توسط Hamedgh در ۱۲ تیر ۱۳۹۰ , ۱۸:۳۳

شروع قسمت سوم / Hamedgh
————————————-

دوستان عزیزم ، شما هم به شخصیت خود نگاهی دوباره بیندازید و سعی در بهتر کردن آن کنید.
حال دیدگاه خودم را درباره بتمن برایتان نگاشته و امید است که در آنچه که می خواهم ارائه دهم موفق باشم.

*بتمن : من توی همین شهر گاتهام رشد کردم و همه خوبی و بدیها رو بخوبی اداره کردم.
—————————
بتمن / BATMAN
—————————
بتمن شخصیت قهرمان شهر گاتهام ، دارای شخصیت چندلایه ای ولی با ثبات بیشتری است. با لباس مخصوص و ضد گلوله اش به مراه شنل مخصوص پرواز، با تجهیزات مخصوص شکار دشمنان ، با ماشین فوق پیشرفته اش ، چهره ای پوشیده با ماسک ، مصمم و قوی ، درستکار ، دارای گذشته ای غم انگیز ، ثروتمند ، کم حرف ، درونگرا ، شخصیت با ثبات و فساد ناپذیر ، هویتش برای مردم ناشناخته ست ، ناجی مردم ، با قدی بلند و لحنی بسیار مردانه و خشن ، آشنا با هنرهای رزمی ، دارای باطن و ظاهری یکدست ، برای رسیدن به هدف دست به هر کاری نمی زند ، دوستان و همکاران زیادی دارد ، تنها با خدمتکارش زندگی میکند.
در کودکی پدر و مادرش را به خاطر حمله یک دزد از دست داد و زندگی سختی رو پشت سر گذاشت. او در شهر گاتهام رشد کرد و بخوبی با پلیدی ها و شرارت های آن آشناست ولی سلامت اخلاقیش را از دست نداد و تبدیل به ناجی مردم و دشمن اشرار شد. رفتارهای او بیشتر مواقع یکدست و از نوسانات کمتری برخوردار است. او در مواجه با دنیای پلیدی و اشرار آن محکم و کم حرف ظاهر میشود ولی برخلاف آن ژوکر در برخورد با دنیای پلیدی و یا پاکی بسیار پر تحرک و خشن و پر حرف ظاهر شده و هر کاری می کند تا طرف مقابل را تحت تاثیر خود قرار دهد. بتمن در برابر مردم و عدالت خودش را مسئول می داند و ناجی آن ها و موجب آرامش آن هاست . به طوری که مردم در مواجه با ژوکر از او نمی ترسند و دلگرم به حامی خود بتمن هستند. ولی ژوکر در برخورد با مردم آن ها را می ترساند و سعی می کند تمرکز و آرامش آن ها را بر هم زند تا اهداف خود را پیاده کند.
بتمن آدم تنهایی است درونگراست، ولی باز هم دوستانی را درکنار خود می بیند. اما ژوکر انسانی تنها و برونگرا ست که دوستانی در کنار خود ندارد. بتمن برای عدالت همه کار می کند تا جامعه پاک از بی عدالتی شود ولی ژوکر هر کاری می کند تا از عدالت فرار کند و به بی قانونی پناه می برد. او مامور هرج و مرج است. بتمن هرکاری می کند تا مردم از راه راست دور نشوند و تصمیم درست را اتخاذ کنند ولی ژوکر هر کاری می کند تا مردم را از درستی دور کند و به سطح پایین تر اخلاقی و انسانی بکشاند. باورتان می شود؟ او همه این خصویات منفی را در فیلم از خودش بروز میده و به نمایش می گذارد.
سالواتوره یکی از خلافکارهای متمول شهر (در صحنه ای که “مرد دو چهره” سوار ماشینش شده و از او اطلاعات می خواهد و بعد دوباره شیر یا خط می اندازد تا تصمیم بگیرد که سالواتوره را بکشد یا خیر) در مواجه با عدالت و انصاف سکه ای “مرد دو چهره” جان سالم به در می برد. اما در برخورد با بتمن و مواجه با عدالت او ، پاهایش می شکند. این نمایانگر برتری عدالت و انصاف بتمن است.
ژوکر می داند که اگر بتمن نباشد او با که در افتد و یا اگر خودش و امثالش نباشند بتمنی وجود نخواهد داشت. همانند فاز و نول در ایجاد جریان الکتریسیته، که اگر فاز نباشد نول هم نمی تواند برق تولید کند. بنابراین با برخورد آنها به یکدیگر برق و نور تولید شده، خود و اطرافشان را روشن می کنند. بنابراین در جایی به بتمن می گوید “ما همدیگر رو کامل می کنیم” و بتمن هم در جوابش می گوید “تو یه آدمکشی که برای پول آدم می کشه” .
مسلم است که ژوکر در درگیری نزدیک بازی رو به بتمن می بازد و در صحنه ای که ژوکر توسط بتمن دستگیر شده و به صورت معکوس در هوا آویزان شده و در حال تاب خوردن دیالوگ های خود را می گوید اوج صحنه پردازی و داستانی گویی را می رساند که با توجه به شخصیت های آن ها به تصویر کشیده شده است. بتمن در بالا قرار دارد و محکم بر سر جایش ایستاده و نظاره گر تقلای ژوکر است به عبارت دیگر شخصیت عدالت خواه و درستکار و محکم بتمن است که درست و مثل همیشه ایستاده است. ولی در عوض این ژوکر است که وارونه شده و دست و پایش گیر کرده و در حال تاب خوردن است. که نشاندهنده ضد قانون و ضد عدالت خواهی شخصیت اوست که وقتی در کنار بتمن می ایستد در زیر پای او قرار می گیرد و وارونه می شود. او دست وپایش با درستکاری و صداقت و عدالت بتمن بسته شده و در دنیای وارونه خود تاب می خورد.

