توی بازی کرایسس کاراکتری که شما باهاش داری بازی میکنی سایه داره اما در مدرن وارفار ۳ همچین چیزی وجود نداره کارکتری که داری بازی میکنه حتی سایه هم نداره و حتی بازیهای بزرگ اول شخص دیگه هم همینطوره .

   ۰ ۰
  5. JeNeRaL ShAwN گفت:

   من نور خورشید رو نمیبینم فقط یک نماد ازش در بازی حضور داره.. نه درخششی که باید داشته باشه رو به نمایش میذاره نه نه به زنده و پویه بودن اطراف ( به عنوان نور ) کمک میکنه..
   .
   یکی از نقاط اصلی ضعف بازی سایه هایی هستند که با سرعت متفاوت و رنگ بد در بازی حضور دارند عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
  6. saeed mirabi گفت:

   شما با کنسول بازی میکنی

   ۰ ۰
  7. saeed mirabi گفت:

   اگه با پی سی بازی کنی میبینی که کوچیکترین منبع نوری توی یک جای تاریک از جلوش رد بشی اون نقطه رو تاریک میکنه من کاملا با این حرفت مخالفم چون تمام بازیها رو من از این لحاظ سایه و نور پردازی برای خودم هم که شده چک می کنم و روی این موضوع خیلی حساسم .

   ۰ ۰
  8. JeNeRaL ShAwN گفت:

   با کنسول عسلی :wink:

   ۰ ۰
  9. saeed mirabi گفت:

   اینم سومیش چهارتا کارکتر کاملا از لحاظ جسمانی با هم فرق دارن اگه ۴ تا رو یک بار بازی کرده باشی میبینی که خیلی فرق دارن مخصوصا بعد از تکرار دوباره بازی که زامبی ها سختر میشن و کلی برای ادم چالش ایجاد میکنن .

   ۰ ۰
  10. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خب من که گفتم تفاوت دارند اما خیلی کم.. خود بازی قدرت هاشون رو نوشته کاملا مشخصه که بازه ی این تفاوت ها چقدر گستردست گلم.. در ضمن مشکل من با شخصیت ها خیلی بیشتر از تفاوت اندک در حالت جسمانی اون هاست :wink:

   ۰ ۰
  11. saeed mirabi گفت:

   اتفاقا خیلی زیاد فرق دارن با هم ولی من با هیچ کدومشون تاحالا مشکل نداشتم بیشتر توضیح بده

   ۰ ۰
  12. saeed mirabi گفت:

   این بازی برای من یکنواخت نبود و گیم پلی خسته کننده نداشت بلکه من ترغیب میکرد تا هر چه بیشتر به نحوه خشونتم در بازی بی افزایم زامبیهای بیشتری رو تیکه پاره کنم و لذتی مضاعف ببرم .

   ۰ ۰
  13. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ببین عزیزم امکان داره من از بازی Dead Island انقدر خوشم اومده باشه ( به هر دلیلی ) که تا دنیا بر قراره ازش سیر نشم اما وقتی بخوایم یک بازی رو مورد بررسی قرار بدیم و برای مخاطب روایت کنیم نمیشه سلیقه شخصیمون رو بهش تزریق کنیم که..! Dead Island بعد از یک مدت بسیار کوتاه به شدت یکنواخت و تکراری شد و هیچ گره ای توش به وجود نیومد و این تعریف دیگه ای نمیتونه داشته باشه عجیجیی.. :wink:

   ۰ ۰
  14. saeed mirabi گفت:

   این شخصی بود جواب نمیدادی مهم نبود میبینی که شماره هم بهش ندادم

   ۰ ۰
  15. saeed mirabi گفت:

   ژنرال اینم چهارمیش باگ باگ انواع باگ من این همه توی این بازی بودم مثل بازی اسکایریم اما باگی جز رد شدن دست پا های زامبیها از در ندیدم اونم نه زیاد خیلی محدود تازه اینم بنفع گیمرها بود چون بعضی جاها گیر میکردی از این موقعیت میتونستی استفاده بکنی .

