توسط رضا زائری در ۵ دی ۱۳۹۰ , ۱۷:۰۰

شاید خیلی از شما ها به بازی های ژاتر پلتفرمر و فانتزی و ساده،به چشم یک بازی نه چندان با کیفیت و شاید مسخره نگاه کنید و کلا اصلا این سبک از بازی را قبول نداشته باشید!اما بدون شک اگر Rayman Origins را تجربه کنید آن وقت دیگر همچین عقیده ای نخواهید داشت!
بازی های ژانر پلتفرمر طرفداران خودشان هم دارند اما متاسفانه به دلیل کم توجهی صنعت گیم به این جور بازی ها باعث از بین رفتن علاقه طرفداران و گیمران میشود و همچنین باعث میشود که دیگر از این تیپ بازی های ساخته نشوند.خیلی کم پیش می آید که همچین بازی هایی موفق شوند و در میان این همه بازی نامی برای خود دست و پا کنند؛شرکت های زیادی تلاش میکنند که با ساخت این گونه بازی ها تغییر و تحولی در روند کار خود به وجود آورند اما اکثرا موفق نمیشوند و همان طور که گفتم تنها تعدادی کم از این سبک بازی ها موفق و پیروز میشوند.یکی از همین بازی ها بدون شک سری جذاب و فوق العاده Rayman میباشد که اولین نسخه از آن در سال ۱۹۹۵ منتشر شد که خیلی خیلی هم با استقبال خوبی مواجه شد و به فروش و نمرات خوبی هم دست پیدا کرد! اما بعد از آن چندین سال بود که دیگر خبری از Rayman نبود و دیگر کسی حرفی درباره ساخت دوباره آن نمیزد تا این که امسال آقای Michel Ancel دوباره تصمیم گرفت به کمک یوبیسافت خاطرات Rayman را زنده کند و Rayman Origins را با خلاقیت و ایده های جدیدی وارد بازار کند.

قطعا هیچ کسی از یک ژانر پلتفرمر ساده انتظار یک داستان پیچیده و پر محتوا و جذاب ندارد و همه میدانند که داستان در این گونه بازی ها تنها امر یا بهانه ای برای آغاز بازی و دنبال کردن آن است. Michel Ancelهم این را میدانست و تصمیم گرفت با شروعی خنده دار و جالب گیم پلی بازی را آغاز کند و همان طور ه گفتم این سوژه تنها بهانه ای برای آغاز بازی است! در یک روز آفتابی Rayman معروف و دوستان با مزه اش روی شاخه های درختی خوابیده اند و خوابشان هم حسابی سنگین است و خر و پفی میکنند که انگار صد سال است نخوابیده اند! همین صدای خر و پف آنان هم در نوع خود جذاب و خنده دار است زیرا نهوه ای آهنگین و زیبا به خود گرفته است که هر فردی را میخنداند! حالا Rayman و دوستانش در حالی در خواب خوش به سر میبرند که خبر ندارند درختی که آن ها رویش خوابیده اند،تنه اش محل زندگی Darktoon ها میباشد و حالا صدای خر و پف بلند Rayman و دوستانش دارد حسابی Darktoon را کفری میکند!سرانجام Darktoon ها دیگر خیلی عصبانی میشوند و به یکباره به Rayman و دوستانش حمله میکنند و آن ها را میگیرند! اما خود Rayman موفق میشود فرار کند و از همین جا گیم پلی بازی آغاز میشود و شما باید در نقش Rayman مبارزه کنید و دوستانتان را آزاد کنید.همین داستان ساده و خنده دارد باعث به وجود آمدن یک بازی عالی و زیبا میشود.میتوان گفت که چنین بازی های حتی با وجود ساده بودنشان اما آن قدر عالی و کارشده هستند که در کسب امتیاز از سایت ها و نشریات مختلف از بازی های پر سر و صدا هم مانند Call Of Duty:Modern Warfare 3 و Battlefield 3 موفق تر میشوند و نشان میدهند که خوبی یک بازی حتما به تبلیغات گسترده و جنگ و دعوا و این ها احتیاج ندارد.

