توسط سعید زعفرانی در ۲۹ خرداد ۱۳۹۰ , ۱۲:۲۷

«بتمن، تولد قهرمانی از درون ترس ها»

به نام خدا

پیشگفتار …
همه ی ما کم و بیش مرد خفاشی را می شناسیم، مردی که شب ها خفاشی مخوف و کابوس تبه کاران است و روز ها سرمایه داری خواب آلود که در جلسات کاری شرکت چندی میلیارد دلاری اش به خوابی عمیق فرو می رود.

«تاریخچه»

کاراکتر مرد خفاشی (BATMAN) در سال ۱۹۳۹ توسط کمپانی DC پا به دنیای کمیک نهاد و راه دراز و پر پیچ و خمی را تا تبدیل شدن به قهرمانی جهانی پشت سر گذاشت. لباس و شکل و شمایل بتمن تا کنون بار ها و بار ها تغییر کرده اند هرچند که بسیاری شمایل کنونی او را نشأت رفته از فیلم بتمن (۱۹۸۹) می دانند.

And justice for all…

بروس وین(Bruce Wayne) هنگامی که همراه با پدر و مادرش در کودکی از سالن تأتر خارج می شدند مورد حمله ی عده ای از ارازل و اوباش قرار گرفته و پدر و مادر خود را از دست می دهد، اینجاست که ندایی در درون او را دعوت می کند تا با جنایت کاران مبارزه کند و شهر گاتام را از وجود آنان پاک نماید.در این راه بروس سال ها به تقویت خود چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی می پردازد و در انتها خفاش را که روزی نماد ترس ها ی کودکی او بوده بر می گزیند تا کابوسی برای جنایت کاران متولد شود ، کسی که به پشتوانه ی ثروتی بی کران و شخصیتی خود ساخته سعی می کند تا دیگران را از آنچه برای خود اتفاق افتاده نجات دهد و خود عدالت را برقرار سازد، اینجاست که یکی از مشهور ترین ابر قهرمان ها متولد می شود ، BATMAN .

شاید در ابتدا این نوع شروع برای یک کاراکتر کمیک اندکی کلیشه ای و پیش پا افتاده به نظر برسد، شوکی در کودکی، از دست دادن پدر و مادر، شهری مغروق جنایت و بالاخره انتقام، اما مهمترین تفاوت بتمن با سایر به ظاهر ابر قهرمانان کمیک دیگر این نکته است که بتمن هیچگاه قدرتی فرا انسانی نداشته است و هرگز توسط عنکبوتی گزیده نشده و یا از سیاره ی دیگری تشریف نیاورده، بتمن از درون جامعه متولد شده، از درون ترس ها و کمبود ها، از درون اتفاقاتی که شاید مانند رودخانه ای همه را به سویی می برد و بروس تلاش می کند تا در خلاف جهت این رودخانه حرکت کند. بتمن، هیچگاه آدم نمی کشد و هیچگاه سلاح گرم حمل نمی کند و در مبارزات تنها به ضربات بدنی و بی هوش کردن اکتفا می کند، از لحاظ مالی بی نیاز است و به طمع ثروت و یا شهرت دست به قهرمان بازی نزده. اینجاست که کم کم تفاوت های بتمن با دیگر قهرمانان مشخص می شود، این نکته که شاید هر کسی آرزوی شنیدنش را داشته باشد، همه می توانند قهرمان باشند، همه، حتی کودکی یتیم که از خفاش می ترسد!

«کاراکتر عمیق =شخصیت پردازی عمیقتر»

