توسط سعید زعفرانی در ۱۱ آذر ۱۳۹۰ , ۱۴:۳۳
 اُور دوز؛ نقد و بررسی آخرین حضور اتزیو در بازی های سری فرقه اساسین
مقدمه
سبک اکشن ماجرایی در طول نسل های اخیر ، به علت مخاطب زیاد و فروش بالا ، همواره مورد توجه سازندگان و منتقدین بوده است ، به گونه ای که کنسول سازان همواره در “فرست پارتی” خود وجود یک اکشن ماجرایی قوی را لازم و ضروری دانسته اند. در فروش نیز همواره پس از عنوانین اول شخص ، عنواین ماجرایی قرار داشته اند. شاید بتوان موفق ترین عنوان این سبک در نسل های قبلی را “مهاجم مقبره” و “شاهزاده پارسی” دانست. اما بدون شک موفق ترین عناوین ماجرایی این نسل ، که جزء موفق ترین عنواین این نسل نیز هستند ، سری های “آنچارتد” و “فرقه اساسین” باشد.
نخستین شماره از “فرقه اساسین” در نوامبر ۲۰۰۷ بر روی سه پلتفرم ایکس باکس ۳۶۰ ، پلی استیشن ۳ و ویندوز منتشر شد. این نسخه به داستان دو شخصیت دزموند و الطائر و وقایع دوره جنگ های صلیبی می پرداخت. این بازی از طرف منتقدان مورد توجه قرار گرفت توانست میانگین امتیازی ۸۱ را برای خود ثبت کند و از سایت معتبری همچون گیم اسپات نمره عالی ۹ را کسب نماید. همچنین این بازی در بازار نیز با اقبال مواجه شد که این استقبال ، آینده این سری را تضمین می نمود.
دومین نسخه از این سری نوامبر ۲۰۰۹ در سه پلتفرم معمول روانه بازار شد. این نسخه با داستان قوی و گیم پلی عالی خود که حول محور شخصیت دزموند و وقایع دوره رنسانس در ایتالیا می گذشت ، با استقبال بیشتری از سوی منتقدین مواجه شد که نتیجه آن میانگین امتیازی ۹۰ بود. فروش این نسخه نیز نسبت به نسخه قبلی افزایش چشمگیری داشت و سازندگان را امیدوار تر نمود.
سومین نسخه اما تنها یکسال پس از نسخه دوم در نوامبر ۲۰۱۰ بر روی سه پلتفرم اصلی عرضه شد. “انجمن برادری” با تغییرات زیاد در گیم پلی و ادامه دادن داستان اتزیو پا جای پای نسخه دوم نهاد و با فروش بالا و میانگین نمرات ۹۰ بار دیگر قدرت این سری را بر همگان اثبات نمود.
یک سال پس از آن دومین نسخه ضمنی بازی یعنی “مکاشفات” در نیمه نوامبر ۲۰۱۱ به بازار آمد. اما این بار وضعیت کمی متفاوت بود. این سومین حضور اتزیو ، چهارمین حضور دزموند و دومین حضور الطائر در بازی بود. نمرات پایین ترین رکورد را در این سری به ثبت رساندند و با میانگین ۸۰ بسیاری از طرفداران را نا امید کردند اما بازی همچنان در بازار پرفروش بود.
 
توهمات
 دزموند پس از به قتل رساندن لوسی ، با دستور “سیب عدن” خود نیز به کما رفته و برای بازگشت به حالت عادی مجبور ادامه دادن زندگی اتزیو است. اتزیو نیز به دنبال کشف راز های الطائر و یافتن سیب عدن ای است که الطائر یافته بود. اما همه چیز بر طبق منوال پیش نمی رود. در قستنطنیه نیز تمپلار ها به دنبال اتزیو اند اما …
داستان را می توان یکی از بزرگترین نقاط قوت این سری دانست ، در حالی که در این نسخه به عنوان یک نقطه ی ضعف عمل می نماید و برخلاف انتظارات مبنی بر افزایش جذابیت بازی ، آن را کاهش می بخشد. بازی کاملاً غیر منطقی آغاز می شود. در ادامه راه حل مشکلات به شکلی بسیار سطحی توسط فردی دیگر به دزموند ای داده می شود که هیچ شباهتی به دزموند در نسخه های پیشین ندارد.
هدف اتزیو برای سفر به قستنطنیه و تحمل مشکلات بسیار در آنجا ، دارای هیجان و کشش لازم برای یک نسخه کامل نیست. تغییرات به وجود آمده در شخصیت پردازی اتزیو نیز بسیار زیاد و غیر قابل هضم است ، به گونه ای که دیگر هیچ شباهتی میان این شخصیت و اتزیو دو نسخه قبلی وجود ندارد. همچنین طول داستان با طول گیم پلی متناسب نیست و به تدریج خسته کننده می شود. شخصیت اساسین های عثمانی ، سابجکت ۱۶ و همچنین دشمنان ، از شخصیت پردازی مناسبی برخوردار نیستند و تقریباً تا انتهای داستان هیچ دشمن اصلی ای برای اتزیو متصور نیست.
از نقاط مثبت داستان می توان به چگونگی به دست آوردن خاطرات الطائر و انتخاب زیرکانه خاطرات اشاره نمود. همچنین داستان علیرغم شروع از پایان خوبی برخوردار است. شخصیت پردازی سوفیا نیز مناسب صورت پذیرفته است.
کابوس
گرافیک بازی بسیار پایین تر از سطح انتظار و تا حدودی ضعیف است. تکسچر ها به خاطر تعدد ، از کیفیت پایینی برخوردار اند. افکت ها همچنان فاجعه اتد.افکت برف تنها به صورت یک تم ساده در بازی حضور دارد و هیچ گونه فیزیکی برای آن تعریف نشده است ، افکت خون نسبت نسخه های قبلی نه تنها پیشرفت نداشته ، بلکه با پسرفتی فاجعه وار رو به روست. افکت آب و آتش متوسط است. زمین و برف های آن هیچ گونه فیزیک ای ندارد. برای بسیاری از بنا ها تماماً تکسچر یکسانی به کار رفته و علیرغم وجود شیار در آن ها ، این شیار ها قابل رویت نیستند. سینماتیک ها تغییری را از سر نگذرانده اند و همچنان بر منوال سابق اجرا شده اند. نورپردازی همچنان بر منوال سابق است و طبق معمول از کیفیتی متوسط برخوردار است. با وجود ازدیاد تمام کننده ها در کشتن دشمنان ، به دلیل عدم زیبایی در اجرا ، پس از مدتی بسیار آزار دهنده می شوند. تخریب پذیری نسبت به نسخه قبلی تغییر چندانی نداشته و تماماً از نسخه قبلی پیاده سازی شده است. به دلیلی نامعلوم تمامی چهره ها دوباره از نو ساخته شده اند که نمی توان کوچک ترین شباهتی بین آنها و چهره های شخصیت ها در نسخه قبلی پیدا کرد. مساجد قستنطنیه نیز شباهت عجیبی به کلیسا های رم دارند ، گویی تنها تغییر رنگ آمیزی در کلیسا ها داده باشند. طراحی هنری بازی نیز ایده خلاقانه ندارد تا کیفیت این بخش را تا حدودی بیافزاید.
تنها بهبود در بخش گرافیک به بهبود تقریبی فیزیک شخصیت ها و لباس ها باز می گردد.
 
