Scott Henson در خصوص کینکت، Kinect Sports و نسل بعدی Xbox می گوید

توسط Vahid در ۲ مهر ۱۳۹۰ , ۱۶:۵۵

در جریان نمایشگاه TGS امسال مصاحبه ای با آقای Scott Henson رئیس استودیوی بازی سازی Rare که بر روی کینکت بازی می سازد، انجام دادیم و با ایشان در مورد نسل بعدی Xbox، حسگر حرکتی کینکت و ۲ فرنچایز دوست داشتنی Banjo Kazooie و Perfect Dark صحبت کردیم. متن کامل مصاحبه را می توانید در پایین بخوانید:

 

از زمان عرضه ی بازی Kinect Sports تا الان چه چیز هایی در مورد کینکت یاد گرفتید؟

ما تا جایی که توانستیم از توانایی کینکت استفاده کردیم و استاندارد های بزرگی را با این حسگر حرکتی تعریف کردیم. ما الان یاد گرفتیم که می توانیم استاندارد ها را فرا تر هم ببریم. در آن زمان چیز های زیادی وجود داشت که ما تجربه نکرده بودیم یا کار هایی بود که می توانستیم انجام دهیم اما خودمان هم نمی دانستیم که از عهده ی انجام شان بر می آییم. مثلاً سال پیش در بازی پرتاب نیزه ما مجبور می شدیم خیلی دست ها و بازو های مان را حرکت بدهیم. امسال ما با حرکات ساده ای به طور خیلی دقیق دارت ها را پرتاب می کنیم. در نسخه ی جدید بازی یعنی Kinect Sports: Season 2 باید خیلی خلاقیت به خرج بدهید و مثلاً در بازی های گلف یا بیس بال شما خیلی حرکات، حالت ها و واکنش های مختلفی را خواهید دید که در آن ها خیلی نو آوری و خلاقیت به کار رفته است.

 

کدام مهم تر است؛ قرار دادن ورزش های شناخته شده و معروف در Kinect Sports: Season 2 یا قرار دادن ورزش هایی که به خوبی با حسگر حرکتی کینکت کار می کنند؟

خیلی وقت ها از من می پرسند چرا این بازی ها را برای قرار دادن در بازی انتخاب کردید؟ دلیل اولم این است که بازی کننده ها می گویند این ها دقیقاً همان ورزش هایی هستند که ما دوست داریم انجام بدهیم. ضمناً ورزش های مختلف، چالش ها و فرصت های مختلفی را در مورد ساختن شان برای ما به وجود می آورد. ما ۶ ورزش را در بازی قرار دادیم چون مردم آن ها را می خواستند و ما مطمئن هستیم که می توانیم آن ها را به تجربه های باور نکردنی برای بازی کننده ها تبدیل کنیم.

 

آیا شما از  ورزش های خاصی هم در بازی خوشتان می آید؟

اوه خدا! درست مثل وقتی است که همسرم به من می گوید کدام یکی از بچه هایمان را بیشتر دوست داری! خب این سوال سختی است چون من خیلی از ورزش های این بازی را به دلایل مختلف دوست دارم. مثلاً من خیلی دوست دارم، مدام اسکی و تنیس را بازی کنم. این ها بازی هایی هستند که من به تنهایی بازی می کنم. من بازی هایی که باید زیاد در آن ها فعال باشید را دوست دارم. البته من دو تا دختر کوچک، همسرم و کلی دوست، دارم که با آن ها بازی می کنم و همشون هم از نظر نوع بازی کردن شان با هم فرق دارن و من هم همیشه از بازی کردن با آن ها لذت می برم. دختر ۱۱ سلامه ام همیشه دارت بازی می کند و رقیب خیلی سر سختی برای من هست، دختر ۷ سالمه ام بیس بال را دوست دارد و همسرم هم دوست دارد تنیس بازی کند. هر کدام از ورزش ها را می شود به دلایل مختلف دوست داشت و خیلی از بازی ها را هم می شود با دیگران بازی کرد و از این لحاظ خیلی سرگرم کننده هستند.