بهشت Rayman Origins
به جرئت میتوان گفت که محیط زیبا و خلاقانه و گرافیک بی نظیر Rayman Origins هر گیمری را به وجد می آورد و باعث میشود حتی ساعتی هم شده پای این بازی بنشیند و آن را تجربه کند! معمولا بازی های ژانر پلتفرمر یک خصوصیت خیلی خوب دارند و آن همین محیط زیبا و وصف نا پذیر در بازی است که البته باز هم در امر به وجود آوردن همچین محیطی در بازی از پس همه بازی سازان بر نمی آید و تنها تعداد کمی از بازی های ژانر پلتفرمی مانند Rayman Origins دارای بهترین گرافیک و محیط مناسب و خلاقانه هستند! گرافیک بازی به شدت زیبا و چشم و نواز است و محیط اطراف آن قدر خوب ساخته و پرداخته شده اند که بازی کننده حس واقعی حضور در محل بازی را دریافت میکند! آن فضای شلوغ و ناآرام Rayman Origins آن قدر زیبا و بی نظیر است که باعث میشود از هر گونه ایراد دیگر بازی چشم پوشی شود. چیزی هم که این روز ها در بازی های منتشر شده خیلی به چشم می آید،افت فریم های زیاد و شدید در گرافیک بازی ها میباشد که Rayman Origins واقعا از این گونه بازی ها نیست و بعید است بتوانید بیشتر از یکی یا دو جای بازی در طول گیم پلی افت فریم های خفیف و قابل چشم پوشی را ببینید و تو دوقتان بخورد! پس حالا اگر معتقد هستید که یک بازی خوب باید گرافیک و فضای خوبی داشته باشد مطمئن باشید که از خرید Rayman Origins که فعلا برای Xbox 360 و PS3 آمده است پشیمان نمیشوید.به گفته Michel Ancel این بازی با انجام تغییراتی برای دو کنسول این بازی با انجام تغییراتی برای دو کنسول ۳DS و PS Vita هم منتشر خواهد شد.به طور کلی نتیجه میگیریم که گرافیک هنری و گرافیک مکانیکی بازی هر دو بی نظیر و عالی هستند و جای هیچ صحبتی را بر جا نمیگذارند! حداقل تا به این جا بر روی دو کنسول Xbox 360 و PS3 که این گونه بوده است.

