توسط Kurosaki Ichigo در ۱۵ دی ۱۳۹۰ , ۱۰:۰۹

سری بازیهای Silent Hill همیشه  دارای یک نوع کشش و جاذبه خاصی برای طرفداران سبک بازی های ترسناک بوده است ، هر چند سال یک بار، این طرفداران در یکی از این بازی ها در خیابان ها مه الود ، به صورت سردرگم قرار می گیرند و برای بقای خود در مقابل نیروهای شیطانی تلاش می کنند .

Downpour نام نسخه دیگری از این سری بازی است ،پس خود را اماده کنید برای سفری دلخراش به خیابان های پر پیچ و خم این شهر خاموش .

استدیوی بازی سازی Vatra در این سری گویا همه آلمان های یک بازی ترسناک را قرار داده است ، دشمنان خوب ، پازل ها ، مبارزه های زیبا و از همه مهم تر فریاد های دلخراش که معروفیت خاصی در این بازی دارند .
گویا Downpour قرار است دوباره به فرمول و  سبک بازی های کلاسیک ترسناک باز گردد، به فرمول تلاش برای زنده ماند به سبک فرار برای زنده ماندن !

شخصیت بازی Murphy Pendleton نام دارد ، یک سابقه دار فراری که گویا  از زندان فرار کرده است  وارد این شهر واقعا توریستی می شود  ! شهری که لقب گودال شیطان را به خود گرفته است ( این نام به خاطر حفاری های غیر مجاز معدن توسط شرکت stalactites به این شهر داده شده است .)

قسمتی از مرحله های اول بازی

در اول بازی و قبل از ورود مورفی به معدن او با یک شخص دیگر به نام JP صحبت می کند ، در این گفت گو که کمی طولانی هم هست مورفی تلاش می کند که از اسرار  این شهر خاموش شده سر در بیاورد . بعد از مدتی مورفی وارد یکی از معدن ها می شود. معدنی سرد و خاموش و فرسوده ، نکته قابل توجه در این قسمت این است که چراغ های روشنایی داخل معدن به ندرت کار می کنند وچراغ قوه مورفی نیز از روی پل به پایین افتاده است. از همین جا بازی در در تاریکی و وحشت شروع می شود .

به تپه های خاموش خوش امدید

عبور از معدن های تاریک و مواجه شدن با موجوداتی شبیه خزنده ها در همان اول بازی شما را مجذوب خود خواهد کرد . پله ها در تاریکی فرو رفته اند و نور خیلی کمی برای شما و پیدا کردن مسیرتان وجود دارد .بعد از رد کردن این بخش بازی وارد یک مجرای اب می شوید و در انجا ماشین آلات معادن را مشاهده خواهید کرد حالا نوبت به معماهای بازی رسیده است .

سازنده ها این نوید را داده اند که برای حل یک معما چندین راه حل مختلف وجود دارد .

در این بخش باید راه خود را به سمت یک آساسنسور باز کنید و بعد از مدتی که به آساسنسور رسیدید و هنوز ذهن شما در گیر معماهای قبلی است ناگهان یک جسد را در داخل آسانسور مشاهده می کنید .جسد در ابتدا تکانی می خورد و ناگهان با سرعت به سمت شما حمله ور می شود و این آغازی است برای ترساندن شما در بازی !

مورفی بعد از کمی تلاش وارد آسانسور می شود اما جانور دیگری از بالا به کابین آساسنسور حمله می کند و کابل ان را قطع می کند و مورفی به پایین بخش آساسنسور سقوط می کند .بعد از تلاش بسیار مورفی خود را از معدن خارج می کند در حالی که به یک تکه روزنامه بر می خورد که در ان در باره گذشته شخصیت JP مطالبی نوشته شده است .چیزی که بین مورفی و JP اتفاق می افتد در یکی از پیچش های داستان خواهد بود که ذهن شما را تا آخر بازی در گیر خواهد کرد .

