حقیقت یا شایعه : معرفی Xbox 720 در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳

توسط Kurosaki Ichigo در ۲۵ آذر ۱۳۹۰ , ۱۸:۱۱

بحث بر سر نسل بعدی کنسول مایکروسافت به شدت بالا گرفته است و خیلی از افراد معتقدند که در E3 سال ۲۰۱۲ مایکروسافت این کنسول جدید را رونمایی می کند و در سال ۲۰۱۴ اولین نسخه های ان روانه بازار می شوند .

اما این گفته ها تا چه اندازه به حقیقت نزدیک است ؟

تمام عکس ها از کنسول آینده مایکروسافت در این مقاله به صورت مفهومی هستند و هیچ کدام از این طرح ها هنوز تایید نشده اند .

تقریبا از دهه ۸۰ میلادی صنعت گیم و بازی های رایانه ای روند رو به رشدی داشته است به طوری که تا به امروز توانسته است از صنعت پر فروش و موفق سینما پیشی بگیرد و به عنوان یک صنعت نوپا توجه بسیاری از کمپانی های قدرتمند را به خود جلب کند .
در سال ۱۹۹۸ بود که برای اولین بار مایکروسافت اولین کنسول خانگی خود را رونمایی کرد و در سال ۲۰۰۰ آن را روانه بازار کرد و تقریبا ۵ سال بعد از آن بود که نسخه دوم این کنسول روانه بازار شد و توانست موفقیت های بی نظیری را کسب کند.

اما حالا از سال ۲۰۰۵ تقریبا ۶ سال تمام می گذرد و هنوز مایکروسافت سخنی از کنسول بعدی خود به زبان نیاورده است ! آنها معتقدند که کنسول های حال حاضر تا سال ۲۰۱۴ -۲۰۱۵ جوابگوی نیاز گیمر ها خواهند بود و با توجه به حسگر های حرکتی جدید ،امید ان می رود که عمر این کنسول ها هم بیشتر شده باشد .
اما مسئله نگران کننده قدرت بالای سیستم های خانگی و بهتر شدن کیفیت نمایشی بازی ها است که روز به روز در حال افزایش است و اگر تدابیری اندیشیده نشود به راحتی سیستم های خانگی فاصله خود را از کنسول ها بیشتر می کنند( هم اکنون یک سیستم پیشرفته به راحتی یک نسل جلوتر از کنسول ها است ) و این باعث می شود که شرکت های بازی سازی بازیهای گرافیکی تر و بهتر خود را برای PC ها ارائه کنند و تعداد بازیهای انحصاری که اهرمی برای فروش بهتر کنسول ها است کمتر می شود .

حالا زمزمه هایی شنیده می شود که مایکروسافت به شدت مشغول ساخت و طراحی کنسول جدید خود است تا جانشین مناسبی برای Xbox 360 روانه بازار کند .
با اندازه گیری عمر کنسول های قدیمی و زمان انتشار کنسول های جدید به نظر می رسد که تا یک یا دو سال آینده ما شاهد معرفی این کنسول خواهیم بود .

ژانویه ۲۰۱۲ شهر Las Vegas

سایت فرانسوی Xboxygen از یک منبع ناشناس نقل کرده است که ما شاهد Xbox 720 ( یا هر چیزی که نام ان خواهد بود ) در نمایشگاهLas Vegas خواهیم بود .
با توجه به معرفی کنسول جدید نینتندو با نام Wii U ، به نظر می رسد که مایکروسافت نیز همین برنامه را برای معرفی کنسول خود ( البته در ابعاد وسیع تر ) داشته باشد .
از هم اکنون گمانه زنی ها و شایعه ها در مورد کنسول جدید مایکروسات شروع شده است و خیلی ها نیز مدل های پردازنده و چیپ گرافیکی آن را نیز تخمین زده اند ( البته هیچ کدام از این حدس ها تایید نشده است ).
طبق بعضی گفته ها مایکروسافت از سال ۲۰۰۸ تحقیق و پیش تولید جدی خودش را در زمینه نسل بعدی کنسول ها شروع کرده است و تا سال ۲۰۱۱ نیز به یک جمع بندی نهایی رسیده است و ما باید در سال ۲۰۱۲ شاهد معرفی این کنسول باشیم .(چیزی که در این ۶ ماه خبر های ضد و نقیضی در مورد آن شنیده ایم و بعضی از انها نیز به شدت مضحک و خنده دار بوده است .)