—————————
*بتمن: مردم در حال مرگند ، می خوای چیکار کنم؟
—————————
شخصیتی که از بتمن در بازی “بتمن : تیمارستان آرخام” می بینیم تقریبا همان خصوصیات ثابت خود را به نمایش می گذارد ولی باز هم المان هایی بودند که در بازی از آن ها بهره گرفته نشده است. شاید به خاطر این است که سازندگان بر این باور بودند که مخاطبان به اندازه کافی در باره بتمن و کاراکترهای دیگر آگاهند بنابراین مانور زیادی در شخصیت پردازی ندادند. او همان تجهیزات مدرن را دارا بوده و از آن ها بخوبی استفاده می کند ولی ماشینش کارایی آنچنانی ندارد و دست و پایش بخوبی او را در مبارزه ها یاری می کنند! او در این بازی بسیار برتر و قویتر از دشمنان ظاهر شده و چهره همیشه قهرمانش را از خود نشان می دهد. بتمن در این بازی دارای شخصیتی قویتر و توانایی های بیشتری رو از خود به نمایش می گذارد.
—————————

دیالوگهای بتمن در فیلم “بتمن شوالیه تاریکی” که نمایانگر شخصیت اوست :

*مکالمه بتمن با آلفرد:
ب: آلفرد ، مردم در حال مرگند ، می خوای چیکار کنم؟
آ: صبر ، ارباب وین. صبر کن. مردم ممکنه بخاطرش از شما متنفر شوند که خب مربوط به بتمن میشه.بتمن می تونه مطرود بشه ولی تصمیمی رو می گیره که هر کسی نمی تونه بگیره یه تصمیم درست.
ب: خب امروز من متوجه شدم که یه چیز رو نمی تونم انجام بدم. من نمی تونم صبر کنم. امروز شما این رو به من گفتید منم به شما می گم.

*مکالمه بتمن با ژوکر:
ب: چرا میخوای منو بکشی؟
ژ: من بدون تو چیکار می تونم بکنم؟ برم سراغ فروشندگان مافیایی؟ نه نه …نه تو منو کامل می کنی.
ب: تو یه آشغالی که برای پول آدم می کشه.
ژ: شبیه دیگران حرف نزن ، حتی اگرهم بخوای نمی تونی. تو مثل من عجیبی. اونهای دیگه الان به تو نیاز دارند ولی وقتی تو رو نخواستند میندازنت بیرون مثل یه جذامی. اخلاق و قوانین اونها رو می بینی. مثل یه جوک زننده ست.

*مکالمه بتمن و ژوکر :
ب: دنت کجاست؟
ژ: شما دارای همه قوانین هستید ، فکر میکنید می تونه شما رو نجات بده؟
ب: من فقط یه قانون دارم.
ژ: پس اون یه قانونت باید بشکنه تا حقیقت رو بفهمی.
ب: کجاست؟
ژ: تنها راه معقول در این دنیا برای زندگی ، نبود قانون هستش و تو امشب باید اون یه قانونت رو بشکنی.
ب: بهش دارم فکر می کنم
ژ: نه ، دیگه وقت رو نمی تونی تلف کنی ، تو مجبوری برای نجات یکی از آنها با گیم کوچیک من بازی کنی.

