7 نظر

ده برتر | ده سامورایی به یادماندنی در بازی‌های ویدئویی

توسط در1 سال پیش
 

قرار گرفتن در نقش یک سامورایی آن هم در قالب بازی‌های ویدئویی لذتی وصف نشدنی و بسیار دارد که برای عاشقان این سبک بسیار مهم و صد البته دلنواز است. بازی‌های ویدئویی در طول سال‌ها در عناوین مختلف مخاطبین را بازی‌های سامورایی‌ زیادی آشنا و همراه کرده‌اند که در این میان تعدادی از آنها به آثاری به‌یادماندنی تبدیل شدند و شخصیت‌های اصلی آنان تا مرز تبدیل شدن به یک اسطوره در میان شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی نیز پیش رفتند، و دل مخاطبین بسیار زیادی را به دست آوردند. اما چندی است که سامورایی‌ها از این چرخه فاصله گرفته‌، کم رنگ شده‌اند و به ندرت می‌توان عنوانی را دید که یک سامورایی در آن ایفای نقش می‌کند. در این میان بازی «NiOh» را می‌توان از جمله اندک عناوینی دانست که گویا آمده است تا روح تازه‌ای به این سبک بدمد و دل هوادارن را شاد کند. بر همین اساس و به بهانه «NiOh»، تصمیم گرفتیم تا نگاهی بیندازیم به سامورایی‌هایی که خوش درخشیدند و در طول تاریخ صنعت بازی‌ها با ما همراه بوده‌اند. با ده سامورایی برتر در بازی‌های ویدئویی همراه دنیای بازی باشید.

نکته: ما سعی کردیم شخصیت‌هایی که فقط سامورایی هستند را گرد‌آوری کنیم.

۱۰ – Genji Dawn of the Samurai

یکی از مزیت‌های عناوین سامورایی که توسط خود ژاپنی‌ها ساخته می‌شود، گذری بر تاریخ و رویداد‌های مهم این کشور است که نه تنها ما را با آداب، رسوم و داستان‌های مختلف این سرزمین آشنا می‌کند، بلکه ما را با شخصیت‌های بزرگ خوب و بدی نیز که در کالبد یک سامورایی حاضر شدند آشنا کرده که برای عاشقان این سبک بسیار لذت‌بخش و شیرین است. عنوان Genji: Dawn of the Samurai یکی از این عناوین است که به‌خوبی با ترسیم کشور ژاپن و حضور در میان عهد سامورایی‌ها در نقش یک جوان جویای نام که از تکنیک‌ها و روش‌های سامورایی در مبارزات به‌خوبی بهره می‌برد، ما را به‌وجد می‌آورد.

۹ – Hakumen(BlazBlue)

مثل همیشه انتخاب یک شخصیت از میان شخصیت‌های بسیار زیادی که در سبک مبارزه‌ای وجود دارند سخت است، اما در این بین شخصیت «Hakumen» به واسطه ظاهر تک و روش‌های خاص مبارزه‌ای که دارد شاید بیشتر مورد توجه قرار گرفته و داشتن همین عناصر باعث می‌شود این شخصیت یک انتخاب شایسته برای این لیست باشد. Hakumen در نبرد بسیار تیز و چابک است و در وجودش اندک خصوصیات یک نینجا نیز وجود دارد، اما به واسطه نوع سبک و زره خاصی که دارد،  از او به عنوان یک سامورایی یاد می‌شود که باعث شده است در این لیست قرار بگیرد.

مطلب مشابه ◄  سرورهای بازی Demon's Souls در 8 اسفند 1396 بسته خواهد شد

۸ – Red Steel 2

کنسول Wii به واسطه ارائه یک نسل جدید از کنترلر‌ها باعث شد تا بازی‌های تحت این سیستم با تنوع و رنگ و لعاب خاصی منتشر شوند که بعضی از آنها مخاطب را به خوبی درگیر خود می‌کرد. در این بین قرار گرفتن در نقش یک سامورایی، اما این‌بار در محیطی متفاوت و خاص، لذتی مضاعف را ارائه می‌داد. شخصیت داخل این بازی یک قهرمان بدون نام است که یک کاتانا و یک اسلحه کمری را در اختیار دارد و از جمله شخصیت‌هایی به شمار می‌رود که می‌تواند در لیست ما قرار بگیرد.

۷- Sir Alonne(Dark Souls 2)

اگر «دارک سولز» باز هستید؛ و توانسته‌اید بسته الحاقی قسمت دوم را تجربه کنید؛،حتما با (Sir Alonne) مواجه شده‌اید. یک سامورایی از جنس دنیای مرموز دارک سولز که انصافا صحنه روبرو شدن و مبارزه با این سامورایی به یادماندنی و شکوه‌مند کار شده بود. Sir Alonne به مانند تم و فضای خاص دارک سولز مملو از رمز و راز و پیچیدگی‌های زیبای بازی بود و اوج کار آن‌جا تداعی می‌شد که اگر می‌توانستید بدون صدمه دیدن به او ضربه بزنید، وی مبارزه را ترک می‌کرد و به شکلی شرافت‌مندانه اقدام به (سپوکو) «خودکشی سامورایی» می‌کرد و خود را از بین می‌برد.

Mitsurugi – (Soul Edge/Soul Blade)

«میتسوروگی» از جمله سامورایی‌های محبوب من به‌حساب می‌آید. میتسوروگی از جمله سامورایی‌های معرفی شده از مجموعه بازی «Soul Edge» است که به‌واسطه منش و سبک مبارزه‌ خاصی که داشت، نشان از یک سامورایی تمام عیار را در تمام رزم و مبارزات خود جلوه‌گر بود. میتسوروگی چند تمام‌کننده بسیار زیبا دارد که استفاده از آنها در مبارزات بسیار لذت‌بخش است. طراحی شخصیت میتسوروگی در قسمت‌های جدید از Soul Edge دست‌خوش تغییراتی شد که شخصا نتوانستم با آن تغییرات کنار بیایم.

 

شما باید ورود برای ارسال نظر