یک شخص نا شناس از Crytek نیز ادعا کرده است که کیت بازی سازی کنسول بعدی مایکروسافت در اختیار این کمپانی قرار گرفته است و همزمان با رونمایی از Timesplitters 4 در E3 سال ۲۰۱۲ این کنسول نیز معرفی خواهد شد .

بعضی ها نیز ادعا کرده است که نسخه جدید Alan Wake که به صورت بسته دانلودی در Xbox Live عرضه می شود در ابتدا قرار بود برای نسل بعد آماده شود اما سیاست انتشار آن تغییر کرد ، همچنین گفته هایی مبنی بر انتشار Saints Row 4 برای نسل بعدی Xbox است .

دلایل عدم انتشار در سال ۲۰۱۲

شاید جدا شدن Don Coyner از تیم توسعه Xobox و جایگزین Emma Williams به این دلیل باشد که بخش جدید از کمپانی مایکروسافت نیاز بیشتری به Don Coyner و تجربیات او داشته باشد و این بخش جدید می تواند بخش توسعه و ساخت Xbox جدید باشد .

ردیف دوم ، شخص اول که پیراهن چهار خانه رنگی بر تن دارد آقای Don Coyner است .

( نفر اول -سمت راست -ردیف دوم )

Don Coyner از سال ۲۰۰۰ بر روی پروژه Xbox بوده است و در آن زمان مسئول بازاریابی و فروش ان بوده است و بیشترین اطلاعات را از پروژه Xbox دارا می باشد پس بی دلیل نیست که او را برای مدیریت ساخت و توسعه کنسول جدید خود انتخاب کنند .او از سال ۱۹۹۵ از کمپانی نینتندو جدا شد و به مایکروسافت پیوست و از ان زمان در بخش Xbox مشغول به فعالیت است .
مایکروسافت نیز برنامه جامعی برای بخش های نرم افزاری و سخت افزاری خود برای سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ دارد که این موارد شامل :
نسخه جدید ونهایی سیستم عامل ویندوز
نسخه جدید ونهایی تلفن همراه
نسخه جدید حسگر کینکت
و همچنین سازگاری کامل این محصولات با هم است .

(نسخه نهایی هر محصول نه نسخه که برای بررسی به کمپانی ها و کارخانه ها فرستاده می شود )
( سازگاری از لحاظ پیکر بندی شبکه و یکی بودن ساختار سیستم عامل ها و توانایی ارتباط بر قرار کردن با همدیگر نه اینکه مثلا در ویندوز بتوان بازیهای Xbox را اجرا کرد ).

پس بی دلیل نیست که این سال ۲۰۱۴ -۲۰۱۳ با معرفی کنسول جدید رویایی تر شود .

نسل بعد بازیهای :

خیلی ها نیز این استدلال را دارند که مایکروسافت از ۵ سال پیش برنامه توسعه Xbox را شروع کرده است ( این حرف به نظر کمی مضحک می رسد !)و کار را برای نسل بعدی ازیهای از آن زمان اغاز کرده است . در حالی که حساب کردن نسل بعدی بازیهای به این راحتی نیست ( به این صورت ریاضی نیست که بگوییم ۲+۲=۴ ) در واقع حساب کردن نسل بعدی بازی ها کار بسیار دشواری است و به طور دقیق نمی توان گفت که چه زمانی یک نسل به پایان رسیده است .مخصوصا که خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند که نسل ۷ بازیهای رایا نه ای یکی از درخشان ترین انها بوده است و بسیار سخت است که بشود ازاین نسل جدا شود و قدم به نسل بعدی گذاشت .

نسل فعلی بازی ها :

در حال حاضر بازی های بسیاری در حال ساخت است و سرگرمی های دیجیتالی فراوانی قرار است که وارد خانه ها شود ، مایکروسافت و سونی نیز مبنای کار خود را این قرار داده اند ، درست زمانی که کنسول های انها به سود دهی رسیده است و بازیهای بسیاری برای آنها در حال ساخت است کمتر مسئولی پیدا می شود که در باره نسل بعدی کنسول ها صحبت کند !این به منزله توقف فروش و ساخت بازی برای کنسول های فعلی است .
به همین دلیل کمپانی های EA و Crytek و Blizzard و … به شدت هر خبری را مبنی بر داشتن کیت های کنسول جدید به شدت تکذیب می کنند و حتی Michael Pachter معروف نیز در این مورد صحبتی نمی کند و پیش بینی نمی کند !
گروهی معتقد هستند که کنسول های جدید این دو کمپانی در سال ۲۰۱۴ و در یک زمان معرفی خواهند شد ، با نگاه به برنامه انتشار بازیها در فروشگاه ها و خرده فروشی ها مانند Gamestop نیز می توان به این نتیجه رسید که این اعتقاد تا حدودی درست است و اکثر بازیهای معرفی شده در حال حاضر حد اکثر تا سال ۲۰۱۳ منتشر خواهند شد و برای سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ انتشاری برنامه ریزی نشده است !

