با معروف‌ترین شمشیرهای بازی‌های ویدیویی آشنا شوید

توسط Nevan در ۷ آبان ۱۳۹۰ , ۱۲:۰۹

در این مطلب قصد داریم معروف‌ترین شمشیرهای بازی‌های ویدیویی را به شما معرفی کنیم. شمشیر ها جزو اولین سلاح‌های جدی بشر هستند و تقریبا از زمان وجود انسان‌ها روی این کره خاکی با او بوده‌اند. شمشیرها در یکی از عادات ترک نشدنی بشر یعنی کشتن و جنگ به او یاری رسانده‌اند و از این نظر نقش مهمی در تاریخ بشر دارند. این اشیاء فلزی و دوست داشتنی(!) به نوعی نماد فضاهای فانتزی هم به حساب می‌آیند و از آنجایی که بازی‌های ویدیویی پتانسیل بالایی در ارائه و نشان دادن فضاهای فانتزی دارند، معمولا پر از شمشیر های خاص هستند. شمشیرهایی که در ادامه به معرفی‌شان می‌پردازم معروف‌ترین شمشیرهای بازی‌های ویدیویی هستند.

توجه: شمشیر هایی که در ادامه معرفی می شوند هیچ ترتیب خاصی (از نظر شهرت،قدرت،ابعاد و…) ندارند

شمشیر (Rebellion (Devil May Cry Series

دانته این شمشیر منحصر به فرد را از پدرش هدیه گرفته بود. “Rebellion ” در DMC 3 و DMC 4 شمشیر اصلی دانته و در DMC 2 شمشیر جانبی او بود. در DMC 3 وقتی دانته از ویرژیل شکست می خورد و ویژیل هم به طرز ناجوانمردانه ای شمشیر دانته را در قلب خود دانته فرو می کند، قدرت Rebellion توسط خون دانته کامل شده و به یک شمشیر تمام عیار تبدیل می شود که به دانته اجازه ی استفاده از قدرت Devil Trigger را می دهد. ابعاد فوق العاده بزرگ، تیغه ی پهن، حرکات معروف دانته با این شمشیر (مثل Stinger) و ظرافت هایی همچون وجود یک جمجمه در ابتدا ی آن و همچنین فرورفتگی خاصی در انتهای تیغه اش باعث می شود که Rebellion هیچ وقت از یاد و خاطره ی طرفداران سری DMC ببیرن نرود.

شمشیر (Frostmourne (Warcraft Series


“فراست مورن” جزء آن شمشیر هایی است که تاریخچه ی طولانی و پر فراز و نشیبی دارند. برای نمونه، داستان رسیدن آرتاس به این شمشیر به این صورت است: … وقتی Ner’zhul توسط kil’jaeden به لیچ کینگ تبدیل شد، روحش در یک زره و شمشیر محبوس شد. آن شمشیر همان فراست مورن بود. هم زره و هم فراست مورن هر دو برای کنترل کردن لیچ کینگ ساخته شده بودند. بنا به دلایلی (که شرحش در این مقاله نمی گنجد) آرتاس به دنبال پیدا کردن این شمشیر می رود و آن را در یک غار پیدا می کند. فراست مورن توسط یک نگهبان محافظت می شد. نگهبان سعی کرد به آرتاس در مورد خطر ها و عواقبی که تصمیمش در پی دارد هشدار دهد اما آرتاش گوشش به این حرف ها بدهکار نبود و نگهبان را کشت! روی جایی که شمشیر قرار داشت نوشته شده بود: ” هر کسی که این شمشیر را در دست می گیرد، صاحب قدرت بی نهایت می شود. اما این شمشیر همان طور که گوشت و پوست را تکه تکه می کند، به روح صاحبش نیز آسیب می زند.”… . این جاست که آدم به اوج خفن بودن یک شمشیر پی می برد!

