نکاتی ویژه در مورد The Last of Us

توسط Kurosaki Ichigo در ۲۵ آذر ۱۳۹۰ , ۲۳:۲۰

بازی The Last of Us رسما توسط استدیوی Naughty Dog’s به صورت عنوان انحصاری بعدی کنسول PS3 در همایش اسپایک معرفی شد .
در تریلر نمایش داده شده یک پیر مرد به همراه یک دختر نوجوان دیده می شوند . در تریلر که به نظر نمی رسید با هم رابطه خویشاوندی داشته باشند چراکه دختر مرد مسن را با نام کوچک صدا کرد .
فضای بازی به داستان های آخر الزمانی می خورد و تلاش بازمانده ها برای بقا در دنیایی نابود شده !
در تریلر نمایش داده شده صدای خفیف راوی به گوش می رسد که خبر از اتفاق بدی می دهد .اتفاقی که یک شبه صلح پایدار در زمین را از بین برد .

در قسمتی از تریلر نیز یک مورچه نشان داده می شود که در قسمتی از بدن او یک نوع قارچ رشد کرده است . در واقع با بررسی بیشتر تصاویر فاش شده که این بخش شبیه یکی از برنامه های شبکه BBC با نام Planet Earth است که به بررسی یک نوع قارچ انگلی با نام Cordyceps می پردازد .( در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد .)
در بخشی از تریلر نیز تکه روزنامه ای نشان داده می شود با این عنوان : “دانشمندان هنوز در حال بررسی و مبارزه با قارچ کشنده هستند. “

در تریلر به نمایش در آمده در VGAs نیز مشاهده می کنیم که موجودی شبیه انسان که در سرش یک نوع قارچ روییده است به فرد مسن تر حمله می کند .
همه ما می دانیم که روزی می رسد که جهان در ضلالت و بد بختی انسان ها گرفتار می شود و دیگر راهی برای نجات وجود نخواهد داشت .
دختر نوجوان داخل تریلر که نامش Ellie است گفته ای را از مرد مسن تر نقل می کند :
“او به من گفت که چطور این خیابان ها مملو از انسان هایی بود که هر روز زندگی عادی خود را شروع می کردند و به دنبال آینده خود بودند .”

این گفته ما را به یاد جملات داستان محبوب Cormac McCarthy’s با نام The Road می اندازد که در ان یک پدر و پسرش برای بقا در دنیایی نابود شده تلاش می کردند .

جزئیات بیشتری در مورد این بازی در اینترنت منتشر شده است و حتی Naughty Dog نیز بعضی از انها را تایید کرده است .

در این جزئیات نحوه ورود قارچ Cordyceps به دنیای بازیهای ویدیویی نشان داده شده است .

با توجه به تصاویر نشان داده شده در Planet Earth این نوع قارچ ها عوارض و تاثیرات وحشتناکی را بر روی مورچه ها می گذارند .مورچه هایی که با Cordyceps آلوده می شدند بعد از مدتی دیوانه می شدند و مغز انها با قارچ ها آلوده می شد.قارچ ها بهخ صورت یک نوع ساقه از بدن انها شروع به رشد می کرد . در طول سه هفته به اندازه کامل می رسید و باعث مرگ مورچه می شد .بعد از مرگ مورچه قارچ های خارج شده از بدن مرچه و رشد کرده منفجر می شدو یک شعاع عفونی رابا انفجار مورچه ایجاد می شد که باعث می شد مورچه های دیگر به سمت او نروند . همچنین مورچه ها با مشاهده هم نوعان الوده شروع به رفتار های جالبی می کنند و مورچه های سالم از مورچه های آلوده سریع جدا می شدند و مورچه های نگهبان اجازه ورود مورچه های آلوده را به کلونی نمی دادند !
در طبیعت صد ها نوع از Cordyceps شناخته شده است و بر روی برگ ها و بدن دیگر حشرات رشد کرده اند و حالا به نظر می رسد که سوژه خوبی برای بازیهای رایانه ای شده اند !