*مکالمه بتمن و سالواتوره :
س: (بتمن او رو بالای لبه ساختمان برده تا ازش اعتراف بگیره) از طرف یه حرفه ای به یه حرفه ای دیگه میگم ، اگه میخوای کسی رو بترسونی بهتره ارتفاع بلند تری رو انتخاب کنی. سقوط من از این ارتفاع موجب مرگم نمیشه.
ب: من روش حساب می کنم. (او رو رها می کنه که باعث شکسته شدن پاهای سالواتوره میشه)

*مکالمه بتمن با ناتاشا:
ن: چطوری میخوای توی این شهر بچه رو بزرگ کنی؟
ب: من توی همین شهر گاتهام رشد کردم و همه خوبی و بدیها رو بخوبی اداره کردم.

*مکالمه بتمن با ژوکر:
ژ: اوه تو ! تو اجازه نمیدی من برم ، می تونی؟ این اتفاق موقعی میفته که یه نیروی غیر قابل کنترل (خودش) با یه شی ثابت (بتمن) برخورد می کنه. تو واقعا فساد ناپذیری ، نیستی؟ تو نمی تونی خارج از چارچوب خصیصه گمشده درستکاری منو بکشی.منم نمی خوام تو رو بکشم چون تو خیلی خنده داری. فکر میکنم که برای من و تو مقدر شده که برای همیشه همین کار رو انجام بدیم.
ب: تو برای همیشه زندانی خواهی شد
ژ: شاید ما بتونیم در یه چیز مشترک بشیم.میزان جمعیت شهر دو برابر خواهد شد و باعث میشه حافظه خودشون رو از دست بدند (همه چیز رو فراموش می کنند).
ب: شهر به تو نشون خواهد داد که همه آنها آماده پذیرفتن خوبی و درستی اند.
ژ: تا روحشون کاملا بشکنه. اونها به هاروی دنت (مرد دو چهره) واقعی و کارهای قهرمانانه ای که انجام داده نگاه می کنند. تو فکر میکنی که من ریسک مبارزه با روح گاتهام (هاروی دنت) رو بخاطر مبارزه بوکس با تو از دست میدم؟ نه ، تو به تک خال نیاز داری. هاروی مال منه.
ب: تو چیکار کردی؟
ژ: من شوالیه سفید (هاروی دنت) گاتهام رو گرفتم و به طبقات پایین قشر خودمون کشوندم.زیاد سخت نبود ، می بینی دیوونگی رو . همونطور که میدونی شبیه جاذبه ست همش به یه کم فشار نیاز داره.
—————————
**از شما می پرسم که شخصیت بتمن پیروز می شود یا شخصیت ژوکر ؟ نظر شما چیست ؟
من دیدگاه خودم را می نویسم و از شما دوستان گیمری می خواهم حتما به آن پاسخی بدهند.
جواب من بر اساس دیالوگها گفته می شود آنجا که :
ژوکر به بتمن می گوید ” اوه تو ! تو اجازه نمیدی من برم ، می تونی؟ این اتفاق موقعی میفته که یه نیروی غیر قابل کنترل (خودش) با یه شی ثابت (بتمن) برخورد می کنه. تو واقعا فساد ناپذیری ، نیستی؟ ”
ژوکر : ” آقایون بیاد بسپارید او (بتمن) ممکنه آدم ساده و احمقی باشه و یا احمقانه حرف بزنه ولی اجازه هم نمیده کسی شما رو مسخره و گمراه کنه. ”
ژوکر: ” همیشه مثل قهرمان ها (بتمن) حرف میزنی ”
صحبت یکی از مردم گاتهام: ” بخاطر اینکه اون سمبل این شهره و باعث میشه ما از تفاله هایی شبیه تو نترسیم ”
۱- ژوکر با تمامی ضد قهرمان بودنش ، بتمن را می شناسد و از او تعریف می کند و در واقع شیفته اوست. و شاید تنها کسی است که او نتوانسته آلوده اش کند. او بتمن را می ستاید. و بتمن است که امید مردم را زنده نگه می دارد و به آن ها قدرت می دهد. هر چند که قربانی شرایط و توطئه ها و ذهنیت نادرست مردم شهر می شود و چاره ای جز پذیرش آن ندارد. اما او همیشه می تواند برگردد و همان بتمن سابق شود. پس شخصیت “بــتــمــن” برنده این منازعه است.
۲- منطق بعدی پیروزی حق بر باطل است که همه ما در نهاد خود آن را پذیرفته و خشنود می گردیم. پس شخصیت “بــتــمــن” در این قسمت نیز برنده خواهد بود.