شمشیر (Blades of Chaos (God of War Series


“شمشیر های آشوب” نماد سری “خدای جنگ” هستند. این شمشیر ها در شماره ی دوم خدای جنگ، جایشان را با “شمشیر های آتنا” و در شماره ی سوم با “شمشیر های تبعید” عوض کردند. از طراحی فوق العاده خاص آنها گرفته تا زنجیر هایی که باعث می شوند کریتوس بتواند آن ها را تا فاصله ی زیادی پرتاب کند، از این شمشیر ها سلاح هایی منحصر به فرد ساخته اند که نمونه اش را نمی توانید در هیچ بازی دیگری ببینید. در اولین بازی از سری خدای جنگ وقتی ارتش کریتوس در حال شکست از ارتش بربر ها بود، کریتوس از آرس، خدای جنگ، می خواهد که اگر او سپاهش را پیروز کند، کریتوس روحش را به او می بخشد. آرس قبول می کند و در یک چشم به هم زدن تمام دشمنان کریتوس را می کشد. آرس شمشیر های آشوب را به کریتوس می دهد تا او قولی که به آرس داده را فراموش نکند. شمشیر های آشوب در گوشت و خون کریتوس می پیچد و نماد همیشگی درد های بی پایان او می شود. کریتوس همسر و فرزندش را می کشد. سرنوشت شوم شبح اسپارتا آغاز می شود.

شمشیر Dragon Sword – Ninja Gaiden Series


“شمشیر اژدها” نسل به نسل در خاندان هایابوسا چرخید تا به “ریو” قهرمان سری “نینجا گایدن” رسید. پدر ریو این شمشیر را در روز تولدش به او هدیه داد. شاید در نگاه اول این شمشیر فقط یک کاتانا ی معمولی به نظر بیاید اما وقتی بدانیم که این شمشیر از دندان اژدها ساخته شده و همچنین از قدرت خاصی به نام “چشم اژدها” بهره می برد، نظرمان به کلی عوض می شود. شمشیر اصلی ریو در سری نینجا گایدن قدرت بی نظیری دارد و دشمنان ریو را به راحتی تکه تکه می کند. هرکسی لیاقت به دست گرفتن این شمشیر را ندارد، اما مطمئنا ریو لیاقت این شمشیر را دارد!

شمشیر Buster Sword Final Fantasy VII


با موفقیت غیر منتظره ای که فاینال فانتزی ۷ بدست آورد، این شمشیر به طور عجیبی معروف شد. شاید این معروفیت به این خاطر بود که FF VII اولین بازی از این سری بود که در مبارزه هایش شمشیر شخصیت ها به طور کامل قابل دیدن بود. شاید هم به خاطر طراحی عجیب و خاصش است که این قدر معروف شده یا شاید هم به خاطر سرگذشت غم انگیز شخصیت های FF VII است که هیچ کس این شمشیر را فراموش نمی کند. زک، کلود، سفیروث و دیگر شخصیت های FF VII هیچ گاه از یاد طرفداران این سری بیرون نمی روند. شاید Buster Sword قوی ترین شمشیر در بین کل شمشیر های سری FF نباشد، اما قطعا معروف ترین آن هاست.

Yamato Devil May Cry Series


یاماتو شمشیر برادر دانته یعنی “ویرژیل” است که (باز هم) توسط پدرش به او هدیه داده شده ( “اسپاردا” موجود خوش سلیقه ای بود!). یاماتو قابلیت های فوق خفنی دارد که از جمله ی آن ها می توان به بریدن از راه دور (توضیحش کمی سخت است! برای اطلاعات بیشتر بروید DMC 3 و DMC 4 را بازی کنید) اشاره کرد. یاماتو یک کاتانای بلند است که لبه ی بسیار بسیار تیزی دارد. ویرژیل دشمنانش را به طور خاصی می کشد. او با یاماتو به دشمنانش ضربات مهلکی وارد می کند ولی آنها نمی میرند (فقط خشکشان می زند!) و وقتی که ویرژیل یاماتو را به طور کامل در غلافش فرو کرد، دشمنان شروع به تکه تکه شدن می کنند! بد نیست بدانید یاماتو نام یک مدرسه ی رزمی سامورایی قدیمی نیز هست!