   ۰ ۰
  16. JeNeRaL ShAwN گفت:

   گوش کن پس :
   .
   تو اون مرحله که با یه عقل کل ( یعنی هوش مصنوعی بر این شخص به کمال خودش رسیده ) رفتیم تو زیرزمین برای رسیدگی به آب های زیرزمینی.. وسطاش بود که به یه در آهنی رسیدم. هیچ وقت یادم نمیره نقشه که به من میگفت راه اینجاست.. خودم هم هر چی زامبی بود به دیار باقی انتقالشون داده بودم.. اما اون در باز نمیشد..! خب میگفتم یعنی مشکل از منه..؟ دقیقا ۲ ساعت با این قسمت ور رفتم و اعصابم به قدری داشت آمپر میسوزوند که چشام بوق بوق میزد..!! خلاصه دستگاه رو خاموش کردم تا یکمی بخوابم سر از تیمارستان در نیارم..! بعد از بیدار شدن و رفتن مجدد اون مرحله به شکل معجزه آسایی برای باز شدن در هیچ مشکلی وجود نداشت و خیلی ساده فهمیدم باگی بیش نبود..!!!! ۸-O
   .
   این یکی از نمونه هاش بود که هر چی فکر میکنم نمیفهمم چطوری به نفع گیمرها بود..! فقط روان پریش نشدم اونجا..! :wink:

   ۰ ۰
  17. saeed mirabi گفت:

   اینو جواب ندادی با کنسول بازی میکنی و اما روی پی سی من همچین مشکلی نداشتم چون باگی رو تجربه نکردم نمی تونم درک کنم و اصلا سر این بازی دچار هیچ عذابی نشدم بعدشم باگ فقط در این بازی وجود نداره توی تمام بازی ها موجوده من الان دارم تازه نوار لس انجلس بازی میکنم و این بازی سر شار از باگهای خنده داره برای من شاید بقیه ندیده باشن ولی بقدری باگ گرافیکی داره یک نمونه تپه خاکی که باید چسبیده باشه به زمین یک چیزی حدود نیم متری از سطح بالاتر بود و موقعی که با ماشین می خواستم از کنارش رد بشم اونم با فاصله گیر میکرد به چیزی نمی گذاشت برم جلو .

   ۰ ۰
  18. saeed mirabi گفت:

   ژنرال پنجمیش اصلا به اناتومی زامبیها اشاره نکردی که چقدر زیبا کار شده بود شما توی این بازی هم می تونستی قطع کنی اعضای بدن زامبیهارو یا اعضای بدنشونو بشکنید و خورد کنید.

   ۰ ۰
  19. JeNeRaL ShAwN گفت:

   مگه قرار بود به شام دعوتشون کنم..؟!!! :wink:

   ۰ ۰
  20. saeed mirabi گفت:

   نه قرار نبود به شام دعوت بشن ولی باید می گفتی و اشاره میکردی پس دومین ایراد هم از نقدت گفتم اولیش هم همون قضاوت ابتدایت بود جزیره ای گرفتار در باگ

   ۰ ۰
 37. Behnam-IT گفت:

  سلام
  و تشکری خوب از دوست خودم شاهین!
  نقدت جامع و خوبه، فقط یه خرده ویراستاری بشه بسیار منسجم تر میشه.
  البته که برای شروع فروغ خوبی داری
  و امیدوارم در ادامه همینطور ثابت قدم باشی.
  همیشه شاد و همیشه خوش باشید

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   سلام به روی ماهت.. خواهش میکنم عسلی ممنونم :wink:
   .
   خب اگه بشتر توضیح بدی بهم کمک میکنی گلم.. در رابطه با ویراستاری و انسام میگم جیگری اگه مشکلاتش رو بگی ممنون میشم شیرینی :wink:

   ۰ ۰
 38. nice work
  سر این نقد خیلی زحمت کشیدی و به همه چیز رو بررسی کردی ممنون.
  اما شانی انتقادی که به نقدت وارد شد کمبود مثال هست اگه در مورد بحث های مختلفی که کردی مثال هم می زدی عالی می شد.
  اما در کل ممنون از این نقدت که رسما نقد تو و نقد سینا (پورتال ۲) منو به شدت تشویق کرد برای دادن نقد یک بازی قدیمی که خیلی دوست داشتم به دیبازی بدم و نشد!