بعد از گودال شیطان مورفی بالاخره قدم به خیابان های Silent Hill می گذارد .

جزئیات در این خیابان ها جالب هستند :زباله های انباشته شده ، چمن های درهم و برهم ،  خیابان های کثیف ، حیاط های بهم ریخته ، هر یک دارای داستانی و روایتی است که ممکن است برای شما جالب باشد .

تنوع بصری در این بازی بالا است و این خود جای قدر دانی دارد و دیگر محیط های تکراری و یکنواخت در بازی وجود ندارد .شما موارد زیادی را درگوشه و کنار این خیابان ها خواهید دید و ماجرای های بسیاری انتظار تان را می کشند .

دشمنان جدید

در یک قلمرو جدید شما باید دشمنان جدیدی را نیز مشاهده کنید و این دقیقا کاری است که Vatra به خوبی از عهده آن بر امده است . یک مرد وحشی به چنگال هایی بزرگ و صورتی دیوانه مانند ، موجوداتی عجیب و غریب که گویا حاصل آزمایش سلاح X هستند ، یک زن و شوهر روح مانند که در بعضی از مواقع بازی شما را تعقیب می کنند !شهری دیوانه و خاموش شده که باید از بین ان راهی برای فرار پیدا کنید . تقریبا تمام ویژگی های یک Silent Hill  خوب در این بازی جمع شده است و گویا هوادارن از این بابت باید سپاسگذار باشند .

سیستم مبارزات بازی :

در حالی که پناه گرفتن و فرارکردن تقریبا بهترین راه مواجه باخطر ها است اما گاهی اوقات نیز شلیک گلوله ها ممکن است شما را زنده نگه دارد . چیزی که به خوبی در این بازی پیدا سازی شده است اسلحه های موجود در بازی است،  از تکه های میلگرد گرفته تا چوب بیس بال ، تیروکمان و.. بدون اینکه از ویژگی ها و عناصر ترس و وحشت بازی کم کنند در اختیار شما قرار می گیرند .

سیستم مبارزات در بازی خسته کننده نیست و حرکات موجودات ( حتی خزنده ها ) نیز غیرقابل پیش بینی و نامنظم است . در طول مبارزه نیز اگر شما مثلا با چوب بیس بال به یکی از دشمنان حمله کنید و او را از بین ببرید خون  و تکه هایی از بدن این جانور در دست صورت و لباس شما تا مدتی باقی خواهد ماند .

همانند نسخه های قبلی از سری بازی Silent Hill این بازی نیز دارای لحظات اضطراب اور و نگران کننده است .مثلا در یکی از خانه های زیر مینی مورفی به یک جعبه شیر بر می خورد که نشان از وجود یه نوزاد در آن خانه است و بعد از مدتی دربی قفل را در زیر زمین پیدا می کند و به محض رسیدن به ان صدای گریه نوزادی را از پشت سره خود می شوند ، وقتی به دنبال منشاء صدا می رود به یک تلویزیون روشن بر می خورد و وقتی ان را خاموش می کند و به محل درب قفل شده بر می گردد با کمال تعجب می بیند که درب باز شده است و دیگر قفل نیست .

اتفاقات بعدی نیز به نوبه خود جالب و ترسناک هستند برای مثال در قسمتی از بازی شما صدا فریاد های یک زن را در یک فبرستان می شوید و وقتی به دنبال منشاء صدا می گردید ناگهان یک شبح از قبر بیرون می آید و به شما حمله می کند ! مبارزه یک انسان با شبح .
نکته جالب تر وقتی پدیدار می شود که شما باید با نور چراغ قوه خود این شبح را از روی دیوار های قبرستان دنبال کنید و محل ان را پیدا کنید ! شاید شما قادر به غلبه بر ان شبح  نباشید پس بهترین راه فرار است …

حقایق و داستان های بسیاری در شهر باران زده Downpour اتفاق می افتد که بازی کننده باید انها را کشف کند،  اینها همه موارد کوچکی از داستان اصلی بازی بود !