شمشیر Master Sword Zelda Series


از یک شمشیر چه انتظاری دارید؟ سبک باشد؟ قوی باشد؟ بتواند همه ی موجودات شیطانی را از بین ببرد؟ گاهی اوقات به شما در سفر در زمان کمک کند؟ و از همه مهم تر، کلی تاریخ و داستان پشتش خوابیده باشد؟ خب، Master Sword این ویژگی ها را دارد. Master Sword نه زیادی بزرگ است و نه تیغه ی عجیب و غریبی دارد. حتی هیچ یک از چیز های ظاهری خفنی که بقیه شمشیر های این لیست دارند، ندارد. اما همان چیزی است که یک شمشیر باید باشد، ساده و اصیل. این رمز کار نینتندو است. این شرکت می تواند در اوج سادگی همه چیز را دوست داشتنی کند. یک تکه چوب خشک به نینتندو بدهید، مدتی بعد نینتندو کاری می کند که عاشقش بشوید.

شمشیر Key Blade Kingdom Hearts Series


دیدن شخصیت های فاینال فانتزی و دیسنی در یک بازی به اندازه کافی عجیب بوده و هست چه برسد به اینکه بدانید شمشیر شخصیت ها در واقع یک کلید است! Key Blade یک کلید بسیار بزرگ است که مثل شمشیر حمل می شود و فقط به درد ترکیب خاطرات خوش فیلم های دیسنی با شخصیت های فاینال فانتزی می خورد. Key Blade ها قطعا به خاطر ظاهر عجیب شان در زمره معروف ترین شمشیر های تاریخ بازی ها قرار می گیرند. راستی! Key Blade ها قفل هم باز می کنند! آن هم هر قفلی! باور کنید هنوز نمی توانم سری Kingdom Hearts را درک کنم!

شمشیر Soul Reaver Legacy of Kane Series

سری “میراث کین” به خاطر خیلی چیز ها معروف است. سنت شکنی های بی سابقه در گیم پلی، شخصیت پردازی و داستان عالی، فضا سازی های بی نظیر و … . اما قطعا یکی از عوامل شهرت این سری شمشیر فوق العاده معروف “سول ریور” است. سول ریور قابلیت های بسیار زیادی دارد که معمولا از قابلیت های کسی که آن را حمل می کند بیشتر است! سول ریور می تواند نیرو های مختلف (مانند انواع و اقسام جادو) را جذب کند و به گستره ی نیرو هایش بیفزاید! این انعطاف پذیری بالای سول ریور همیشه آدم را غافل گیر می کند. تیغه ی مواج این شمشیر شناسه ی منحصر به فرد آن است. طرفداران سری میراث کین هیچ گاه روح این شمشیر که روی دستان رازیل ظاهر می شد را از یاد نخواهند برد. به امید دیدار دوباره با این شمشیر در یک بازی جدید از سری میراث کین!

شمشیر Chaoseater Darksiders


با اسمی به این خفنی، Chaoseater ظاهر خفنی هم دارد. در اولین نگاه ممکن است آن را با یک اثر قدیمی و با ارزش که چند صد سال وقت صرف طراحی و ساختش شده اشتباه بگیریم. جزئیات در طراحی Chaoseater بیداد می کند. این شمشیر نه تنها ظاهر جذابی دارد بلکه از قدرت فوق العاده ای هم بهره می برد. شمشیر اصلی “جنگ” در بازی “پیروان تاریکی” (Darksiders) یک شمشیر بسیار بزرگ (تقریبا هم خود جنگ!) است که در تکه پاره کردن دشمنان (و ژست گرفتن روی اسب فوق خفنی به نام Ruin!) به جنگ کمک شایانی می کند. فقط یک نگاه بهش بیندازید! شما دارید به حاصل ذهن دیوانه ی “جو مد” زُل می زنید!

شمشیر Energy Sword Halo Seriesاین شمشیر بخش چند نفره ی آنلاین سری بازی های “هیلو” را تبدیل به یک سناریوی Survival Horror کرد! فقط یک ضربه ی این شمشیر می توانست دشمنتان را نابود (بدجوری نابود!) کند. اصولا در قسمت چند نفره ی بازی هیلو وقتی یک نفر این شمشییر را می گرفت، از آنجایی که صدایی رعب انگیز از خود ساطع (!) می کرد، بقیه ی بازیکنان یا فرار را بر قرار ترجیح می دادند یا شروع می کردند به راز و نیاز با خدا! چون وقتی یک نفر این شمشیر را داشت، به معنای واقعی کلمه “شکست ناپذیر” بود! راستی تعجب نمی کنید یک شمشیر در یک بازی فضایی، بین آن همه سلاح های پیشرفته، چه کار می کند؟!