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   یه نکته گفتی می خوام بهت بگم.. اتفاقا به این فکر کردم که مثلا میگم باگ زیاده چند تا مثال بیارم یا میگم هوش مصنوعی ضعیفه هم همینطور اما احساس کردم این مثال ها مطلب رو نتنها به حاشیه می کشونه بلکه اعتبارش رو هم کاهش میده..
   .
   میگم خب این نظر منه ولی به شخصه با مثال موافق نیستم گلم :wink:

   ۰ ۰
 39. MahanGM گفت:

  ‘جزئیات موجود در شهر و جنگل نیز خیلی خوب کار شده اما همه و همه قربانی موتور گرافیکی و گرافیک فنی ضعیف آن گردیده است.’

  با این جملت خیلی حال کردم جیگر!

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   قربونت برم شیرین شکلاتی نظر لطفته عزیزم :wink:

   ۰ ۰
 40. double t گفت:

  دستت درد نکونه بسیار لذت بردیم
  thanksb :-D

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   من هم همین رو میخوام بخدا.. خدا رو شکر.. ممنونم جیگری :wink:

   ۰ ۰
 41. double t گفت:

  ببخشید منظورم thanks بود
  :wink:

  ۰ ۰
 42. rising گفت:

  ممنون نقد خوبی بود
  این بازی میتونست بهتر از اینها ظاهر بشه ولی …..

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   اگر باگ نمی داشت.. اگر گرافیک فنی خوب می داشت.. اگر بیشتر در ساخت سلیقه به خرج میداد.. بلی.. یعنی آم بله ..!!!
   .
   خواهش میکنم جیگری :wink:

   ۰ ۰
 43. ERFAN.8 گفت:

  حالا اینقرد هم بهش سخت نگیر

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   کاریش ندارم بخدا.!!! :wink:

   ۰ ۰
 44. ژنرال منتظر نظرات ارزشمند این جانب هم باش :-D شوخی کردم اقا دمت گرم با این نقدت از اعماق قلبم میگم
  عالی بود…اولین نقدی که کامل خوندم همین بود :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ای جانم افتخار ازین شیرین تر و دلپذیر تر که داداشی احمد نقدت رو بخونه..؟؟؟ مرسییی شیرین عسلی :wink:

   ۰ ۰
 45. marcus_fenix گفت:

  خیلی ببخشید ولی میتونم یه سوءال ازتون بپرسم:
  چرا همیشه از یک لحن خاصی استفاده میکنید؟عسلی،شیرین شکلاتو…..

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   لحن خاص..؟؟ نه..! کو..؟ من که چیزی نمیبینم شیرین عسلی..!!! :wink:

   ۰ ۰
 46. marcus_fenix گفت:

  برای اولین تجربت دست رو انتخاب عنوان خوبی گذاشتی.که کمتر چالشی بود وخوب نقدش کردی.برای نقد بعدی میتونی بری سراغ یه عنوانی که بیشتر چالشیه مثل انچارتد،بتمن یا اساسینز که عیار کارتو مشخص کنه

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ممنونم لطف داری عزیزم چشم پیشنهاد خوبی بود حتما عسلی.. :wink:

   ۱ ۱
 47. Ezio گفت:

  ممنون از نقد
  بازی شم اون جوری که فکر میکردم نبود

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   اوهوم من خیلی روش حساب وا کرده بودم اما نتنها لذت بخش نبود بلکه با قرص اعصاب هم منو آشنا کرد..!!!
   .
   ممنونم شکلات قندی :wink:

   ۰ ۰
 48. johnny cage گفت:

  شهین جان جوابم رو ندادی چجوری مصلب می فرستی

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   شهین کیه باووو..!!! :lol: :mrgreen: :lol:

   ۰ ۰
  2. johnny cage گفت:

   ببخشید اشتباه لپی بود جواب سوالم رو بده

   ۰ ۰
  3. JeNeRaL ShAwN گفت:

   واه دیگه ازین اشتباها نکنیا..! :wink:
   .
   اون گوشه سمت چپ بالای تصویر رو اسمت کلیک کن و مطلبت رو در سابمیت بنویس عزیزم.. :wink:

   ۰ ۰
  4. johnny cage گفت:

   دستت درد نکنه گردویی :lol: :-D :-D

   ۰ ۰
  5. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خواهش میکنم گلم باز هم کاری بود درخدمتم شیرین شکلات.. :wink:

   ۰ ۰
 49. Hanna گفت:

  نقد خوبی بود. دستت درد نکنه. من فقط فکر می کنم یه نکته منفی بزرگ رو جا انداختی و اونم لول گرفتن زامبی ها همراه بازیبازه به این ترتیب برای مبارزه با دشمن های بزرگتر نمی تونی با کوچکترها بجنگی و لول بگیری و برگردی. به خاطر این مشکل بازی مداوم سخت تر می شه و لذت ادامه دادن رو از بین می بره. در عوض ماشین ها با لول قدیم می مونن و ارتقا هم پیدا نمی کنن که کلا باعث بی مصرفیشون می شه. آخرین ایراد هم اینکه نمی شه توی نقشه جاهای مهم یا مورد علاقه تو مارک کنی و برگردی اونجا کهگاهی واقعا عذاب آور می شه. در کل دستس درد نکنه و با امتیازاتت هم تقریبا موافقم

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خواهش می کنم گله من.. ازت ممنونم که نقدم رو خوندی عزیزم ولی اونجا بهش اشاره کردم ( تو قسمت آپگرید کردن ) که بازی رفته رفته لولش آپ میشه و برای عقب نموندن باید خودت و وسایلت رو آپگرید کنی جیگرکم :wink:
   .
   اما خوشحالم که من رو راهنمایی میکنی تا بدونم در آینده کارهای بهتری ارائه بدم شیرین عسلم مررررسی :wink:

   ۰ ۰
 50. johnny cage گفت:

  شاهین جان درباره چجوری می فرستی کامل تر بفرست عسلی دقیقا کجا

  ۰ ۰
  1. Alcatraz گفت:

   داداش بالا سمت راست(نوار بالا) نوشته “دنیای بازی:اخبار بازی های رایانه ای”
   رو اون بیار یه گزینه میاد به نام پیشخوان.برو اون تو.بعد بالا سمت راست نوشته شناسنامه.بعد دو تا گزینه میاد. رو گزینه your submissions کلیک کن :wink:

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خب من دیر رسیدم داداشی آلکاتراز راهنماییت کرد اگه بازم مشکلی هست من درخدمتم شیرین عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
 51. johnny cage گفت:

  شاهین من نمی تونم مطلب بفرستم راهنمییم کن :cry: :cry: :cry: :cry:

  ۰ ۰
  1. Abbath گفت:

   زیاد تلاش نکن چون خبرات رو سایت نمیره
   :lol: :lol: :lol:
   __________
   Anonymous

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   میره عسلی.. هر کی تلاش کنه زحمت هاش بی نتیجه نمیمونه عجیجم.. :wink:

   ۰ ۰
 52. Mohsen tah گفت:

  جزیره ی خیلی خوبیه
  :lol: :lol: :lol:
  __________
  Anonymous

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   eee..؟ تو هم رفتی..؟ من ندیدمت اونجا که..! :wink:

   ۰ ۰
 53. silver گفت:

  تقریبا نظرامون یکیه! من از اتمشفر وجو سنگین وعالی بازی خیلی خوشم اومد همچنین از خون آلود بودنش یعنی زامبی کشی توش حال میداد مثلا وقتی با ساطور دست وپای زامبی ها را قطع می کردی یا وقتی با پرت کردن چکش به سرwalker(اون زامبی های هیکلی وپر زور)سرشون می ترکید وخون همه جارا میگرفت!!!
  ولی این بازی کاملا یه بازی متوسط بود.
  دستت به خاطر این پست درد نکنه!

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خواهش میکنم گلم.. اوهوم خیلی خوب بود ایده های بازی خیلی بد بود گرافیک فنی و بی نهایت هم پر باگ بود که نذاشت بازی خوبی از آب دربیاد شیرین عسلی.. :wink:

   ۰ ۰
 54. johnny cage گفت:

  شاهین جان ببخشید مزاحمت می شم بعدشش کجا می ریم توت فرنگی

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   خواهش میکنم این چه حرفیه عزیزم.. بعد از چی گلم..؟ سابمیت یا شناسنامه..؟ :wink:

   ۰ ۰
 55. Mohamad74 گفت:

  داداش عـالـی بـود :wink:

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   ای جانم مرسی محمد جونی چشمات خوشمل میبینه عسلم :wink:

   ۰ ۰
 56. پارسا گفت:

  بازی رو عملا کردی تو گونی
  ولی حقشه
  دمت گرم نقدت عالی بود
  درباره ی خوده بازی هم نظری ندارم :۲۳:

  ۰ ۰