نام و ویژگی های کنسول جدید

تنها نکته ای که از مقاله سایت Xboxygen گرفته شده است این است که مایکروسافت احتمالا در سال ۲۰۱۳ اقدام به معرفی برخی قابلیت ها و ویژگی های کنسول جدید خود می کند و تا سال ۲۰۱۴ خبری از نام اصلی و یا اطلاعات دقیق آن نخواهد بود .( مانند اتفاقی که برای کینکت در ابتدا افتاد )
مایکروسافت در ماه مارس اقدام به استخدام نیروی متخصص و مهندس در زمنیه توسعه کینکت کرد و با توجه به رابطه نزدیک کینکت و کنسول Xbox می توان به این نتیجه رسید که مایکروسافت کار را آغاز کده است اما در این مدت اندک نمی توان کنسول قویتر و بهتری از ۳۶۰ ساخت پس بهترین زمان ممکن برای معرفی ان سال ۲۰۱۴ خواهد بود .

بنا بر گزارش تایید نشده دیگری ،مایکروسافت در خلال E3 سال ۲۰۱۱ یک میز گرد با بازی سازان بزرگ و توسعه دهندگان ترتیب داد و نظر انها را در مورد نیاز های سخت افزاری انها و بازیهای آینده جویا شد – سخت افزار های آینده چه ویژگی های باید داشته باشند و چه مقدار توان و انریژی باید برای بازیهای آینده تامین کرد ؟

همچنین اعلام شده است که برای جلوگیری از مشکلات اولیه ای که برای Xbox360 به وجود امد کمپانی قدرتمند AMD در حال کار بر روی پردازنده های فوق قوی خود است تا بتواند راهی برای به وجود اوردن یک استاندارد بین پردازنده های اصلی و پردازنده های کارت گرافیک خود به وجود بیاوردتا بتوان بهترین کارایی را از انها داشت و معماری Xbox جدید بر مبنای ان استوار شود .

در حال حاضر انچه ما می دانیم تکه کوچکی از این پازل است و با توجه به توسعه سریع کینکت می توان این حدس را با قاطعیت زد که نسل آینده کنسول مایکروسافت ارتباط تنگاتنگی با کینکت خواهد داشت .

در نتیجه می توان گفت که حداقل کنسول های نسل جدید در سال ۲۰۱۲ معرفی نمی شوند .

حسین براتی (Ichimaro Gin )

دیدگاه
۶۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

68 Replies to “حقیقت یا شایعه : معرفی Xbox 720 در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳”

 1. ecstasy گفت:

  بعید میدونم ۲۰۱۲ بیاد ولی خودمونیم خداییش بعضی طراحیاش چقدر غوله. ۸-O

  ۰ ۰
  1. خیلی غوله!!!
   به نظر من که ۲۰۱۳ میاد

   ۰ ۰
  2. بیاد بازار ایران غول تر از اینم میشه :lol: :lol:

   ۰ ۰
  3. میشه ابر غول!

   ۰ ۰
  4. D@NTE گفت:

   چقدر غول تو غول شد! :lol:

   ۰ ۰
  5. NeXus 360 گفت:

   واویلا وایلا مایکروسافت میترکونه..نسل هشتم مال خودشه

   ۰ ۰
  6. Gordon گفت:

   انصافا طراحیش خیلی خوفه…..
   این کنسول ها که در حال حاضر بعضی از بازی هاشون از لحاظ گرافیکی فوق العادست تو کنسول های نسل بعدی چی میخواد بشه خدا می دونه….