شمشیر Excalibur II Final Fantasy IX


شمشیر “Excalibur” شمشیر افسانه ای پادشاه آرتور بود. در مورد این شمشیر افسانه های بسیاری گفته شده و آن را در بازی، فیلم و کتاب های زیادی دیده ایم. اما در FF IX از نسخه ی دوم این شمشیر رونمایی شد! گذشته از ابتکار سازندگان در مورد نام گذاری، Excalibur II قدرتمند ترین سلاح در بین سلاح های FF IX بود. اما دلیل اصلی شهرت این شمشیر به نحوه ی بدست آوردش در بازی بر می گردد که واقعا روی هفت خان رستم را کم کرده بود! برای گرفتن این شمشیر یا باید به یکی از غولآخر های بازی (یا یک اژدها در مرحله ی ۱) به مقدار ۹۹۹۹ واحد (!) صدمه می زدید یا بازی را در کمتر از ۱۲ ساعت به پایان می بردید (متوجه هستید که بازی یک نقش آفرینی نوبتی ژاپنی بود که در ۴ دیسک عرضه شده بود) همان طور که می بینید گرفتن این شمشیر قدرتمند کار بسیار سختی است و کار هر کسی نیست، پس هرکسی که موفق به بدست آوردنش شد نوش جانش! چون حتما لیاقتش را داشته!

شمشیر Soul Edge Soul Calibur Series


این شمشیر اسلحه اصلی سری بازی های “Soul Calibur” است. این شمشیر ابتدا یک شمشیر معمولی بود، اما وقتی در خون شستشو داده شد تبدیل به شمشیری شد که هم اکنون هست. ظاهر و کارایی Soul Edge با توجه به نگه دارنده اش تغییر می کند. هر کسی که Soul Edge را در دست بگیرد نفرین شده و کمکم از جانش کم می شود. از آن جایی که عجیب و غریب بودن یک شمشیر با خطرناک بودن آن رابطه ای مستقیم دارد، بهتر است از این شمشیر دوری کنید، چون شمشیر هایی که رویشان چشم وجود دارد آخر و عاقبت خوشی برای آدم رقم نمی زنند!

خب، با معروف‌ترین شمشیرهای بازی‌های ویدیویی آشنا شدید. مطمئنا شمشیرهای دیگری هم وجود دارند که لیاقت حضور در این لیست را دارند، به نظر شما جای کدام شمشیر در لیست خالیست؟

دیدگاه
۷۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

78 Replies to “با معروف‌ترین شمشیرهای بازی‌های ویدیویی آشنا شوید”

 1. ممنون!
  اون شمشیر فاینال فانتزی ۷ چه قدر باحاله!
  بچه های دنیای بازی هم عجب سوژه هایی برای مقاله نوشتن پیدا میکننا!!!
  ____________________________
  COD Team…تنها ۱۰ روز تا وظیفه هشتم

  ۲ ۱
  1. MG.96 گفت:

   آقا یه نکته ی فنی مهندسی :
   یادمه یکی از “ده برتر” های دنیای بازی ، درباره ی ۱۰ شمشیر برتر بود.
   این مقاله خیلی شبیه اونه! نه غلام!
   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   -____________________

   COD Team

   ۰ ۰
 2. ZOBEK گفت:

  من اولین نفر هستم ها!
  مقاله زیبایی بود دست اقا مرتضی درد نکنه ولی شمشیر soul caliberرو فراموش کردید!
  —————————————————–
  soon old friend soon… it will be over
  zobek

  ۰ ۰
  1. ZOBEK گفت:

   اینو نمیگم منظورم اون یکی بود یه وقت اشتباه نشه

   ۱ ۰
 3. Summoning گفت:

  با شمشیر خدای جنگ از همه بیشتر حال میکنم .
  اولش فکر کردم (معروف ترین شمشیرهای دنیای بازی ها) منظورش سایته ! :!: گفتم چه ربطی داره سایت مگه شمشیر داره . بعدش فهمیدم منظورش دنیای بازی هاست .
  :-D
  __________
  PS3 IS GOD