بروس شخصیتی پیچیده دارد و قدمت چندین و چند ساله اش نوشتن مطلب در مورد او را سخت تر کرده است. تاریخچه ی دور و دراز او باعث شده تا همواره دچار تغییرات گوناگون شود و از قهرمانی خشک که به ندرت حرف می زند در اوایل ورود به صنعت سینما تا شوالیه تاریکی، فردی که در برابر تاریکی جهل مردم می شکند تغییر کند. با این حال می توان به طور میانگین و با استفاده از الگوهایی که در تمامی قسمت ها ی کمیک ها، فیلم ها و اخیرا بازی ها تکرار شده اند به نکاتی پی برد که خالی از لطف نیست. شخصیت دو وجهی بتمن، یعنی سرمایه داری در روز که هم صنفی هایش(!!!) عامل اصلی جرم و جنایت هستند و خفاشی که به مبارزه با جنایت کاران، اوباش و مخصوصا در کمیک ها با دشمنانی تخیلی- فرا انسانی می پردازد درشب عامل اصلی وجود دوگانگی در درون اوست ، دوگانگی ای که بارها و بارها او را به شک فرو برده و هیچ کس حتی خود او هم نمی داند که بروس اصلی کیست، گهگاه بروس در شخصیت بتمن گم می شود و زمام امور را خفاش شب بر عهده می گیرد، هنگامی که بروس در آینه نگاه می کند و بتمن را می بیند و یا هنگامی که مشاور وفادارش او به او گوش زد می کند که بتمن محدودیتی ندارد، اما او چرا. نکته ی جالب توجه این است که این سردرگمی و پریشانی در انتخاب دشمن اصلی او یعنی جوکر نیز کاملا مشخص است، پوچی و بی هویتی ژوکر، فردی که هیچ چیزی او را راضی و ناراضی نمی کند نشان می دهد که بر خلاف بتمن آرمان گرا جوکر پوچ گرا قرار داده شده است، آیینه ای که همه ی ویژگی های بتمن را نشان می دهد، اما به صورت وارون. شاید همین آرمانگرایی بتمن اولین نقطه ضعف او باشد، نقطه ضعفی که تنها جوکر می داند که چگونه به بهترین وجه از آن استفاده کند.

«خفاش خوش تیپ»

لباس بتمن همواره شکل و شمایل تقریبا ثابتی داشته ، لباسی خاکستری با کمربندی همه کاره و نقابی عجیب که هیبتی عجیب تر به بروس می دهد.همین خاکستری بودن لباس هم نکاتی عمیق در درون خود دارد. بتمن فردی مطلق نیست، آرمانگرا هست و حاضر نیست که خون کسی حتی مجرمان را بریزد اما به هیج وجه مطلق نیست، بتمن بر خلاف روی سفیدش نکاتی سیاه هم در زندگی دارد و نقطه ضعف هایی درونی همواره آزارش می دهند و دست بر قضا دشمنان او نیز از این نقطه ضعف ها آگاه اند، کودکی سخت، قهرمانی که خود مطمئن نیست راهی که طی می کند به کدامین سو می رود، قهرمانی که هیچ کس را نمی کشد و … ، بار ها و بار ها در طول محصولاتی که درباره ی این کاراکتر منتشر شده شاهد بوده ایم که مجرم نهایتا پس از چندین و چند خرابکاری بی شمار به چنگال بتمن گرفتار می شود و بتمن علی رقم میل باطنی او را به زندان می فرسد تا در قسمت های بعدی آزاد شده و دوباره شهر را به آشوب بکشاند، هرچند که برخی این ویژگی را متناسب با سن کسانی می دانند که مخاطب اصلی بتمن در زمان کمیک ها بوده اند اما عملا امروز با عرضه ی فیلم هایی مانند شوالیه ی تاریکی و یا بازی تیمارستان آرخام شاهد بودیم که مخاطبان این ابر قهرمان محبوب دیگر تنها آن نوجوانان کمیک به دست سابق نیستند، در حالی که این ویژگی ها تاکنون ثابت باق مانده اند. یکی دیگر از ویژگی های لباس بتمن شنل اوست که به او امکان پرواز کردن را می دهد، شنلی که به نوعی نماد بتمن و شخصیت در سایه ی او نیز به شمار میرود. شنل بتمن یار همیشکی او بوده و علاوه بر ظاهر خوفناکش بارها او را از مرگ نجات داده است و شاید بتوان آنرا نمادی برای بلند پروازی های او دانست، بلند پروازی هایی که گهگاه اورا به دردسر می اندازد.

