SONY U MICROSOFT ∩ mytopic=Ø

توسط Hamedgh در ۲۷ تیر ۱۳۹۰ , ۱۲:۰۰

همان طور که مطلع شده اید شرکت مایکروسافت در یک اقدام مشکوک و جنجال برانگیز اقدام به ثبت آدرس اینترنتی sony-microsoft.com و microsoft-sony.com را کرده و با این کارش باعث ایجاد پرسشهای زیادی در ذهن مخاطبان و کاربران دنیای تکنولوژی و کامپیوتر و حتی کنسول داران متعصب شده است.
انتشار این خبر از چندین دریچه قابل بررسی بوده و سعی می کنم این عملکرد شرکت مایکروسافت و نظرات مطرح شده را کالبد شکافی کنم. اینک توجهتان را به باقی ماجرا جلب می کنم :
۱-شرکت سونی و مایکروسافت با یکدیگر همکاری مشترکی را شروع کرده اند که این قرارداد کاری دارای زوایای مختلفی است :اینکه این همکاری در زمینه گوشی های موبایل بوده و قرار است گوشیها و لوحهای الکترونیکی جدید شرکت سونی از ویندوز موبایل ۷ استفاده کرده و به نوعی این همکاری باعث بهبود وضعیت هر دو شرکت در مقابل با اپل و گوگل گردد. اما سونی و مایکروسافت در زمینه لپ تاپ نیز از قبل با هم همکاری داشته اند و ویندوز مایکروسافت در لپ تاپ های سونی بکار گرفته شده است. پس چرا قبلا به فکر ایجاد چنین آدرس اینترنتی نیفتاده اند؟

یا اینکه مایکروسافت و سونی در زمینه کنسول و بازی با هم همکاری کرده و در عقب نماندن از شرکت نینتندو، تمامی تلاش خود را انجام می دهند. شرکت نینتندو در طول سالیان سال کاربلدی و بزرگ بودن خود را به همه ثابت کرده و در زمینه تولید کنسول و هم در زمینه تولید بازیهای جذاب و خانواده پسند مطلوب عمل کرده که میزان فروش کنسول Wii و بازیهایش بیانگر همین مطلب است. آنها سریعتر از دو شرکت رقیب عمل کرده و قرار است کنسول جدید خود را با نام Wii U تا چند وقت دیگر به بازار عرضه کنند در حالی که سونی و مایکروسافت در حال حاضر آماده عرضه کنسول های جدید خود نبوده و از کورس رقابت بدور هستند. حال توجه کنید که با عرضه این کنسول جدید با آن امکانات پیشرفته اش چه شرکتهایی به سمت آنها سرازیر خواهند شد و چه بازیهای انحصاری برایش تولید خواهد شد؟ با تعاریفی که از چندین بازیساز برجسته و شرکتهای بزرگ دیده ایم مشخص است که آنها آماده همکاری با نینتندو هستند. آیا این باعث نمی شود بازار کنسولهای دیگر کساد شود و آنها چندین سال از شرکت نینتندو عقب بمانند؟ بنابراین ممکن است با همکاری هم قصد دارند که کنسول سونی و مایکروسافت را با هم سینک کرده تا کاربران هر دو کنسول بتوانند با هم در شبکه آنلاین بازی کرده و با هم تعامل داشته باشند. که البته این از نظر من اعلام جنگ به شرکت نینتندو بوده که این گونه عمل کردن در دنیای تکنولوژی کمی دور از حرفه ای بودن است و شاید بعنوان تیر آخر آنها در نظر گرفته شده است. اما باز هم با توجه به رقابت این دو شرکت کمی دور از ذهن می آید. ممکن است این دو شرکت در جهت تولید کنسولهای نسل بعدی خود با هم قصد همکاری دارند و تمام تلاششان را می کنند که تا کنسول بعدیشان از نقایص دور بوده و از هر نظر قدرتمند ظاهر شود که با توجه به غرور و رقابت این دو شرکت باز هم بعید به نظر می رسد. این دو شرکت در تولید بازیها و امتیاز گرفتن بازیهای انحصاری قبلیشان با هم رقابت می کردند حال یکدفعه چطور به فکر همکاری با یکدیگر افتاده اند؟ آیا آنها از چیزی ترسیده اند؟البته اگر ترسی باشد ممکن است در اثر عقب ماندن از نینتندو و عوارض آن باشد؟