  ۰ ۰
 4. Ezio گفت:

  من بیشتر از همه از اون شمشیر کریتوس Blades of Chaos خوشم میاد
  ممنون از برادر ملکشاه عزیز :wink:
  ________________________________________________________________
  Call of Duty: Modern Warfare 3 تاریخ عرضه ۱۰ روز دیگه (DS_WII_PC_XBOX 360_PS3)

  ۰ ۰
  1. Ezio گفت:

   مربع _ مربع _ مربع _ مثلث طوفان به پا می کند این شمشیر Blades of Chaos
   :mrgreen: :lol:

   ۰ ۰
  2. marcus_fenix گفت:

   ولی جای داس ریو هایوباسا+blades of athena همراه همیشگی کریتوس خالیه.

   ۰ ۰
 5. rising گفت:

  شمشیر فقط شمشیر رایدن (کاتانا)
  تعجب میکنم که چرا تو این لیست نیست

  ۱ ۰
 6. patriot گفت:

  بد نبود شمشیر prince ام میذاشتید.حال میکردیم :-|

  ۰ ۰
 7. majid2065 گفت:

  شمشیر war از بقیه جالبتره

  ۰ ۲
  1. Abbas72 گفت:

   البته شمشیر DMC هم خیلی باحاله

   ۰ ۰
 8. Dark Knight گفت:

  شمشیر olimpus کو پس؟؟

  ۰ ۰
  1. viper گفت:

   شمشیر المپ به نظر من جالب نبود. خوب بودا ولی قدرتش مثه اسمش خفن نبود وقتی باهاش می جنگیدی اصلا بهش نمی خورد که این شمشیر با یک ضربه تو جنگ بزرگ همه چیو نابود کرد!

   ۰ ۰
 9. Young Maverick گفت:

  ممنون. جالب بود. :)

  ۰ ۰
 10. پس چرا یکی از شمشیر های شاهزاده رو نگذاشتن از بین اون همه شمشیر !!!!!!!
  به نظرم شمشیر اب (water sword ) حقش بود تو این لیست باشه.جاش واقعا خالیه.

  ۰ ۰
 11. Website Staff گفت:

  فقط و فقط Master Sword که الحق اسمش همه چیز رو در موردش بیان می کنه

  ۰ ۰
 12. آرمین گفت:

  ممنون آقا مرتضی
  من طرفدار رِبِلیون و یاماتو هستم

  ۱ ۰
 13. فقط و فقط Frostmourne که خدایی خوف ترین سلاح دنیاس
  اما جای goldbrand و ashala هم خالیه که خیلی واقعا به ادم کمک می کردن
  حقوق بگیران ماکروسافت

  ۰ ۰
  1. lol/ vs /cry گفت:

   WoW همه چیزش عالیه از سورداش بگیر تا بقیه چیزاش
   راستی سوال گفتی لیچ کینگ
   این لیچ کینگ همون لیچ کینگ باس آخر آی سی سی تو WoW هست یا لیچ کینگ Warcraft با لیچ کینگ WoW فرق داره

   ۰ ۰
  2. هه من کجا گفتم لیچ کینگ ؟
   اما اره لیچ کینگ وارکرفت همون لیچ کینگ ورلد وارکرفته که البته توی بسته الحاقی خشم لیچ کینگ ریق رحمت رو سر گشید!

   ۰ ۰
  3. p425 گفت:

   مطمئنی لیچ کینگ مرد ؟؟!!
   تا اون جایی که من می دانم ارتاس مرد ولی لیچ کینگ نه :D

   ۰ ۰
  4. لول.همون منظورم بود.لیچ کینگ که روحه

   ۰ ۰
 14. ariking گفت:

  خیلی جالب بود اما به نظرم شمشیر ها ( دشنه) های کریتوس باید اول میشد!