«ابرابزاری برای ابر قهرمان»
هنگام بررسی ابعاد شخصیتی این قهرمان، نباید وسایل پیشرفته ی اورا که به واسطه ی ثروت عظیمش بدست آورده است از یاد برد. شاید مهمترین ابزار بتمن مرکب وفادار و محبوب او باشد، اتوموبیل بتمن که مجهز به انواع و اقسام تجهیزات گوناگون است همواره بتمن را در فرار از مخمصه ها یاری داده و جزئی جدا نشدنی از این قهرمان به شمار می آید، اتوموبیلی که طراحی ظاهری اش کافیست تا مجرمان را بترساند و هرچند که بار ها تغییر کرده است ولی همواره به بهترین شکل طراحی شده و به جرات می توان گفت که ایده های به کار رفته در آن هنگام خلق شدن سال ها از زمان خود جلوتر بوده است. کمربند معروف بتمن نیز همواره با پتانسیل های بالایش این کاراکتر را از یکنواختی تجهیزات نجات داده و ثابت کرده است که از بهترین وسایل کمکی برای یک ابر قهرمان به شمار می آید. در واقع هرگاه خالقان و طراحان با کمبود ایده مواجه می شدند، با قرار دادن امکاناتی که گاهی اوقات کاملا دور از ذهن است این مشکل را برطرف کرده و به همین دلیل برخلاف دیگر قهرمانان کمیک، کاراکتر بتمن از تعداد بی شماری وسایل مختلف که هریک برای قهرمان شدن کافیست بهره می برد و بدون شک یکی از دلایل محبوبیت فوق العاده ی این کاراکتر همین ویژگی منحصر به فرد اوست، از یک ابر قهرمان چه می خواهید؟ وسیله ی نقلیه ی فراتر از انتظار؟ پرواز کردن؟ و یا کمربندی که همه امکانات مورد نیاز را فراهم می کند؟ مرد خفاشی ما همه ی این ویژگی ها را در خود دارد، و البته همه ی آن ها خفاشیزه شده اند!

«و در آخر، این خفاش محبوب …»

در ادبیات غربی به خصوص انگلستان خفاش نماد شر و بدی به شمار می آید ، تا آنجا که یکی از محبوب ترین و تنفرانگیز ترین(!) کاراکترهای بد یعنی جناب کنت دراکولا با خفاش ها قرابت زیادی دارد، اما کاراکتر بتمن به درون این نماد شر می رود و از این نماد بر ضد افرادی که تفسیر همین نماد هستند استفاده می کند. کاراکتر پرپیچ و خم بتمن در طول سال های عمر خود به عنوان قهرمان محبوب کمیک ها، فیلم های چند صد میلیون دلاری و بازی های رایانه ای چنان محبوب و تاثیر گذار بوده که با گذشت این همه سال هنوز دچار افولی چون دیگر کاراکتر های زمان خود (مثل کاراکتر پوچ سوپر من، مردی که نه می میرد و نه پیر می شود و کلا ابرمردی که انسان نبود) نشده و هنوز هم میزان همزاد پنداری مخاطبان با آن چنان زیاد است که حتی به دلیل تاثیر بد این همذات پنداری بیش از حد بر روی کودکان پخش کارتون های آن در برخی کشورها ( و طبق شایعات از جمله کشور خودمان) ممنوع است! درواقع، مرد خفاشی نماد مقابله با ترس ها، مقابله با ظلم، دوگانگی موجود میان جامعه ی سرمایه داری (به ویژه آمریکا) و همچنین ترد شدن قهرمانان و پوچ گرایی مردم و عدم تحقق آرمانهایی که جامعه ی لیبرال در پی آن بود( به ویژه در فیلم آخر یعنی شوالیه تاریکی که در انتها قهرمان حقیقی در نظر مرد به ضد قهرمان مبدل می گردد و ترد می شود، و بتمن حقیقی هویت خود را به مردی مرده می دهد) است و به سبب ویژگی هایی که در درون خود دارد و خود ساختگی ذاتی او بر خلاف هدیه های باد آورده ی دیگر ابر قهرمانان همواره نماد قهرمان حقیقی خواهد ماند، قهرمانی از درون ترس ها.