خواب عمیق
گیم پلی بازی تغییری چندانی به خود نپذیرفته و تنها سریع تر شده است. تأثیر “هوک بلید” در مبارزات ناچیز است. در بالا رفتن از بنا ها نیز تنها فرق کمی با پرش بلند در نسخه های قبلی دارد و تأثیر زیادی در سرعت بخشیدن بر این عمل نمی گذارد اما آویزان شدن از بند ها توسط “هوک بلید” تأثیر به سزایی در سرعت بخشیدن به جا به جایی ها دارد. هوش مصنوعی دشمنان همچنان مناسب بوده و تغییر خاصی به خود نپذیرفته است. مبارزات با ورود هوک بلید و بمب های گوناگون مقداری سریع تر شده اند. تنوع بمب ها اما تأثیر خاصی در روند بازی ندارند چرا که تفاوت قدرت آنها از ترکیب مواد مختلف تأثیر چندانی در کیفیت کار آنها ندارد.
همچنین این بمب ها علیرغم تلاش سازندگان باعث افزایش مخفی کاری در بازی نمی شود ، چرا که کشتن دو سرباز توسط “هیدن بلید” بسیار آسان تر و کم صدا تر از انهدام آنها توسط یک بمب دست ساز است. تغییرات در گیم پلی تنها در حد افزایش این دو المان به گیم پلی باقی می ماند. گرفتن برج ها نیز که از مأموریت های فرعی بازی است ، بسیار خسته کننده و یکنواخت خواهد بود و در صورت داشتن اساسین های تربیت شده ، هیچ خطری برج های تسخیر شده ی شما را تحدید نخواهد کرد. بخش های اول شخص بازی نیز تجربه جالبی بر جای نمی گذارند و در سطحی پایین باقی می مانند.
رویا
شاید بتوان بزرگترین امتیاز و نقطه ی قوت بازی  را موسیقی آن نامید. موسیقی بازی که بار دیگر توسط “جاسپر کید” ساخته شده است ، به بازی فضای خاصی می بخشد و کیفیت صوتی بازی را تا حد زیادی افزایش می دهد. ترک های بازی در صحنه های تعقیب و گریز هیجانی خاص این بازی را به گیمر القاء می کند و در صحنه های عمیق و احساسی ، حس آرامش را به فرد می بخشد. پایان بازی و موسیقی تیتراژ نیز اوج هنر آهنگساز را به رخ می کشد. البته استفاده زیاد از ترک های قبلی در حین بازی تا حدودی آزار دهنده می شود اما به کلیت موسیقی بازی اشکال چندانی وارد نمی نماید.
صداگذاری بازی در سطح پایینی قرار گرفته است. صداگذاری شخصیت های اصلی همچنان خوب است اما در مورد اساسین ها ، دشمنان و مردم قستنطنیه ، بازی ضعیف عمل می کند. سازندگان با وجود آگاهی از عربی بودن زبان مردم عثمانی در این برهه زمانی ، صداگذاری آنها را به زبان انگلیسی و به شکلی عجیب با لهجه ی ایتالیایی انجام داده اند.
صداگذاری محیط نیز از کیفیت پایینی برخوردار است. تفاوت بین قدم زدن بر روی سطوح مختلف وجود ندارد ، افکت های صوتی تماماً از نسخه قبلی برداشت شده که شامل صدای افکت آتش ، آب ، شکسته شدن اجسام و صدا اشیاء در حین مبارزات می شود. تمامی بمب ها نیز علیرغم تفاوت در جنس و کاربرد ، صدای تقریباً یکسانی از خود تولید می کنند.
 
سخن پایانی
در پایان این نسخه در بین دیگر نسخه های این سری بازی ، از پایین ترین کیفیت و سطح محتوا برخوردار بوده و به هیچ عنوان قادر به برآورده کردن توقع مخاطب نیست. شاید اگر این سری به دام تکرار و سودجویی نمی افتاد ، شاهد چنین نزولی در آن نمی بودیم و جایگاه این سری نیز در بین بهترین سری بازی های تاریخ پای برجا می ماند. در پایان امیدواریم که سومین نسخه بازی از کیفیتی بالاتر برخوردار بوده و ضمن برآورده کردن انتظارات ، پایان شایسته ای را برای این سری در نسل هفتم رقم بزند.
نمرات
داستان: ۷
گرافیک: ۷.۵
گیم پلی: ۸
موسیقی:۹
صداگذاری: ۷
لازم به ذکر است که این نقد و بررسی بر اساس نسخه ی PC بازی صورت پذیرفته است.

ارزش کلی:۷.۵

نوشته: عادل نریمانی (Adel-97)

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۱۴۳ دیدگاه

143 Replies to “نقد و بررسی Assassin’s Creed: Revelations”

 1. خیلی بهش کم دادی خدا کنه سه تکراری نباشه

  ۰ ۰
  1. mhs king گفت:

   بابا آخه چه جوری به داستان داده ۷ ؟؟؟؟؟؟؟
   دیگه حداقل داستانش که قشنگ بود!

   ۰ ۰
  2. Adel_97 گفت:

   شما اصلاً متن رو می خونید؟ یا فقط به نمرات نگاه می کنید؟ اگه نقد بخش داستان رو خونده بودید ، متوجه درلیل نمره ی ۷ ـش می شدید.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  3. HenryBlackBurn گفت:

   تو خوشت نیامده دلیل نمیشه که از بازی به این زیبایی بد بگی این بازی یکی از بهترین های این سری بود واصلا برای من حس تکراری بودن نداشت وقتی تمومش کردم دوست داشتم تموم نشه شخصیت پردازی هم وقتی با کارکتر ی مواجه میشدی بازدن دکمهtabاطلاعات جالبی ازش میداد وحتی مکان های بازی گرافیکم خیلی عالی بود وقابل قبول .مشکل تکسچر هم نداشت لباس های تو بازی هم بسیار عالی کارشده بودواگه هنگتم صحبت با یوسف تعضیم دقت میکردی جملات ترکی هم بکا ر میبرد مثل کاردیشم که یعنی برادرم وخیلی جملات دیگه باید با این بازی حس بگیری تابفهمی چه بازی هست

   ۰ ۰
  4. Adel_97 گفت:

   عزیز من! من اگه خوشم اومده یا نیومده دلایل دقیق آوردم که هر کسی می تونه اونا رو چک کنه. شما می خواید فکر کنید بازی شاهکاره ، فکر کنید. من که شما رو مجبور به پیروی از خط فکری خودم نمی کنم. ضمناً فکر می کنم شما پیش از این نه قسمت های دیگه این سری و نه خیلی از بازی های ماجرایی و نقش آفرینی رو امتحان نکردید که این طوری از دکمه Tab ذوق زده شده اید. شما که به تکه کلام ها دقت می کنید ، آیا به لهجه ایتالیایی یوسف هم دقت کردید؟
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  5. Albert Wesker گفت:

   @HenryBlackBurn
   کاش شما به توصیه های خودت عمل می کردی!
   شما خوشت اومده دلیل نداره بازی شاهکار و بی نقص باشه! با استدلال خودت بود ها … دیگه

   ۰ ۰
  6. kiagamer گفت:

   این که همش شد بد !!!!!!!!!!!!!!!!
   خدا وکیلی خیلی سخت گرفتی :-x

   ۰ ۰
  7. Adel_97 گفت:

   ببخشید ولی این مطلب نقد بازیه. نمی تونم حرف های گل و بلبل توی نقد یه بازی بزنم!
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  8. اتفاقا نمره هایی که بهش داده حقشه

   ۰ ۰
  9. از شما بهیده به این عادل حق بدی کجاش حقشه چرا کسی دیگه نقد نمیکمه مثل اقا سعید

   ۰ ۰
  10. Albert Wesker گفت:

   ایشالا گیم لند از خجالت بازی در میایم! :mrgreen:

   ۰ ۰
  11. Adel_97 گفت:

   نقد سعید از این بازی رو هم می بینیم. ضمناً وقتی شما هنوز عضو این سایت نبودی ، نقد های من تو این سایت منتشر میشد. پس لطف کن اگه از سابقه و شخصیت فردی اطلاع نداری با لفظ های “این عادل” ازش نام نبری.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  12. iMind گفت:

   کجا حقشه ؟! مشخصه که اصلا اسسین باز نیست این عادل خان. فقط امدی کوبیدیش رفتی. اینم شد نقد ؟!!!