  ۰ ۰
 15. DRAKE گفت:

  پس شمشیر گرشاسپ کو؟؟؟؟ :roll: :roll: :roll:

  ۰ ۰
  1. kiagamer گفت:

   :?: کجای شمشیرش باهال بود

   ۰ ۰
 16. paleous bazi گفت:

  پس مال پرنس کو شمشیرای به اون باحالی داشت

  ۰ ۰
 17. Ichimaro Gin گفت:

  خیلی عالی بود …دستت طلا … کلی خاطره برام زنده شد ….
  مرسی

  ۰ ۰
 18. spart گفت:

  بهتر نبود اسمشو میزاشتین همه یه شمشیر ها یی که در بازی ها هستند ؟؟!!!
  ولی شمشیر گرشاسپ هم نزاشتید
  ولی بازم خوب بود

  ۰ ۰
 19. natan گفت:

  کامل نبود ولی عالی بود

  ۰ ۰
 20. milad600rr گفت:

  شمشیر فقط شمشیر
  GOD OF WAR

  ۰ ۰
 21. مگه جنس شمشیرهای کریتوس از پلاستیکه !!!! تا اونجا که من میدونم ازش آتیش بلند میشد .
  مسلما اگه بخواییم این لیستو رده بندی کنیم شمشیر های کریتوس باید اول شه بعد شمشیر انرژی سری هیلو و بعد شمشیر دانته و بعد شمشیر وار تو دارک سایدرز و باقیشون زیاد تو چشم نیستن.

  ۰ ۰
  1. حسین گفت:

   حاجی یکم زیاده روی میکنی
   شاید شمشیر های کریتوس قوی باشن ولی به قویه یاماتو و ربلین نمیرسن
   ناسلامتی مال اسپاردان بعد رسیده به بچهاش

   ۰ ۰
 22. hamid گفت:

  پس شمشیر prince of persia کجاست؟…
  ___________________________
  Sony Computer Entertainment Inc

  ۰ ۰
  1. من اینجام ولی شمشیرم رو مصادره کردن.
   میگن برا بازی بعدی می خوان بهم یه شمشیر توپ بدن.

   ۰ ۰
  2. Abbas72 گفت:

   دیدی چی شد؟؟؟؟اره ی زیر اصلحه من رو هم نذاشتن!!!!!!!!!! ۸) :lol:

   ۰ ۰
 23. Don . Corleone گفت:

  شمشیر Darksiders تقلید مستقیمی از شمشیر دانته ست ! ولی انصافا کدومشون از نظر قدرت به یاماتو میرسن ؟ ورژیل حتی یاماتو رو از غلافش هم در نمیاورد ، ولی زور شمشیر اینقدر زیاد بود که همه رو می کشت !

  ۱ ۰
  1. حسین گفت:

   دقیقا یاماتو هم خوفه هم قوی
   به نظر من قویترین شمشیره
   تازه یه برتریه دیگه ایم که به بقیه داره اینه که ورجیل میتونه باهاش تلپورت کنه

   ۰ ۰
 24. RAMIN KING گفت:

  هیچی شمشیر کریتوس(god of war)نیست.

  ۰ ۰
 25. Chandal گفت:

  وای من عاشق Frost mourne ام! ماله lichking e :X
  :mrgreen:

  ۰ ۰
 26. gordon گفت:

  مطلب واقعا خوب و جالبی بود.
  دوباره تصویری از legacy of kain دیدم و از این رو به اون رو(!) شدم.عجب بازی بود….عجب بازی بود.مخصوصا blood omen2 و defiance.حیف که دیگه نمی تونیم این شمشیر سول ریور رو تو دستای قشنگ رازیل و کین ببینیم. :( :( :( چون دیگه قرار نیست ادامش ساخته بشه.
  این شمشیر یاماتو رو هم دیدیم و اعصابمون خورد شد.چون قرار نیست devil may cry جدید برای pc بیاد(البته تا این لحظه).