با تشکر himsy

نکات مثبت
نکات منفی
شاهکار
دیدگاه
۵۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

53 Replies to “بررسی شخصیت پردازی Batman”

 1. bomberman گفت:

  himsy جان واقعا مفید بود راستی یک سوال تمام وسایلی که در بازی تیمارستان آرخام بود توی فیلم ها وجود دارند یا فقط در کمیک هاهستند؟؟؟راستی فیلم جدیدش درحال ساخته ؟؟؟؟اگه هست کارگردانش کریستفر نولان هست یا ه؟؟؟؟ممنون.bomberman از انجمن $pc :twisted:

  ۰ ۰
  1. himsy گفت:

   به طور تقریبی بله چون بازی تیمارستان آرخام کمیک های بتمن رو مد نظر قرار داده بود و نه فیلم های اونو پس طبیعتا بیشتر وسایل از درون کمیک ها برداشته شده بود، اگه نگاهی به طراحی شخصیت های بازی بندازی به راحتی متوجه می شی که طراحی ها همه حالت کمیک دارند، در مورد فیلم جدید هم که فکر نکنم هالیوود به راحتی دست از سر چنین عنوان پر سودی بر داره اما اینکه فیلم در حال تولید هست و یا کارگردان چه کسیه بنده اطلاع ندارم. با تشکر himsy از انجمن pc$-R.P.G

   ۰ ۰
  2. bijan joker گفت:

   بله bomberman عزیز فیلم جدید بتمن هم اکنون در حال ساخت و کارگردانش هم همان کرستوفر نولانه و اسم فیلم هم the dark knight rises (قیام شوالیه تاریکی) هست و این بار شاهد حضور catwoman با بازیه (آن هاتاوی) هستیم که باید تا تابستان ۲۰۱۲ صبر کنیم…
   ( transformers 3 )

   ۰ ۰
  3. Jason13 گفت:

   بابا دمت گرم با خبرت حال کردم

   ۰ ۰
 2. bomberman گفت:

  آقای Dark Machine ممنون از راهنماییت فقط میشه بگی وقتی پل روش ریخت باید چی کار کنم.بازم ممنون.bomberman از انجمن $pc :twisted:

  ۰ ۰
 3. Homayun گفت:

  دست درد نکنه ها اما فکر نکم bob kane وقتی داشت batman رو خلق میکرد یکی از این چیزهایی که نوشتی رو در نظر گرفته بوده باشه! :roll:

  ۰ ۰
  1. himsy گفت:

   شخصیت بتمن از ابتدای خلقتش تا حالا فراز و نشیب های فراوانی داشته و تمام ویژگی های کنونی بتمن رو نمی شه به جناب kane نسبت داد، با این حال از اینکه ایشون هم چنین ویژگی های منحصر به فردی رو مد نظر داشتند یا نه اطلاعی ندارم. با تشکر himsy از انجمن pc$-R.P.G

   ۰ ۰
  2. Jason13 گفت:

   هیمسای جان مطلب عالی بود من که به شخصه استفاده کردم :wink: :wink: :-D :idea:

   ۰ ۰
 4. REZOR گفت:

  ممنون خیلی کامل بود

  ۰ ۰
 5. BFG 9000 گفت:

  خیلی خوب بود فقط کاش اگه از جایی برداشتی منبعش هم مینوشتی. مگر اینکه خودت نوشته باشی که در این صورت هزار آفرین! معلومه آدم خیلی با استعدادی هستی! ادامه بده. فعلا. . .

  ۰ ۰
  1. himsy گفت:

   بله خودم نوشتم،از لطف شما متشکرم، himsy از انجمن pc$-R.P.G

   ۰ ۰
 6. x3600 گفت:

  :-P دستت درد نکنه خوب نوشتی

  ۰ ۱
 7. .-dante.- گفت:

  ممنون خیلی عالی بود

  ۰ ۱
 8. Bane گفت:

  یه متن واقعا عالی و استثنایی درباره شوالیه تاریکی.به نویسنده این متن تبریک میگم چون تحلیلش فراتر از انتظار و واقعا حرفه ای بود.
  **************
  ۳۸۵ روز تا طلوع شوالیه تاریکی

  ۰ ۰
 9. just iran گفت:

  قبل از بازی تیمارستان آرکام اصلا از شخصیت بتمن خوشم نمیومد ولی حالا نظرم ۱۸۰ درجه تغییر کرده.