 

برنامه های Homebrew زیادی اطراف کینکت را فرا گرفته است، استودیوی Rare چه قدر به این ها توجه می کند؟

کار ما این است که تا جایی که ممکن است با توجه به قدرت ها و پتانسیل های یک پلتفرم، نو آوری انجام بدهیم و توانایی های آن پلتفرم را به چالش بکشیم. این خیلی جالب است که ببینیم این قدر شور و هیجان برای کینکت وجود دارد. این برای ما یک تشویق است که ما را برای نوآوری و خلاقیت ترغیب می کند. به نظرم هیچ نرم افزار Homebrew خاصی وجود ندارد که من بتوانم از بین بقیه انتخاب بکنم و بگویم که فقط این، روی Kinect Sports: Season 2 تاثیر خاصی گذاشته. اکثر چیز هایی که در بازی هست، همان هایی بوده که واقعاً در خود ورزش ها وجود دارد. بعضی چیز ها بودند که ما حتا نمی دانستیم می توانند در بازی اتفاق بیفتند، مثلاً دقتی که در بازی دارت وجود دارد واقعاً نمونه ی خوبی برای این حرفم است.

 

آیا از تمام پتانسیل های کینکت استفاده شده است؟

ما از قبل انتشار بازی اولمان هم با ایکس باکس بودیم. ما در مورد این فکر کرده ایم که کینکت به عنوان با ارزش ترین اختراع این دهه انتخاب شود. من هر سال فکر می کنم که ممکن است این اتفاق بیفتد. اما هیچوقت این اتفاق نمی افتد چون دایماً شاهد نو آوری های مختلف در عرصه های مختلف فناوری هستیم. چند هفته ی پیش من گفتگویی با سایت Develop در مورد Kinect 2.0 انجام دادم. من این طور گفتم که ما توانستیم با کینکت یک قدم جلو تر بریم و از توانایی های کینکت بیشترین استفاده را بکنیم. اما آیا هنوز هم می شود خیلی جلو تر رفت؟ قطعاً. راهی که ما در آن قدم گذاشتیم خیلی طولانی است، ما این را می دانیم و این همان چیزی است که باعث پیشرفت ما می شود.

 

استودیوی Rare چه کاری های درستی را انجام می دهد که استودیو های دیگری که برای کینکت بازی می سازند، آن کار ها را به درستی انجام نمی دهند؟

نمی خواهم روی یک استودیوی سازنده ی به خصوصی دست بگذارم اما به نظرم کاری که ما انجام می دهیم این است که شما را وارد عمق یک تجربه ی منحصر به فرد می کنیم. لحظاتی وجود دارد که شما به کلی فراموش می کنید که مشغول بازی کردن هستید و با خودتان فکر می کنید «من واقعاً در سراشیبی هستم و دارم اسکی می کنم». شما فقط به همان زمان فکر می کنید. من خودم هم همین حس را دارم. چیز دیگری که ما خیلی خوب انجامش می دهیم این است که در بازی های ما مهم نیست که شما کی هستید و چه نوع و چه قدر توانایی در انجام بازی ها دارید؛ شما از بازی کردن لذت می برید و وقتی Kinect Sports رو بازی می کنید احساس بسیار خوبی خواهید داشت.

 

چه جوابی برای طرفدارانی دارید که فکر می کنند تمرکز استودیوی شما بر روی کینکت دارد شما را به سمت بازی های Casual می کشاند؟

اول از همه باید از طرفداران قدردانی بکنم و همین طور می توانم بگویم امیدواریم بازی کننده ها کاری که الان داریم با بازی Kinect Sports انجام می دهیم را بپسندند؛ چه کسانی که تازه شروع به بازی کردن کرده اند و چه بازی کننده های قدیمی. هر دوی این ها دلیل این است که شما ما را می بینید که ما بازی های Casual می سازیم و بعد کم کم به سمت تجربه های حرفه ای روی می آوریم. ما بازی هایی را می خواهیم که برای همه باشند. آن وقت است که می توانیم بگوییم «اگر شما به بازی های مبتنی بر حسگر حرکتی مطمئن نیستید و فکر می کنید که بازی های خوبی نیستند پس آن ها را امتحان کنید. با دوستانتان یا خانواده تان آن ها را بازی کنید تا نظرتان عوض شود». چیزی که من همیشه به آن افتخار می کردم این هست که من فکر می کنم ما به یک هدف شیرین و دلچسب رسیدیم و آن هم این بود توانستیم بین کسانی که خودشان را گیمر می دانند و کسانی که از بازی ها خوششان نمی آید، یک رابط به وجود بیاوریم.