  I AM THE APEX PREDATOR

  ۰ ۰
 27. HEA گفت:

  دمت گرم کلی خاطره واسم زنده کردی. ولی شمشیر WAR این شکلی نبود. اون یه اسکلت خیلی گنده وسطش داشت با چند تا مینی اسکلت زیرش که وقتی قدرت Blood رو روش میذاری از دهن اسکلت بزرگه خون میومد بیرون. دستش هم یه دسته ی صاف بود با یه دایره ی شکسته ( یه تیکه از دایره پریده بود) در کل این شمشیر اون شمشیر نبود حتی به شمشیر ارماگدون WAR هم شباهت نداشت (همین الان که این کامنتو دارم مینویسم عکس های Dark Siders و شمشیراش رو به روم هستن). جناب اقای ملکشاهی شمشیر هایی که گذاشتی همشون شمشیر های تخیلی هستن حتی اون شمشیر نینجا گیدن هم رگه هایی از تخیل دارن حتی اون Master sword هم که ظاهر تخیلی نداره بازم یکم تخیل داره (به توضیحات زیرش یکم دقت کنین منظورمو میفهمین) در کل قرضم از گفتن این حرفا این بود که یه شمشیر خوب حتما نیاز نیست تخیلی باشه.
  مثلا Altair’s sword هم محکمه و هم زیبا با اون دسته ی روانی کنندش یا شمشیر گرشاسب یا شمشیر Dastan در pOp: The forgatten Sands و یا خیلی شمشیر های دیگه.
  در کل مقاله ی خیلی خوبی بود خیلی باحاش حال کردم، میگم بدک نیست هر از گاهی از این مقاله ها بریزید رو سایت.
  ______________________

  انجمن طرفدارن Assassin’s Creed

  ۰ ۰
  1. Sauron گفت:

   راست میگی ، منم متوجه شدم که این شمشیر chaoseater نیست

   ۰ ۰
 28. HEA گفت:

  :-D :-D میگم کاش یه مطلب راجع به بهترین Hidde Blade ها مینوشتی با حال میشد نه؟؟؟؟ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :-P :-P :-P

  ۰ ۰
 29. CALL OF REZA گفت:

  شمشیر گرشاسب کو ؟

  ۱ ۰
  1. CALL OF REZA گفت:

   از همه بیشتر از شمشیر دانته خوشم میاد.
   حرکتایی که دانته باهاش میزنه خیلی خفنن.

   ۰ ۰
 30. Mr. ωοℓƒ گفت:

  شمشیر فقط یاماتو سبک سریع تیز و تازه وایرلس هم هست از راه دور هم کار میکنه :-D
  Buster Sword هم شمشیر جالبیه یادش بخیر ادونت چیلدرن…

  ۱ ۰
  1. Abbas72 گفت:

   من از شمشیر های قدرتی بیشتر خوشم میاد(اون مدل پهن ها)

   ۰ ۰
  2. دقیقا منم همین طور هرچی شمشیر گنده تر و پهن تر بهتر
   این شمشیر اپه و این سوسول بازی ها رو اصلا خوشم نمیاد

   ۰ ۰
 31. MSM گفت:

  بسیار عالی و زیبا بود. ممنون از آقا مرتضی! :-P

  ۰ ۰
 32. Abbas72 گفت:

  گپیش کنید تو آفیس تا واضح بشه :oops:

  ۰ ۰
 33. Alcatraz گفت:

  به نظر من بهترینش شمشیره جنگه تو پیروان تاریکی…وافعا بقیه رو میخوره یاماتو هم که سوسول بازیه

  ۰ ۰
 34. marcus_fenix گفت:

  شمشیر وارکرفت با اون داستانش نباید تو لیست باشه،چون مهم اینه که بتونی خودت باهاش ضربه بزنی،نه اینکه کلیک کنیAI بزنه!

  ۰ ۱
  1. p425 گفت:

   فراست مورن واقعا شمشیر فوق العده ای است
   این که سبک بازی فرق داره که ربطی نداره مهم اینه که در ذهن بازی کنندگان بمونه

   ۰ ۰
 35. 2flow گفت:

  پس کو کاتاکانای بلند سفیروث در فاینال فانتزی ۷؟؟؟؟؟؟
  از اون شمشیر وحشتناکتر نداریم…..

  ۰ ۰
  1. حسین گفت:

   چرا داریم یاماتو🙂

   ۰ ۰
 36. Abbas72 گفت:

  میگم حالا این اره ی اصلحه های Geow رو هم میزاشتی (باور کنین فرق بین شمشیر رومیدونم)خیلی حیفه
  :-P

  ۰ ۰
 37. D@NTE گفت:

  مقاله جالبی بود دستت درد نکنه مارو یاد گذشته ها انداختی !
  هیییییییییییییییییییییییییییییییییییییی یادش بخیر….. :lol: :lol: :lol:

  ۰ ۰
 38. شمشیر دانته یعنی این هیچ وقت اون صحنه ای که دانته تو برج کشته شد یادم نمیره عجب صحنه ای بود وای :?:

  ۰ ۰
  1. arashgamer گفت:

   کشته نشد که….
   اصلا دانته و ورژیل نامیرا ان کشته نمیشن….