  ۰ ۰
 10. deniro گفت:

  ممنون هیمسای عزیز با وجود یه پیش نمایش خوب و یه معرفی شخصیتها از تو فقط انتشار بازی میمونه که کار رو تموم کنه.راستی ایمیلت رو در صورتی که مایلی بده که کارت دارم.مر۳۰.دنیرو ازpc$

  ۰ ۰
 11. بهداد گفت:

  یکی از کاربران واقعا خوش ذوق و با استعداد و خوش صحبت دنیای بازی همین جناب himsy$خداییش من در طول این ۷ماه که اومدم تو سایت حتی ۱کامنت ندیدم که به کسی توهین بکنه$در ضمن دست به قلمش هم معرکست…امیرمسعودبهدادازانجمن حقوقبگیران مایکروسافت :wink:

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   منم با آقای بهداد عزیز موافقم.یکی از بچه های گل سایت هستن ایشون.راستی آقای بهداد عزیز میشه یکم در غیاب ناصر خان به بنده کمک کنین؟کلی کار انجمن حقوق بگیران ریخته سرم.اگه دوست داشتین امیلتونا واسم بفرستین.با تشکر.روزبه از انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰
 12. Hamedgh گفت:

  با سلام!

  آه himsy ! بهت گفتم که اگر قرار شد این مطلب رو بنویسی به من هم پیام بده تا من هم مطلبم را آماده کرده و با هم در اختیار دوستان عزیز و گیمری قرار دهیم. ولی در کل از تو ممنونم که مطلبی خارج چارچوب خبری نوشتی.
  خوب شد که اینکار رو کردی و جدیش گرفتی.خوب گفتی و خوب فکر کردی. وقتی مطالبت را می خواندم احساس کندی در خواندن بهم دست داد مثل اینکه قلب بجای هفتاد طپش در دقیقه ، پنجاه تا طپش داشته باشد و اتفاقا با نوع نوشتاری تو تقریبا تطابق داشت.

  اما به نظرم نماد خفاش گونه بتمن نمایانگر شر و بدی نیست و بدرون آن نمی رود.خفاش یعنی آرامش ، شب ، انتظار و شکار. خفاش در دل شب و با آرامش برای بدست آوردن شکار انتظار میکشد. کاری که بتمن می کند.
  بتمن در یکی از صحنه های فیلم می گوید “بتمن محدودیت ندارد”. اما در قالب مبارزه با اشرار دارد.چرا؟
  بتمن دست به هر کار و عملی نمی زند تا اشرار را دستگیر کند او قوانین خاص خودش را دارد که توسط عدالت خواهی و درستکاری در بر گرفته شده است. این مطلب را ارجاع می دهم به یکی از سخنان ژوکر در فیلم: “اوه تو ! تو اجازه نمیدی من برم ، می تونی؟ این اتفاق موقعی میفته که یه نیروی غیر قابل کنترل (خودش) با یه شی ثابت (بتمن) برخورد می کنه. تو واقعا فساد ناپذیری ، نیستی؟ تو نمی تونی خارج از چارچوب *خصیصه گمشده درستکاری* منو بکشی.منم نمی خوام تو رو بکشم چون تو خیلی خنده داری. فکر میکنم که برای من و تو مقدر شده که برای همیشه همین کار رو انجام بدیم.”
  بتمن طالب قانون و عدالت است پس محدوده ای دارد.ولی این ژوکر است که محدودیت ندارد چون پایبند به هیچ قانونی نیست . او مامور هرج ومرج هستش. ولی می دونی کجا به محدودیت میرسد؟
  وقتی به کسی مثل بتمن برخورد کند اونجاست که سدی در برابر خواسته های خود می بیند.

  از همه دوستان می خواهم حتما نظراتشان را راجب نوشته های دوست عزیزم himsy بیان کنند تا مطالب پر بار تر گردد.
  همانطور که به دوست عزیزم امید گفتم من هم مطلبی رو در این رابطه در حال آماده کردن هستم که به امید خدا در سایت قرار می دهم.
  با تشکر از همه دوستان گیمری!

  ۰ ۰
 13. Marcus گفت:

  من که از اول عاشق این بازی و کاراکتر بتمن بودم وحالا با این متن زیبای دوست عزیزمون himsy عشقم چند برابر شد.Marcus از انخمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
  1. xneon 360 گفت:

   با سلام خدمت دوست بسیار عزیزم.مارکوس جان پیامت بدست رسید ولی متاسفانه نمیتونم جواب هیچکسو بدم.اگه مایل بودی ایمیلتا واسم بفرست تو پیام خصوصی تا اخبارو بدستت برسونم.ایشالا خدا بخواذد کارا داره جور میشه.

