توسط سعید زعفرانی در ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ , ۰۵:۴۴

هجوم ارواح؛


سبک اکشن ، اولین ، موفق ترین ، پر عنوان ترین و پر طرفدار ترین سبک در میان بازی های کامپیوتری است. از اولین سال های ظهور بازی های کامپیوتری ، هرساله بیشترین تعداد عنوان بازی به این سبک اختصاص داشت و این همواره پرفروش ترین بازی ها و بهترین بازی های سال از این سبک بهره مند بودند. این سبک نیز مانند اکثر سبک های دیگر ، زیر مجموعه های فراوان و مختلفی را دارا می باشد که از موفق ترین آنها می توان به “تیر اندازی” ، “ماجرایی” ، “ترسناک” ، “سکو بازی” و “تخیلی” اشاره کرد.

سری “مهاجم مقبره” اولین بازی سه بعدی در سبک اکشن سکو بازی بود. این بازی با نو آوری های و تغییرات خارق العاده اش در زمان عرضه ، انقلابی در این سبک به وجود آورد و توانست با جذابیت و هیجان بالای خود ، تجربه جدیدی را برای گیمر رقم زده و او را شگفت زده کند. پس موفقیت های عظیم این بازی ، عنواین بسیار زیادی با تقلید از این بازی ساخته شدند و سعی کردند با استفاده از المان های گیم پلی این بازی و اضافه کردن المان های خاص فرنچایز خود ، بازی درخور توجه و موفقی را عرضه کنند که گاه موفق نیز بودند و حتی پس از مدتی به کل از این سری جلو افتادند ، مانند سری بازی “شاهزاده پارسی” که از موفق ترین بازی های این سبک است.

سری “مهاجم مقبره” نیز مانند بسیاری از سری بازی های دیگر ، با فراز و فرود های بسیاری همراه بود اما همچنان بازی موفقی نشان می داد. این سری بازی ، بار ها بین کمپانی ها و استودیو های بازی مختلف جا به جا شد و گاه سازنده های آن به کلی در تم بازی تغییری اساسی ایجاد می کردند. مانند کاری که “کپ کام” در مورد بازی “توم ریدر:تاریخچه” انجام داد.

این سری بازی به خاطر موفقیت بسیار زیاد و فروش بالا و جوایز متعدد ، زیر شاخه های بسیاری داشت و شخصیت اصلی این بازی یعنی “لارا کرفت” به یکی از محبوب ترین شخصیت های تاریخ بازی های رایانه تبدیل شد. به خاطر محبوبیت بالای این سری بازی ، یک مجموعه فیلم نیز از روی این بازی تهیه شد و توانست به فروش خوبی دست پیدا کند.

پس از گذشت ۱۰ سال از اولین شماره این ، در سال ۲۰۰۶ ، این سری کم کم رو به افول می رفت و با وجود بازی های موفق دیگر در این سبک ، هر روز از مخاطبان این بازی کاسته میشد. تا اینکه “ایدوس” ، ناشر بازی ، تصمیم گرفت تا جان تازه ای به این سری بازی ببخشد و ساخت بازی بعدی این فرنچایز را به دیگر استودیو موفق خود “کریستال داینامیک” خالق سری بازی موفق “میراث کین” واگذار کرد. این استودیو نیز با انتشار بازی “توم ریدر:افسانه” توانایی خود را در زنده کردن این فرنچایز به همگان نشان داد و توانست با فروش ۴.۵ میلیون نسخه از عنواین موفق سال ۲۰۰۶ باشد.

پس از موفقیت “توم ریدر:افسانه” ، ناشر بازی به طور کامل ادامه دادن این فرنچایز و همه عناوین مربوط به “لارا کرافت” را به “کریستال داینامیک” واگذار نمود. دو شماره بعدی این سری “توم ریدر:سالگرد” و توم ریدر:جهان مدفون” به ترتیب در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ وارد بازار شدند و با وجود استقبال زیاد منتقدین ، در فروش موفقیت چندانی کسب نکردند به طوری که “سالگرد” تنها به فروش ۱.۵ میلیون نسخه و “جهان مدفون” به فروش ۲.۵ میلیون نسخه ای دست یافتند.