 

استودیوی Rare در آینده باز هم سراغ Perfect Dark یا Banjo Kazooie خواهد رفت؟

فعلاً تمرکز اصلی ما بر روی بازی های کینکت است. در حال حاظر نمی خواهم به غیر از Kinect Sports در مورد چیز دیگری حرف بزنم اما با این حال ما خیلی خوش حال می شویم که به بازی های قبلی مان هم برگردیم؛ بنابراین منتظر خبر هایی در آینده بمانید.

به عنوان کسی که برای ایکس باکس بازی ساخته؛ به نظر شما چه قدر از عمر ایکس باکس ۳۶۰ گذشته است؟

سوال جالبی است. من نمی توانم دقیقاً پیش بینی بکنم. من فکر می کنم هنوز خیلی از عمر ایکس باکس ۳۶۰ باقی مانده باشد خصوصاً وقتی در مورد کینکت فکر می کنید به این نتیجه می رسید. فقط چند ماه از عمر کینکت می گذرد. قبل از به وجود آمدن شبکه ی ایکس باکس لایو من اینجا بودم و من فکر می کنم ایکس باکس ۳۶۰ هنوز دارد به رشد خودش ادامه می دهد و هنوز دارد پتانسیل های جدیدی را به دست می آورد، به همین دلیل من فکر می کنم هنوز هم برای ایکس باکس ۳۶۰ زمان باقی مانده است.

 

دوست دارید چه چیز هایی را در Xbox نسل بعد ببینید؟

دوست دارم این کنسول طوری باشد که با آن بتوانیم خیلی راحت تر از گذشته یک تجربه ی عادی و سرگرم کننده برای مردم به وجود بیاوریم. مثلاً چیز های مثل تشخیص صدا یک مثال خیلی خوبی هست. ما سال پیش یک جمله ی ساده مثل Pause را برای توقف پخش یک ویدیو، صدا می زدیم. امسال ما داریم این جمله ها و واژه ها را به زبان های مختلف گسترش می دهیم. من دوست دارم واقعاً این اتفاق بیفتد که شما با ایکس باکس تان حرف بزنید و آن هم به درخواست های شما جواب بدهد. البته فکر نمی کنم برای چنین قابلیت هایی یک ایکس باکس جدید نیاز باشد. ما می توانیم با روش های نرم افزاری، خلاقیت و نو آوری به وجود بیاوریم و به نظرم این کار، راه های ارتباط مردم با سرگرمی های شان را متحول می کند. این کار نه تنها به کمک استودیو های First Party مثل Rare بلکه به کمک پلتفرم ها و کنسول های جدید هم میسر می شود. شما در آینده گسترش امکانات جدید را خواهید دید.

 

دیدگاه
۴۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

44 Replies to “Scott Henson در خصوص کینکت، Kinect Sports و نسل بعدی Xbox می گوید”

 1. arashgamer گفت:

  خیلی عالی…
  و امیدوارم کنسول های نسل بعد بسیار بسیار قوی باشند….
  ______________________________
  ARASHGAMER FROM PC$

  ۰ ۰
  1. reza-360 گفت:

   کلا ایول به مایکروسافت
   __________________________
   COD Team + PES Killers

   ۰ ۰
  2. MacTavish گفت:

   یک کامنت پرمعنی بسیار بهتر از یک نوشته برای “صرفا جهت کامنت است”
   _____________
   COD Team-We will create the next Global conflict

   ۰ ۰
 2. miladpunk گفت:

  be in migan AS news

  ۰ ۰
 3. nima marston گفت:

  فرض کنید نسل بعدی کینکت چه می شود؟ ۸-O

  ۰ ۰
 4. MG.96 گفت:

  ایول دی بازی! ترکوندی! کی با اسکات(!) مصاحبه کرده؟
  راستی هنوز از LT+2 خبری نیست؟
  ___________

  COD Team
  where is mac tavish?

  ۰ ۰
  1. MacTavish گفت:

   من اینجا هستم
   کاری داری انجام بدم.