   ۰ ۰
  13. Adel_97 گفت:

   مطمئن باش هرچقدر که تو این سری رو سرش وقت گذاشته باشی ، من بیشتر وقت گذاشتم. تموم نسخه ها رو چندین بار به سینک ۱۰۰ رسیدم. بنابراین در مورد موضوعی که اطلاع نداری نظر نده. ضمناً برای نقد یه بازی احتیاجی به عاشق اون بازی بودن نیست!
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  14. milibala گفت:

   اره خیلی نامردی نمره دادی

   ۰ ۰
  15. milibala گفت:

   اره خیلی نامردی نمره دادی نکنه تو هم از یو بی سافت بدت میاد

   ۰ ۰
  16. IT گفت:

   اصلاً شما ۱۰ دقیقه این بازی رو انجام دادی که اینجوری نقد می کنی آخه
   کلاً نقد بی خود و بی محتوایی بود
   هیچ ربطی به بازی Assassin نداشت احتمالاً اشتباهی skyrim رو ایشون نقد کردن

   ۰ ۰
  17. Albert Wesker گفت:

   و باز هم جفنگ …

   ۰ ۰
  18. Adel_97 گفت:

   اگه من بازی نکردم حتماً شما فقط بازی کردی! :lol: شمایی که نمی دونید بازی چقدر از نسخه قبلی فاصله داره! :-D شمایی که …! :-D
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  19. SEN3 گفت:

   داستانش که خیلی قشنگ بود

   ۰ ۰
 2. MacTavish گفت:

  این نسخه تکراری بود
  ولی از brotherhood بهتر بود.
  قبلا یه جوری میگفتید انگار مثلا الطایر هست چی میشه!خودتون دیدید که همچین آش دهن سوزی نبود :-?
  امیدوارم شماره سوم تو انگلیس باشه

  ۰ ۰
 3. olisios گفت:

  مگه نسخه ی pc با نسخه ی xbox فرق داره؟ولی من بازی کردم از سه نسخه ی قبلی بهتر بودن؟مگه نه؟

  ۰ ۰
  1. Adel_97 گفت:

   شما مطمئنی مطلب رو خوندی؟ کجای مطلب تکراری بودن شخصیت ها رو یه عیب ذکر کرده؟ ضمناً باز هم بهتون یادآوری می کنم تا راجب فردی اطلاعی ندارید ، در مورد اون قضاوت نکنید ، وا از لفظی درست تری برای یاد کردن از فرد استفاده کنید تا خدایی ناکرده از الفاظ بدی در خطاب شما استفاده نشه.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 4. ernest گفت:

  کلا پرچم اساسین با این نقد اومد پایین…به نظر من که اصلا بد نبود….هم چنان برای طرفداراش زیباست

  ۰ ۰
  1. MacTavish گفت:

   بعد از بازی کردن شماره اول تو این فکر بودم که چه نوآوری های زیبایی داشت
   بعد از تمام کردن شماره دوم برای هفته ها غرق در زیبایی موسیقی متن و داستانش بودم.شماره دوم برای اولین بار چنان ایتالیا رو به تصویر کشیده بود که عاشقش شدم
   ولی بعد…
   تکرار پشت تکرار

   ۰ ۰
  2. IT گفت:

   تکرار با افتخار
   بینین چقدر در اوجه که بعد از ۵ سال حضور در عرصه ی بازی های رایانه ای به قول شما با گیم پلی تکراری هنوز هم جزو پرفروش ترین هاست
   زنده باد
   pc assassin

   ۰ ۰
  3. Adel_97 گفت:

   من نمی دونم شما و امثال شما کی می خواید بفهمید که فروش نماد کیفیت نیست.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 5. travi گفت:

  خیلی کم بهش دادی

  به نظرم بدترین چیزش طراحی چهره های دزموند و اتزیو هستش که واقعا افتضاحه ولی به جز اون خیلی خوبه در کل

  نمره من به ای بازی : ۸.۵

  ۰ ۰
  1. HenryBlackBurn گفت:

   نه انتظار داری همون دزموند واتزیو باشه مثلا که پیر شدن ها؟اتفاقا چهره ا تزیو نظیر بود ومحبوب دوست داشتنی تر شده بود صداش که دیگه نگو فوق العاده بود

   ۰ ۰
  2. IT گفت:

   حالا که اینهمه فرق کرده می گین تکراری بود
   وای به حال اینکه این شخصیت ها هم فرق نکرده بودن
   دیگه چی ها نمی گفتن

   ۰ ۰
 6. ama.PS360 گفت:

  والا من که از بازی راضی بودم درسته یکم تکراری بود اما نمی دونم چرا از این سری خسته نمیشم.

  ۰ ۰
  1. HenryBlackBurn گفت:

   ای قربون ادم چیز فهم اصلا هر چقدر هم تکراری بشه بازم خسته کننده نیست برعکس کال

   ۰ ۰
 7. Gordon گفت:

  انصافا بازی خوبی بود و همون طور که اشاره شد Assassin’s cree دچار مشکلی به نام “تکرار” شده.فقط خدا کنه قسمت جدیدی که دارند می سازند نواوری های جدیدتر داستانی بهتر و گیرا تر داشته باشه.مطمئنم یوبی سافت کارش رو بلده و Assassin’s creed بعدی عالی از اب در میاد.البته به این معنی نیست که چهار قسمت قبلی این بازی خوب نبود…بلکه یکی از شاهکارهای یوبی سافت بوده.ولی از brotherhood به بعد کم کم دچار تکرار شد.ولی خداییش گرافیک بازی خیلی خوبه به نظر من ۸.۵ یا ۹ براش خوبه.

  I AM THE APEX PREDATOR

  ۰ ۰
  1. BrotherhooD گفت:

   این بازی به این دلیل تکراری بود که یوبی فقط می خواسته داستان بازیو تو این نسخه به پایان برسونه و یه جورایی انتشار این نسخه از روی جبر بوده برای همین ایده های نابشو برای قسمت بعد گذاشته مطمینم شماره ی بعدی دوباره به اوج برمیگرده

   ۰ ۰
  2. IT گفت:

   منم با شما موافقم
   ولی نه که اصلاً کار نکرده باشه
   معلومه که روش خیلی زحمت کشیده ولی از قسمت های قبلی کم تر

   ۰ ۰
 8. بازیش بد نبود فقط تکراری شده.
  راستی یه سوال : کسایی که تریلر E3 رو دیدن یه تریلر گیم پلی از توی کشتی بود که کشتی ها آتیش میگیرن … اون اصلا تو بازی نبود ؟ چرا؟!!؟ :(

  ۰ ۰
  1. ama.PS360 گفت:

   ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کی گفته نبود ؟؟؟؟؟آخراش بود دیگه……..

   ۰ ۰
 9. rising گفت:

  ممنون خیلی خوب بود
  از همون اول که بازی شروع شد وقتی صحنه ها رو دیدم ازش نا امید شدم بازی هیچ پیشرفتی نکرده یه حس تکراری خیلی عمیقی بهم میداد بعد از۱ ساعت بازی کردن هیچ چیز جدیدی ندیدم همونطور که قبلا گفتم این بازی به جز داستان چیز جدید دیگه ای (تاثیر گذار) نداره
  ارزش کلی ۷

  ۰ ۰
  1. IT گفت:

   واسه اونایی که با این بازی زندگی کردند هیچ تکراری نداشت
   من خیلی دوست داشتم نقد این بازی رو منصفانه بنویسیم
   ولی می ترسم بنویسم و دیبازی چاپ نکنه به این خاطر دست به قلم نشدم

   ۰ ۰
  2. Adel_97 گفت:

   شما به زندگی کردن با بازی ادامه بده. اصلاً شبا بازی رو بغل کن و بخواب. ولی به نقد بازی کاری نداشته باش. چون ربطی به زندگی کردن با بازی نداره.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  3. IT گفت:

   چی شده امروز خیلی قات زدی؟

   ۰ ۰
  4. Alcatraz گفت:

   اگه من هم بودم “قاط” میزدم.چند تا فن متعصب اساسین ریختین دارین هی بد و بیراه میگین و حرفای چرت و پرت میزنین.نمونش هم “اساسین شاهکار”

   ۰ ۰
  5. Alcatraz گفت:

   مثل نقد منصفانه ی RUN ؟؟اون که خیلی کامل و منصفانه بود.حیف شد این یکی پرید :lol:

   ۰ ۰
 10. armin eftekhari گفت:

  اساسینس کرید بازیه بدی نیست اما به نظر من بعد از یک مدت خستت میکنه

  ۰ ۰
 11. olisios گفت:

  خستت میکنه در صورتی که هر روز ۲۴ ساعت پشت سیستم باشی اونم یه بازی!! :?: :?:

  ۰ ۰
 12. سعید خیلی نامردیه….خیلی بهش کم دادی و خیلی شدید کوبیدیش…
  گرافیکش که زرق و برقش از برادر هود بهتر شده…ولی کلا خیلی تغییر نکرده..
  گیم پلی با این که تکراری شده و لی هنوزم لذت بخشه…
  داستانش خوبه ولی نسبت به قبلی ها به خصوص ۲ پایین تره….