البته این نوع قارچ ها اینگونه برروی بدن انسان تاثیر نمی گذارند ( حداقل تا جایی که مشاهده شده است کسی با مسمومیت این نوع قارچ ها نمرده است )
در سال ۱۹۹۳ تعدادی ورزشکار زن چینی با مصرف مقداری دارو با نام caterpillar که از این نوع قارچ ها درست شده بود توانستند رکورد ها را در رشته خود با اختلاف زیاد جابجا کنند .البته در آن زمان هیچ نوع اثبات علمی برای افزایش توانایی این زن ها( چند برابر یک مرد نیرو بدست آورده بودند ) با استفاده از این دارو وجود نداشت و هیچ مورد غیر قانونی نیز در ان سال ها گذارش نشد .
در حال حاضر از قارچ Cordyceps نوعی ترکیب دارویی برای درمان بیماری های کبدی ، ضد افسردگی ،درمان افراد نیازمند به انسولین ، استفاده شده است و اخیرا نیز در درمان سرطان استفاده شده است .
این خبر ها مارا یاد فیلم I Am Legend با بازی Will Smith می اندازد . در آن فیلم نیز تعدادی دانشمند برای درمان سرطان ،نوعی طاعون را به وجود می اورند که به سرعت در تمام کرده خاکی پخش می شود و باعث مرگ انسان ها و تبدیل شدن انها به موجود وحشتناکی می شود .

در دنیای واقعی نیز ممکن است داروی درمان سرطان به همچین فاجعه ای تبدیل شود.

( در واقع سرطان به نوعی از بیماری گفته می شود که سلول های یک قسمت بیش از حد معمول رشد و تکثیر می شوند و باعث بروز مشکلات زیادی می شوند اگر این سلول های تکثیر یافته در جای خود ثابت بمانند با عمل جراحی تقریبا خطر رفع می شود اما اگر توسط خون پخش شوند درمان بیمار خیلی سخت می شود و شیمی درمان تنها راه مقابله با ان است . تقریبا مانند آنچه در بازیهای اخر الزمانی زخ می دهد !)

حالا همه اینها با جمله The Last of Us معنی پیدا می کند!

یک نوع بیماری مسری در دنیا شیوع پیدا می کند و فقط تعداد کمی زنده می مانند و شما نیز جزء ان تعداد کم هستید که باید برای زنده ماندن خود تلاش کنید .نکته جالب این طاعن قارچی این است که از طریق هوا منتشر نمی شود و مانند نمونه های موجود در طبیعت با تماس مستقیم آلودگی منتشر می شود .بهر حال این نوع بیماری اصلا شبیه آنچه ما از زامبی های انتظار داشتیم نیست و در نوع خود جالب است و مبنای علمی نیز دارد !

در طبیعت هزاران نوع قارچ Cordyceps وجود دارد که با توجه رشد روز افزور بیماری هایی نظیر افسردگی ، دیابت( نیاز به انسولین ) و همچنین ورزشکاران دوپینگی ،انسان هایی که به دنبال عمر بیشتر هستند ، مشکلات کبدی ، و… باعث پیدا شدن تعداد بیش از میلیون نفر از افراد مستعد این بیماری می شود که در کمتر از یک ماه ( با توجه به زمان رشد این قارچ ها )می توان آن رابه میلیارد تعمیم داد!
در مصاحبه ای که USA Today با خالقان The Last of Us آقایان Neil Druckmann و Bruce Straley داشته است این جزئیات باز گو شد در ابتدا انها الهام گرفتن از بازیهای آخرالزمانی را تایید کردند و در نهایت Druckmann به موضوع قارچ های Cordyceps اشاره کرد و گفت که ایده این بازی از روی این نوع قارچ ها گرفته شده است .
همچنین Druckmann نیز جزئیات بیشتری از بازی را فاش کرد ،این بازی کاملا به صورت سوم شخص است ،همچنین او گفت که در ابتدای بازی مرد مسن تر که نام او Joel دختر نوجوان یعنی Ellie را پیدا می کند . همچنین او فاش کرد که این دختر کلید رستگاری و بقای بازمانده ها است !
سوالی که دراینجا پیش می اید این است که مرد مسن تر به سره یکی از مبتلایان شلیک می کند و مغز او را متلاشی می کند ، اما او آلوده نمی شود ! حالا یا او به یک نوع درمان دست یافته است و یا در دوره اولیه بیماری است و با توجه به عجله ای که دارند هر کدام از این حدس ها می تواند درست باشد .