چیزی که اشتیاق هوادارن این بازی را بیشتر می کند این است که در این بای فقط حوادث شهر نیستند که برای شما جالب خواهند بود بلکه گذشته مورفی نیز در بازی گنجانده شده است ، یه گذشته مرموز ! چیزی که استدیوی Vatra هنوز اطلاعاتی از ان را منتشر نکرده است .

آهنگ ساز این بازی بر خلاف سری های قبلی که Akira Yamaoka بود به اقای Daniel Licht تغییر کرده است که یکی از آهنگ سازان سریال معروف دکستر است  و همچنین خانم Mary Elizabeth McGlynn نیز او را در این امر یاری می کند  ایشان سابقه بسیار طولانی در امر اهنگ سازی برای بازیها و انیمیشن های ژاپنی دارد .

همچنین قطعه هایی از گروه های موسیقی دیگر مثل گروه Korn  و سبک هایی مثل Nu metal در این بازی گنجانده شده است .

اکثر این تغییرات با توجه به نظر سنجی که از جمع کثیری از هوادارن این بازی در امریکا انجام شده  ، اعمال شده است .

این بازی در ۳۱ ماه مارس میلادی در سال ۲۰۱۲ منتشر خواهد شد. نسخه PS3 این بازی به صورت سه بعدی عرضه خواهد شد .


Developer(s)  :  Vatra Games
Publisher(s)   :  Konami Digital Entertainment
Composer(s)  :  Daniel Licht
Series              : Silent Hill
Engine            : Unreal Engine 3
Platform(s)    : PlayStation 3, Xbox 360
Genre(s)         : Survival horror
Mode(s)          : Single-player
Rating(s)  ACB: MA15+
BBFC: 15
ESRB: M
PEGI: 18

حسین براتی (Ichimaro Gin )

دیدگاه
۴۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

48 Replies to “نگاهی به Silent Hill: Downpour”

 1. JeNeRaL ShAwN گفت:

  حسین جان بی نهایت قشنگ بود ممنون از کارت خوشملت.. :wink:
  .
  یکی از بازی های بزرگ و شاهکار ۲۰۱۲ Silent Hill: Downpour خواهد بود که خیلی دوسش دارم.. :wink:
  .
  ————
  بی نظیر و قشنگ ۲۰۱۲

  ۰ ۰
  1. kritoos گفت:

   به نظر من بازی خوبی نیست چون برای pcنمیاد اگه میومد این کنسول دارها روشون کم میشد

   ۰ ۰
 2. King of Kings گفت:

  این نسخه شوحتما امتحان میکنم
  ولی ازدمویی که تو E3 2011 ازش دیدم از شخصیتش خوشم نیومد انگار چپول بود

  ۰ ۰
 3. double t گفت:

  dastet dard nacone uli bood mance baiad baraie khodame poshac bekharam :mrgreen: :mrgreen:

  ۰ ۰
 4. vampire گفت:

  ممنون امیدوارم این بازی بتونه یک بازی silent hillخوب بشه خیلی وقته منتظرشم.

  ۰ ۰
 5. kazmus گفت:

  بازیه ۵شنبه شب هامون هم در اومد :-o

  ۰ ۰
 6. حیف پی سی نداره

  ۰ ۰
  1. silent-assassin گفت:

   دقیقا

   همه Silent Hill ها تا حالا نسخه پی سی داشتن (غیر از شماره اول و اون نسخه PSP )
   کاش PC این هم تایید بشه

   ۰ ۰
 7. DmC X360 گفت:

  دمو هایی که دیدم بیشتر شبیه آلن ویک بود تا سایلنت هیل!.
  ممنون.

  ۰ ۰
  1. MG.96 گفت:

   آلن هیل!