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   سعید کیه؟! نقد رو عادل نوشته!

   ۰ ۰
  2. Albert Wesker گفت:

   هر چند اگه من می نوشتم پایین تر از این حرفا بهش می دادم

   ۰ ۰
  3. راست میگی اشتب شد…
   پس خوبه تو ننوشتی وگرنه سازنده از ساختن شماره بعدیش پشیمون میشدن… :mrgreen:

   ۰ ۰
 13. adam گفت:

  گرافیکش من رو یاد اساسسین شماره اول می ندازه

  ۰ ۰
 14. Nightmare گفت:

  گرافیک بازی به نظر من پسرفت نکرده بود بلکه در بعضی موارد پیشرفت هم داشت . اون مشکل تکسچر ها هم مربوط به کارت گرافیکه برا من که تکسچر ها فوق العاده و دقیق و با جزعیات می یومدن (درایور کارتم آخرین ورژن و بهینه شده برای همین بازی هستش AMD 11.11b) .
  کلا نقد منصفانهای بود گر چه در بعضی جا ها نسبت به بازی بی انصافی شده بود . درسته شاید یوبی باید یک تغییر گنده تو سری بعدیش بده چون وقتی آساسین برای اولین بار اومد دنیا ی بازی ها متحول شد و انتظارات گیمر ها نسبت به این سری بالاتر رفت و همین باعث میشه که فشار بسیار زیادی به یوبی و دوستانش بیاد برای ساختن این بازی :wink:
  شاید اگه این نسخه نسخه دوم بود خیلی عالی به نظر میومد ولی الان که انتظار گیمر ها از این بازی بیشتره باید یوبی بیشتر به خودش فشار بیاره تا بتونه .
  نا مرد یک نشانه از علی رو هم قسمتی که میری آلتایر رو تو کتابخونه ببینی رو زمین کشیده بود که نشانه و درک خیلی بدی برای من و دوستانم که متوجه شدن داشت :-x

  ۰ ۰
  1. Adel_97 گفت:

   عزیزم تکسچر ها با جزئیات هستن اما جایگذاری اونا اشتباه بود و یکسان کار شده بود ، امیدوارم متوجه شده باشی!
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 15. DmC X360 گفت:

  با این قسمت زیاد حال نکردم.همه چیز تکراری بود.کلا خوشم نیومد.با وجود بازیهای زیبای دیگه,این بازی زیاد به چشم نمیاد.

  ۰ ۰
 16. منظورم مرسی بود در ضمن من فوتبالی نیستم

  ۰ ۰
 17. Makarov گفت:

  نقد بسیار خوبی بود. تمام ایرادات بازی رو نوشته بود. آفرین عادل!

  ۰ ۰
 18. Albert Wesker گفت:

  مثل این که هر دفعه ما باید بیایم و نظرات بچه گانه ی بعضی از حضرات رو پاک کنیم. اسپم ندید، توهین نکنید، اگر خوشتون نیومده دلیلی نداره به نویسنده توهین کنید … واقعا که … این کار ها تکرار بشه عواقب بدی داره مطمئنا با متخلف برخورد شدید خواهد شد. دوستان دیگر هم اگر با چنین نظراتی مواجه شدند هم دیسلایک کنند و هم گزارش تخلف … شما باید مدیر سایت باشید

  ۰ ۰
  1. MacTavish گفت:

   من کی توهین کردم :?:

   ۰ ۰
  2. heavy rain گفت:

   چرا به خودت شک داری؟ اینکه اسم نبرده!

   ۰ ۰
 19. Altair گفت:

  اصلا شما اومدی بازیرو خورد کردی درسته اشکالاتی داشت ولی من احساس میکنم شما طرفدار این بازی نیستی :-?

  ۰ ۰
  1. Adel_97 گفت:

   خدا رو شکر به میزان تربیت خیلی از کاربر های این سایت پی بردم. “نقد”: کاش یکم با این واژه آشنا بودید.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 20. Don . Corleone گفت:

  این چه وضعشه ؟ حالا بگذریم که به نظر من Revelations از همه لحاظ از نسخه های قبلی قشنگ تر بود ؛ ولی حداقل نمره ی این بازی باید ۸.۵ می بود .

  ۰ ۰
 21. ps3 گفت:

  :roll:
  اینجوری که گفتین اصلا ارزش بازی کردن نداره؟؟؟ :roll: :roll: :cry:

  ۰ ۰
  1. ama.PS360 گفت:

   کی گفته؟؟؟؟اگه از اول با این سری بودی و میخوای بدونی آخرش چی می شه باید این بازی رو بازی کنی.تکراریم نمیشه.

   ۰ ۰
  2. ps3 گفت:

   :wink:
   ok
   چند وقت دیگه می گیرمش
   اومیدوارم قشنگ باشه
   من خودم از سبک بازیش خوشم میاد :oops:

   ۰ ۰
 22. Glee گفت:

  برو بابا.
  کاملا معلومه که نقد شخصیه…
  نمیدونم شاید از بازی خوشش نمیاد یا چی ؟
  ولی فعلا که رده ۲ پرفروش ترین هارو داره.
  مرد حسابی حالت خوشه با این نقد.
  یه چیزی بگو با عقل جور بیاد. :evil:
  i love you assassin

  ۰ ۰
  1. captain price گفت:

   اقا اروم باش منم نقدو خوندم عصبی شدم ولی از اون جایی که از بعضیا میترسم حرفی نزدم :lol:
   ولی واقعا در زمینه گرافیک کم لطفی کردی به نظر من بسیار خوب و دیدنی بود نه این جور که شما میگی
   هر کی ندونه فکر میکنه با یک اشعال در زمینه گرافیک طرفه

   ۰ ۰
  2. ps3 گفت:

   ولی من که نسخه های قبلیش رو بازی کردم از گرافیکش خوشم اومد با این که خیلی هم بالا نبود ولی طراحی محیط باحال بود البته اینو هنوز قسمت نشده بازی کنم :oops: :-?

   ۰ ۰
  3. Albert Wesker گفت:

   به نظر من که همون رم بود برداشته بودند یکم تغییر جزئی داده بودند، تموم المان های سکو بازی هم همون قبلی ها بود، نه ساختمون متفاوتی نه هیچی، کوچه ها و … هم اصلا بر سبک معماری ترک طراحی نشده بودند و همون سبک خاص رنسانس بود. فیلتر رنگ بازی فقط از قرمز به سبز تغییر کرده بود. هیچی دیگه فرقی نداشت، من کلا اسم اینو میذارم کلاه برداری، این بازی میتونست DLC خوبی واسه AC2 باشه! درست مثل برادر هود.

