سر خط خبری ۳ از شبکه دنیای بازی

توسط Hamedgh در ۲۱ تیر ۱۳۹۰ , ۱۵:۰۵

شرحهای داخل پرانتز نظر نویسنده است مورد رضایت شما قرار گیرد.
——-خلاصه خبر ها——–
۱-شرکت بازیسازی بانجی(Bungie) سازنده بازی Halo در وب سایت خود از طرفداران پر و پا قرص بازی تشکر کرد که در این مدت بیست سال آنها را پشتیبانی کرده و باعث بوجود آمدن روز بانجی شدند. نامه این گونه آغاز می شود: بخاطر باشکوه کردن بیستمین سالگرد از همه شما تشکر می کنیم. در طی این سالها روز بانجی توانست لگد بیشتری به با…ها بزند…. این یک خداحافظی یا پایان همه چیز نیست در عوض این شروع یک سفر دیگرست که می تواند محدوده توانایی ما را گسترش دهد.
(شرح:منظور از لگد پراندن و سمت و سوی هدف گیری آن مشخص نیست. شاید منظور به موفقیت این بازی انحصاری در برابر بازیهای انحصاری شرکت سونی باشد. لگد به GOW یا لگد به کجای KillZone ؟)

۲-بازی The Lord of the Rings: War in the North برای سه پلتفرم کامپیوتر و XBOX360 و PS3 در پاییز ۲۰۱۱ و در سبک نقش آفرینی عرضه خواهد شد. سازنده آن Snowblind Studios و ناشرش Warner Bros می باشد.
(شرح:داستان و شخصیتهای ارباب حلقه ها پتانسیل زیادی برای ساخت بازیهای متنوع دارد.)

۳-کلیف بلزینسکی سازنده بازی Gear of War درباره کنسول نینتندو Wii U می گوید: کسانی که از این کنسول متنفرند خواهند گفت “کنسول لعنتی” ،ولی به هر طریقی که شده آن را خواهند خرید. “کلیف بی” اظهار داشته که از این کنسول راضی بوده و آن را بسیار عالی می داند و تایید کرده که حتما یکی از آن ها را خواهد خرید. به بخش دیگری از سخنان جالب این مرد بزرگ بازیساز توجهتان را جلب می کنم: آنچه که من دیدم بسیار عالیست. به نظر می آید که شما می توانید بازیها را بطور مستقیم از تلویزیونتان به داخل کنترلرتان جاری کنید. اگر شما سندروم روده ای تحریک کننده یا یک مثانه کوچک داشته باشید باز هم می توانید آنرا در توالت بازی کنید. خیلی عالیست. اما شما می دانید که مردم باز هم از بخش آنلاین بازیها خواهند گفت. آن ها دوست داشتنی اند: “اوه این فقط یک دریم کست (کنسول قدیمی شرکت نینتندو) دیگست”.این حرف آن ها هم جالب است: “رفیق! گاهی اوقات بعضی چیزهای قدیمی به نظر جدید میاد.”
(شرح:این مرد تاثیر گذار در دنیای بازیها از طنز کلامی خوبی هم بهره می برد. و قطعا توجهش به چیزی جلب شده که اینگونه اظهاز نظر می کند. بی شک نام او در هنر بازیسازی جاودان خواهد ماند.)

۴-شرکت لوکاس آرتز(Lucasarts) دو بازی ماجراجویی معروف و قدیمی خود را با نام The Secret of Monkey Island: Special Edition و Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Reveng بطور یکجا عرضه خواهد کرد. که در آن فیلمهای پیش تولید بازی و تصاویر هنری و مفهومی بازی را نیز اضافه کرده است.
(شرح: ای کاش این شرکت به فکر ساختن عنوانهای زیبای دیگری از این بازی می افتاد.)