   ۰ ۰
  7. SEN3 گفت:

   بچه ها انصافا طراحیهاش مسه این دستگاه های دی جی ها نیست :?: میدونم اینا همه مفهومی ولی خیلی زایست طراحیش مقسوسا عکس ۳ سمته راست بایین همون سیاهه

   ۰ ۰
  8. john.marston گفت:

   احتمال زیاد تو E3 2012 یا ۲۰۱۳ معرفی میشه و ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۵ عرضه میشه که البته احتمال معرفی در ۱۲ و عرضه در ۱۴ خیلی بیشتره

   ۰ ۰
  9. plllan.. گفت:

   بله درست باید بین اسلیم وکنسول دیگر فاصله بیندازند تا به فروش خود ادامه دهد. :idea:

   ۰ ۰
  10. IT گفت:

   با این Xbox چیکار می کنن ظرف می شورن یا اتاق جارو می کنن
   ولش بریم pc مون رو بازی کنیم

   ۰ ۰
 2. hossien گفت:

  خوبه زود بیاد خسته شدیم از این بازی ها با گرافیک تکراری

  ۰ ۰
  1. daredevil گفت:

   والا به خدا………

   ۰ ۰
 3. billgates گفت:

  یه ۶ هسته ای خفن و یک کارت گرافیک انودیا و ۸ گیگ رم بریزن رو بردش ملت حال کنن
  وقتی وبازی جدید میاد جون نکنه تا اجرا بشه!!
  اگر زیر ۴۰۰ دالرس بود من خودم پایه ام بقیه هم میز و صندلی باشن حله

  ۰ ۰
  1. Prison A71-B گفت:

   انتظار از نسل بعد یک سخت افزار قوی نیست چون سیستمی که شما الان نوشتین همین الان بعضی از pc ها دارن!بیشتر باید قابلیت های نرم افزاری رو ارتقا بدن و کنترلر کنسول ها رو متحول کنند!
   این نکته روهم بگم من crysis 2 رو یه سیستم خیلی قوی (در حد این چیزی که شما نوشتین)و xbox مقایسه کردم اختلاف داشت ولی اختلاف آنقدر نبود که حاظر به این هزینه زیاد بشی!یعنی به نظر من اگه کنسول نسل بعد گرافیکی مانند crysis 2 بر روی pc داشته باشه و از لحاظ دیگری نسبت به xbox فعلی برتری نداشته باشه به شخصه حاظر به خرید نسل بعد نیستم.

   ۰ ۰
  2. IT گفت:

   دلیل اصلیش که اینهمه خودشونو دارن می کشن زودتر بدن همین سخت افزارشه اگه می خواستن حکنترل حرکتیشو ارتقا بدن ۴ تا از این کینکتا می ساختن می دادن دست مردم خوش باشن

   ۰ ۰
  3. heavy rain گفت:

   بحث سر استفاده ی بهینه از منابع سخت افزاریه.سخت افزار خیلی مهمه وگرنه اینهمه برای طراحیش خودشون رو به آب و آتیش نمیزدن.

   ۰ ۰
 4. play گفت:

  فقط خدا کنه بتونن هکش کنن
  ممنون از اقای براتی

  ۰ ۰
  1. هک کردنش سخت تره

   ۰ ۰
  2. Rommel گفت:

   hakesh mikonan negaran nabashin,ta hala kodum barname ya dastgahe electroniciyi ro natoonestan hack konan?
   hata gmail va yahoo mail ro yek zendani dar zendan haye engelestan behesh goftan hack kon, hack kard!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   ۰ ۰
  3. Alcatraz گفت:

   اره موافقم.تا حالا هیچ کنسولی نبوده که هک نشه.چرا اینا باید استثنا باشن؟در ضمن لطفا فارسی بنویسید

   ۰ ۰
  4. IT گفت:

   حالا بچه ها فرض کنین هیشکی نتونه هکش کنه
   واییییییی چی شود؟؟؟
   اون موقع حال این کنسولیا رو باید پرسید
   هیهیهیهیهی

   ۰ ۰
 5. BlackVirus گفت:

  راسته من خودم شخصا تایید می کنم :lol:

  ۰ ۰
  1. E.Z.I.O گفت:

   من فقط منتظر تاییدت بودم :lol:

   ۰ ۰
 6. Vahid گفت:

  E3 سال ۲۰۱۳ ایکس باکس جدید رونمایی می شه. من که خیلی منتظرم درسته باید منتظر شیم تا هک بشه و کلی درد سر دیگه ولی من خیلی مشتاقم.