یا حتی این نظریه هم مطرح است که شرکت مایکروسافت در آپدیت کردن و بروز کردن کنسول سونی برای دور ماندن از هک شدن با او همکاری میکند چرا که با هک شدن سونی امکان پایین آمدن میزان خرید کنسول مایکروسافت وجود دارد و گیمرها برای بازی کردن با انحصاری های سونی تمایل به خرید کنسول سونی پیدا کنند. که البته باز هم این امر بعید به نظر می آید و با توجه به رقابت این دو شرکت و پایین آمدن مرتبه و اعتبار شرکت سونی ،امکان این امر نمی رود. و این سوال مطرح است که چرا شرکت سونی از شرکتهای معتبر و مطرح دیگر در این زمینه کمک نخواسته است و از شرکت مایکروسافت که کنسولش از بعضی از اشکالات رنج می برد کمک خواسته است؟
یا اینکه هر دو شرکت در فکر تولید کنسول مشترکی بوده و هر کدام از آن سهم مشترکی را از آن برداشت کنند. یا حتی در تولید و توسعه بعضی از قطعات کنسولهای نسل بعد خود (Move , Kinect) با هم همکاری کنند. که حداقل در زمینه تولید کنسول مشترک باز هم کمی بعید به نظر می آید. در این صورت طرفداران خاص هر دو کنسول در سراسر جهان منفجر خواهند شد و شاید جنگ جهانی سوم بین آنها رخ دهد و در نتیجه جهان بدون کنسول انحصاری گردد. چه شود!
در مجموع ممکن است در آینده این دو شرکت همکاریهای خاص و جدیدی را آغاز کرده و تعامل بیشتری را از خود نشان دهند ولی احتمالات مطرح شده بالا به جز استفاده از تجربیات یکدیگر در ساخت قطعات جانبی، از شانس کمتری برخوردار هستند.

۲- این امکان هم مطرح است که این دو شرکت قصد به اشتراک گذاری اندوخته ها و تجربیات خود در زمینه تولید کنسول را داشته و با بهره گیری از نظرات هم و ایجاد یک جو تبلیغاتی در دنیای بازیها قصد جو سازی داشته تا بدین وسیله حاشیه امنیت مناسبی را در برابر کنسول نینتندو به دور خود ایجاد کنند. در دنیای رقابت این مورد بعید به نظر نمی آید همانطور که بازیسازان Mass Effect3 و بازیسازان BattelField3 عمل کرده و تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند (در تاپیک سر خط خبری ۴ از شبکه دنیای بازی به آن پرداخته ام) که با موفقیت هر دو بازی سود بیشتری به جیب شرکت EA می رود.
۳- مورد دیگری که مطرح است این است که مایکروسافت و شرکتهای دیگر قصد مقابله با شرکت اپل و فروشگاه اپل (App Store) را در سر دارند بدلیل اینکه شرکت اپل در حال متقاعد کردن شبکه های آنلاین در استفاده از این فروشگاه بوده که شرکت آمازون یکی از آنهاست که محصولات اپل در آنجا عرضه می شود.
۴-شرکت مایکروسافت و سونی سابقه زیادی در رقابت در امر بازیسازی بخصوص بر سر بازیهای کامپیوتری دارند و باید در نظر داشت که شرکت سونی در لپ تاپ های خود از سیستم عامل ویندوز بهره زیادی برده و با شرکت مایکروسافت در این زمینه قرارداد دارد. و شاید این آدرس اینترنتی سرآغاز همکاری جدید این دو شرکت در زمینه یکپارچه سازی این فضا و تکنولوژیهای ساخته شده آنها داشته و از این پس کنسولها در یک محدوده خاص و محدود در تعامل با یکدیگر به سر ببرند.