۵-فیفا۱۱ هنوز هم عنوان پر فروش در کشورهای شمال اروپاست. توجه شما را به ادامه لیست جلب می کنم.
۰۱FIFA 11 (EA)
۰۲. Lego Pirates Of The Caribbean (Disney Interactive)
۰۳. The Sims 3 (EA)
۰۴. LA Noire (Take-Two)
۰۵. The Sims 3: Generations (EA)
۰۶. Call Of Duty: Black Ops (Activision)
۰۷. Pro Cycling Manager 2011: Tour De France (Focus Home Interactive)
۰۸. Battlefield: Bad Company 2 (EA)
۰۹. New Super Mario Bros. (Nintendo)
۱۰. Lego Star Wars 3: The Clone Wars (Activision

(شرح:قابل توجه عشاق FIFA و همچنین عشاق PES- در این لیست نام بازیهای بدور از خشونت و جلوه های ویژه همچون Sims و Lego Pirates و New Super Mario خود نمایی می کند و نشان از وجود گیمرهایی با سلایق متفاوت دارد و اینکه این بازیها هنوز هم در دل گیمرها جهان قرار دارند جای بسی خوشحالیست.)

۶-بازی COD: Modern Warfare 3 از حالت کور رنگی برای گیمرهای مبتلا به بیماری کور رنگی پشتیبانی می کند.
(شرح: ایکاش در همه بازیها اینگونه عمل شود.)

۷-رییس شرکت الکترونیک آرتز(John Riccitiell) اظهار داشت که هنوز متقاعد نشده از کنترلرهای حرکتی Move و Kinect برای بهره بردن در گیم پلی بازیها استفاده کند. او گفت: تجربیات خوبی از استفاده کردن با این کنترلرهای حرکتی بدست آمده ولی من مرد کنترل حرکتی نیستم.
(شرح:این کنترلرها نمی توانند جای گیم پد را در بسیاری از بازیها بگیرند.)

۸-شرکت EA یک محتوای مخصوص برای بازی Mass Effect 3 خود بر روی شبکه Origin (همانند شبکه Steam) جهت فروش عرضه کرد. این محتوا شامل: یک بادبود هنری و دیجیتالی از کاپیتان شپرد، یک کتاب هنری و دیجیتالی ۷۰ صفحه ای از تیم بازیسازی بایوویر، کتاب کمیک دیجیتالی، یک عکس ۶*۴ دیجیتالی و انحصاری، یک مجموعه از محتوای داخل بازی که در جای دیگری مانند آن پیدا نمی شود، بسته مهمات و اسلحه های N7 ، یک سگ رباتی که در داخل سفینه نرماندی همراه کاپیتان شپرد است، بسته مخصوص لباس برای کاپیتان و همراهانش، لباس مخصوص کاپیتان شپرد برای داخل نرماندی، مرور لحظات مهم بازی ME3 به همراه قطعت موسیقی دیجیتالی، رتبه شما در هنگام شروع بازی به همراه آواتار و قابلیتهای فردی و موارد دیگر نمایش می یابد.
(شرح: کار تبلیغات بر روی این بازی وارد فازهای جدیدی شده و قطعا طرفداران سرسخت این بازی خوشحال شده و سود خوبی را به شرکت EA خواهند رساند. با توجه به این مسائل می توان نتیجه گرفت که قیمت بازیها چهل یا پنجاه دلار نبوده بلکه خرجهای دیگری را نیز بر گردن طرفداران تحمیل خواهد کرد. کنسول ۳۰۰ دلاری و بازی ۱۰۰ دلاری و …. شاید با هزینه ای که هر طرفدار در طول چند سال خرید بازیها بهمراه کنسول و وسایل جانبیش می کند بتوان یک ماشین لامبورگینی خریداری کرد.)

۹-کن لواین (Ken Levine) سازنده بازی بایوشاک گفته: ما از بازی Batman: Arkham Asylum الهام زیادی گرفته ایم. یکی از موارد مهمی که در بازی Batman وجود دارد شبیه بودن این بازی به بایوشاک است اما آنها در هنگام بازگشتن بتمن از میان مناطق داخل بازی دارای نوآوری بودند. آنها یک روایت کاملا جدید از خود بنا نهادند.
(شرح: کن لواین بازیساز خوب و خوش فکریست و علاوه بر آن نشان داد که از صداقت خوبی هم برخوردار است.موفق باشی.)