نکته اخر شباهت بسیار زیاد Ellie به بازیگر معروف هالیوودی Ellen_Page است که در فیلم هایی همچون مردان X شماره ۳ ،نقش اول در  فیلم موفق juno و نقش مکمل زن در  فیلم موفق Inception اشاره کرد .به نظر می رسد که امتیاز استفاده از چهره او در این بازی گرفته شده باشد هرچند در پروفایل  اطلاعات این بازیگر در اینترنت نام این بازی به چشم نمی خورد !

در نگاه اول شاید Naughty Dog در این بازی به دنبال دوران زامبی ها باشد اما وقتی عمیق تر نگاه می کنیم متوجه می شویم که گویا قرار است اتفاق دیگه ای بیافتد !

داستان می تواند متفاوت تر از اینها باشد .

حسین براتی (Ichimaro Gin )

دیدگاه
۶۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

62 Replies to “نکاتی ویژه در مورد The Last of Us”

 1. The End Of Ps گفت:

  ۱۰۰% شاهکاری بی نظیر میشه . من شک ندارم . naughty dog خدای بازی سازیه

  ۱ ۰
  1. the best of year the last of us

   ۰ ۰
  2. IT گفت:

   این دختر آخریه چه بازیه یا واقعیه؟
   قیافش خیلی ملوسه

   ۰ ۰
  3. emma گفت:

   چنان گفتی ملوسه انگار داری در مورد گربه حرف میزنی!

   ۰ ۰
  4. IT گفت:

   گربه مگه ملوس میشه؟

   ۰ ۰
  5. jason123 گفت:

   واقعیه . اسمشم نوشته Ellen Page و نوشته تو چه فیلم هایی بازی کرده

   ۰ ۰
  6. NSR گفت:

   خدا کنه این بازی شبیه بازی های دیگه ی نانتی داگ بترکونه که همینطور هم میشه!
   اقای the end of pS معنی اسم شما چیه ؟

   ۰ ۰
 2. Gordon گفت:

  ممنون حسین جام مطالب عالی بود….

  این بازی امادست تا مثل انچارتد یک بازی فوق العاده از اب در بیاد…..
  داستان بازی هم به نظر عالی میاد….
  دیگه هیچی نمیشه گفت….باید منتظر این شاهکار موند.

  ۰ ۰
 3. par30web گفت:

  چه عجب یکی جواب درست حسابی داد! به هر کی می گفتیم مستند BBC چی گفت؟ میگفت “مگه خودت ندیدی؟”!!! دست شما درد نکنه!!

  ۰ ۰
 4. Rizio_16 گفت:

  فقط میتونم بگم فوق العادس… خوش به حال PS3 باز ها :wink:

  ۰ ۰
  1. IT گفت:

   اگه پول داشته باشم تا سال بعد حتما می گیرم
   یا شایدم خدا رو چی دیدی وایستادم تا ps4 باید

   ۰ ۰
 5. Makarov گفت:

  عالی بود حسین جان. از همون روز اول هم معلوم بود که The Last of Us یه بازی آخرالزمانی معمولی نیست.

  ۰ ۰
 6. infamous گفت:

  بهترین فیلمی که دیدم i am legend بود که فکر می کنم ۲۲ بار دیدمش . من عاشق این بازی می شم

  ۰ ۰
  1. دقیقا تنها فیلم زامبی مامبی هستش که من عاشقش شدم.از اول هم که اسم این بازی رو شنیدم فهمیدم اخر الزمانیه(خسته نباشم)،و مطمئنم یه بازی به طرز وحشتناک عالی از اب در میاد.(ودر اخر لعنت به انحصاری).

   ۰ ۰
 7. john.marston گفت:

  ببینیم چه داستانی براش درست میکنن
  ما که سونی نداریم چه کار کنیم. خب معلومه ۳۶۰ و pc بازی میکنیم سونی دارها هم کیف خودشون رو میکنن.

  ۰ ۰
  1. emma گفت:

   البته شما ps3 نداری نه؟؟؟! سونی اسم شرکته!