بنابراین “کریستال داینامیک” تصمیم گرفت که تغییری اساسی در این فرنچایز به وجود بیاورد و با وارد کردن المان های گیم پلی جدید و معما های متفاوت و همچنین بهبود گرفیکی وسیع ، این فرنچایز را به موفقیت بالایی برساند. بنابراین در اواخر سال ۲۰۰۹ خبر هایی ازین استودیو خارج شد مبنی بر اینکه فعلاً قصد ساخت و عرضه عنوانی جدید از این سری را ندارند ، تا بتوانند با خیال راحت به بهبود همه جانبه بازی بیاندیشند.

پس از آن در آگوست ۲۰۱۰ ، “کریستال داینامیک” عنوان دانلود شدنی “لارا کرافت و نگهبان روشنایی” را بر روی ایکس باکس لایو، پی اس ان و استیم عرضه نمود. این عنوان تجربه ای لذت بخش و متفاوت از این سری بود و میشد در عین پای بندی به اصالت ، نشانه هایی از تغییرات بسیار مفید را در آن مشاهده نمود. استقبال بسیار خوب منتقدان و میزان دانلود بسیار بالای بازی نشان از آن داشت که “کریستال داینامیک” راه خود را یافته و توانسته بار دیگر این فرنچایز را به موفقیت برساند.

در روز های آغازین سال ۲۰۱۱ ، چند اسکرین شات از بازی “توم رایدر” منتشر شد که شگفتی برانگیز بود و این عنوان را بدون هیچ پیشوند یا پسوندی معرفی می کرد ، که این نیز نشان از آن داشت که به طور کلی این بازی ، عنوانی متفاوت از دیگر بازی ها این سری است. چند ماه پس از انتشار اسکرین شات ها ، مجله “گیم اینفورمر” تصاویر و اخبار جدیدی از این بازی منتشر که هواداران را هر چه بیشتر به تجربه این بازی مشتاق می نمود و در پایان عنوان شد که معرفی کامل این بازی در همایش “ای ۳” انجام خواهد گرفت.

در اولین کنفرانس ای ۳ در سال ۲۰۱۱ که متعلق به شرکت مایکروسافت بود ، از این بازی رو نمایی شد و گرافیک و فیزیک خارق العاده بازی همگان را شگفت زده نمود. همچنین در تریلر منتشر شده از گیم پلی این بازی میشد دنیایی از خلاقیت را احساس نمود. در پایان گیم پلی بازی تاریخ عرضه بازی پاییز ۲۰۱۲ اعلام شد.

با توجه به تصاویر و تریلر های منتشر شده از بازی می توان فهمید که با یک عنوان کامل و استثنایی رو به رو خواهیم بود. گرافیک بازی یکی از بهترین و طبیعی ترین گرافیک ها در بین بازی های کامپیوتری بود. افکت ها عالی بودند و میشد یکی از بهترین افکت های آب و آتش را در این بازی مشاهده نمود. همچنین فیزیک اجسام ، بافت و تخریب پذیری محیط باور نکردنی نشان می داد. برای هر چه طبیعی تر شدن بازی برای خلق شخصیت ها و همچنین خود “لارا” از تکنولوژی “موشن کپچر” استفاده شده بود که در مورد این بازی بسیار عالی به کار گرفته شده و به باور پذیری بازی کمکی بسیار بزرگ کرده بود.

داستان بازی نیز به پیش از تمامی بازی های این سری باز می گردد. زمانی که “لارا کرافت” بسیار جوان و بی تجربه است. او که علاقه مند و تحصیل کرده در رشته باستان شناسی است ، هنگامی که در حال مسافرت به ژاپن به منظور کند و کاو اشیاء باستانی این کشور بوسیله کشتی است ، اتفاقی ناگوار رخ می دهد و ناگهان کشتی آسیب می بیند و غرق می شود. و تنها این لارا است که از این حادثه جان سالم به در برده و زنده می ماند. حال او در جزیره ای دور افتاده ، محکوم به بقاست و باید به تنهایی از پس همه ی مشکلات بر بیاید. حال لارا درکه تنها در فکر نجات خود و فرار از جزیره است ، نشانه های از یک تمدن باستانی در این جزیره دور افتاده می یابد و با مقبره هایی عجیب و متفاوت واجه می شود.

