بنیاد ملی بازی های رایانه ای

بنیاد ملی بازی های رایانه ای مرجع صدور مجوزهای بازی های رایانه ای شد

توسط محمد حسین فکری در ۳۰ آذر ۱۳۹۰ , ۰۱:۰۸

به گزارش ایتنا از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ کلیه امور مربوط به حوزه بازی‌های رایانه‌ای، به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای واگذار شد.

مطابق این گزارش به نقل از سایت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمد رضا مخبر دزفولی دبیر این شورا با اشاره به مصوبات جلسه امروز شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با تصویب شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه امروز؛ حمایت و نظارت بر گسترش فرایند تولید، تامین، واردات، صادرات، آماده‌سازی، تکثیر و صدور مجوز تولید و توزیع انواع بازی‌های کنسولی و رایانه‌ای، به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای واگذار شد.

وی افزود: با این مصوبه شاهد سازمان‌دهی مناسب‌تری در عرصه بازی‌های رایانه‌ای خواهیم بود و دیگر شاهد موازی‌کاری‌ها در این زمینه نخواهیم بود.

دیدگاه
۲۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

24 Replies to “بنیاد ملی بازی های رایانه ای مرجع صدور مجوزهای بازی های رایانه ای شد”

 1. NooBuGaMeR گفت:

  بازی های کنسولی نههههههههههه… دیگه بازی های کنسول هم غیر مجاز شدن…ای بابا حالم گرفت

  ۰ ۰
  1. IT گفت:

   نه بابا غیر مجاز چیه
   یعنی از دست ارشاد اسلامی خارج شد و به دست بنیاد افتاد
   به زبان ساده تر بین بد و بدتر به بد داده شد

   ۰ ۰
 2. انشاالله :arrow:

  ۰ ۰
 3. CPT mc tavish گفت:

  ببینیم چی میشه. :roll:

  ۰ ۰
  1. fekri mohamad گفت:

   تو اخه سر پیازی یا ته پیاز ببینم چی میشه :lol:

   ۰ ۰
 4. oOMOo گفت:

  به جان خودم اگه این یارویی که فوفولی بود یا دزفولی هالا هر چی که بود،اگه یه بار دست به بازی زده بود هر چی خواستید به من بگید.یارو نمیدونه کنسول چه شکلی نوشته میشه میخواد بازیهاش رو کنترل کنه :lol:

  ۰ ۰
 5. zidane گفت:

  به جای این کارا برین اقتصاد مملکتو درست کنین

  ۰ ۰
  1. حرف دل منو زدی دادش

   ۰ ۰
  2. zidane گفت:

   والا به خدا سر همین سازمان کلی پول بیت المالو هدر میدن بعد ازشون میپرسن دستاورد این سازمان چی بود جواب میدن ما برنامه مون چند سالست.

   ۰ ۰
  3. IT گفت:

   بچه ها زیاد شلوغش نکنین یدفعه دیدین بازم سعید نظرات بست موندیم تو خماری ها!!

   ۰ ۰
 6. mohammad.m گفت:

  خوب تا حالا بازی ها بعد ۶ماه مجوز میگرفتن الان بعد ۱سال چه پیشرفت بزرگی نصیبمان شد

  ۰ ۰
  1. zidane گفت:

   کی میره بازی شرکتی بگیره.

   ۰ ۰
 7. King of Kings گفت:

  از این “بنیاد بازی های رایا نه ای” نمیدونم چرا انقدر بدم میاد

  ۰ ۰
 8. MahanGM گفت:

  یعنی دیگه از ارشاد جدا شد؟ منظورم اینه که بازی ها برا ارزیابی دیگه به ارشاد نمیرن؟

  ۰ ۰
 9. Hamedgh گفت:

  با سلام!
  آه خدای من! دست گلشون درد نکنه!!!
  بی شک با اینکار بنیاد، بسیاری از بازیهای مطرح خارجی به کلکسیون بازیهای فاخر داخلی اش اضافه خواهد شد. با دادن مجوز به بازیهای مطرح خارجی می تواند دم از گرم کردن بازار بازیهای داخلی و نسبت دادنش به فعالیتهای غیر خودخواهانه! خودش شود!!!