۱۰-مارک رین(Mark Rein) از شرکت اپیک (Epic) گفته: ما در زمانی قرار گرفتیم که کنسولها به حیاتشان ادامه می دهند در حالیکه PC توسط کنسول ها تحت عنوان قابلیت و توانایی، گلوله باران می شود. ایشان اظهار داشته که PC ده ها بار قویتر از کنسولهای دیگر است و مهمترین لبه در بین پلتفرم هاست. فراموش نکنید هر بازیی نهایتا بر روی PC ساخته شده و PC ها همیشه ابزاری برای ساخت بازیهای دیگر کنسولها هستند.
(شرح: حرف دلش حرف نداره. مطلب اضافه دیگر ممنوع!)

۱۱-بسته الحاقی جدیدی برای بازی Dragon Age 2 با نام میراث(Legacy) در تاریخ ۲۶th July عرضه خواهد شد.
(شرح:شرکت بایوویر هنوز هم امید دارد!)

۱۲-گروه میمون های سیاه (Black Monkeys) از کشور آلمان در حال ساخت ماد جدیدی برای بازی Call of Duty4:MW با نام Star Wars Mod: Galactic Warfare است. COD  بلاخره توانست کهکشان ها را بپیماید و وارد جنگهای مدرن ستاره ای شود.
(شرح:در عکسی که در شماره ۱۰۱ مجله دنیای بازی چاپ شد و برنده مسابقه عکس نیز شده بود، پیش بینی کرده بودم که ندای وظیفه به کهکشان راه شیری راه پیدا کرد. حال این پیش بینی به وقوع پیوسته است. البته در آن عکس و این پیش بینی منظور خاصی نهفته بود که …)

۱۳-شرکت EA لیست بازیها و شبکه هایی که قرار است آن بازیهای در آنجا بفروش برسند را ارائه داد. نام شبکه های آنلاین Origin و GamersGate و Direct2Drive در این لیست به چشم می خورد ولی نامی از Steam برده نشده است. ظاهرا مسئله ای مابین شرکت Valve و EA بوجود آمده است.
(شرح: شاید در میزان فروش بازی Battlefield3 تاثیر گذار گردد. شرکت اکتیویژن در حال یارگیری و فروش بیشتر COD است آن وقت این شرکت به کدامین سو می رود؟)

۱۴-بازی From Dust از سازنده مطرح اریک چاهی(Eric Chahi) در تاریخ ۲۷ جولای مصادف با ۵ مرداد برای کامپیوتر عرضه خواهد شد. این بازی برای XBOX360 و PS3 نیز منتشر می گردد. اریک چاهی سازنده بازی مشهور Another World در سال ۱۹۹۱ بود.
(شرح:ایکاش اخبار بیشتری از این بازیسازان خلاق منتشر می شد. دنیای بازیها به آنها نیاز دارد. اریک موفق باشی.)

۱۵-توسط SystemLink اعلام شده که شرکت Take-Two علامت تجاری Rockstar Films را به ثبت رسانده است و ممکن است آنها قصد ساخت فیلم GTA را داشته باشند. دن هوزر(Dan Houser) از شرکت راک استار گفته”اگر ما قصد ساخت فیلمی داشته باشیم قطعا دوست داریم خودمان آن را بسازیم.”
(شرح:امیدورام این گونه نشود و شرکتهای بازیسازی فقط به فکر بازیسازی باشند. و بدست آوردن سود بیشتر باعث نابودی و بدنامی بازیهای مطرح نگردد.)

۱۶-شرکت Namco Bandaiناشر بازی Witcher 2 ، شرکت سازنده بازی CD Projekt را متهم به زیر پا گذاشتن قراردادشان کرد. یک بار به خاطر عرضه نسخه محدود بازی در وب قبل از انتشار آن و بار دیگر بخاطر قراردادش با شرکت THQ برای رساندن بازی به استرالیا، غرب اروپا و جاهای دیگر.
(شرح:این طرز رفتار CD Projekt آنهم در اروپا جای تعجب دارد! CD Projekt’s Dodareh)
*************************************************************************
میزان فروش بازیها تا ۲ ژولای ۲۰۱۱ (به تعداد)
———————————————————-