   ۰ ۰
  4. HenryBlackBurn گفت:

   ازکی تا حالا تو رم عربی نوشته ماخبرنداریم ؟لطفا نظرتو برای خودت نگهدار چون این بازی یکی ازبهترین های اساسین بود یکی ازاین بازی زیبا خوشش نیومده دلیل نمیشه که توهین کنه به این شاهکار

   ۰ ۰
  5. Albert Wesker گفت:

   من نظرم رو برای خودم نگه میدارم، ولی شما بهتره نظرات سایتای مختلف در مورد بازی رو هم ببینی … احیانا اگه اونا هم نظرشون مخالف شما بود حتما بهشون ایمیل بزن و بگو نظرشونو برای خودشون نگه دارند، چون شما از بازی خوشت اومده و کسی نباید از بازی ایراد بگیره :wink:

   ۰ ۰
  6. Altair گفت:

   نه عزیز به نظر من اصلا هم رم نبود
   اون بنا های نعروف ترکیخ رو داشت
   رو پرچم های توی خیابونا نوشته بود لا اله الله محمدرسول الله
   ولی رو دیوار بنا ها باید یه تغییراتی داد وگرنه جایی نمیمونه تا اتزیو دستشو بگیره تا ازش بره بالا

   ۰ ۰
  7. Altair گفت:

   هه
   غلط املایی رو ببخشید
   نعروف = معروف
   ترکیخ = ترکیه

   ۰ ۰
  8. Alcatraz گفت:

   نگفت کاملا همون رم رو گزاشتنوخوب معلومه که یه تغییراتی دادن.مثل اضافه کردن چند تا بنا و عوض کردن نوشته ها.اما در کل همون بود

   ۰ ۰
  9. Albert Wesker گفت:

   عزیزم، معماری کوچه و خیابون رو دقت کن …

   ۰ ۰
  10. Adel_97 گفت:

   پس هرچی خوب فروخت ، چیز خوبیه؟ همین شما هایید که باعث میشید اخراجی تا شماره ۳ ادامه پیدا کنه! فروش :lol: ضمناً این بازی تو فروش هفتگی رتبه ۲ رو داره ، نه تو کل! و اگه بخوایم بر مبنای شما حساب کنیم ، زومبا بهترین بازی سال باید بشه!
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 23. paleous bazi گفت:

  بازیش قشنگه چرا انقدر گیر میدین اونایی که با بازی حال میکنن حال کنن به نمراتم کاری نداشته باشن

  ۰ ۰
 24. mostafa133 گفت:

  عادل جان ممنون بابت نقد.ارزش داستان این بازی بیشتر از اینهاست و به نظر من بهترین سری از مجموعه اساسین بود..در قسمت صدا گذاری و موسیقی کاملا باهات موافقم ولی مطمئنم که اینو میدونی که این بازی طرفدارای خاص خودش رو داره و اینقدر به این بازی و شخصیتش علاقه دارن که به گرافیک و صداگذاریو … توجه نکنن و از بازی لذت ببرن.بمب ها برا تنوع خوب بودن.قیافه اتزیو هم که خیلی تغییر کرده بود..فقط با نبودن اسب ها بازی هم خیلی خلوت شده بود و هم رسیدن به مقصد بیشتر طول میکشید که همون بهتر که حذف شدن.در آخر باز هم تشکر به خاطر نقد خوبت عادل جان.موفق باشی. :wink:
  $Pc
  _______________________________________________________________
  ایام محرم بر تمام گیمران عزیز تسلیت باد.

  ۰ ۰
 25. captain price گفت:

  بازیش خیلی خوب بود
  تو این مدت بیشتر از همه منو سرگرم کرد چون با ایگل سنس مشغول بررسی نماد های روی در دیوار بودم
  سرگرمی خیلی خوبیه

  ۰ ۰
 26. aidintt گفت:

  آقا این دیکتاتوری تو سایتتون داره زیاد میشه ها !! کاملا ازکم شدن نظرات مشخصه ها .
  آقای albert وقتی سیستم موافق و مخالف گذاشتین شما دیگه حق ندارین نظر کسیو پاک کنین.
  واقعا متاسفم

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   که طرف بیاد هر چی از دهنش در میاد رو بگه؟ بیاد شخصیت خونوادگیش رو اینجا بروز بده؟ منم بشینم نگاهش کنم؟ این درسته؟ وقتی دیسلایک نمیشه این جور نظرات انتظار داری چی کار کنیم؟ دیکتاتوری؟ واقعا به نظرت اینجا دیکتاتوریه؟ میشه لطف کنی بری تو بخش نقد، مطلب آنچارتد ۳ رو بخونی؟ نصف نظرات مخالف منه، پاک کردم؟ البته همون جا هم یه چند نفر بد و بیراه گفته بودند که پاک شد، این اتفاق هر جای دیگه ای هم بیفته بر خورد همین هست. اینجا محیط فرهنگیه، نه این که وقتی مخالف نظر نویسنده باشی بهش فحش بدی … دیکتاتوری؟! واقعا طرز فکر بعضیا زیر خط فقر فرهنگیه

   ۰ ۰
  2. aidintt گفت:

   خب اگه قرار به پاک کردن باشه باید همین نظر خودت رو هم پاک کنی چون توهین کردی.
   شخصیت خانودگی هر کس به خودش مربوطه. مگه شما وکیل وصی هستی ؟

   ۰ ۰
  3. aidintt گفت:

   شما از ما بهترون هستی که نظراتت دیس لایک نداره ؟ به این میگن دیکتاتوری. ok?

   ۰ ۰
  4. captain price گفت:

   راست میگه شما چرا نظراتت دیسلایک نداره؟یعنی تو هر چی بخوای میتونی بگی؟

   ۰ ۰
  5. Albert Wesker گفت:

   مدلشه، ناراحتی یه کاری کن دیسلایک داشته باشه … شخصیت خونوادگی هر کس هم به طرق مختلف بروز داده میشه …

   ۰ ۰
  6. دوست عزیز شما خودت شروع کردی.وقتی از چیزی اطلاع نداری لطفا نظر نده در موردش!هر کاربری که مطلبی رو بزاره نمیشه تو اون خبر که گذاشته به نظراتش لایک یا دیسلایک زد.این نقد رو هم درسته عادل جان نوشتن ولی توسط سعید در سایت قرار گرفته شده :-x

   ۰ ۰
  7. Albert Wesker گفت:

   من وکیل وصی نیستم، ولی اینجا … توی این سایت، اجازه نمیدم خیلی راحت به دیگران توهین بشه، شما اگه با این مدل مشکل دارید میتونید برین تو سایت هایی که توهین کردن عادی هست و کسی هم به شما نمیگه بالای چشمت ابروهست عضو بشین.

   ۰ ۰
  8. IT گفت:

   آقای زعفرانی
   البته من کاره ای نیستم ها ولی به نظر من اگه اینجوری ادامه بدین دیگه کسی تو سایت می مونه
   چند نفر فک و فامیل رو دور خودتون جمع کردین و هی هرچی دلتون می خواد می کنین نظرات کاربرای سایتم هیچ تأثیری بر سایت نداره و همیشه سیر یکنواخت طی میکنه
   هیچ دقت کردین سایت همیشه در هر دوره ای تعداد کاربرای خاصی داره یعنی تعدادی کاربر میان و بعد از این که این اوضاع رو میینن بر می گردن و باز هم یه تعداد کاربر جدید و همین چرخه ادامه پیدا می کنه و فقط چند نفر آشنا و فک و فامیل یا ببخشید دستمال باقی می مونن
   این اصلاً خوب نیست

   ۰ ۰
  9. Albert Wesker گفت:

   آخی … ببخشید ولی وقتی بعضیا جنبه ندارند باید هم همین رفتار رو کرد، وقتی یه نفر از چراغ قرمز رد میشه باید جریمش کرد، چون خلاف کرده، وقتی کسی میاد تو نظرش فحش و بد و بیراه میگه و من پاک می کنم و شما اصلا اون نظر رو ندیدی و بیهوده داری نظر میدی و هم وقت من رو و هم وقت خودت رو هدر میدی همین میشه، شما درست میگی، وقتی یه کاربر از یه سایت زرد دیگه میاد تو دیبازی، دلش میخواد همون رفتارهایی که توی اون سایت ها داشته رو ادامه بده، اسپمش رو بده، دری وری هاش رو بنویسه و انتظار داشته باشه مثل یه آدم متشخص باهاش رفتار بشه … ولی وقتی مدیریت اینجا رو میبینه ماستش رو کیسه می کنه و میگه اینجا جای من نیست. اتفاقا هر چی اسپمر ها کمتر بشن جو سایت فنی تر و بهتر میشه … منم صراحتا بگم، دیبازی به چنین کاربرایی اصلا نیاز نداره، یعنی همون بهتر که برن، شما اگه دقت کنی میبینی که همین “دستمال” ها خیلی خیلی محترمانه تر، تخصصی تر و فنی تر می نویسند و تا نیاز نباشه نظر نمیدن که الکی به تعداد نظراتشون اضافه بشه … اگه منظورتون ایناست که میبینی من باهاشون صمیمی هستم و نه تذکری نه چیزی در کاره باید بدونی که اینا تخلفی انجام نمیدن که بخوان تذکر بگیرن، در واقع هر که بامش بیش، برفش بیشتر … مهندس، ما اینجوری ادامه میدیم، با فک و فامیل و هر کی که شما دوست داری اسم بذاری … باز هم شرف داره به اوضاع سایت های دیگه که همه اسپمر، ترولر و … هستند و مدیرا هم به قیمت بالا رفتن آمار بازدید و تعداد کاربرا اجازه میدن هر مدل نظری ثبت بشه، حتی وقتی یه نفر به دیگری تیکه ی توهین آمیز بندازه، بهش اهانت کنه، و …
   @ سید مهدی هاشمی، هه! شما لطف کنید یه مطلب برای سایت بنویسید که سودمند باشه و بعد اعتراض کنید، دیگه هر کی ندونه خودت خوب میدونی چه اسپمری هستی
   @ aidintt
   من بار اولی که جواب شما را دادم جز اهانت و کوچه ی علی چپ جوابی نشنیدم، بهتر نبود اول موضع خودتون نسبت به توضیحات من در مورد “دیکتاتوری” بودن یا نبودن سایت رو مشخص می کردید بعد میرفتید سراغ جنبه ی انتقاد و …؟ خوبه همه جنبه ی شنیدن حرف مخالف رو داشته باشند. این رو هم خطاب به شما میگم و هم خطاب به اون دسته دوستانی که نسبت به متن نقد اعتراض داشتند و به شکلی نامحترمانه اعتراض خودشون رو بروز دادند.
   با فکر کردن و رعایت ادب هست که میشه آدم حرف خودش رو به دیگران بقبولونه …

   ۰ ۰
 27. captain price گفت:

  نه اخه بعضی نظرا رو اگه نیگه داری ابروریزی میشه :wink:

  ۰ ۰
 28. khore گفت:

  نقد بسیار خوبی بود حقشه saintrow the third خیلی شاخ تر بود! :-|

  ۰ ۰
  1. HenryBlackBurn گفت:

   اصلا این بازی با اون بازی مضخرف چه ربطی داشت؟

   ۰ ۰
  2. Albert Wesker گفت:

   دقیقا … ربطش اینه که میانگین امتیازات اون بازی مضخرف از این بالاتره …! میانگین امتیازات رو هم یه سایت و دو سایت مشخص نمی کنند، دقیق ترین ملاک برای سنجش بازی هست …

   ۰ ۰
 29. deniro گفت:

  مر۳۰ عادل جان نقدت روند نقدهای حرفه ای رو داشت ولی به نظرم یکم بیشتر رو نکته های مثبت تکیه کنی و یا کمتر یک بازی که امتیازات در مجموع بدی رو نگرفته بکوبی(بدلیل طرفداران خیلی زیاد)خیلی خیلی عالی میشه ولی من نقدت رو دوست دارم مر۳۰,واقعا پیشرفت چندانی ندیدیم من تو چند صفحه قبل هم همین رو گفتم و گفتم پدر پول پرستی بسوزه,ولی بنظرم گیم پلی بازی بهتر شده بود و موسیقی بازی و هوش مصنوعی هم خوب بود گرافیک به نظرم یه سری بافتها عینا منتقل شده بودولی بازم گرافیکش مثل ۰۰۷ نبود و قابل قبول بود,داستان هم متوسط شاید به دلیل تکراری شدن بازی بودکه نچسبید ولی مراحلی که الطائر بود واقعا به من یکی که خیلی چسبید.دنیرو از pc$

  ۰ ۰
 30. sheva2 گفت:

  دوست عزیز عادل فکر کنم در حین نوشتن خیلی ناراحت وعصبانی بودی سعی کن در نقد بعدیت در حین نوشتن خوشحال باشی و مدام بخندی :mrgreen:

  ۰ ۰
  1. sheva2 گفت:

   میشه بگید اینlol برای چی بود :twisted:

   ۰ ۰
  2. Albert Wesker گفت:

   بله! برای نظر شما بود

   ۰ ۰
 31. Imrahil گفت:

  دیگه بابا خداییش نمره داستانش کمه

  ۰ ۰
 32. ecstasy گفت:

  با این نقد خیلی هم عقیده نیستم. نمرات نشون میدن یه مقداری بی انصافی داره میشه در حق بازی. حداقل داستانش هنوزم که هنوزه مو به تن خیلیا سیخ میکنه :-|

  ۰ ۰
 33. crzy4game گفت:

  نمراتش خیلی پایینه. من دارم بازیش میکنم و از همه چیزش راضیم کلا سبکش جدیده و فعلا جای این نقدارو نداره. نقد وقتی درسته که بازی رقیبی هم داشته باشه توی سبک خودش. بازی خیلی عالیه. البته دوستان هرکس نظر شخضیه خودشو داره.

  ۰ ۰
  1. Adel_97 گفت:

   بازی هم سبک نداره؟ اونوقت تعریف شما از سبک چیه؟ یعنی هیچ بازی اکشن ادونچری تو دنیا وجو نداره؟
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 34. NeXus 360 گفت:

  ضمن احترام به عادل عزیز باید بگم این بیشتر ۱نوع تسویه حساب با بازی بود تا نقد…نقد موشکافانه و بدون تخفیف ۱چیزه و عیب جویی و حمله کردن به بازی ۱چیز دیگس

  ۰ ۰
  1. Adel_97 گفت:

   عیب جویی یعنی گفتن عیبی که وجود نداره ، نه گفتن عیبی که کمتر کسی متوجه میشه. امیدوارم متوجه شده باشی دوست عزیز!
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 35. BrotherhooD گفت:

  به نظر من ابهت اتزیو از بین رفته بود با اون حرکات جلف و قیافه ی شبیه میمون و…

  ۰ ۰
  1. دوست عزیز لطفا درست صحبت کنید راجع به جناب اتزیو آدیتوره :-x

   ۰ ۰
  2. Chrome گفت:

   میمون چیه اقا
   این شخصیت یکی از محبوب ترین شخصیت های بازی تاریخه
   بعد شما بهش میگید میمون!

   ۰ ۰
 36. IT گفت:

  واقعاً خیلی بی انصافانه نقد صورت گرفته اصلاً هم اینطور که می گی نبست
  گرافیکش خیلی پیشرفت داشته
  گیم پلی بازی هم خیلی بهتر و جالبتر و سریع تر شده
  کلاً بازی متحول شده
  تغییر شخصیت ها را هم که عرض می کنی
  به خاطر گذشتن ۲۰ سال بعد از نسخه ی قبلیه که قابل هضم است
  تنها چیزی که در مورد این بازی نمیشد ایراد گرفت داستانش بود که اونم شما خراب کردی
  از دیگر تغییرات بازی نداشتن اسب بود که اصلاً بهش اشاره نکردی و…
  ناراحت نشی ولی به کل نقد بی خودی بود

  ۰ ۰
  1. Adel_97 گفت:

   واقعاً براتون متأسفم و برای خودم خوشحال. چون مطمئن شدم کسی که داره ازم انتقاد می کنه هیچی از بازی نمی دونه. “گرافیک خیلی پیشرفت داشت” :lol: “کلاً بازی متحول شده” :lol:
   احیاناً شما چه جوری حساب کردی که ۱۵۰۴ تا ۱۵۱۱ شده ۲۰ سال! :lol:
   وقتی بیاید از دیگران انتقاد کنید ، که یه چیزی بفهمید! دفعه ی بعد حواستون به حرفی که از دهنتون در میاد باشه.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  2. IT گفت:

   چه از خود راضی!!!!!
   واه واه واه واه
   خدا رو شکر رئیس جمهوری چیزی نشدی شما وگرنه یه روز دستور می دادی گردن همه ی ما رو می زدن
   فکر کردی حالا سایت فامیلی در پیتیتون ۴ نفر کاربر میاد و دو نفر نظر میده هر کاری خواستین میتونین بکنین.
   به جای اینکه با احساسات بچه ها بازی کنی و اینقده اراجیف سر و هم کنی یه کمی انتقاد پذیر باش
   بله گرافیکش رو خیلی ها میگن متحول شده
   اون ۲۰ سالی که من عرض کردم فاصله ی زمانی نسخه ی bh تا Revelation نبود بلکه من کلی گفتم و همه هم میدونن از نسخه ی ۲ تا این revelation سه دهه گذشته است
   بازم صد رحمت به سعید روزی هزار دفعه قربون صدقش میرم
   شما به نظر من به یه دکتر روان پریش مراجعه کنی بد نباشه