   ۰ ۰
 8. LICH KING گفت:

  حسین جان دستت درد نکنه . بهترین مطالب این سایت مال شماست . ممنون از زحماتت :wink:

  ۰ ۰
 9. Titanium33000 گفت:

  من تحمل این همه ترس رو ندارم ب خصوص اون روحه ک از قبرستون میخواد بیاد بیرون.تو قسمت سایلنت هیل:ریشه ها از تنها چیزى ک میترسیدم همون روح هاى لوستر ب دست بودند.آخه چرا از روح اینقدر باید بترسم.

  مشکلى نیست چشم بسته بازى میکنیم :mrgreen:

  ۰ ۰
 10. saeed mirabi گفت:

  ایچیمارو جان کل مطلب خوندم خیلی هم جذاب بود. ولی من چون تا حالا هیچ عنوانی از سایلنت هیل بازی نکردم
  البته شماره چهارمش روی پی اس ۲ همون روم داشتم تست میکردم گذاشتم تو دستگاه شروع کردم به بازی کردن در همان اوایل بازی احساس ناامیدی شدیدی به من دست داد جوری که دپرس شدم روحیه ام خراب شد از زندگی نا امید شدم در نتیجه از دستگاه خارجش کردم و بی خیالش شدم .

  ۰ ۰
 11. Gordon گفت:

  اخیش….بالاخره یک پست مربوط به سایلنت هیل دیدیم تا درد دلمون رو بکنیم…..

  سایلنت هیل به معنای واقعیه کلمه عالیه….ترسناکه….یه دنیا داستانه…..همه چیزه…..
  فکر کنم تنها بازی که واقعا حس ترس رو به ادم القا می کنه بازیه سایلنت هیله….
  من تقریبا تمام قسمت های سایلنت هیل رو از شماره اول بگیر که برای PS1 بود تا این Homecomming که مولتی پلتفرم بود بازی کردم…
  تمام این قسمت های بازی تو یه چیز مشترک هستند….داستان بی نظیر….فضا سازی عالی…..شخصیت پردازی استثنائی….
  هیچ موقع داستان بازی سایلنت هیل ۲ رو با اون شخصیت خوبش یعنی جیمز یادم نمیره…..داستان بازی عالی بود…
  قسمت سومش هم عالی بود….در قسمت سوم فضاسازی بازی بی نظیر بود…شخصیت Heather هم واقعا عالی بود..
  اما یکی از قشنگترین و زیباترین و در عین حال ترسناک ترین بازی که تو عمرم انجام دادم بازی نبود جز SilentHill4:The Room….هرچی در باره این بازی بگم کم گفتم….چقدر من این Henry رو دوست داشتم…بی نظیر بود…داستان بازی غوغا میکرد…این هنر سازنده ها بود که یه جوری این ۴ قسمت اول رو به هم ربط داده بودند….جای جای بازی رد و نشانه هایی از سایلنت هیل های قبلی میدیدیم….
  اصلا به نظر من سایلنت هیل واقعی همین The Room بود…با اون دشمن هایی که به شکل ارواح می امدند…هیچ موقع روح Cynthia یادم نمیره با اون موهای بلندش واقعا مو به تن ادم سیخ میکرد….Walter Sullivan….رو که نگو ادم دیوونه میشه….
  مرحله اخرش تا عمر دارم تو ذهنم میمونه….که اگه دیر والتر رو می کشتی الین میفتاد تو اون دریاچه خون…..بی نظیره…این اصلا برام واضح نیست چرا یک بازی مثل سایلنت هیل ۴ باید تو Metacritic میانگین امتیازاتش ۷۵ باشه از ۱۰۰!!!! :-x :-x :-x
  بعد از این بازی خیلی منتظر سایلنت هیل بعدی موندم….تا Homecomming اومد…به هیچ وجه اون سایلنت هیلی نبود که منتظرش بودم….فقط گرافیکش خوب بود…نه داستانش گیرا بود نه شخصیتش به دل میشست….
  اخه کجا دنیا دیدی تو سایلنت هیل دشمن های بازی اسلحه بگیرند طرفت و تیراندازی کنند….اصلا فضاسازی بازی جالب نبود.. ترس؟؟؟؟؟؟ شوخی می کنید…..!!!! این بازی بیشتر خنده دار بود….معما های بازی هم خوب نبود..پایان بازی رو دیگه نگو که به لعنت خدا هم نمی ارزید….وقتی که Homecomming رو بازی کردم تقریبا حالم گرفته شد.فقط و فقط امیدمون به این Downpour هست….خدا کنه مجددا مثل همون سایلنت هیل های قبلی باشه….البته فکر نمیکنم داستانش دیگه مرتبط با سری های قبل یاشه…
  یعنی میشه دوباره یک سایلنت هیل ناب و ترسناک رو شاهد باشیم…..؟؟؟ :roll:

  ۰ ۰
  1. general amin گفت:

   دقیقا حسی که homecoming به من داد باعث نا امیدیم از این بازی شد .ولی فکر کنم downpour درست بشه :wink:

   ۰ ۰
  2. IT گفت:

   بنظر من Dead space 2 از این ترسناکتر بود

   ۰ ۰
  3. Gordon گفت:

   %۱۰۰ باهات موافقم….Dead Space2 واقعا ترسناک تر از Homecomming بود…فضاسازیش هم خیلی خیلی بهتر بود….ولی هیچ کدوم از بازی های رایانه ای که در سبک ترسناک تا حالا منتشر شده انگشت کوچیه SilentHill4:The room هم نمیشوند….
   اصلا این بازی یه چیزه دیگه بود…. :wink:

   ۰ ۰
  4. نظر شما در مورد shattered memories چیه؟

   ۰ ۰
  5. Gordon گفت:

   من این بازی رو روی ps2 انجام دادم و باید بگم خیلی خوب بود…حداقل یه نشانی از سایلنت هیل های قدیمی داشت اونم شخصیت محبوب دنیای سایلنت هیل یعنی Harry Mason بود که تو اولین قسمت از بازی سایلنت هیل دیدیمش….گیم پلی بازی هم خیلی خوب بود…گیم پلی بازی تقریبا حول موبایل هری بود که با اون همه کار می کرد…به عنوان چراغ قوه استفاده می کرد…از اشیا فیلم و عکس می گرفت و …به نظر من Shattered Memories خیلی قشنگ تر و بهتر از Homecomming بود…لااقل ترسناک بود…ولی Homecomming خنده دار بود…. :lol:

   ۰ ۰
  6. Igreg گفت:

   دمت گرم gordon جون حال کردم .اخ اخ اون مه اون شهر دلم لک زده واسشون.تو زمستون این بازیو انجام دادن یه لذت دیگه ای داره.

   ۰ ۰
 12. looti گفت:

  داداش حسین دمت گرم با اینکه حتی یک نسخشو بازی نکردم و ترس فقط تو بایوشاک و اویل دیدم ولی با این مطلبت ندیده مارو دلباخته ی بازی کردی عزیز!

  ۰ ۰
  1. MahanGM گفت:

   Dead Space نسخه دومش رو بازی کن ببینم حالت چطوری میشه. ۸)

   ۰ ۰
  2. صدای جیغ نکروموفها ….که از آهنگ های موتزارت روح نواز تره ۸-O

   ۰ ۰
  3. Hunt gray گفت:

   Dead Space 2یعنی زندگی.بازی بود که واقعانمیشد ازش ایراد گرفت.

   ۰ ۰
  4. JeNeRaL ShAwN گفت:

   دیدم از شاهکار ۲۰۱۱ دارین حرف میزنین گفتم بیام دوباره بگم اگه آنچارتد نبود بهترین بازی امسال Dead Soace 2 بود بچه ها..
   .
   یعنی انقدر به این حرفم ایمان دارم حاضرم با هرکی که مخالفه بحث کنم.. :wink:
   .
   آیزک کلارک ما منتظر سومی هستیم.. هیچ جا نمیریم همینجا هستیم..! :wink:

   ۰ ۰
  5. باهات یکیم خفن جنرال جون..خوشمل من :wink:

   ۰ ۰
  6. Alcatraz گفت:

   ژنرال سر این با من بحث میکنی؟( اگه میکنی همینجا ثابت میکنم هوای مرده اصلا در حد کاندید شدن در بهترین بازی سال نیست!)