  ۰ ۰
 7. عجب چیزی بشه Xbox 720
  یک کنسول بی نظیر
  عالیه

  ۰ ۰
  1. mani گفت:

   البته بازم مثل همیشه xbox از sony خف تر میشه :wink:

   ۰ ۰
 8. بهنام گفت:

  زودتر از این حرفا باید میومد… :lol:

  ۰ ۰
  1. نه اتفاقا به موقع میاد

   ۰ ۰
 9. این غوله ولی فک کنم ps4 هم غول بشه

  ۰ ۰
 10. Alcatraz گفت:

  کاملا موافقم.احتمالا تا سال ۲۰۱۲ رونمایی میشن و تا سال ۲۰۱۴ وارد بازار میشن

  ۰ ۰
 11. infamous گفت:

  یعنی تا ۴۰ سال دیگه ps9 وxbox87542 میاد؟

  ۰ ۰
  1. چی میگی واسه خودت؟!

   ۰ ۰
  2. چه طوری محاسبه کردی؟

   ۰ ۰
 12. Albert Wesker گفت:

  ممنون حسین جان، واقعا عالی بود ….
  خب در آینده ای نزدیک یه تاپیک میزنیم با عنوان: از نسل آینده ی xbox چه انتظاراتی دارید؟

  ۰ ۰
  1. MG.96 گفت:

   آقا سعید یه پیشنهاد:
   به نظرم بیاید در آینده ای نزدیک یه تاپیک بزنیم با عنوان : از نسل آینده ی xbox چه انتظاراتی دارید؟
   چطوره؟
   :roll:

   ۰ ۰
 13. فکر نکنم دربازیهای کنسول نسل اینده چیزی به اسم CG و دموهای رندر شده باشه چون گرافیک خود بازی انقدر بالا هست که به CG نیاز ندار البته هنوز باید امتهانش کنیم تا معلوم شه

  ۰ ۰
 14. xbox فعلی از همه ی این طرح ها قشنگ تره !

  ۰ ۰
 15. JeNeRaL ShAwN گفت:

  مقاله خیلی مفید بود و خب به گفته سازندگان هنوز در دوره میان سالی کنسول ها هستیم و واقعا هم روز به روز بازی های خوش ساخت تر و بهتری رو شاهد هستیم که نیازی به نسل بعد در یکی دو سال آینده احساس نمیشه اما با ۲۰۱۴ موافقم..

  ۰ ۰
 16. من شنیده بودم هم PS4 هم Xbox720 تا ۲۰۱۴نمیاد… ولی ظاهرش خیلی خوفه

  ۰ ۰
 17. saeed mirabi گفت:

  زودتر از ۲۰۱۴ نمیاد چون اگه بخوان کنسولهای نسل بعد زودتر بدن بیرون شرکتهای بازیسازی در این بحران اقتصادی دچار مشکل میشن (چون نسل بعد بازیها = هزینه بیشتر برای ساخت بازی ) که الان خیلی از شرکتهای بازیسازی امادگیشو ندارن حداقل تا پایان ۲۰۱۳ همه عنوان ها به فروش برسه انوقت میروند روی نسل بعد کار میکنن تا اون موقع هم شاید بحران اقتصادی درست بشه.

  ۰ ۰
 18. mohammad.m گفت:

  ولا این عکسها بیشتر شبیه بخاری نفتی بود تا کنسول ولی دیگه ته تهش ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۳ کنسول جدید معرفی میشه مگه این کنه مایکروسافت کنسول رو ببوسه بزاره کنار که من شک دارم

  ۰ ۰
 19. amir47 گفت:

  چه شکل خفنی داره ۸-O 8-O 8-O

  ۰ ۰
 20. من اینجا خوندم که ۲۰۱۴ میاد و راجب اینکه ۲۰۱۲ میخواد بیاد شایعه ست فقط

  http://www.industrygamers.com/news/xbox-720-wont-launch-until-2014-rumors-for-2012-are-just-plain-silly/

  ۰ ۰
 21. حالا حالا ها جا داریم تا Xbox720 بیاد :wink:
  این خط / اینم نشون \ = X :lol:

  ۰ ۰
 22. karkas گفت:

  اگه کنسول های نسل بعد خیلی خیلی هم قوی باشند بازم به پای pc نمیرسن. درسته از اون اولاش قوی هستن ولی بعد از مدتی تکراری میشن همیشه pc هستش که تکراری نیست و همیشه تازه ست مثل نون که از تنور میاریش بیرون، روز به روز تجهیزات و از جمله گرافیک pc رو به رشد هستش و هیچ کنسولی به حد pc نمی رسه. زنده باد pc. حالا هی دیسلایک بزن. PC$

  ۰ ۰
  1. ولی خب با پول یه Gforce 590 میشه دو تا کنسول خرید!!تازه این یه مورده شه.
   چه فایده ای وقتی که Halo یا آنچارتد یا خدای جنگ … واش نمیاد.من خودم PC بازم ولی از نسل بعد کنسول ها منم کنسولی میشم.