  از آنجا که خاطرمان یاری می کند برخی از نمایندگان و مسئولین مملکتی و مجلسی به بازیهای خارجی لفظ “جنس قاچاق” و عمل ورودش را به بازار داخلی با لفظ “قاچاق فرهنگی” نامبرده و آنرا نکوهیده بودند. چرا که فرهنگ بومی آنها (نمایندگان بومی)و اینها(ما بازیبازان بومی) را دچار قلنج ابتذال کرده و چنان ترسی در وجودشان افتاده که بیا و ببین!!!
  حالا شاهد هستیم که بنیاد همان بازیها را مجوز داده، درجه بندی کرده و بازار قاچاق فرهنگی را با واژه نامانوس “بطور کمپلت”(و مانوس بطور کامل) در ید قدرت خود گرفته و هولوگرامهای تطهیر کننده خود را بر روی بازیهای خارجی غیر مجوز دار(از طرف شرکتهای تولید کننده خارجی) چسبانده و آنها را احتمالا با مهر و موم خود با هزینه های جانبی اش به بازار بازیهای داخلی وارد کرده است. و بعبارت دیگر واژه “قاچاق فرهنگی” را با یک جاخالی به واژه “کارچاق فرهنگی” تبدیل نموده است.
  حال نمی دانیم نگرانی نمایندگان بومی را بچسبیم یا دلدادگی ِ موازی/بومی ِ بنیاد بازیها را دل بندیم!!! اگر فعالیتی غیر قانونی و نادرست است، پس این تناقضات از کجا ناشی می گردد؟ آیا جوانب این فعالیتها را سنجیده اند؟!
  به لیست بازیهای آینده بنیاد بازیها را که یکه تاز میادین بازی فرهنگی، غیر سیاسی اما قانونی و غیر دولتی ِ اساسنامه ای و دولتی بیرونش، را نگاهی می اندازیم:
  گرشاسپ۱ (چند سال پیش)، فیفا ۱۲ (بدون لیگ ایران)، چرخ دنده های فاخر جنگ۱و۲و۳ یکجا ، مکس پین ۳ (فاخر شده زیر نویس دار و عاری از خشونت) – گرشاسپ۱ – لاک پشتهای فاخر نینجا ۱۵ – چند تا ماد فاخر و جایزه گرفته داخلی – هیتمن جدید با درجه سنی +۱۲ به دور از تهاجمات فرهنگی- میدان فاخر نبرد(BF) 2 – میدان نبرد ۳ / +۲۰۰ /اصلا ممنوع – گرشاسپ۱ (همان فاخر چند سال پیش) – فیفا ۱۳ (قرار است در آینده به دست ما برسد بهمراه لیگ ایران به کوشش بنیاد) و ….
  بنیاد بازیهای رایانه ای در خدمت بازیهای خارجی ِ داخلی شده و داخلی ِ داخلی مانده! (از طرف بنیاد)

  پس کار فرهنگی و اساسی بماند برای بعد!؟؟؟ (از طرف یک فرهنگی بازنشسته)

  من سازنده ام یا آنها؟! … باید روی پای خودم بایستم… آخ! پاهام چرا خواب رفته!؟ (از طرف یک بازیساز)

  اینچه وضعش است؟ اگر می توانید وضعیت اقتصادی و بیکاری و بازیسازی و کشاورزی و “زی” و “دی” و “دی” های دیگر را از پایه درست کنید. همین دلخوشی را از ما می خواهید بگیرید! آقایان حتی دستشان به گیم پد نخورده و “میرمهنا” و “فاینال فانتزی” را تا آخر نرفته اند، می خواهند به آنها دست بدهند. آمارهای آنچنانی می گیرند… آخ آخ Game Over شدم. (از طرف یک بازیباز کم درآمد)

  اگر بگذارید و امان دهید و چوب لای چرخ ما نگذارید، ما راهمان را خودمان در دل مخاطبان پیدا می کنیم. (از طرف هنر و علم و صنعت)