گیم پلی بازی یکی از کامل ترین ، جذاب ترین و خلاقانه ترین گیم پلی هایی است که می توان در این سبک مشاهده نمود. معما های سکو بازی پرتعداد ، متفاوت و بسیار پیچیده خواهند بود و هر بازی کننده ای را به فکر خواهند انداخت. در این شماره بازی کننده غیر از یافتن راه حل هر معما باید از سرعت بسیار بالایی نیز برخوردار باشد تا بتواند آن معما را پشت سر بگذارد. از مهم ترین المان های مؤثر در گیم پلی بازی می توان به آب ، آتش ، ضربه و المان های کسب شدنی ، اشاره نمود. هر چه از بیشتر در بازی پیش بروید ، توانایی های لارا بیشتر و معما های بازی سخت تر و هوشمندانه تر می شوند. همچنین در بازی بایستی برای بقای زندگی و بازیابی توان به دنبال آب و غذایی مناسب باشید. همچنین شایعاتی خبر از آن می دهند برای بهبود آسیب دیدگی ها بایستی گیاهان موجود در جزیره را جمع آوری نمایید. محیط جزیره بسیار وسیع است و برای یافتن غذا بایستی کشتی ها آسیب دیده را پی یافتن مواد خوراکی جست و جو نمایید.

اما برای گیمر هایی که حوصله گذاشتن وقت بسیار و فکر کردن بر روی معما ها را ندارند نیز راهکاری توسط سازندگان بازی در نظر گرفته شده است. این راهکار راهنمای خودکار بازی است که در صورت نیاز بازی کننده می تواند از آن استفده نماید. همچنین تنها سلاح هایی که تا کنون امکان استفاده از آن ها در بازی قطعی شده است ، تیرکمان ، چاقو کلت کمری ، و یک نوع سلاح دست ساز است. همچنین نشانه گیری در بازی به دو صورت ثابت شدن روی هدف و نشانه گیری آزاد وجود دارد.

صداگذاری بازی نیز آن چنان که از شواهد و قرائن پیداست به بهترین نحو صورت گرفته و با توجه به صداگذاری تریلر بسیار دقیق و ریز بینانه است. همچنین افکت ها صوتی بازی از جمله افکت های آب ، آتش و چوب و همچنین برخورد اجسام بسیار خوب و درست کار شده اند و همپای گرافیک و گیم پلی به بهتر شدن و باور پذیر تر شدن بازی کمک شایانی خواهند نمود.

در کل “توم ریدر” ۲۰۱۲ یکی از موفق ترین بازی های این سری خواهد بود و از هم اکنون نوید یکی از بهترین و کامل ترین بازی های این سبک و سال ۲۰۱۲ را به همه ی گیمر های مشتاق می دهد.

نویسنده: عادل نریمانی (Adel_97) از انجمن PC$

دیدگاه
۶۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

64 Replies to “اولین نگاه بر Tomb Raider”

 1. ممنون.
  به جرأت میتونم بگم سری tomb raider بازی ایه که جزء ده برتر اکثر گیمر ها قرار داره …
  Nice

  ۰ ۰
  1. reza-360 گفت:

   راست میگی! tomb raider خیلی بازیه با حالیه! خیلی دوست دارم که هرچه زود تر بیاد.
   _____________________________
   MW3 Fighters + PES Killers

   ۰ ۰
  2. reza_1001 گفت:

   حالا جز ۲۷ تای اول یه چیزی
   دیگه ۱۰ تای اول خیلی…. :mrgreen:

   ۰ ۰
  3. spart گفت:

   حالا جزو ۳۷ تا یه چیزی!!!
   :mrgreen:

   ۰ ۰
  4. Cube_Head گفت:

   ۴۹ تاش کنین منم مشتری شم!
   :-P

   ۰ ۰
  5. spart گفت:

   ۵۸ تا :mrgreen: :lol:

   ۰ ۰
 2. john.marston گفت:

  امید وارم تو PSVita بازیش کنم :idea:

  ۰ ۰
 3. dmc-X360 گفت:

  خیلی ممنون آقای عادل.مطلب خوبی بود

  ۰ ۰
 4. toxic fighter گفت:

  ممنون عادل خان.
  از این بازی خوشم میا.به شدت منتظرشم.
  طرفم که خوشگل باشه آدم بیشتر ترغیب میشه :mrgreen:
  انجمنPC $

  ۰ ۰
  1. dmc-X360 گفت:

   پس Bayonetta زیاد بازی میکنی!