—————————
امیدوارم با نظرات خود بر پرباری این مطلب بیفزایید و نظرات شما تکمیل کننده دیدگاههای دیگران شود.
با تشکر از همه دوستان گیمری!
پایان / Hamedgh

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۲۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

21 Replies to “بتمن در برابر ژوکر، راند سوم”

 1. xneon 360 گفت:

  حامد جان دست گلت درد نکنه فقط یه پیشنهاد دارم که به بهتر بودن مطلبت کمک میکنه.لطفا یکم این مطلباتو کوتاه تر بفرست تا خواننده وسطای مطلب بیناییشو از دست نده اونم با این فونت نچندان جالب سایت.ولی در مورد مغز مطلبت جای هیچ حرفی نیست و واقعا عالی بود.
  _________________________
  روزبه از انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. reza-360 گفت:

   دستت در نکنه حامد جان! خیلی حال کردم! من با xneon 360 موافقم. اگر سعی کنی مطلب هاتو یکم کوتاه تر کنی عالی میشه. ولی ازت ممنونم خیلی مقاله جالب و قشنگی بود.
   _________________________
   MW3 Fighters + PES Killers

   ۰ ۰
  2. CHIFF.B گفت:

   دقیقا، چشام اینجوری شد ۸-O 8-O 8-O

   ۰ ۰
  3. Hamedgh گفت:

   با سلام!
   با تشکر از روزبه و دیگر دوستان عزیزم!
   امیدوارم روزبه عزیز! به شرایط روحی بهتری بعد از درگذشت پدربزرگ گرامیت رسیده باشی.
   ——-
   خوشحالم می شوم که مطلبم توانسته باشد مفید بوده و مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
   اما درباره بهتر دیدن فونت به شیوه زیر عمل کن :
   اگر از فایرفاکس استفاده می کنی به قسمت View \ Zoom برو و از خاصیتهای زوم در صفحه استفاده کن.خواهی دید که کیفیت بهتری بدست می آوری.
   اگر از اینترنت اکسپلور استفاده میکنی به قسمت View \ Text Size برو و فونت صفحه خود را بزرگتر کن.
   ——
   روزبه عزیز چاره دیگری نیست می ترسم اگر مطالبم را کوتاهتر کنم مثل سریال “فرار از زندان” شده و حتی با عرضه هر روزه آن ماهها پخش آن بطول انجامد.
   با تشکر از همه دوستان گیمری!

   ۰ ۰
  4. reza-360 گفت:

   ازت منونم حامد جان.بابت راهنماییت!
   ___________________________
   MW3 Fighters + PES Killers

   ۰ ۰
  5. xneon 360 گفت:

   مرسی خییلی ممنون حامد جان.من زوم هم کردم ولی متاسفانه رنگ سفید بک گروند صفحه بدجوری چشمو اذیت میکنه ولی این ایراد از سایت نه تو دوست عزیزم.بهر حال مرسی از توجهت

   ۰ ۰
 2. adel_97 گفت:

  در واقع جوکر نماینده شرایط حاله و بتمن نماینده شرایط ایده آل. نه پیروزی بتمن ممکنه و نه مرگ جوکر.
  Adel_97 از انجمن PC$

  ۰ ۰
 3. رفیق.کارت خوب بود.دمت گرم.داستان پیروزی حق بر باطل تو شوالیه تاریکی با بقیه فرق می کنه زمانی که بتمن دنتو شکست می ده در حالی که دنت روی زمین بی هوشه و صورت سوخته دنت زیر نوره و تاثیر کار ژوکر و پیروزی اونو نشون می ده گوردون و بتمن بالای سر اون ایستادن و گوردون می گه: ژوکر پیروز شد و تمام فرصت هایی که برای اسلاح شهرمون داشتیم از دست رفت.ژوکر بهترین ها رو انتخاب کرد.بتمن صورت دنت بر می گردونه تا قسمت سالمش معلوم بشه و می گه:نه ژوکر نباید پیروز بشه بگو من این کارارو کردم………این جا بتمن خودشو تا حد ژوکر پایین می یاره تا با بدنام شدن بتمن یکی از متفاوت ترین پیروزی های حق بر باطل رقم بخوره.