ماجراجویی، مبارزه، انتخاب
در گیم پلی بازی ماموریت های اضافه و از این جور چیز ها وجود ندارد و شما دائما باید با دشمنان سر سخت خود سر و کله بزنید! شاید فکر کنید که بعد از مدتی خسته کننده میشود اما این طور نیست؛زیرا هر دشمنی به یک روشی مبارزه میکند و هر بار باید به یک جای خاص برای مبارزه بروید و برای این که بتوانید به مراحل بعدی و بالا تر بروید باید چیز های زیاد و مخصوصا Lum های زیادی جمع کنید تا مراحل بالاتر باز شوند! در غیر این صورت نمیتوانید به مراحال بالا تر بروید تا وقتی که چیز ها و Lum های مورد نیاز خود را به دست آورید. حتما نمیدانید Lum ها چه هستند! نه؟ Lum ها یک سری موجود بسیار ریز و نورانی هستند که در طی هر مرحله در مسیر حرکت شما وجود دارند و شما برای راه یابی به مراحل بالاتر باید نعداد کافی از آن ها را بگیرید که البته کار آسانی هم نیست و خیلی سخت است و شاید بعضی وقت ها به خاطر نتوانستن جمع کردن مقدار لازم Lum برای مراحل بعد نتوانید به مراحل بعد بروید و آن وقت است که ممکن است خیلی عصبانی شوید! و همین یک مشکل کمی بد در بازی به حساب می آید که خیلی سخت است همه Lum های مورد نیاز را جمع آوری کنید! به طور کلی در گیم پلی بازی باید خیلی حواستان را جمع کنید تا بهترین روش ممکن را انتخاب کنید؛برای مثال در بازی راه های مخفی بسیار زیادی وجود دارند که در جا هایی که حتی فکرش را هم نمیکنید وجود دارند و فقط کمی ریسک پذیری میخواهند تا پیدا شوند! ممکن است حتی در یک دره تاریک و سیاه هم یک راه مخفی وجود داشته باشد که به شما خیلی کمک بکند و به همین دلیل باید در حین بازی حواستان به اطراف هم باشد تا بهترین راه را انتخاب کنید.مبارزه ها هم در بازی بسیار جالب و جذاب طراحی شده اند و راحت ترین کار برای از پا در آوردن دشمنان بازی پریدن روی کله آن ها است! یعنی کافیست یک فرصت مناسب پیدا کنید و بعد بپرید روی کله دشمنان! بعدش دیگر کارتان آسان میشود و دشمن به راحتی تسلیم شما خواهد شد.همچنین یک ایده جدید در مبارزات گنجانده شده است و آن این است که بعد از ضرباتی به دشمن،آن فردی که دارید باهاش مبارزه میکنید برای لحظه ای به شکل بادکنک در می آید که در نوع خودش خیلی خنده دارد و جالب است! آن موقع دیگر بستگی به ماهر بودن شما دارد که اگر ماهر باشید میتوانید از بادکنکی شدن دشمنان بهترین استفاده را ببرید و آن ها را از پا در بیاورید!همچنین سازندگان بازی شخصیت های دیگری هم به غیر از Rayman در دسترس گیمر قرار داده اند که میتوان از میان آن ها به Globox اشاره کرد که میتوانید به راحتی در بخش Snoring Tree شخصیت دل خواه خود را انتخاب کرده و با آن بازی را دنبال کنید! حتی میتوانید رنگ لباس شخصیت های موجود در بازی را هم انتخاب کنید که همه این ها باعث به وجود آمدن یک گیم پلی اساسی و بی نظیر برای Rayman Origins میشوند.

همه چبز مناسب است!
در بازی همه چیز با محیط و حال و هوای بازی وقف دارد و به آن میخورد! صداگذاری و موسیقی هم همین طور است و در همه چای بازی دقیقا موسیقی مربط و متناسب با محیط بازی پخش میشود که باعث لذت شما هم میشود؛هر چند تعداد موسیقی ها شاید کمی کم تر از حد استاندارد باشد اما با هم کیفیت آن ها عالی است و به موقع پخش میشوند.
در کل به هر کسی که Rayman Origins را تجربه نکرده،توصیه میکنم که حتما این کار را بکند و شانس لذت بردن از یک همچین شاهکاری را از دست ندهد!
امتیاز کلی:
۹.۴

رضا زائری

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۴۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

48 Replies to “Rayman Origins؛ساده اما لذت بخش!”

 1. Never More گفت:

  ۸-O 8-O 8-O 8-O 8-O

  ۰ ۰
  1. نه تنها به این سبک به چشم مسخره نگاه نمیکنم بلکه عاشق سبک پلتفرمر میباشم

   ۰ ۰
  2. general amin گفت:

   کار خوبی میکنی :wink:

   ۰ ۰
  3. NSR گفت:

   برا pc نیست ؟
   هک ps3 هم که ۱۱۰ تومنه !!
   :( :( :cry: :cry:

   ۰ ۰
  4. IT گفت:

   چی هست برای pc هست؟
   چرا جوک می گی؟

   ۰ ۰
  5. BlackVirus گفت:

   برا پی سی هم هست اما پورت شده.یک سری تو سایتهای دانلود بزی پیدا می کنی :mrgreen:

   ۰ ۰
 2. NeXus 360 گفت:

  دردسر های این جسنواره لعنتی فرصت نداده هنوز بیشتر از ۱ساعت بازیش کنم اما انقدر گرافیکش زیباست آدم بی اختیار بعضی وقت ها بازی از دسش در میره و فقط محو گرافیک چشم نواز بازی میشه
  (ممنون از رضا زائری عزیز)