۵- شبکه های نورتل (Nortel) یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه تامین کننده ارتباطات شبکه ای و موبایل در دنیا بود که در سال ۲۰۰۹ بدلیل بیلیونها ضرر وارد شده به شرکت ورشکست شد. اما شرکت سونی و مایکروسافت، اپل و گوگل و چند شرکت دیگر بر روی آن تمرکز کرده اند. قیمت خرید این شرکت در حدود ۴.۵ میلیارد دلار برآورد شده است. شاید یکی از علتهای همکاری سونی و مایکروسافت بر سر خرید سهام شرکت نورتل بوده و آنها در این زمینه قصد همکاری با هم را دارند.
۶- فرانک شاو (Frank Shaw) رییس بخش ارتباطات شرکت مایکروسافت در توییتر گفته «ثبت این آدرس در جهت حفظ آن بوده است. سونی یکی از بزرگترین همکاران مایکروسافت بوده است و مورد دیگری در این باره وجود ندارد.»
بنابراین اگر اظهار نظر آقای فرانک شاو به دور از پرده پوشی و پنهان کاری باشد می توان نتیجه گرفت که شرکت مایکروسافت برای جلوگیری از سو استفاده از نام و آدرسهای خاص توسط بعضی از افراد سود جو و فرصت طلب (برای بدست آوردن سود زیاد با فروش آدرسهای خاص) دست به اینکار زده است. فلذا اگر بند ششم درست باشد تمامی موارد بالا از اعتبار ساقط خواهند شد.

———
حال در آخر از دوستان عزیزم می خواهم بپرسم سر تیتر این مطلب به چه معنایی است؟و تصویر آخر چه معنایی را در خود جای داده است و منظورم از آن تصویر چیست؟
امید است توضیحات بالا کامل بوده و مکمل مناسبی از تاپیک “مایکروسافت دامنه microsoft-sony.comرا ثبت کرد” برای شما دوستان عزیزم باشد.
با تشکر از همه دوستان گیمری!
Hamedgh/حامد.ق.ت

دیدگاه
۳۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

34 Replies to “SONY U MICROSOFT ∩ mytopic=Ø”

 1. Behnam-IT گفت:

  باسلام
  موضوع بسیار جالبیه! اگر واقعاً این دو شرکت دست همکاری به سوی هم دراز کرده باشن کار بزرگ و البته آینده نگرانه ایه، چرا که هر دوی این شرکت ها میدونن که نینتندو به هر حال نبض بازار رو در اختیار داره و برای شکستن رقیب مشترک اتحادی هرچند کوتاه مدت میتونه مؤثرتر باشه تا حرکت موازی!
  امیدوارم نتیجه هرچی که هست باب میل دوستان کنسول باز بشه که اگر از اتحاد و ممزوج شدن این دو نام بزرگ کنسول جدیدی بوجود بیاد تمام لذتش نصیب بازیبازها خواهد شد! و البته فن و پنکه بازی هم به پایان میرسه و کل کل دیروز و امروز به، به به و زنده باد فردا و فرداها تبدیل میشه!
  به امید روزهای روشن برای همه بازیبازان عزیز

  ۰ ۰
 2. خوب من که سر تیتر چیزی سر در نیاوردم اما تصویر آخر که معلوم منظورش چیه ps3 بهتر
  در مورد همکاری sony وmicrosoft به نظر من که خوبه شاید تونستن مشکل ها هم دیگه رو حل کن
  شایدم جو گرفتشو با هم دیگه یه کنسول جدید زدن :?:

  ۰ ۰
  1. spart گفت:

   اگه با هم باشن دیگه میترکن و من هم میرم به طرف نیتیدو چون غیر حرفه ای عمل میکنن!!!!!!!!!
   معنی عکس هم خیلی سادس !!!!!!!!!!!!
   اگه دقت کنی یکی زیاد تاریکه و یکی زیاد روشن خب یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
   یعنی این که اگه باهم قاطی بشن ریلکس و توپ میشن :mrgreen:

   ۰ ۰
 3. MG.96 گفت:

  عجب!! ۸-O 8-O 8-O 8-O

  ۰ ۰
 4. pooriya7 گفت:

  بودن یا نبودن این دادش موضوع این ورق سوخته ماکروسافت و سونی پارتی بازی بعد از مرگ سهراب. این کار باز هم برای پول یا کیفیت . Pooriya7
  از انجمن super gamer