   ۰ ۰
 14. هیمسای جان هزاران آفرین ، واقعا تا بحال چنین تحلیلی از شخصیت پردازی یک کارکتر محبوب نخونده بودم ، وجدانا که خوب می نویسی … بعضی ها هم که فکر می کنند استعداد خاصی دارند بهتره در عمل ثابت کنند و با ادبی کردن نوشته هاشون که هیچ هم بار فنی نداره سعی نکنند دوستان رو گول بزنند

  ۰ ۰
 15. ((اون یه قهرمان نیست یه نگهبان خاموشه یه پشتیبان هوشیاره یه شوالیه ی تاریک)) گوردون بنگش.
  ((یا قهرمان می میری یا اون قدر زنده می مونی تا ببینی خودت یک تبحکار شدی.من می تونم اون کارا رو انجام بدم چون یه قهرمان نیستم)) بروس وین خطاب به گوردن بنگس فیلم شوالیه تاریکی

  ۰ ۰
 16. bijan joker گفت:

  آفرین himsy جان واقعا عالی بود. نوشتن این مدل متنها کار هر کسی نیست واقعا بهتون تبریک میگم که متنت اون ابهت بتمن رو در خودش داره، و از نظر من دو عنوان تو متن اگر نبود بهتر بود ( عده ای از ارازل و اوباش + خفاش شب ) که آدم رو یاد صفحه ی حوادث روزنامه ها میندازه و همینطور با دو عنوان ( خفاشیزه + کاراکتر پوچ سوپرمن ) خیلی حال کردم، هر چند که شاید عنوان دومی یکمی هواداران سوپرمن رو ناراحت کنه (البته اگر تو کشور طرفداری داشته باشه)…
  ( transformers 3 )

  ۰ ۰
 17. bomberman گفت:

  سلام به شما آقا Hamedgh و آقاhimsy گل.صحبت راجب محدودیت ها شد و من مجبور شدم تا یه بار برم بشینم و فیلم رو از اول نگاه کنم.من با حرف های شما موافقم.زمانی که بتمن می گه ((یه قانون دارم)) ییعنی بسته به اون محدویت هم دارم و در نقطه مقابل وقتی ژوکر مگه((تو هیچی نداری که بتونی باهاش منو تهدید کنی )) اشاره به این داره که ژوکر به هیچ چیزی واببسته نیست و همین دال بر این هستش که بتونیم اونو بدون محدودیت فرض کنیم.ما می دونیم که همه انسان ها محدودیت دارن و چیزی که انسان رو از حیوانات جدا می کنه فکر کردن پس کسی که فکر نمی کند فرقی با حیوانات بدون محدودیت ندارد.ما می تونیم این مساله رو از جمله خود ژوکر که می گه((تو فکر می کنی من مثل کسی هستم که نقشه داره؟)) استناد کنیم چون لازمه نقشه داشتن فکر کردن.پس قهرمان یا بهتر بگیم تنها ضد قهرمان این فیلم که هیچ مانع و محدودیتی نداره ژوکر و من شخصا ژوکر رو خیلی بیشتر دوست دارم حالا شاید به خواطر آزاد بودن اونه.باتشکر bomberman از انجمن $pc

  ۰ ۰
  1. Hamedgh گفت:

   با سلام!

   bomberman عزیز! اسمت من رو یاد بازی زیبایی از سالهای گذشته می اندازه. تحلیلت هم مثل اسمت ، موضوع رو ترکوند (منفجر کرد). من هم موافقم نه اینکه با حرف من تفاهم داره ، نه چون درست و منطقی است.

   با تشکر از همه دوستان عزیز گیمری!