۱- Wii Zumba Fitness >>> 126,440
۲- ۳DS The Legend of Zelda: Ocarina of Time >>> 109,971
۳- DS Pokémon Black / White Version>>> 93,887
۴ -Wii Wii Sports Resort>>> 93,752
۵ -Wii Mario Kart Wii>>> 93,642
۶- Wii Wii Sports>>> 77,162
۷- ۳DS Tales of the Abyss>>> 71,393
۸ -Wii Wii Fit Plus>>> 68,121
۹ -PS3 Super Street Fighter IV: Arcad… >>> 66,812
۱۰- PS3 Sniper: Ghost Warrior>>> 53,332
*****************************************************************

معرفی بازی : بازیهای PSP

—————————————–
Tactics Ogre: Let Us Cling Together—9
The Legend of Heroes: Trails in the Sky—8
Patapon 3—8
Final Fantasy IV: The Complete Collection—8
Gods Eater Burst—7.5

*********************************************************************

بازی منتخب :Mortal Kombat 2011
———————————————
سازنده: NetherRealm Studios
ناشر: Warner Bros
کنسول: PlayStation 3 وXbox 360
تاریخ عرضه: June 2, 2011
درجه بندی : ESRB: M

امتیازاتXBOX360

Gamecell —8 out of 10
gamrReview —8.5 out of 10
Xbox World 360 Magazine UK— 79 out of 100
Game Chronicles —8.8 out of 10
امتیازات PS3
Playstation Official Magazine UK— 7 out of 10
gamrReview— 8.5 out of 10
gamesTM— 5 out of 10
GameCritics— 8.5 out of 10
*********************************************************************

بازی هفته : Resident Evil: The Mercenaries 3D
—————————————————————–
سازنده: Capcom & Tose Co., Ltd.
ناشر: Capcom
کنسول: Nintendo 3DS
تاریخ عرضه: June 2, 2011
درجه بندی : ESRB: M
———
امتیازات :

GameSpot— 6.5 out of 10
۵.۵ out of 10—Gaming Target
۷.۵ out of 10—Nintendo Power
۶ out of 10—VideoGamer


سیستم امتیاز دهی در سایتهای مختلف متفاوت بوده و تنوع در امتیازات بازیها مشهود است. بنابر این نقد بسیار خوب و فنی می تواند جای همه آنها را گرفته و باعث بالا بردن سطح علمی مخاطبان نیز گردد. به نظر من حتی امتیاز دهی به یک بازی و بر طبق هر کنسول نیز نادرست است. چرا که خود بازی مهم بوده و کنسولها و سخت افزار آنها نباید در ذات بازی نقش داشته باشند. احتمالا این شیوه امتیاز دهی به بازیها برای راضی نگهداشتن طرفداران هر کنسول است.
*********************************************************************
امید است با نظرات خود گرمی بیشتری به این اخبار داده و رهنمای دوستان دیگر خود باشید.
با تشکر از همه دوستان گیمری!

از کاربر: Hamedgh

دیدگاه
۲۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

25 Replies to “سر خط خبری ۳ از شبکه دنیای بازی”

 1. xneon 360 گفت:

  حامد جان دستت درد نکنه.واقعا مفید و جامع بود.
  _____________________________________
  دوستان عزیز و علاقه مندان به فعالیت در انجمن حقوق بگیران مایکروسافت به آدرس زیر مراجعه کرده و در این انجمن بصورت رسمی عضو شون:
  http://uk.groups.yahoo.com/group/Microsoft_EAPersian/members

  ۱ ۰
 2. bomberman گفت:

  حامد جان ممنون.واقعا پر بار بود.به امبد سلامتیت.bomberman

  ۱ ۰
 3. Abbas72 گفت:

  دیبازی پس این اواتار و بخش دانلود و فروم و ووووو چی شد؟
  اصلا یه سر به بازینما زدی ببینی چه قدر سایت خوبی درست کردن داری عقب میفتی ها
  انجمن حقوق بگیران ماکروسافت

  ۰ ۰
  1. reza-360 گفت:

   بابا الکی اعصابتو خورد نکن! در ضمن حامد جان واقعا دمت گرم! خیلی مقالات جالب و قشنگی ارسال میکنی!
   _________________________
   MW3 Fighters + PES Killers