  ۰ ۰
 3. Rayman Origins قوق العاده هستش!
  یعنی این قدر خوب بوده که از همه سایت ها و نشریات از خیلی از بازی های پر سر و صدای دیگه با تبلیغات زیاد بیشتر نمره گرفته و این به خاطر اینه که این بازی واقعا عالیه

  ۰ ۰
 4. Adios گفت:

  اگر به من بود این بازی رو بهترین بازیه سال می کردم :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!:
  یعنی بازی به این فانی تو عمرم بازی نکردم مخصوصا اگر بعد از دارک سولز بازیش کنید :lol: :lol:

  ۰ ۰
  1. mostafa133 گفت:

   بعد از دارک سولز رو خوب اومدی :mrgreen:

   ۰ ۰
 5. ۱_ما که ریمن رو رو پی سی بازی کردیم تا بسوزن سازندگان حسودش
  ۲-گرافیکش از بتلفیلد با حال تر بود :lol:

  ۰ ۰
  1. ریمنو رو pc اجرا کردی بدون افت کیفیت :?:
   من دیدم شبیه سازی شدش اومده ولی رو کیفیتش شک دارم :!:
   اگه کیفیتش با نمونه اصلی یکیه بگو تا منم بگیرم :wink:

   ۰ ۰
  2. بله یکیه هیچ فرقی نداره افت فریم هم اصلا نداره وبا برنامه دلفین براحتی اجرا میشه

   ۰ ۰
  3. بدون افت کیفیت.کنترل عالی(موس و کیبرد).از اصلشم بهتر .فقط ممکنه گاهی اوقات یه هنگ کوچیک بزنه البته نه زیاد
   عالیه در مجموع بگیرش ضرر نمیکنی داش احمد :wink:

   ۰ ۰
  4. دمتون گرم حتما میگیرمش :wink:

   ۰ ۰
  5. paleous bazi گفت:

   با گیم پد هم جواب میده

   ۰ ۰
  6. mohammad.m گفت:

   من نمی دونستم اقا دست شما مرسی فردا میرم پیداش می کنم یا دانلود

   ۰ ۰
  7. IT گفت:

   از کجا باید بگیریم
   چجوریه دانلودیه خریدنیه
   توروخدا یه نفر بگه باید از کجا بگیرمش
   تو این شهر خراب شده که هیچی پیدا نمیشه

   ۰ ۰
  8. دانلودیه تو سایت ها بگردی پیدا میشه بعدشم با شبیه ساز دلفین براحتی حتی از اصل اجرا میشه برو دانلود کن که نصف عمرت بر فنا نره

   ۰ ۰
  9. IT گفت:

   همون نسخه ی xbox اش رو باید با دلفین اجرا کنیم
   از کجا میشه این دلفین رو دانلود کرد

   ۰ ۰
 6. یادم رفت: مگه میشه کسی از ریمن بدش بیاد؟؟؟!!!!!

  ۰ ۰
 7. mostafa133 گفت:

  واقعا میتونم بگم از تک تک لحظه های این بازی لذت بردم.یک شاهکار تمام عیار بود.$Pc

  ۰ ۰
 8. واقعا چه انجینی داره گرافیکش ادمو میخکوب میکونه یه شاهکاره به تمام عیاره

  ۰ ۰
 9. Gordon گفت:

  یکی از بهترین و خوش ساخت ترین بازی بود که تو این چند روز اخیر بازی کردم…واقعا عالی بود..چه از لحاظ گرافیک و چه از لحاظ گیم پلی…
  واقعا باید به سازنده این بازی تبریک گفت…..