  تولید… سرمایه گذاری… دلت خوش است! آنهم در بازی!!! تولید فرهنگی کنیم، فرهنگ تولید کنیم. جواب این متولیان فرهنگی را اول بدهیم تا خوان هفتم فرهنگی فاصله زیادی است. پولم … بابا پولم کجا بوده آخه، مگه پولم را از سر راه آوردم… که با سازمانهای وابسته و غیر وابسته تقسیم کنم. اینهم وضع بازار ارائه تولیدات فرهنگی یا همان قاچاق خارجی/ داخلی!
  هم چیز که دست خودشان است!!!
  میروم یک فیلم “ازدواج به سبک داخلی” با هنرپیشه های داخلی و غیر انیمیشنی می سازم. تازه اینقدر هم به گرافیک و صداگذاری و راه رفتن و موتور بازیسازی(که چرخ است یا موتور؟! نوشتنش تولید چرخ نیست! اگر هست پس بیسوادی!!!) و نشت حافظه و سخت افزار و دایرکت چی چی ، و غیره و ذالک در حین نقد و مجوز دادن گیر نمی دهند.
  (از طرف یک تولید کننده ضربه خورده فرهنگی)

  ندای وظیفه(Call of Duty) فضای کهکشان را نیز تحت تسخیر خود درآورد وهمچنان به درخشش خود ادامه می دهد.(از طرف شرکتهای بازیسازی خارجی / سایتها و مجلات بازی)

  امید است در کنار طنز به آنچه که می خواست عنوان کنم، دست یافته و دوستان عزیزم مغز مطلب را همانند پسته از غلافش خارج کنند. به امید روزی که قانون مداری و درستی نگری جای خود را در بین همه ما باز کند، بدور از هر آلایشی!!!

  با تشکر از همه دوستان عزیزم!
  ** -“زندگی کردن برای آموختن است. این درس را در قلبت نگهدار و ذهنت را پاک گردان.” — اتزیو به یکی از اعضای فرقه در بازی فرقه آدمکشها : افشاگری ها/ Assassin’s Creed: Revelations **

  ۰ ۰
 10. JeNeRaL ShAwN گفت:

  “””۳ هزار میلیاردو زدن به بدن نمیدونن دیگه چیکار کنن گیر دادن به بازی های ما..!!! بابایی شمارو چه به بازی مگه به جز …. … ….. کار دیگه هم بلدین..؟؟؟؟”””

  ۰ ۰
  1. SEN3 گفت:

   خدا اخر عاقبت ما گیمر های ایرانی رو بخیر کنه

   ۰ ۰
  2. JeNeRaL ShAwN گفت:

   نه دیگه چیزی هم مونده از این مملکت که اینا به لجنش نکشن..؟ آقا ما کمک شما رو نخوایم باید کیو ببینیم..؟ به قول این شعره که میگه :

   ما را به خیر شما امیدی نیست.. شر مرسان..!

   ۰ ۰
  3. zidane گفت:

   آخرین خبر.امروز دلار ۱۵۰۰ تومان خرید و فروش شد.مملکت گل و بلبلی همینه دیگه

   ۰ ۰
 11. saeed mirabi گفت:

  از فردا همه فقط باید کامی در جنگل بازی کنن و اگه کسی اسم کال یا بتل یا هر بازی خارجی دیگه ای بیاره میره جهنم میسوزه گیم اور میشه . خدایا چرا باید نسل سوخته باشم !!؟ (تنها خطایم فقط وطن پرستی بود)

  ۰ ۰
  1. JeNeRaL ShAwN گفت:

   این میره جهنم رو به شدت من زیر ذره بین میذارمش.. اینا هر چی که کم میارن میچسبونن به همین دین و اسلام آخرشم میگن…

   اصن ول کن باو فردا میندازنمون اوین حالا بیا درستش کن آخه نمیدونی دموکراسی داریم ما..؟!

   ۰ ۰
 12. HenryBlackBurn گفت:

  اینا خودشون بازی های درپیت ایرانی میسازند به بازی های خارجی حسودیشون شده چمع کنید بابا ۳ هزار میلیارد برید درست کنید که پول این بیت المال بوده عین خیالتون هم نیست ول کن اصلا الان ما روهم میبرن کهریزک شیشه نوشابه میکنند تو……

  ۰ ۰
 13. کلا مگه چندتا شرکت گیم داریم که بنیاد بخواد ؟ یه دوتا وام بدین بدبخت بیچاره ها کار کنن این مسخره بازیها رم جمع کنین. این از وضع شرکتهای گیم داخلی . اینا رو ول کنن میخوان بازار جهانی رو هم نظارت کنن .

  ۰ ۰
 14. ecstasy گفت:

  الان بهتر از قبل شده. کمتر رو بعضی بازیا حساس میشن

  ۰ ۰