   ۰ ۰
 18. AMIN SCORPION گفت:

  ممنون.استفاده کردیم.
  PS3 IS KING OF CONSOLES

  ۰ ۰
 19. assassins گفت:

  ممنون این مطلب عالی بود…
  اساسینس از انجمن پول لازمان ۸-O :roll: :lol: :idea: 8)
  رو اساسینس کلیک کن ضرر نمی کنی

  ۰ ۰
 20. dmc-X360 گفت:

  خیلی عالی بود

  —————————
  آن هاتاوی

  ۰ ۰
  1. dmc-X360 گفت:

   اونو کی اونجا نوشته؟؟

   ————————————–
   MW3 Fighters

   ۰ ۰
 21. himsy گفت:

  با تشکر از نظرات خوب دوستان و لطف فراوانشون به بنده، چند نکته در نظرات شما عزیزان به نظرم جالب اومد، اول اینکه تقریبا همه بتمن رو با شوالیه ی تاریکی و احیانا بتمن آغاز می کند می شناسند و دوم اینکه تقریبا کسی به تیتر and justice for all …توجهی نکرد! :lol: :-D البته این مقاله ی اول بنده در سایت نوین دی بازی بود، هرچند که قبلا هم برای سایت نوشته بودم اما در هر حال بابت مشکلات متن عذر خواهی می کنم. حامد جان از شما هم عذر خواهی می کنم. با تشکر Himsy از انجمن pc$ -R.P.G

  ۰ ۰
  1. Hamedgh گفت:

   با سلام!
   از تیتر “بتمن، تولد قهرمانی از درون ترس ها” خوشم اومد. بله تا ترس نباشد قهرمانی زاییده نمی شود. چرا؟ بدلیل اینکه قهرمانان بر اساس شرایط محیطی جامعه اشان بوجود می آیند.جایی که جنگ ، فقر ، فحشا ، ترس و فساد سرمایه دارها و استعمار وجود دارد و مردم آنجا تحت فشار زیاد بوده و منتظر کسی هستند تا برای نجاتشان بیاید. و بدلیل گذشته غمناک بتمن و رشد او در جامعه پر از شرارت گاتهام ، قطعا بهمراه ترس بوده است.
   امیدورام باز هم از این مطالب از تو دوست عزیزم ببینم.نگاه تیزبینت رو تقویت کن.
   با تشکر از همه دوستان گیمری!

   ۰ ۰
  2. mostafa133 گفت:

   هیمسای عزیز مطلبت عالی بود و مفید بود.خیلی ممنون. :-D

   ۰ ۰
 22. john.Marston گفت:

  ممنون himsy واقعا زحمت کشیدی. :-P :)
  کمی هم از بازی میگفتی خوب میشد جون ایجا دنیای بازی! :roll:

  ۰ ۰
 23. Ezio گفت:

  اقا کامل بود و لذت بردم ممنون
  ………………………………

  FEAR 3 تاریخ عرضه ۲ روز دیگه

  ۰ ۰
 24. Mr Wolf گفت:

  ممنون himsy خیلی عالی بود من قبلا زیاد با بتمن حال نمی کردم ولی از وقتی که تیمارستان ارکام رو بازی کردم به این شخصیت علاقه مند شدم. یه کمی هم اطلاعات راجع به دیگر شخصیت ها و گذشتشون بده :)

  ۰ ۰
 25. bsireza گفت:

  دمت گرم اینو خوب اومدی این باعث میشه که از شخصیت بتمن خوشم بیاد البنه باهوش بودنش رو هم باید بهش اضافه کرد.
  ((مهمترین تفاوت بتمن با سایر به ظاهر ابر قهرمانان کمیک دیگر این نکته است که بتمن هیچگاه قدرتی فرا انسانی نداشته است و هرگز توسط عنکبوتی گزیده نشده و یا از سیاره ی دیگری تشریف نیاورده، بتمن از درون جامعه متولد شده، از درون ترس ها و کمبود ها، از درون اتفاقاتی که شاید مانند رودخانه ای همه را به سویی می برد و بروس تلاش می کند تا در خلاف جهت این رودخانه حرکت کند. بتمن، هیچگاه آدم نمی کشد و هیچگاه سلاح گرم حمل نمی کند و در مبارزات تنها به ضربات بدنی و بی هوش کردن اکتفا می کند، از لحاظ مالی بی نیاز است و به طمع ثروت و یا شهرت دست به قهرمان بازی نزده. اینجاست که کم کم تفاوت های بتمن با دیگر قهرمانان مشخص می شود، این نکته که شاید هر کسی آرزوی شنیدنش را داشته باشد، همه می توانند قهرمان باشند، همه، حتی کودکی یتیم که از خفاش می ترسد!))