  ۰ ۰
  1. نه بابا ول کن الان تبریک میگی جو میگیردش خودشو گم میکنه برای پی سی بازی نمیده :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
 10. King of Kings گفت:

  بر عکس من خیلی از این بازی خوشم میاد :lol:

  ۰ ۰
 11. گرافیکش که از بتل بهتر بود انصافا

  ۰ ۰
  1. ولی بتل واقعا خنده دار تر بودا کم لطفیه :mrgreen:

   ۰ ۰
 12. شاد ترین بازی امسال….
  واقعا به من حال داد.

  ۰ ۰
 13. victor hogo گفت:

  خیلی بازیه باصفاییه دستشون درد نکنه.من که ازش لذت بردم.

  ۰ ۰
 14. kritoos گفت:

  خوب هرکسی سلیقه خودش رو داره یکی از این بازی خوشش نیاد

  ۰ ۰
 15. Elena گفت:

  من عاشقشم.خیلی محیط شاد وجذابی داره.

  ۰ ۰
 16. ریمن همیشه عالیه … :mrgreen:

  ۰ ۰
 17. ZOBEK گفت:

  چندنفره خیلی حال میده ته خندس من خیلی خوشم اومد :mrgreen:
  —————————————————–
  soon old friend soon… it will be over
  zobek

  ۰ ۰
 18. farid-ab گفت:

  با این سبک بازی ها بشدت حال میکنم بازی هایی مثل rayman ,limbo ,trine ,… به نظر من از خیلی از بازی های سه بعدی معمولی بهترند ادم لذت میبره موقع بازی کردن چون سازنده هاشون هم انصافا با جون و دل واسه گرافیک هنریش مایه گذاشتن!واسه همین وقتی اولش که گفتن ریمن واسه پی سی نمیاد کلی ناراحت شدم تا اینکه با امولاتور دلفین اومد وبازی کردیم وکلی هم حال کردیم!!!!!!!!!!۱ :lol:

  ۰ ۰
 19. Ezio گفت:

  فوق العادس
  گرافیک بی نظیر گیم پلی اعتیاد آور و …
  ممنون از نقد

  ۰ ۰
 20. paleous bazi گفت:

  با امولاتور دلفین راحت میشه رو pc بازی کرد بدون هیچ افت کیفیتی
  پس خوش باشید :wink:

  ۰ ۰
 21. IT گفت:

  حیف که برای pc نیومد
  خدا کنه این یوبی از خر شیطون بیاد پایین و برای pc هم منتشرش کنه

  ۰ ۰
 22. adam گفت:

  من دیدم تویکی از سایت ها این رو برا pc می فروختن یعنی دروغ بوده :?:

  ۰ ۰
  1. نه راست بوده برای پی سی امده که با امولاتور دلفین راحت اجرا میشه بدون کوچکترین تغییری با نسخه های کنسول های دیگر

   ۰ ۰
 23. DjDaniel گفت:

  من موندم تا کی میخوان این Call بازها بسوزن از اینکه بالاخره یه رقیب جدی پیدا کردن !!چشم ندارن ببینن بازیشون کم کم داره سر تعظیم فرود میاره هی چپ و راست به BF3 گیر میدن !!! ۸-O

  ۰ ۰
  1. عزیزم چرا هی اوتارتو عوض میکنی؟

   ۰ ۰
 24. بهنام گفت:

  مگه انحصاری نیست؟؟؟؟؟ ۸-O

  ۰ ۰
  1. چی؟انحصاری؟؟؟؟انحصاری چی؟!!!
   هر جا اینو شنیدی اشتباه شنیدی!
   معلومه که انحصاری نیست!

   ۰ ۰
 25. Natan drake گفت:

  بازی بی نقصییه. خداییش باید بازی کنین تا بدونین چی میگم.یه بازیه بی ادعا ولی سرشار از خلاقیت.

  ۰ ۰
 26. ecstasy گفت:

  جالب نیست. با پلتفرمر حال نمیکنم

  ۰ ۰
 27. پارسا گفت:

  بازی عالی بود :۱۵:
  با اینکه ساده بود و دوبعدی ولی یوبیسافت خوب چیزی ساخت :۱۵:

  ۰ ۰