   ۰ ۰
 13. IT گفت:

  چون برای pc نمیاد به درد لای جرز هم نمیخوره

  ۰ ۰
  1. Ezio گفت:

   … :-? :-?

   ۰ ۰
 14. mohammad.m گفت:

  یعنی میمردن براpc هم میدادن

  ۰ ۰
  1. Hunt gray گفت:

   واقعا به دردمردن میخورن.حداقل اینجوری ۲تاخرما بهمون میرسه.
   ایشالاوقتی که نسخه بعدیDEAD SPACE وDOOM اومدن SILENTHILLبه زانو درمیاد.

   ۰ ۰
 15. MahanGM گفت:

  آقا من شنفتم این نسخه دیگه کاملا میره توی خود Silent Hill، نسخه های قبلی همشون خارج از خود SH بودن آره؟

  ۰ ۰
 16. من به شدت منتظر این بازی هستم هر چند که میگن مثل زمان اوجش نیست و ممکنه اوج هم نگیره و حتی Yamaoka افسانه ای هم نیست اما من خیلی به بازی و این شخصیت اب هراس امیدوارم و البته خیلی هم خوشحال شدم که تونستن مخ mary elizabeth mcglynn بزنن که زیادی هم احساس تازگی نکنیم.

  ۰ ۰
 17. metal milita گفت:

  این بازی میترکونه.
  مرسی حسین جان حسابی حال کردم.

  ۰ ۰
 18. LUDA-CRIS گفت:

  بازی فوق العادهای و واقعا منتظرشم

  ۰ ۰
 19. Liu kang گفت:

  هر کی جرءت داره این بازی رو تنهایی بازی کنه !!!

  ۰ ۰
 20. Natan drake گفت:

  امیدوارم ترسش ازDead space بیشتر باشه Dead space که مو رو به بدنم سیخ کرد.

  ۰ ۰
 21. ERFAN.8 گفت:

  امید وارم تو مایه های dead space 2 باشه چون واقعا وقتی بازیش میکردم از ترس و جنون لذت میبردم…

  ۰ ۰
  1. Igreg گفت:

   پدر بازیهای ترسناک : silent hill ولاغیر.

   ۰ ۰
 22. Thomas_Angelo گفت:

  فوق العاده ترسناک حتی بیشتر از dead space

  ۰ ۰
 23. ecstasy گفت:

  :( یعنی امکان نداره نسخه pc بازی بیاد؟ :(

  ۰ ۰
  1. Natan drake گفت:

   ممکنه بعدا که واسه کنسول ها خوب فروش کرد مثل L.A.Noire برای pc هم بدن بیرون.

   ۰ ۰
 24. Behnam-IT گفت:

  باسلام
  و تبریک به رفقای کنسول باز
  و افسوسی دوباره از نیومدن این عنوان خوب برای پی سی!
  امیدوارم روزی که دور نیست این بازی رو هم بازی کنیم.
  همیشه شاد و همیشه خوش باشید

  ۰ ۰
 25. Ezio گفت:

  حتی خوندنش هم هیجان داره بازی به شدت ترسناک و هیجانی است هیچ وقت این بازی رو شب ها بازی نکنید

  ۰ ۰
 26. سایلنت هیل عالیه . ایشالا که تو بهترین حالت بیاد بیرون .

  ۰ ۰
 27. Allllllllllllll گفت:

  من بازی های زیادی رو انجام دادم ولی بهترین هاش SilentHill4:The RoomوDOOM3 بودن

  ۰ ۰
 28. Hanna گفت:

  راستی اون خرگوش صورتیه یادم رفت. معرکه بود

  ۰ ۰
 29. پارسا گفت:

  عالی بود دمت گرم :۱۵:

  ۰ ۰