  ۰ ۰
 4. علی باک گفت:

  آقا حامد فوق العاده بود.از اونجایی که من از طرفدارهای بسیار سرسخت داستانهای بتمن هستم اگه هرچقدر هم دیگه مقاله دربارش بنویسی میخونم.بازم میگم فوقالعاده بود :wink: :wink: :-D :-D .
  درباره پیروزی هم باید بگم که این عدالت هست که پیروز میشه پس پیروز اینجا شخصیت بتمن هستش. 
  ازت میخوام اگه زحمتی نیست درباره ی شخصیت دیگه و بخصوص شخصیت های جدیدی که توی سری جدیدش اضافه میشن هم مقاله ای بنویسی.
  قربونه آقا حامد.دستت و همچنین سرت درد نکنه. :-D :-D :-D :-D

  ۰ ۰
 5. EL jugador گفت:

  مرسی حامد جان به شخصه عاشق سری بتمن مخصوصا فیلم شوالیه تاریکی هستم و واقعا خیلی لذت می برم از خوندن این مطالبت همین جوری ادامه بده کاش هیث لگر ( بازیگر نقش ژوکر ) زنده بود و بازم یه فیلم بر این اساس میساختن آخه بقییه دشمنای بتمن جذابیت ژوکرو ندارن و فیلم رو هم کمی بچه گونه ( به سبک سوپر من و اسپایدر من ( به طرفدارا توهین نشه !!! )) میکنن

  تو کاملا درست میگی بقا و رمز وجودی ژوکر در بودن آدم سالمی مثل بتمنه و اگه یه روزی ژوکر بتمنو مثل دنت سیاه کنه به نظرم بعدش خودکشی کنه ! ژوکر شیفته ی بتمنه ( به سبک ژوکر بخوانید YEAH I LIKE THAT ! )

  ۰ ۰
  1. علی باک گفت:

   درباره اینکه میگین اگه جوکر نباشه فیلم جالب از آب در نمیاد باید بگم که مگه نسخه ی اول فیلم بتمن بگین چیش بود و اینکه الان هم صحبت هایی هست براساس اینکه میخوان قسمت سومشم(بدون جوکر) بسازن اگه بری توی سایت ویکی پدیا بزنی بتمن ۳ یه اطلاعاتی دربارش میده.البته بگم هدفم بحث و جدل نیست هدفم اطلاع رسانی برای یک فرد عاشق داستانهای بتمن هست که شما باشی.موفق باشی.
   به امید آمدن فیلم ها و بازیهای زیبای بتمنی.
   :wink:

   ۰ ۰
  2. علی باک گفت:

   با نام gotham city هستش قسمت جدیدش اگه عوض نشه تا موقع آمدن. :wink:

   ۰ ۰
  3. EL jugador گفت:

   شما درست میگی علی جان حتی شایعاتی مبنی بر بازی جان سینا ( کشتی کچ ) در فیلم به جای بتمن شنیده میشد
   تمام سری بتمن از سایر من ها !!!! ( سوپر من و اسپایدر من و آیرون من و … ) قشنگترن من نظر خودمو گفتم چون از این جور دیوانه هایی که فوق العاده باهوش اند خوشم میاد ( امیدوارم شخصیت منفی موجود در FARCRY 3 هم همینطور باشه تا الان که ازش خوشم اومده )

   ۰ ۰
 6. Johnny Depp گفت:

  آقا ایول ، عاشق مجادله بتمن و جوکرم ، هم فیلم هاش ، هم بازیش به نحو احسنت اجرا میشه

  ۰ ۰
 7. دو قسمت قبلی خوب بود ولی این سومی فقط چند تا جمله خوب درباره بتمن بود که به ده بیست شکل گوناگون بیان شد

  ۰ ۰
 8. spart گفت:

  بازم مثل همیشه استقلال برنده میشه(چه ربطی داشت اگه کسی فهمید به من هم بگه)
  spart in like battlefield

  ۰ ۰
  1. reza-360 گفت:

   هه…هه…هه :-D خیلی بامزه ای :lol:
   ___________________________
   MW3 Fighters + PES Killers

   ۰ ۰
 9. maximous گفت:

  خیلی زیاده نخوندمش اگه از این بازی تعریف میکنه خوبه.به هر حال ممنون. :-P
  super gamer

  ۰ ۰
 10. sauron3 گفت:

  داستان نوشتی ۸-O 8-O

  ۰ ۰
 11. BATMAN LOVE گفت:

  TANK YOU VERY MUCH

  ۰ ۰
 12. پارسا گفت:

  فوق العاده بود
  خیلی خیلی ممنون :۱۵:

  ۰ ۰