   ۰ ۰
  2. MG.96 گفت:

   استاد یه چیزی بگم؟:
   پلتفرم های مختلف رو با بازیاشون می شناسن و اونا رو با بازیاشون نسبت به هم میسنجن.
   حالا یه کنسول هزاری هم قدرت داشته باشه ، اگه از نظر بازی ساپورت نشه مفت نمی ارزه.
   البته pc هم قدرتمنده و هم بازی خوب داره. ولی خودت بهتر میدونی که سونی و مایکروسافت چقدر روی بازی هاشون حساسن. هر چند وقت یه بار هم یه بازی برای pc تایید و بعد از یه مدت تکذیب میشه! یه “بلیزارد” ه که مثل بچه ی آدم برا pc بازی میسازه.
   من منکر قدرت pc نیستم ولی دوست ندارم یه پلتفرمر “صرفا” قدرتمند داشته باشم. من می خوام بازی کنم.

   ۰ ۰
  3. heavy rain گفت:

   اولا پول یه PC خیلی بیشتر از یه کنسول در میاد دوما همین PC هم توی این ۲-۱ سال آخر بود که با تفاوت محسوسی از کنسولها جلو افتاد.تا قبل از اون یا هم سطح بود یا یه مقدار جزئی کمتر یا بیشتر.به غیر از این هر ۲ سال یه بار باید PC رو ارتقا بدی که متاسفانه برای خیلی ها مقدور نیست!هرچند خودمم به PC علاقه دارم ولی این مشکلات رو هم داره!

   ۰ ۰
 23. DmC X360 گفت:

  اووووووووففففففففففففففف.عجب چیز خوفی!ولی اینا واقعا از فیمت کنسول فعلی کمترن؟!با این طراحی؟!

  ۰ ۰
 24. E.Z.I.O گفت:

  فکر کنید که اگه ۲ سال دیگه بیاد باز باید چشامون به دست هکر ها باشه تا زود تر هکش کنند

  ۰ ۰
 25. بعید هم نیست!چون چند سالی از عرضه ۳۶۰ میگذره شاید ۲۰۱۲-۲۰۱۳ بیاد.
  ولی قیمتش از کنسول الان پایین تره؟

  ۰ ۰
 26. spart گفت:

  حسین جان ممنون خیلی خوب بود
  ولی من فک کنم تو e3 2012 معرفیش کنن و تو کیریسمس ۲۰۱۴ منتشرش کنن
  من که تو ۲۰۱۳ میبرم ایکس باکسو میفروشم تا نمونه رو دستم
  یه مدت با پی سی بازی میکنم تا نسل بعد :wink:

  ۰ ۰
 27. Rizio_16 گفت:

  مرسی مقاله ی خوبی بود
  ولی فعلا نمیشه راجب چیزی قضاوت کرد… :wink:

  ۰ ۰
 28. Ezio گفت:

  هر زمان که بیاد استقبال میکنیم

  ۰ ۰
 29. چرا؟ مگه ما الان داریم به Pac man میخندیم؟؟؟

  ۰ ۰
 30. yamato گفت:

  شایعه است شک نکنید!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:

  ۰ ۰
 31. adam گفت:

  این عکس ها همه شون فیک هستن اما در مجموع مطلب خوبی بود مرسی

  ۰ ۰
  1. heavy rain گفت:

   خوب همونجا هم نوشته که این طرح ها مفهومی هستن!

   ۰ ۰
 32. IT گفت:

  چقدر قیافخ ی این یارو ها شبیه ایران قدیمه

  ۰ ۰
 33. mani گفت:

  اقا xbox خفه دیگه هر چی باشه چکنیم دیگه :twisted: :-| :wink: 8)

  ۰ ۰
 34. شایعاتی هست مبنی بر اینکه بتزی مرد دونده با این کنسول لانچ میشه!
  زنده باد PC،فوقش PS3

  ۰ ۰
 35. snkinect گفت:

  با اینکه خودم ایکس باکس بازم ولی حالم از این عکس ها به هم می خوره.آخه اینا چین

  ۰ ۰
 36. CPT mc tavish گفت:

  بابا انقدر دعوا نداره بشین سر جاتون xbox بعدی خودش می یاد والا. :lol:

  ۰ ۰
 37. heavy rain گفت:

  به نظر من بهترین سال برای عرضه هم همون ۲۰۱۴ هستش!

  ۰ ۰