   ۰ ۰
  3. Adel_97 گفت:

   خدا رو شکر هر ساعت بیشتر به میزان ادب شما پی می برم. محض اطلاع شما بنده کوچکترین نسبت فامیلی با سعید زعفرانی یا آقای حکیمی ندارم. شما صراحتاً گفتید نسخه قبلی که اگه یکم به ذهنتون فشار بیارید ، متوجه میشید که Brotherhood نسخه قبلی بود. ضمناً از نسخه ۲ تا ریویلیشن فقط ۲۰ سال گذشته ، نه سه دهه ، سه ده برابره با سی سال. امیدوارم ریاضیتون اندازه منطقتون پر ایراد نباشه. ۳۰=۱۰*۳
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 37. Chrome گفت:

  سلامی دوباره با تشکر از عادل عزیز
  به دلیل زیاد بودن درس ها نتونستم این بازی رو نقد کنم مه خوشبختانه عادل جان اینکار رو کرد
  سعی مکنم در اینجا به کمی به بررسی نقد بپردازم البته کامل اون رو به حامد و خدا میسپارم
  دلیل اینکه امتیازات ین نسخه از قبلی به ۸۱.۶ تنزل کرد این بود که کمی بازی تکراری شده ولی شما از همه ی نقاط قوت بازی امتیاز کم کردی
  داستان: طبق نظر تمام منتقد های حرفه ای و برتر صنعت گیم یکی از ارکان قوت این بازی داستان گیرا وجذاب ان هست به طوری که در حال حاضر شایعه برای تبدیل کل مجموعه سه گانه اتزیو به یک فیلم سینمایی ست در نقد های مختلف در سایت های خارجی هم به نقطه ی قوت بازی یعنی داستان اشاره شده که شما در کمال ناباوری به داستان بازی ۷ دادی
  امتیاز مناسب برای داستان ۸.۵ _۹
  گرافیک
  در بازی های دنیای باز نباید توقع گرافیک فوق العاده مانند بتلفیلد و… رو داشت این بازیز دومین بازی هست که از سیستم حرکت صورت استفاده میکند که تاثیر مهمی در امتیاز بازی داشته ولی گرافیک بازی در بعضی موارد اشتباه جایگذاری شده که به خوبی به ان اشاره کردی
  محیط ها کمی تکراری به نظر میرسند که شما به اشتباه ان را در گرافیک بازی به کار بردی ولی به گیم پلی مربوط می شود
  امتیاز مناسب برای گرافیک ۸_۸.۵
  گیم پلی: در این مورد تقریبا با شم موافقم کمی تحول در بازی ایجاد شده ولی به اندازه کافی نیست ولی در کل جذاب است و امتیازی مانند ۸-۸.۵ برای این بخش مناسب است
  در مورد موسیقی هم بسیار کامل به موضوع پرداختی که جای حرفی نمی ماند
  این سری یک سری موفق دیگر در این بازی ست ولی یوبی به یک وقفه برای انتشار بازی بعدی نیاز دارد
  امیدوارم حرف هایم موجب ناراحتی دوستان نشده باشد بلکه فقط راهنمایی و کمکی باشد
  باتشکر واز عادل عزیز و دوستان گیمر
  ______________
  شایان کرمی

  ۰ ۰
  1. Chrome گفت:

   از غلط های املایی به خاطر تایپ سریع عذر میخوام :oops: :oops:

   ۰ ۰
  2. Adel_97 گفت:

   آقا شایان واقعاً معذرت می خوام ولی میشه توضیح بدی که طراحی محیط چجوری به گیم پلی مربوط میشه؟؟؟ ۸-O
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  3. Chrome گفت:

   کتاب مبانی نقد نویسی نشر بهاباد نویسنده اقای تونی بلک
   یکی از منتقد های معروف مجله ی ایکس باکس
   در انجا به طور کامل به موضوع اشاره شده
   همچنین در کتاب ادبیات کامپیوتری نشر اقای فلیپ دیترلیزی ترجمه خانوم سمیرا فتحی
   فکر کنم این دونمونه کافی باشه
   همچنین نقد طوفان گلوله در پورو گیمر المان و همچنین نقد طوفان گلوله ی دنیای بازی که اقای بابک نمازیان نوشت ناصر جوکر عزیز هم در نقش در سایت قبلی به این موضوع اشاره کرده بود
   در ضمن عادل جان شما چرا انقدر اعصابت خورده به همه ی بچه های سایت که نظر دادن دعوا کردی

   در جواب سعید عزیز هم بگم که به نظر من در خبر نمرات اساسینز کرید منتشر شد بروند
   نمرات رو ببیند
   در ضمن عادل جان شما چرا انقدر اعصابت خورده به همه ی بچه های سایت که نظر دادن دعوا کردی
   باتشکر از سعید و عادل عزیز دو دوست جدا نشدنی که از هم بخوبی دفاع میکنند و دوستان گیمر
   ————
   شایان کرمی

   ۰ ۰
  4. Adel_97 گفت:

   شما جای من بودید و برای این کابر های به اصطلاح محترم زحمت می کشیدید ، وقت می ذاشتید و نقد می نوشتید ، اونوقت یک سری نوب که حتی نمی دونن Open World به چی اطلاق میشه ، سبک بازی چیه و فاصله داستانی بازی از نسخه قبلی چقدره ازتون ایراد می گرفتن ، عصبانی می شدید.
   ضمناً هرطور که گیم پلی و گرافیک رو تعریف کنید ، طراحی محیط و اجسام همگی جز گرافیک هستند. گیم پلی اجزایی داره که قابل کنترل اند ، در حالی که طراحی محیط قابل کنترل نیست.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  5. Chrome گفت:

   درسته البته زمانی که به توان از طراحی محیط در گیم پلی بازی استفاده کرد و قسمت مهمی به شمار بیاد این قسمت در محسابات امتیاز جز گیم پلی حساب میشه این نوع محیط رو بازی هایی همچون فرقه ی اساسین طوفان گلوله مشاهده میکنیم

   ۰ ۰
  6. Adel_97 گفت:

   ببین شایان جان ، محیط بازی دارای اجزایی هست که در گیم پلی مورد استفاده قرار می گیرن ، اما این استفاده بدین معنی نیست که طراحی محیط و اجراش جزو گیم پلیه ، بلکه حتی وقتی به طراحی محیط در گیم پلی نمره میدن ، منظور استفاده از اجزای محیطی در روند گیم پلیه.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  7. Chrome گفت:

   به هر نظری که میدم یه عده از دوستان با دیسلایک بهش حمله مکنند
   اشکالی نداره ما جوابشان را با لایک میدهیم
   عادل عزیز من هر گونه کتابی که در مورد نقد نویسی خودم و نقد هایی که در بازیکده و دنیای بازی و استار گیمز نوشتم این مورد رو که طراحی محیط میتواند بخشی از گیم پلی باشد رو رعایت کردم و اینگونه اموزش دیدم
   نظر شما متینه ولی من باتوجه به مدرک حرف میزنم
   مطلبی که شما میگید در بازی هایی همچون ندای وظیفه و بتلفیلد و gta کاملا صحح
   ولی که در بازی هایی که همچون این بازی
   که هیس و دایمن سیکرست هستن فرق میکنه
   باتشکر
   شایان کرمی

   ۰ ۰
  8. Albert Wesker گفت:

   دقیقا کدوم سایتا به داستان بازی نمره بالا دادند؟ میشه نام ببرید؟ یه چند تاییش رو … لطفا
   من نقض می کنم این حرف شما رو … فقط هم یک مثال میزنم، اگه به اینجا http://www.gamespot.com/assassins-creed-revelations/reviews/assassins-creed-revelations-review-6345194?tag=summary%3Bread-review یه سری بزنید، تو نکات منفی نوشته: Disappointing main story
   حالا شما بر عکسش رو ثابت کن :wink:

   ۰ ۰
  9. bijan joker گفت:

   آقا لطف کنید طبق قوانین سایت عمل کرده و لینک قرار ندهید. من رو مجبور نکنید به مسئولین اطلاع بدما!!!… :lol:

   ____________________________________________
   ( The Adventures of TINTIN: The Secret of the Unicorn )

   ۰ ۰
  10. aidintt گفت:

   آقا این از ما بهترونه هرکار بخواد میکنه

   ۰ ۰
  11. Albert Wesker گفت:

   lol
   برادر… قول میدم دیگه تکرار نشه! هر چند بعضی وقتا برای در اومدن جلوی فنون گرامی باید از حربه های مختلف استفاده کرد … قدرت! :دی

   ۰ ۰
  12. Chrome گفت:

   سعید جان شما هم بالا رو بخون

   ۰ ۰
  13. Chrome گفت:

   ممنون از دیسلایک ها !!!