  ۰ ۰
 5. ama-pc360 گفت:

  خیلی عجیبه…. ۸-O سر تیترتم خیلی پر معنیِ.
  ————————————–
  MW3 Fighters

  ۰ ۰
 6. p_g2011 گفت:

  :-D :-D :-D
  microsoft sony
  خدا کنه دوستی خاله خرسه نباشه :mrgreen:
  به هم از پشت خجر نزن
  فکرمی کنم کنسول جدید خیلی جالب
  ولی چرا این دامنه دو حالت نوشته می شه ؟
  یک بار microsoft اوله و یک بار sony
  به نظر من این سایت بخش بازی آنلاین وفروشگاه این دو شرکت می شه که در زمان هک هکررها با دوشرکت روبرو بشن

  ۰ ۰
 7. himsy گفت:

  هیچی نگم بهتره… ممکنه شر بشه!( :lol: ) چشم حامد جان، اون علامت هم احتمالا یعنی اینکه مقاله ی شما ربطی به سونی و مایکروسافت نداره که متاسفانه از لحاظ جبری غلطه ( البته زیاد از دوران درس گسسته چیزی به خاطر ندارم،جز اینکه نمرم خوب بود!) و پرانتز کم داره و احتمالا منظور شما یه چیزی تو مایه های
  SONY U MICROSOFT) ∩ mytopic=Ø) که می شه اشتراک اجتماع دو شرکت سونی و مایکروسافت با مقاله ی من معادل تهی است.

  __________
  PC$ & RPG

  ۰ ۰
  1. کدوم تهی؟ lol

   ۰ ۰
 8. Mr Wolf گفت:

  منظور از عکس یکی برای همه و همه برای یکی.

  ۰ ۰
 9. Makarov گفت:

  بند ششم از همه منطقی تر به نظر می رسه! ممنون.
  —————————————————-
  MW3 Fighters

  ۰ ۰
 10. heavy rain گفت:

  شاید دارن XboxStation میسازن!!! :lol: :lol:

  ۰ ۰
 11. The shadow گفت:

  من نمیدونم این اصطلاح دوستان گیمری چیه! ?Does it make any sense هم هیچ معنایی نمیده هم از لحاظ دستور زبان شوته! البته واقعا به من ربطی نداره ولی خواستم بگم خیلی ضایع ست. دوستان گیمر باز بهتره.حالا حامد جون نیای بگیریمون به باد توهین ها! تو کاربر خوبی هستی و ما همه دوستت داریم و سعی میکنیم که بهتر شی!
  با تشکر از همه دوستان گیمری :lol: :lol: :lol:

  ۰ ۰
 12. dmc-X360 گفت:

  اون اولی رو که hismy گفت هیچی. ولی دومی سوال انحرافیه. :mrgreen:

  یا میشه گفت بازی هایی که این دو شرکت قراره با هم بسازن برای این که دعوا نشه با هر دو کیفیت مجبورن بذارن :lol:

  ————————————-
  MW3 Fighters

  ۰ ۰
 13. john.Marston گفت:

  چی میشه اگه یک کنسول واحد بدن بیرون دیگه همه بازیها رور یک کنسول و البته pc میاد. :lol:
  حامد جان ماسابقه راه انداختی :mrgreen: تیترر رو که ریاضی من زیاد خوب نیست ولی هیمسای فکر کنم درست گفت.تصویر اخر هم که احتمالا یکی شدن دو کنسول خواهد بود :!:

  ۰ ۰
 14. Alcatraz گفت:

  اون دسته ps3 تو تصویر اول چرا این شکلیه؟؟؟؟ ۸-O 8-O 8-O

  ۰ ۰
 15. prince 360 گفت:

  مگه مایکروسافت رو پروژه ی xbox720 نبود.همین چند روز پیش هم یه اطلاعیه ازش اومده بود بیرون؟؟!!!!!!
  مطمئنا این مسئله مربوط به کنسول ها نمیشه… :wink: :wink: :wink:

  ۰ ۰
  1. heavy rain گفت:

   اسم ایکس باکس معلوم نیست ۷۲۰ باشه و احتمالاً هم نخواهد بود!