   ۰ ۰
 39. arashgamer گفت:

  پس شمشیر آب پرنس کجاس؟
  ــــــــــــــــــــــــــــــــ
  ×××روز تولد پدر ایران بنیانگذار حقوق بشر کورش کبیر برایرانیان مبارک×××

  ۱ ۰
 40. mohammad.m گفت:

  من کشته مرده Frostmourne هستم

  ۰ ۰
 41. RAMIN KING گفت:

  شمشیر گرشاسپ هم خوب بود ها :lol:

  ۰ ۰
 42. بهنام گفت:

  پس شمشیر الطیر کو؟؟؟ :roll: :roll:

  ۰ ۰
 43. Makarov گفت:

  مطلب زیبایی بود. من فقط شمشیر های GOD و DMC رو امتحان کردم.
  ——————————————————————–
  COD Team

  ۰ ۰
 44. saeed mirabi گفت:

  ربلیون دانته یا تیغه های اشوب کریتوس یا کاتانا یاماتو ویرجیل واقعا کدومش باید انتخاب کنی هر سه تاشون خفنن واقعا انتخاب از بین این سه تا سخته(انجمن جوجیتسو کاران با مرام)

  ۰ ۰
 45. itachi گفت:

  شمشیرای onimosha هم باحال بودن کاشکی یکی ازشمشیرای سامانوسکه رو هم میزاشتی

  ۰ ۰
 46. DmC♥X360 گفت:

  فقط شمشیر خودم!

  ۰ ۰
 47. sparda گفت:

  از تعریفتون ممنون چشما تون قشنگ می بینه ( شمشیر دانته رو باید ازش بگیرم نا خلف شده) :mrgreen:

  ۰ ۰
 48. viper گفت:

  بین این همه شمشیر یکی جاش خالیه و اون شمشیر Heavenly Sword واسه ناریکو. شمشیرش خیلی باحال بود در حالت عادی دو تیکه شمشیر کوچیک بود ولی واسه ضربات خفن به هم دیگه می چسبید. قدرت عجیبی داشت و واقعا اسمش بهش می خورد. البته Blade of chaos یه دونه باشه.

  ۰ ۰
 49. عماد گفت:

  شمشیر پرنس اف پرشیا ۲ از همه اینا خفن تره

  ۰ ۰
 50. Soul Edge و Chaoseater طراحی زیبا و کارآیی فوق العاده ای دارن ولی Rebellion یه چیز دیگست.

  ۰ ۰
 51. Armin.Jrpg گفت:

  ماسومونه(شمشیر سفیروث)کو؟!
  فقط باسترو ماسامونه
  راستی بدترین عکس باسترو گذاشتید!

  ۱ ۰
 52. ASHKAN7 گفت:

  مقاله‏ ‏ی‏ ‏جالبی‏ ‏بود‏
  شمشیر‏ ‏گرز‏ ‏خیلی‏ ‏باحال‏ ‏بود

  ۰ ۰
 53. یه شمشیر خفن جا مونده اونم شمشیر warتو Dark siderهست.

  ۰ ۰
 54. heavy rain گفت:

  جای شمشیر های Prince Of Persia واقعا خالیه.مخصوصا شمشیر Water Sword که برای دیدن پایان اصلی در شماره دوم باید اون رو بگیری!

  ۱ ۰
 55. GM.H گفت:

  هی وای من Frostmourne ارزوی هر wow بازی هست .
  هیچ وقت یادم نمیره وقتی گرفتمش تا ۱ ساعت خشکم زده بود و بعدشم رفتم ۱۰۰ تا عکس ازش گرفتم :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  ۱ ۰
 56. پارسا گفت:

  همه قبول دارید شمشیر ماینکرافت معروف ترین شمشیر دنیاست

  ۰ ۰