   ۰ ۰
  2. toxic fighter گفت:

   :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

   ۰ ۰
  3. Alcatraz گفت:

   زدی به خال :-D :-D :-D :lol: :lol: :mrgreen:

   ۰ ۰
  4. dmc-X360 گفت:

   خوب آقای toxic fighter دیگه چی بازی میکنی؟؟؟

   ۰ ۰
  5. Nevan گفت:

   آقا یعنی چی؟؟؟ حرمت این شخصیت( Bayonetta) رو نگه دار! من بدجوری طرفدارشم یهو قاطی می کنم ها! :evil: :evil: :evil:

   ۰ ۰
  6. Alcatraz گفت:

   دموی e3 بازی رو دیدی؟؟؟دل و رودش در اومد بیچاره

   ۰ ۰
 5. Hamedgh گفت:

  با سلام! (با تشکر از Adel_97 که بر روی این مطلب وقت گذاشته تا ما را از آن بهره مند نماید)
  تحقیق و نوشتن از بازیهایی که سرچشمه بوده (همانطور که در متن بالا عنوان شده) و رد جاودانی از خود در تاریخ درخشان بازیها گذاشته اند، بسیار شایسته اما سخت است.خصوصا آنکه دارای سن زیادی بوده و سریهای زیاد و موفقی از آن تولید شده باشد.
  اما با اجازه از دوست عزیزم منهم، کمی مخلفات به آن اضافه کرده تا همگی ما در این بزم لارا کرافتی! شریک گردیم.
  این بازی در سبک اکشن/ماجراجویی/مدرن دسته بندی شده که از بازیهای این سبک میتوان به Grand Theft Auto IV و Tom Clancy’s Splinter Cell و Hitman: Codename 47 اشاره داشت هر چند که از سکوبازی در آنها خبری نیست.همانطور که می بینید بازی Hitman یک بازی اکشن و در عین حال ماجراجویی است ولی سکوبازی ندارد.بعبارت دیگر وجود بعضی از حرکات و واکنشهای خاص در بازیها دلیلی بر هم سبک بوده آنها نیست.عموما بازیهای پلتفرمر به بازیهایی همانند Super Mario Galaxy و LittleBigPlanet و Donkey Kong اشاره دارد و این اشتباهی است که ممکن است بعضی منتقدین این سرزمین با آن مواجه باشند.
  ممکن است اکشن باشند ولی پلتفرمر نباشند و ممکن است ماجراجویی/اول شخص بوده و یا ماجراجویی/سوم شخص باشند.چرا که سبکها به شاخه های متنوعی دسته بندی شده اند.در نتیجه ممکن است بعضی از ارکان گیم پلی آنها تغییر کند.
  اما بازی پرنس پرشیا در سبک اکشن/ماجراجویی/فانتزی دسته بندی شده است که از بازیهای این سبک می توان به Thief: The Dark Project و Enclave و Beyond Good & Evil اشاره داشت.اما شاید بعضی از منتقدین یا دوستان بخواهند بخش اکشن این دو بازی را با هم مقایسه کنند و تفاوتهای آن دو را موشکافی کنند که امری سلیقه ایست.

  امید است این بازی جاودان، با عرصه عنوان جدیدش همچنان بر فروقش افزوده گردد و گیمرها را تا عنوان بعدی مشتاق و منتظر نگه دارد.
  با تشکر از همه دوستان گیمری!

  ۰ ۰
  1. Hamedgh گفت:

   با سلام!
   این سطر تصحیح می گردد:
   امید است این بازی جاودان، با عرصه عنوان جدیدش همچنان بر” فروغش” افزوده گردد و گیمرها را تا عنوان بعدی مشتاق و منتظر نگه دارد.

   با تشکر!

   ۰ ۰
  2. تو همیشه این همه نظر میدی بابا کی حوصله داره بخونه!

   ۰ ۰
  3. spart گفت:

   همینو کسی نیست بگه

   ۰ ۰
  4. gamer irani گفت:

   عزیز من جناب آقای Captain Jack Sparrow
   شما نخون ما که به مطالب آقا Hamedgh علاقه داریم چه گناهی کردیم تو خودت حوصله نداری بخونی چرا من وبعضی از دوستان رو مثل خودت می دونی
   pc$

   ۰ ۰
  5. sonami گفت:

   راست گفتی این Captain Jack Sparrow خیال می کنه که همه قبولش دارن نمی دونه که کسی دلش نمی خواد …. با همه مخالفه خودشو هم برتر از همه می دونه

   ۰ ۰
  6. با اجازتون نظرتون رو ویرایش کردم که توهینی توش نباشه … ممنون

   ۰ ۰
  7. Makarov گفت:

   سعید تو باز سانسور کردی!؟
   ——————————
   MW3 Fighters

   ۰ ۰
  8. پـــَ نـــَ پـــَ یه کاریش کردم چشم بصیرت میخواد ببینی!