   ۰ ۰
  2. Showstopper گفت:

   ای خدا شکرت!فکر می کردم همه قبول دارن ۷۲۰ رو و کم کم منم داشت باورم می شد!آقا بیخود اسم نذارین رو کنسول.
   اسم ۳۶۰ برای این گذاشته شده بگه کامل و به شکل دایره ای همه چی رو ساپورت میکنه!حالا ۷۲۰ یعنی همونا رو دوبار ساپورت میکنه؟

   ۰ ۰
  3. وقتی vg و ign و eurogamer مقاله و خبر مینویسند در رابطه با next gen xbox و اونو صراحتا با نام ۷۲۰ میخونند باید هم گیمر ها این اسمو فریاد بزنند!
   احتمالا ۷۲۰ یعنی دو برابر قدرت ساپورت همه چی!

   ۰ ۰
 16. rising گفت:

  به نظرم بند ششم دلیل این کار بوده غیر ممکنه که ابن دوتا بخوان یه کنسول واحد ویا چیزهای دیگه به صورت شریکی تولید کنن

  ۰ ۰
 17. mamadbird گفت:

  PLAYBOX چه شود!!!!!! البته عمرا

  ۰ ۰
 18. xneon 360 گفت:

  دیبازی مگه من بیچاره چی نوشتم که نظرم حذف شد؟ :cry:
  بخدا اگه حتی یه جمله اشتباه یا بحث انحرافی یا از این چیزا توش بود.
  واقعا که

  ۰ ۰
 19. just iran گفت:

  متحد شدن سونی و مایکروسافت شاید بتونه یه کمک بسیار بزرگ به صنعت بازی بکنه.

  ۰ ۰
 20. khers گفت:

  بابا این همه جنجال به خاطر دو تا آدرس اینترنتی ؟! :mrgreen: :mrgreen:

  ۰ ۰
 21. حامدی گفت:

  این mytonic چی هست که اشتراکش با اجتماع دو شرکت بزرگ مایکروسافت و سونی رو به یه مجموعه تهی تبدیل میکنه؟؟؟؟؟ :mrgreen:

  ۰ ۰
 22. Ezio گفت:

  پس با این وجود sony-microsoft.com پیوندشان مبارک باد :lol: :mrgreen:

  ۰ ۰
 23. f16 گفت:

  حتی اگه هر ۶ بند رو هم در نظر نگیریم نسل بعدی بازیهای رایانه ای مثل یه انفجار میمونه برای این صنعت و به احتمال خیلی زیاد همه مارو شگفت زده خواهد کرد. :idea:
  چه از طرف سونی و چه از طرف مایکروسافت.
  سرتیتر هم فکر کنم himsy درست معنی کرد.. :wink:

  ۰ ۰
 24. Showstopper گفت:

  حامد جان با توجه به اینکه این خبرتون عجیب جنجالیه منبعی داره این حرفاتون؟یا اینکه تفکرات خودتون رو نوشتین(که امید وارم این طور نباشه :!: )
  اسم تاپیک هم یعنی تاپیک در مورد اشتراک مایکرو و سونی نیست و هیچ ربطی به اونا نداره!یا شایدم منظورتون یکی دیگه از تاپیکاتونه…
  تصویر آخر هم یه جورایی اشتراک بازی PS3 با ۳۶۰ و نتیجش رو نشون میده :roll:
  حالا این حرفا پایه و اساس داشت اصلا؟

  ۰ ۰
 25. soap گفت:

  دوستان چه کاریه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  حالا یک آدرسی ثبت شده ………
  اینقدر شایعه پراکنی از شما بعیده ………

  ۰ ۰
 26. Hamedgh گفت:

  با سلام!