  ۰ ۰
 26. Cube_Head گفت:

  خیلی خب بود.
  درضمن خواستم یه توضیح کوچیکی درباره ی ماشینش بدم!
  ۱- تماما واقعیه و اصلا جلوه های ویژه و … نیست
  ۲- ساخت بریتانیا است !
  ۳- تمام تجهیزات مثل ترمز هوایی و اسلحه ی واقعی و همچنین اتیشی که از اگزوزش میاد بیرون همه واقعیا!
  فعلا :wink:
  Cube_Head از انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
  Cube_Head از انجمن viva vita
  psn id=cube7head

  ۰ ۰
  1. Jason13 گفت:

   اره راست میگی اگه یادت باشه توی فیلم هم مشاور بتمن که نقشش رو مورگان فریمن بازی میکرد یه تنه زد وگفت :(مسئولین مالی فکر نمیکنن زندگی یه سرباز ۳۰۰هزار دلار بیارزه) یعنی این تجهیزلت واقعی ان وساخته شدن وهمشون جزو تجهیزات نظامی ناتو به حساب میان. اشاره به تجهیزات سوپ مکتاویش توی جنگاوری مدرن البته یه تعدادش.

   ۰ ۰
 27. DARK_ANGEL گفت:

  عالی بود.

  ۰ ۰
 28. heavy rain گفت:

  آفرین متن خیلی عالی بود.اما کاش بیشتر به دشمنان بتمن هم اشاره میکردی.اگه تونستی به متن هم در مورد دشمنان بتمن بنویس.

  ۰ ۰
 29. Makarov گفت:

  ممنون.
  ———————
  MW3 Fighters

  ۰ ۰
 30. gamer 20 گفت:

  دست گلت درد نکنه مطالب خوبی بود. :-D

  ۰ ۰
 31. ali36000 گفت:

  ان قدرزیبانوشتی که نمیشود بیان کرد!marcusجان چراMW3FAGHTERرواخرپیامت نمینویسی
  علی ظرافتکارازانجمن حقوق بگیران مایکروسافت
  MW3FAGHTER

  ۰ ۰
 32. AmirHosein گفت:

  من تا قبل از بازی بتمن از بتمن زیاد خوشم نمیومد.مطلبت خیلی خوب و مفید بود مرسی.

  ۰ ۰
 33. bomberman گفت:

  سلام Hamedgh عزیز ممنون ،خودت گفتی بیاین تو بحث ما هم اومدیم.بازم ممنون راستی bijan joker عزیز ازتو هم ممنونم خوش حالم کرد بین چند فیلم گذشته که از بتمن دیدم فقط تونستم با دوتا فیلم آخری که کریستفر نولان ساخته ارتباط برقرار کنم.بازم منون.bomberman از انجمن $pc

  ۰ ۰
 34. arashgamer گفت:

  بلههههههه.خوب بود حال کردمیه :-D

  ۰ ۰
 35. Recount گفت:

  Himsy جان!مغزت درد نکنه!عالی بود.ولی حیف که من نتونستم تیمارستان آرکام رو تموم کنم.راستی شنیدم که شخصیت بتمن تو فیلم جدید قراره عوض بشه و یه کشتی گیر رو جاش بیارن!اگه کسی از رفقا خبر داره به ما هم خبر بده :-|

  ۰ ۰
  1. خود bale هست

   ۰ ۰
 36. حتما میخوان همین یارو راک رو بیارن که تو faster بازی کرده

  ۰ ۰
 37. BATMAN LOVE گفت:

  من تو یه سایته خارجی دیدم که تاریخه خلقه بتمن رو ۱۹۳۰ زده بود اما ۱۹۳۹ به جهان معرفی شده و تو مجلات و ———تصوبرش منتشر میشه!!!
  نوشته هاتون خیلی خوب بود!!!مشخصه عاشق بتمن هستی خوده من از ۶ سالگی عاشقش بودم و فقط توی مجله دنیای مصور و برچسبهایی که تو مغازه میفروختن بتمنرو میشناختم چون قدیما به هیچ وجه نمیشد فیلمی از بتمن دید یا خرید!!!یه کتونی هم داشتم که عکسه بتمن بود خیلی دوست داشتم!!!

  ۰ ۰
 38. ASHENA گفت:

  خیلی قشنگ بود ممنونم

  ۰ ۰