   ۰ ۰
  9. dmc-X360 گفت:

   مطلب کاملی بود.ممنون.

   ۰ ۰
  10. daed گفت:

   فکر کنم شاهنامه می نوشتی بیشترخواننده داشت :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
 6. CHIFF.B گفت:

  از اون بازیایه که به هیچ وجه نمیشه ازش گذشت وحتما باید بازی کنم

  PC$

  ۰ ۰
 7. Sirius گفت:

  من که عاشق توم ریدر هستم و خواهم بود ولی هیچ وقت با لارا ارتباط برقرار نکردم شاید به خاطر اینکه هیچ وقت به طور جدی مشکلی براش نمیومد و خلاصه یه آدم همه فن حریف بود ولی از لارای جدید خیلی خوشم اومده و بیشتر می تونم ارتباط برقرار کنم به نظر من قهرمانان این سبک بازی ها باید نقاط ضعفی داشته باشن که مخاطب بتونه باهاشون بیشتر ارتباط برقرار کنه حتا این موضوع برای آبّر قهرمان ها هم صدق می کنه مثل بتمن که همیشه حادثه دلخراش از دست دادن پدر و مادرش در کودکی اون رو آزار میده همیشه انسان ها دارن با نقظه ضعف هاشون دست و پنجه نرم می کنن اما نکته ای دیگه ای در تریلر دیدم همون راهنمایی خودکار برای حل معماها بود در متن هم بهش اشاره شد که امیدوارم سازندگان برای این کار انتخاب رو به خود بازیکن واگزار
  کنن چون خودم واقعا دوست دارم معماها رو حل کنم و البته امیدوارم معماهای بازی رو سخت تر کنن خلاصه میشه گفت بیشتر از ۱ سال دیگه سازندگان بازی فرصت دارن تا ساخت بازی تمام کنن دوست دارم با این قهرمان قدیمی اما با ظاهری جدید قرار ملاقات با شکوهی داشته باشیم

  ۰ ۰
  1. Sirius گفت:

   تصحیح می کنم ملاقات نه قرار ملاقات!

   ۰ ۰
 8. rising گفت:

  ممنون عادل
  در کل تام رایدر بازی هستش که همه رو راضی میکنه

  ۰ ۰
 9. cloud گفت:

  همیشه سری Tomb Raider انقلابی در این سبک ایجاد کرده

  ۰ ۰
 10. aliscan گفت:

  سلام:
  اوه ه ه ه،ایول چه حالی می کنم با گرافیکش :-o

  ۰ ۰
 11. pooriya7 گفت:

  بهترین بازی e3 امسال این بازی بود.
  pooriya7
  از انجمن super gamer

  ۰ ۰
 12. sgt.gaz گفت:

  ممنون رفیق ممنون منتظرش هستیم.
  mw3 fighters

  ۰ ۰
 13. milibala گفت:

  منم این دمو رو دیدم واقعا گرافیکش در حد شاهکاره گیم پلیشم مثل همیشه عالی :lol: :lol:

  ۰ ۰
 14. mohammad.m گفت:

  یکی از بهترین بازی های که من منتظرشم

  ۰ ۰
 15. Ezio گفت:

  با خوندن مطلب بالا فهمیدم که این نسخه خیلی با نسخه های قبلی تفاوت داره و میشه گفت یه جورایی بهتره :wink:
  منتظرشم :-P :-P

  ۰ ۰
 16. nima marston گفت:

  حتما می خرمش.only mw3+only x360

  ۰ ۰
 17. xneon 360 گفت:

  عادل جون داداش گلم دمت گرم و خسته نباشی.ممنون از مطلب زیبات.من خیلی منتظر این بازی هستم و به موفقیتش ایمان دارم.البته نه به خاطر کارکترش!!
  _________________________
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. dmc-X360 گفت:

   میدونم همه میدونیم!

   ۰ ۰
 18. gordon گفت:

  واقعا سری بازی های tomb raider یکی از بهترین بازی های اکشن-ماجرایی دنیا بوده.بازی جدیدی هم که در دست ساخته با توجه به پیش نمایش های بازی به نظر میاد حتما یک بازی موفق میشه.(حداقل از لحاظ گرافیک و افکت ها).هنوز مزه بازی کردن tomb raider:legend زیر زبونمه.خیلی قشنگ بود و از همه لحاظ فوق العاده. :-P :-P
  راستی اقای زعفرانی چرا موقعی که برای ارسال مطلب برای سایت روی پیش خوان کلیک می کنم میگه This account has been suspended؟نکنه مارو قاطی اون چند نفر که قوانین رو رعایت نکرده بودن اکانتمون رو بستید؟؟؟!!!! فکر کنم یه اشتباهی رخ داده.