  بله! با کمی جستجو در اینترنت می توانید از مطالب نوشته شده در سایتها و کاربرانشان در این زمینه بهره ببرید.
  http://www.computerandvideogames.com/310696/news/microsoft-sony-experimenting-with-next-gen-consoles/
  یا
  http://www.gamingunion.net/news/microsoft-sony-are-a-great-partner–5821.html
  یا
  http://www.itproportal.com/2011/07/18/microsoft-sonycom-domain-name-registered-microsoft/
  یا
  http://thenextweb.com/insider/2011/07/15/microsoft-now-owns-microsoft-sony-com-and-sony-microsoft-com-say-what/
  یا
  http://www.techspot.com/news/44710-microsoft-registers-microsoft-sonycom-and-sony-microsoftcom.html
  یا
  http://economicsnewspaper.com/policy/german/apple-microsoft-and-sony-historical-patent-purchase-secure-44458.html
  یا
  http://www.stlouisraver.com/forums.aspx?g=posts&t=1167
  یا
  http://economicsnewspaper.com/policy/german/apple-microsoft-and-sony-historical-patent-purchase-secure-44458.html
  یا
  http://www.iphonecation.com/microsoft-sony-ericsson-htc-and-nokia-against-apple-and-the-patent-app-store/
  یا
  http://zoknowsgaming.com/2011/07/15/microsoft-registers-microsoftsonycom-sonymicrosoftcom/
  یا
  http://www.electronista.com/articles/11/07/15/microsoft.sparks.rumors.with.sony.web.domains/
  یا
  http://www.play.tm/news/33872/microsoft-registers-domains-for-sony-microsoft/
  یا
  http://www.lensoftruth.com/microsoft-registers-sony-microsoft-com-microsoft-sony-com/
  یا

  بیشتر دیدگاههای آنها را جمع آوری کرده و بعد با توضیحات خودم ممکن یا ناممکن بودن آنها را بررسی کردم.فکر نمی کنم مشکلی در آن موجود باشد. قطعا سردبیر سایت آنها را از نظر گذرانده و مناسب تشخیص داده که در سایت قرار داده اند.
  بعنوان نمونه:
  فرانک شاو (Frank Shaw) رییس بخش ارتباطات شرکت مایکروسافت در توییتر گفته «ثبت این آدرس در جهت حفظ آن بوده است. سونی یکی از بزرگترین همکاران مایکروسافت بوده است و مورد دیگری در این باره وجود ندارد.» (نقل از سایتها)
  بنابراین اگر اظهار نظر آقای فرانک شاو به دور از پرده پوشی و پنهان کاری باشد می توان نتیجه گرفت که شرکت مایکروسافت برای جلوگیری از سو استفاده از نام و آدرسهای خاص توسط بعضی از افراد سود جو و فرصت طلب (برای بدست آوردن سود زیاد با فروش آدرسهای خاص) دست به اینکار زده است. فلذا اگر بند ششم درست باشد تمامی موارد بالا از اعتبار ساقط خواهند شد. (نقل از خودم)

  سر تیتر خبر هم از ریاضیات سود برده و منظورم این بوده که با توجه به جار و جنجالی که به پا شده جمع شدن سونی با مایکروسافت و با در نظر گرفتن مطالب بررسی شده در این تاپیک و کم کردن احتمالات از آن، امکان مشترک شدن آنها با توجه به تمامی نظرات داده شده امکان پذیر نیست.
  در مورد آن عکس هم منظورم این بوده است که این دو شرکت یک ممسیر و یک جاده را می پیمایند و بازیهای مشترکی(خصوصیات مشترک) نیز دارند ولی جمع شدن آنها با هم برای تولید کنسول مشترک نتیجه ای مانند عکس خواهد داد و این امر با توجه به غرور و بزرگی آن دو شرکت امکان پذیر نخواهد بود.
  که اگر اینگونه شود به نظرم دوره آخرالزمان خواهد بود و جهان به نابودیش نزدیک خواهد گشت حداقل جهان گیمرها! (کمی شوخی)

  با تشکر از همه دوستان گیمری!

  ۰ ۰
  1. Showstopper گفت:

   حدسم درست بود! :mrgreen:
   ممنون حامد جان :wink:

   ۰ ۰
 27. Fight گفت:

  اینایی که نوشتن تیتر و عکس اینا جوابی ندارن چون یه پارادوکسه

  ۰ ۰
 28. ehsan salehin گفت:

  بی چاره نینتندو تنهاشد :(
  می گم سونی چرا اینقدر پیشرفت کرد ۸)

  ۰ ۰