   ۰ ۰
  2. IT گفت:

   ایشون به طرز سنتی بیان کردن
   گیر ندین دیگه

   ۰ ۰
  3. john.marston گفت:

   واقعا ما نمیدونیم تو این سایت بعضی کاربرا چه گیرایی نمیدن.مثلا من که اولین کنسول بازیم میکرو بوده نمیدونم ps3 چیه خب من سنتی ام دیگه و البته بروز.
   از IT هم تشکر میکنم

   ۰ ۰
  4. IT گفت:

   خواهش می کنم

   ۰ ۰
 8. گرافیکش دیوونم کرده الان نصف دانشکده رو با همین یک تریلر عاشق این بازی کردم ناتی داگ همیشه میترکونه!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  ۰ ۰
 9. یه غول دیگه از سونی و Naughty Dog

  ۰ ۰
 10. Alcatraz گفت:

  نمیدونم چرا ولی یه احساس خیلی خوبی نسبت به این بازی دارم.به طرز مسخره ای فکر میکنم بهترین انحصاری سونی همین میشه.اون تریلری که ازش دیدم عالی بود.(الان هم یکی دیگه دارم دانلود میکنم ۸۰ مگ و ۵ درصد مونده.)
  با اولین تصاویری که از بازی در اومد یاد I Am Legend افتادم.یجورایی ناتی داگ ایده خیلی از فیلم ها و داستان های دیگه رو مخلوط کرده که یه شاهکار تحویلمون میده.و نمیدونم چرا دارم فکر میکنم انچارتد در برابر این هیچه ۸-O
  خیلی ممنون حسین جان :wink:

  ۰ ۰
  1. IT گفت:

   بلاخره بازم تقلیده دیگه

   ۰ ۰
  2. Alcatraz گفت:

   این دموی جدید رو دیدم.یه صحنه شهر رو نشون میده که به معنای واقعا “عین” i am legend هست.امیدوارم یکم تغیرش بدن

   ۰ ۰
 11. AMIN SCORPION گفت:

  بهترین شرکت واسه انحصاری روی ۳ همین Naughty Dog :wink:
  بی شک جای خالی یه انحصاری با همچین داستانی حس میشد.
  امیدوارم فقط یه شماره نباشه.

  ۰ ۰
 12. Albert Wesker گفت:

  کلون آنچارتد نشه این یه وقت …

  ۰ ۰
  1. NeXus 360 گفت:

   ااا توام متوجه شدی سال دیگم داستان داریم؟!

   ۰ ۰
  2. heavy rain گفت:

   چطوری اونوقت؟

   ۰ ۰
 13. bijan joker گفت:

  بازی قدرتمند دیگری در راه هست که احتمالا مانند بازی خاطره ساز HEAVY RAIN دنباله ای نخواهد داشت!!!…

  ______________________________________________
  ( The Adventures of TINTIN: The Secret of the Unicorn )

  ۰ ۰
 14. یه چیز کنجکاوم کرده
  چرا Ellen_Page ؟
  کسی میدونه؟

  ۰ ۰
  1. emma گفت:

   چون زیباست :mrgreen:

   ۰ ۰
  2. MacTavish گفت:

   مثل تو :mrgreen: :mrgreen:

   ۰ ۰
  3. :oops: :oops: :oops:

   ۰ ۰
  4. Makarov گفت:

   هر کی فهمید منظور مکی از این جمله چیه ضریب هوشیش بالای ۱۵۰ ست! البته خودم فهمیدم!

   ۰ ۰
  5. خب بگو تا ما هم بفهمیم

   ۰ ۰
  6. spart گفت:

   بابا ۱۵۰

   ۰ ۰
  7. Alcatraz گفت:

   فکر نمیکنم خود البرت انیشتین هم ضریب هوشیش بالای ۱۵۰ بوده باشه.اما منم فهمیدم :twisted: :twisted: :twisted:

   ۰ ۰
  8. ممممممممممممممممممممممممممممممم……

   ۰ ۰
 15. MahanGM گفت:

  من عاشق این سبک های post-apocalyptic هستم. البت این از نوع زامبی گونه اش ولی باز هم خیلی جالبه.