  ۰ ۰
  1. CALL OF REZA گفت:

   اقای زعفرانی پیدا میدا نیست. یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست :!:

   ۰ ۰
  2. من اینجام … دالی

   ۰ ۰
 19. sina haseli گفت:

  سلام به همه ی دیبازی ها و ممنونم از عادل که این مطلب برای تهیه کرد فقط از دیبازی میخوام که در این شماره ی جدید دیبازی عکس Tomb Raider برای ما بگذارد :-D :mrgreen: :oops:

  ۰ ۰
 20. Vampire گفت:

  اصلا تا الان هیچکدوم از سری بازیهای توم ریدر رو بازی نکردم و تنها چیزی که میدونم اینه که شخصیتش زنه :mrgreen: :lol: …..salasin=>hermes=>vampire….امیرمسعودبهدادازانجمن حقوقبگیران+رئال مادرید فوتبال کلاب

  ۰ ۰
 21. deniro گفت:

  ممنون عادل جان خیلی زیبا نوشتی…دنیرو از pc$

  ۰ ۰
 22. ehsan salehin گفت:

  نظری ندارم فقط منتظرم بیاد خدا کند به مدرسه نکشد :-?

  ۰ ۰
 23. hossen گفت:

  امیدوارم جالب باشه و زیبا و خیلی جالب و خیلی زیبا و خیلی منتظرشم و خیلی انتظار نکشم و زو بیاد.
  __________________
  Dmc for pc :wink:

  ۰ ۰
  1. hossen گفت:

   زود بیاد

   ۰ ۰
 24. adel_97 گفت:

  دوستان ممنون از نظر لطفتون!
  Adel_97 از انجمن PC$

  ۰ ۰
 25. Navid Bigdeli گفت:

  آماده برای یک بلزی باحال.تریاراش که عالی بودن

  ۰ ۰
 26. mohammaDMessi گفت:

  وای…وای…کی تا ۲۰۱۲ صبر کنه :roll:

  ۰ ۰
 27. zmf گفت:

  سلام
  یه سوال دارم
  میخوام بدونم آیا میتونن لباس و موی شخصیتهای بازی رو کاملا طبیعی بسازن یعنی حتی نخ نخ مو ولختی لباس ها مشخص باشه درست مثل دموهای بازی یا مثلا فاینال فانتزی رو مثل فیلمش بسازن
  اگه کسی میدونه جواب بده ممنون

  ۰ ۰
 28. Makarov گفت:

  عادل جان ممنون. من شکی در موفقیت این بازی ندارم. سری Tomb Raider یکی از بازی های فوق محبوب منه و یکی از دلایل اصلی جذابیت این بازی برای من خود لارای عزیز و دوست داشتنیه! نمی دونم چرا بعضی از دوستان روشون نمیشه اینو بگن!؟
  —————-
  MW3 Fighters
  (رئیس موقت)

  ۰ ۰
  1. استغفرالله …

   ۰ ۰
  2. Makarov گفت:

   بعضی از دوستان از جمله تو!
   —————-
   MW3 Fighters
   (رئیس موقت)

   ۰ ۰
  3. dmc-X360 گفت:

   منم میگم!بعدا” میگم

   ۰ ۰
  4. Makarov گفت:

   بگو بابا نترس! ما ایرانی ها چقدر اعتماد به نفس ضعیفی داری!
   —————————
   MW3 Fighters
   (رئیس موقت)

   ۰ ۰
  5. dmc-X360 گفت:

   گفتم!!

   ۰ ۰
  6. Makarov گفت:

   آفرین! درود بر تو. بقیه دوستانم بیان بگن!
   ————————————-
   MW3 Fighters

   ۰ ۰
 29. sonami گفت:

  به این می گن بازی درستو حسابی گرافیکو نگاه :lol:

  ۰ ۰
 30. daed گفت:

  همچین می گی گرافیک فکرکردم از دوران بازی های ۱۸ بیتی اومدی :twisted:

  ۰ ۰
  1. sonami گفت:

   این بازی بهترین بازی گرافیکی E3 شد

   ۰ ۰
 31. پارسا گفت:

  بلی گرافیک خوبه اقا ولی حس میکنم حالو هوای تامب رایدر قدیمی نیست :(

  ۰ ۰