   ۰ ۰
 38. چرا نظر منو پاک میکنی اون همه تایپ کرده بودم مشکل داری؟یا اشتباهی پاک کردی

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   کی چیو پاک کرده؟

   ۰ ۰
 39. ezio.bakhtiyari گفت:

  حتما بخونید:
  با سلام خدمت دوستان عزیز
  همه دوستان میدونیم که، بیشترین کسانی که در این صفحه نظر دادن گفتن بازی بسیار خوبی بود. و به نظر من سبک بازی آساسینس (حشاشین) یک سبک خاص در بازیهاست و میشه گفت بازی مثل این بازی وجود نداره. در نتیجه این بازی نباید با بقیه بازی ها مقایسه بشه و به نظر من این بازی چون یک بازی خاصیه میشه با توجه به داستان بسیار زیبایش و حالا کار با گرافیکش هم نداریم ولی خداییش گرافیکش خوب بود نمیشه گفت عالی ولی خوب بود و موسیقیه بسیار زیباش میشه بهش کلا نمره ۹ یا ۸.۵ رو داد دیگه کمتر ۸.۵ نمیشه بش داد و این بازی واقعا زیبا بود مخصوصا مرحله آخر که در واقع پایان دنیا رو نشون میده و اون موسیقیه زیبا که همین الان هم دارم گوشش میدم و لازم به ذکره که واقعا کسانی هستن که از این بازی نفرت و به این بازی عشق میورزند و من خودم جزء هیچ کدوم از این دو دسته نیستم. و اینم اضافه کنم بازیه بعدی از سری آساسینس وجود نداره و این سری جدید بازی در رابطه با خود دزمونده و این بازی در دسامبر ۲۰۱۲ داستانش تموم میشه. باتشکر از اینکه نوشته من رو خوندید. زنده باد ازیو ادیتوره دفرنزی

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   این قسمت آخر منبع داشت؟ :?:

   ۰ ۰
  2. Adel_97 گفت:

   حتماً یادت باشه بری به گیم اسپات هم بگی چرا به این بازی ۸ داده. چون به قول شما باید ۸.۵ یا ۹ می داد. اصلاً باید ۱۰ می داد که شما هم مشتری بشی!
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
 40. ezio.bakhtiyari گفت:

  خوب پسر خوب عادل آقا باید یکم عادل هم باشی. چون مطمعا هستم شما جزء همون گروهی هستی که نفرت به این بازی داری. خوب من نمیدونم شما از چه بازیه خوشتون میاد نکنه از بازیه جنگ خلیج فارس خوشتون میاد درست نمیگم چون گرافیکش واقعا عالی بود نمیدونم اخه گرافیک یک بازی باید چه جور باشه که شما بپسندی. باتشکر و بهتره یکم به دیدگاه کسانی که از این سایت بازدید میکنن احترام بگذارید. و باید اینم بدونید که با این نفرتنامه یا به نظر شما نقد نمیشه عقیده چند میلیون آدم که به این بازی عشق میورزن رو عوض کنین. :wink:

  ۰ ۰
  1. Adel_97 گفت:

   اولاً که من به هیچ کس توهین نکردم ، بلکه با همون لحنی که نظر داده بهش پاسخ دادم. دوماً من قصد عوض کردن عقیده هیچ کس رو ندارم. من کار خودم رو انجام میدم. خواه شما از اون بدتون بیاد ، خواه خوشتون. من منصفانه بازی رو نقد کردم. شما هرطور می خوای فکر کن.
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  2. Albert Wesker گفت:

   “چون گرافیکش واقعا عالی بود”
   تا تعریفمون از عالی چی باشه، به نظر من متوسط بود … کافیه با آنچارتد، بتمن، چیزفیلد۳ و کرایسیس مقایسه کنی … اصلا عددی نیست!

   ۰ ۰
  3. ezio.bakhtiyari گفت:

   منم میگم گرافیکش خوبه ولی عالی نیست ولی به نظر من بیشتر افراد به داستان بازی بیشتر اهمییت میدن تا گرافیک البته گرافیک هم مهمه ولی من خودم بشخصه داستان رو به گرافیک ترجیح میدم. راستی منم قصد توهین نداشتم فقط میخواست بگم این بازی طرفدارای زیادی داره. باتشکر

   ۰ ۰
  4. IT گفت:

   اصلاً بگین تعریف شما از گرافیک چیه؟
   گرافیک فقط افکت های درونی و افزایش جزئیات تکسچر ها و یا به زبان ساده تر طبیعی تر تست؟ اگه اونطور بود چرا به قول خودتون چیزفیلد توی spike از لحاظ گرافیکی هیچ رتبه ای نیاورد؟ ولی la noire با اون بافتهای کارتونیش بهترین گرافیک شد
   آدم وقتی اساسین رو بازی می کنه طوری محو محیط میشه که انگار خودش اونجا حضور داره مخصوصاً اونایی که ۳d این بازی رو تجربه کردن می دونن چی میگم
   به هر حال نباید احساسات در نقد بازی مؤثر واقع شه

   ۰ ۰
  5. Adel_97 گفت:

   چه جالب! اسپایک هنوز برگزار نشده ، اونوقت شما از برنده اش هم خبر دارین. چه چیز هایی که نمی بینیم!
   Adel_97 از انجمن PC$

   ۰ ۰
  6. Alcatraz گفت:

   چرند بودن اسپایک سر همون قضیه به همه ثابت شد.
   تو واقعا فن اساسینی وقتی زیر تمام کامنتات اسمشو مینویسی یا میگی من باهاش زندگی میکنم انتظار داری حرفت عادلانه هم باشه؟تازه میخواستی یه نقد عادلانه هم از این شاهکار بنویسی!!!

   ۰ ۰
  7. Albert Wesker گفت:

   @ it
   الان من تعریفی ارائه دادم؟ اصلا بحث من این نبود، به هر حال به نظر شما کرایسیس ۲ فقط تکسچر باکیفیت و افکت داشت؟ اگه این طوره که پیشنهاد می کنم دوباره این بازی رو بازی کنید …

   ۰ ۰
  8. Albert Wesker گفت:

   ببخشید ولی من از متن شما نقل قول کردم، چی شد یهو نظرتون عوض شد؟ یکم پا فشاری کنیم از خوب هم میره پایین تر و میشه متوسط، آفرین

   ۰ ۰
 41. BlackVirus گفت:

  بازی خوبی بود .اما به صورت dlc بود بهتر بود .نمراتت به نظر من عادلانه است .البته معلومه که بازی هر سال یک نسخه اش بیاد بیرون گند میزنن توش دیگه ! امر عادیه ۸-O

  ۰ ۰
 42. BlackVirus گفت:

  راستی کسی بتمن رو برا PC گرفته ؟اگه گرفته بگه از کجا ! :roll:

  ۰ ۰
 43. olisios گفت:

  به چه حقی دیدگاه های مردم رو حذف میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

  ۰ ۰
  1. Albert Wesker گفت:

   به این حق که چرت و پرت نوشتی

   ۰ ۰

دیدگاه بسته است.