   ۰ ۰
  2. spart گفت:

   ما که زبونمون مو در اورد تو دیگه گیر نده !!!!!!!!!!!
   حامد جان ممنون :-P

   ۰ ۰
 4. dc_deathspank گفت:

  خیلی باحال بود دمتون گرم :wink:

  ۰ ۰
 5. dc_deathspank گفت:

  مجله ی خیلی خوبیه، ولی تا عالی شدنش کلی راه مونده !! من بهش کاملا امیدوارم :)
  :lol: deathspank from pes killer

  ۰ ۰
 6. dc_deathspank گفت:

  اشتباه شد کامنت بالا برا یه پست دیگس :oops:

  ۰ ۰
 7. Captain.Miller گفت:

  بابت زحمات خیلی ممنون.خیلی جالبه که ادم حواشی رو هم بفهمه چه خبره

  ۰ ۰
 8. MG.96 گفت:

  آقایون خانوما!! مژده مژده: میرمهنا رو تموم کردم!!
  ظهر که از مدرسه برمی گشتم، میرمهنا رو خریدم. با این که سفارش اینترنتی داده بودم ولی طاقت نیاوردم و خریدمش. امدم خونه طرفای ساعت ۱ و ۴۵ دقیقه نصبش تموم شد و حدودا تا ساعت۳ ۳۰ دقیقه بازی تموم شد!
  ازشما چه پنهون(!!) بازی یه کم از اون چیزی که انتظارش رو داشتم ضعیف تر بود.ولی در کل قابل قبوله. به شرطی که به چشم میرمهنا بهش نگاه کنید نه به چشم ندای وظیفه یا ندای خوارز یا میدان نبرد.
  به امید این که میرمهنای ۲ خیلی بیشتر از حد انتظار ظاهر بشه.
  به امید موفقیت های روزافزون برای بازی ها و بازی سازان ایرانی.

  ۰ ۰
  1. MG.96 گفت:

   ببخشید که ربطی به خبر نداشت!!

   ۰ ۰
  2. Captain.Miller گفت:

   ای بابا اینقدر بازی کردی که تجدید شدی حالا مجبور تو گرمای تابسستون هم بری مدرسه
   درس بخون پسر جان :-P :wink:

   ۰ ۰
 9. حامد جون باحال بود :mrgreen:

  ۰ ۰
 10. Ezio گفت:

  حامد جان خیلی خوب بود من که لذت بردم ۸) :wink:
  ___________________________________________________________________
  Call of Juarez: The Cartel تاریخ عرضه ۷ روز دیگه(XBOX 360—PS3))نسخه ی PC تاخیر خورد)

  ۰ ۰
 11. ark گفت:

  ممنون از زحمتت برای نوشتن اخبار.دستت درد نکنه عزیز.فکر می کنم یه اشتباه کوچیک بالا داشتی.دریم کست ماله سگا بود.

  ۰ ۰
 12. بابا!!!!!! ایول.دمت قیژ.خیلی باهال بود :wink: :wink:

  ۰ ۰
 13. EL jugador گفت:

  حامد جان بازم از مطلب زیبات استفاده کردم ولی به نظرم شرح ها رو دیگه ننویس چون ما ها مثلا گیمریما !!!

  ۰ ۰
 14. rising گفت:

  حامد جان خیلی خوب بود

  ۰ ۰
 15. Nevan گفت:

  خوب بود ولی یک مشکل داشت! دریم کست مال سگا بود نه نینتندو!

  ۰ ۰
 16. bill gates گفت:

  دمت گرم خیلی حال کردم :-D :-D :-D

  ۰ ۰
 17. Makarov گفت:

  ممنون.
  ———————–
  MW3 Fighter

  ۰ ۰
 18. soap گفت:

  حامد جون بهت گفته بودم ………………….
  ولش کن بعدا میگم

  ۰ ۰
 19. R a Z o R گفت:

  من فقط به لیست فروش نگاه میکنم و میگم که شما ببینید bad co 2 چه غوغایی کرده !از W.o.S

  ۰ ۰
 20. john.Marston گفت:

  اقا حامد دمت جیز عالی بود سایت مال خودت شده ها ۸-O

  ۰ ۰