   ۰ ۰
  2. MG.96 گفت:

   خوش اومدی کاپیتان. یه چند وقتی نبودی دل تنگت بودیم.
   انجمن بدون رهبر بود. ما مونده بودیم و یه انجمن بی سرپرست!
   _____________

   COD Team

   ۰ ۰
  3. MG.96 گفت:

   کم کم نزدیک بود اسم انجمن رو به “انجمن بی سرپرستان مقیم مرکز” تغییر بدیم! :mrgreen: :mrgreen:
   __________

   COD Team

   ۰ ۰
  4. MacTavish گفت:

   :mrgreen:

   ۰ ۰
 5. sonami گفت:

  این ۷۲۰ شبیه کنسول دستیه

  ۰ ۰
  1. MG.96 گفت:

   این فقط یکی از هزاران طرح اولیه برای کنسول نسل بعد مایکروسافته.
   _______________

   COD Team

   ۰ ۰
  2. heavy rain گفت:

   این حتی طرح اولیه هم نیست.یک چیز خیالیه!

   ۰ ۰
  3. joey tempest360 گفت:

   راست می گه اول قرار بود شکل xباشد و یک دوربین وسطش(کینکت)

   ۰ ۰
  4. Young Maverick گفت:

   خیلی هم زشته!! :mrgreen:

   ۰ ۰
 6. xneon 360 گفت:

  کینکت قطعا جالب ترین فناوری چند سال اخیر دنیای بازی های رایانه ای هست که پتانسیل خیلی بالایی داره و خیلی هم جذاب و سرگرم کنندس.در مورد کنسول های نسل بعد هم بگم که ا مید وارم به شدت قدرتمند و خوش ساخت باشن وقابلیت های جدید بهشون اضافه بشه.در زمینه هوش مصنوعی هم بازیسازان با توجه به قدرت سخت افزاری میتونن پیشرفت بکنن که این مستلزم یک سخت افزار پیشرفته وقوی است
  ___________________________
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 7. به نظر من تا ٢ سال دیگه ایکس باکس جا داره که بین ما باشه.ناصر جوکر از انجمن حقوق بگیران مایکروسافت.

  ۰ ۰
  1. همین الانشم زیادی بوده! یعنی بودند، کلا کنسولای این نسل زیادی عمر کردند

   ۰ ۰
  2. xneon 360 گفت:

   بیخیال.مثلا الان کارت گرافیک های سری ۷-۸-۹ جی فورس یا جی تی ۲۴۰ یا… زیادی نبودن؟
   سعید جون قضیه کنسول یا سیستم شخصی خیلی فرق داره.شرکت سازنده کنسول با توجه به هزینه های سرسام آور ایجاد یک کنسول جدید باید از محصول ساخته شده خودش نهایت استفاده و سود رو بکنه.تازه سعید جون من خودم پی سی باز قدیمی هستم ولی خدایی کنسول جز یکی دو مورد ناتوانی سخت افزاری نداشتن وپایا پای با پی سی جلو اومدن.ولی در کل قبول دارم که زمان عرضه کنسول جدید دیگه نزدیک شده وباید اتفاق بیفته
   ______________________
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
  3. hamoon گفت:

   ببین کنسول هایه تسل بعد که سهله کنسول هایه ١٠ نسل اینده شاید به گرد پایه زوتاکه ۵٩٠برسه اصلا هیچی پی سی نمیشه چه تو بازی کردن چه تو همه چی .قبول کن

   هامون ازpc$

   ۰ ۰
  4. من میگم بودند بگو چشم :lol:
   همین دیگه شما نگاه به نسل قبل بکن، سرعت پیشرفت فناوری رو ببین، خودت میفهمی که چقدر این کنسولا صنعت بازی رو عقب انداختند و مانع پیشرفتش شدند … چیزی که هرگز برای PC صادق نیست و اتفاقا مثالی هم که زدی دلیل بر همونه … تقریبا هفته ای یک مدل کارت جدید معرفی میشه!!!

   ۰ ۰
 8. بهنام گفت:

  ما که نتونستیم کنسول بخریم.الان هم که دیگه دیره.به علاوه پول دادن بابت کنسول های ۵ سال پیش کار درستی نیست.امیدوارم کنسول های جدید زودتر بیان. ۸)

  ۰ ۰
 9. rising گفت:

  آقا خدایش خیلی حال میده داداشم یه شب یه کینکت از پیش دوستش آ ورد نفهمیدیم کی صبح شد از خنده نزدیک بود سکته کنیم به دوستانی که ایکس باکس دارن توصیه میکنم حتما یه کینکت بخرن :wink:

  ۰ ۰
  1. Leon S.K گفت:

   به این میگن یه فن باحال سونی :wink:

   ۰ ۰
 10. دستتون درد نکنه مطلبه خوبی بود. :-D :-D :-D

  ۰ ۰
 11. Chrome گفت:

  یک مقاله ی فوق العاده ی گیمی
  به نظر من برنده ی نسل بعد مایکروسافته و بهترین کنسول نسل بعد هم x720
  دیگه امیدی به چشم بادامی ها نیست
  شایان کرمی
  shayan.karami2010@yahoo.com

  ۰ ۰
 12. TIDE HUNTER گفت:

  بابا من تازه دومین ایکس باکسم را خردیدم مایکروسافت غلط میکنه بخواد ایکی باکی جدیدی بده. :twisted:

  ۰ ۰
 13. ILOD گفت:

  آیا واقعا این عکس مال Xbox720 هستش یا تقلبیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  در مورد کینکت هم میتونم بگم که یک فناوری فوق العاده است اما هنوز هم جای پیشرف داره.
  حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. ILOD گفت:

   خودم هم حدس میزدم که تقلبی باشه اما تقلبیشم قشنگه!! ۸-O :lol:
   حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
 14. frost گفت:

  این مایکرو نامرد که کینکتو واسه pc ‎زد حداقل دو تا بازی خوبم واسش میزد :( راستی درایورش اومده؟

  ۰ ۰
 15. spart 360 گفت:

  خوب نسل بعدی یه کنسول ها به زودی به زودی پیداش میشه
  و ماهم میگیریمش بازم رویه pc باز هارو کم میکنیم
  ولی گزشته از این
  حنوز خیلی به نسل بعد کنسول ها مونده ps3 و xbox 360 حنوز جا دارن چون ماکرو و سونی به اندازه ای که پیش بینی کرده بودن پول نخوردن ولی تا یه ۲ -۳ سال دیگه شاهد نسل بعد میشیم

  ۰ ۰
 16. Anti Mason گفت:

  xbox 720 قراره این شکلی باشه :?: :?:
  آخه کی اینو طراحی کرده :?: :?:
  این که خیلی زشته و اصلاٌ آدم چه جوری اینو باید دستش بگیره :?: :?:
  —————-
  ۱۰ روز تا Rage

  ۰ ۰
 17. ama-pc360 گفت:

  ایول به اکس باکس …ایول به کینکت …ایول به pc …ایول به دی بازی.
  (ایول به ps3 :wink: )
  ————————————–
  CoD Team

  ۰ ۰
 18. Summoning گفت:

  ۸-O یا Summoning کجایی ببینی… کنسوله شبیه سلاح های بازی Dead space میمونه.

  ۰ ۰
 19. amirxbk گفت:

  ای بابا kinect رو که تازه ساختند :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

  ۰ ۰
 20. reza-360 گفت:

  XBOX 720 میترکونه(البته اگه اسمش واقعا همین باشه ۸-O )
  _________________________
  COD Team فرا تر از نامش… :arrow:

  ۰ ۰
 21. Master Chief گفت:

  ایول به مایکروسافت انصافا شرکت خوبی هست من یک هفت پیش بن کرده بود حالا از بن دراورده و ۳ ماه گولد و ۱۶۰۰ پوینت بهم داده
  هرکی بخواد به مایکروسافت توهین کنه دخلش امده

  ۰ ۰
  1. spart 360 گفت:

   منم بن شدم

   ۰ ۰
  2. heavy rain گفت:

   توهم از بن در میای.جایزه هم بهت میده که بازی کپی بازی کردی (۱۶۰۰ پوینت).۳ ماه هم گلد رایگان بهت میده.به علاوه یه Geow 3 اورجینال برات میفرسته که برای بیشتر کپی بازی کردن حریص بشی! :mrgreen: :lol:

   ۰ ۰
  3. spart 360 گفت:

   سعید مسخره مون کردیا

   ۰ ۰
 22. gunsmith گفت:

  به نظر من عرضه ی کنسول بعدی ماکروسافت خیلی به عرضه ی کنسول بعدی سونی بستگی داره

  ۰ ۰
 23. milan گفت:

  خداکنه سریع تر بیاد

  microsaft > sony

  ۰ ۰
 24. cptgamer گفت:

  ای جااااااااااااااانم :lol: :lol: ای ول استفاده بردیم … :lol: :idea:

  ۰ ۰