  ۰ ۰
 16. saeed mirabi گفت:

  احتمالا خون این الی خانوم پادزهر این قارچ هاست . چه جوی به ادم وارد میکنید قلبم گرفت !

  ۰ ۰
  1. MG.96 گفت:

   مطمئنی خونش پادزهره؟
   فکر کنم این جمله معنی دیگه ای داره!

   ۰ ۰
 17. Ezio گفت:

  یک شاهکار دیگر از ناتی داگ واقعا دست سونی درد نکنه که بازم IP های جدید خلق می کنه

  ۰ ۰
  1. IT گفت:

   این last of us هم کشت مارو با اینهمه حاشیه و خبر

   ۰ ۰
 18. ethan mars گفت:

  بازی عالی با موضوعی عالی….ولی به هر حال یه اطلاعاتی از گیم پلی هم باید بیاد!

  ۰ ۰
 19. ecstasy گفت:

  ایده فوق العاده به این میگن. دمشون گرم ولی چه فایده واسه pc نمیاد

  ۰ ۰
  1. خوش به حال p3 بازا.هرچند از سونی بخاری بلند نمیشه ولی بیا دعا کنیم یه روزی واسه pc هم بیاد.

   ۰ ۰
 20. IT گفت:

  کی گفته روزی جهان به ضلالت و بدبختی می رسد از خودت می بافی؟

  ۰ ۰
 21. IT گفت:

  این بیشتر به یه مقاله ی علمی شبیهه تا پیش نمایش یه بازی

  ۰ ۰
 22. sheva2 گفت:

  افرین دوست عزیز خوشم اومد مخصوصا از قسمت علمیش :mrgreen:

  ۰ ۰
 23. plllan.. گفت:

  باید تحقیق را گسترده نر کرد که چرا باید بازی با تعم زامبی را بچشیم . :(

  ۰ ۰
 24. adam گفت:

  مقاله خیلی قشنگی بودولی هنوز چیزی معلوم نیست

  ۰ ۰
 25. mohammad.m گفت:

  ما شالله از یه دمو ۲ دقیقه ای چه چیزا که نفهمیدین

  ۰ ۰
 26. Nightmare گفت:

  به نظر من این سونی خیلی قاطه که این بازیو واسه PC نمی یاره فکر شو بکن با قدرتی که PC داره چقدر راحت و با دستای باز تری میتونن یک شاهکار از این بازی بسازن . حیف که سونی میگه این انحصاریشه ولی مطمعنم یکروز با مغز میاد تو زمین از اینکه واسه PC ندادش :lol:

  ۰ ۰
  1. heavy rain گفت:

   آره.همونطور که بقیه انحصاریاش با مغز خوردن زمین.نه؟ :lol:

   ۰ ۰
 27. NSR گفت:

  مگه می شه احصاری های ps3 بد بشن تازه اونم بازی های نانتی داگ
  دلم برای بعضی ها می سوزه :roll:

  ۰ ۰
  1. NSR گفت:

   انحصاری :oops:

   ۰ ۰
 28. Alcatraz گفت:

  در ضمن دوستان یه نکته مهم.اگه دقت کنید تو اون تریلر قبل از اینکه با اون ادمایی که قارچ زده رو صورتشون مبارزه کنه…یه ادم عادی رو میکشه!!!طرف حتی داد هم میزنه و صورتش هم کاملا معمولیه.تازه تو جیبش گلوله هم بود.پس داستان خیلی پیچیده تر از این حرفا میشه

  ۰ ۰
  1. به نکته ریزی اشاره فرمودی :wink:

   ۰ ۰
 29. vergil12 گفت:

  داستان بازی خیلی غنیه . امیدوارم این بازی بتونه GOTY بشه

  ۰ ۰
 30. milad720 گفت:

  واقعا من به ناتی داگ ایمان دارم و مطمئنم PS3 داران با چیزی چز یک شاهکار دیگه روبرو نمیشن.

  ۰ ۰
 31. heavy rain گفت:

  یه شاهکار دیگه و به تظر من بهترین IP جدید در سال ۲۰۱۲

  ۰ ۰